Od nas zavisi!!!

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Od nas zavisi!!!

Post by regeman »

У Републици Српској 49,5% становника је социјално искључено бар у једном од аспеката социјалне искључености;
 Према мјерилима Свјетске банке, у Републици Српској се 21% становништва налази у зони генералног сиромаштва;
 У Републици Српској тренутно недостаје око 30% дјеце за замjену генерација;
 Проценат укључености дјеце у предшколске установе је 9,83 %;
 У 17 од 62 општине у РС нема никаквих облика предшколског васпитања и образовања;
 Број ученика у основним школама РС, уписаних у школску 2008/09. годину, износи 113.269, што је за 2.161 ученик мање у односу на школску 2007/08. годину;
Kakav bilans..a Kalabic prica kako nema gladnih a Dodik kako je situacija u ekonomiji briljantna. Jos na ove podatke dodati i (ne)zaposlenost...
Inace, vidim da je posjecenost promociji losa...narod nema vjeru u nista a za to su krivi politicari.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Re: Od nas zavisi!!!

Post by neko iz mase »

regeman wrote: Kakav bilans..a Kalabic prica kako nema gladnih a Dodik kako je situacija u ekonomiji briljantna. Jos na ove podatke dodati i (ne)zaposlenost...
Radio sam seminarski iz Makroekonomije na temu "Nezaposlenost u RS",međutim radio sam period 2006-2008(uzimao sam podatke iz tih godina),a do 2008 je bio rast zaposlenosti(čini mi se da je bio rast od 2001 ili 2002 do 2008).Stopa nezaposlenosti u 2006-oj je bila 28,5% a u 2008-oj 20,5%(podaci uzeti sa sajta zavoda za statistiku).Ali u tom periodu je bio i rast BDP,tako da se korelacionom analizom(uzet odnos između BDP-a i nezaposlenosti) dobije negativan koeficijent(što znači kada imamo rast BDP tada imamo i pad nezaposlenosti).
Evo sad gledam na sajtu zavoda za zapošljavanje da je anketna nezaposlenost 23,6% a administrativna(izračunava se za mart ili septembar tekuće godine) 38,26%(za mart 2010)!!!! :shock:
P.S.Inače je sama tema nezaposlenosti malo "škakljiva" zbog neprijavljenog rada...

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Od nas zavisi!!!

Post by Magyar »

povjerljiva wrote:Dalje, ja stvarno mislim da je život u ruralnom području veoma težak. Često čujemo da se osuđuju ljudi, posebno mladi koji napuštaju sela i dolaze u gradove da žive isto tako mizernim životom, ali "bez lopate". Ne trebamo se čuditi. Na selu još uvijek ima dosta kapaciteta, ali siromaštvo i nerazvijenost tehnologije ne daju šansu da se živi od tog rada. Mladi koji su ostali na selu su sa osnovnom školom (čast izuzecima) i nemaju nikakave, ali baš nikakve perspektive. Mislim da bi u tom konktekstu trebalo iznaći modele i načine pomoći tim ljudima i omogućiti im da žive normalno. Pod normalnim uslovima ne mislim samo na asfaltiranje puteva, mada i to treba. Više mislim da treba pronaći takve ljudi, dati im određene podsticaje u vidu nepovratnih sredstava za izgradnju kuća i razvoj poljoprivredne proizvodnje. Treba im omogućiti da se razvijaju u oblasti (poljoprivredi) u kojoj su se možda silom prilika našli, ali pokazati im da i tu ima šanse da se živi i radi.
Nisam uopste mislio da pridajem znacaj ovoj temi, pa cak ni da pisem nesto, jer kako rekoste odavno smo izgubili vjeru u sve projekte. Premda ja kad cujem za Svicarce, to mi nekako vrati nadu. Iako nisam siguran da ce projekti doprijeti do onih kojima su stvarno potrebni.
E sada, da mi imamo drzavu, kao sto nemamo, seljaci( i ja spadam u tu grupu :D ) bi mogli dobro da zive. Nije tacno da nerazvijenost tehnologije i siromastvo ne daju da se zivi od poljoprivrede. Neda nam nasa sopstvena drzava. Nemam bas volje da puno pisem, vec sam se iznervirao, ali jos cu samo ovo napisati. Mladi ljudi su velike ljencuge, kako oni na selu tako i u gradu. Previse su ogrezli u svijet interneta i tv-a, i tamo vidjeli kako tamo negdje neki dobro zive a nista ne rade.Pa bi svi htjeli tako, e pa :smt097
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Od nas zavisi!!!

Post by KAMIKAZA »

Madjar ne rasipaj te kobasice :-D :smt098 :D
Treba da pisemo malo i ovdje,bar da im popravimo prosjek,mislim u godinama :D mi mladi :smt005
Citam ove statistike,sve je donekle i lijepo,ali necu da pisem o RS ili o BiH danas i nekad ,pisat cu o Prnjavoru ,jer to znam a znate i vi,mada je sve u nas isto kao i u drugim gradovima,pa je to ujedno pisanje i o RS i BiH.
Svi znate koliko su ljudi zaposljavala Prnjavorska preduzeca,prije rata,Sloga,Pionir,Metalka,Jelsingrad,Promet,Standard,Kozara,Gradip,Mlinpek,Ratar..................itd....itd... svaka firma nekoliko stotina ljudi,da sada ne duljim ,pitat cu i odgovoriti,kao Nada Rupa :D Ko je kriv,pa krivi smo mi,pustili smo par lopova da preuzmu te jake firme za dzabe,naravno kapo im je dozvolio,ali mi nismo ni pokusali da to sprijecimo,navest cu samo Slogu,koja je nekad imala vise portira i vatrogasaca nego sto je danas zaposleno na njenom mjestu radnika u tim novonastalim objektima,ali da vam ne duljim sada o tome znate vi bolje nego ja ko je i koliko uzeo,i sta je unisteno,kao i koliko nam treba da dodjemo na ono stanje od prije 20 godina,po mom skromnom misljenju 100 godina ali kad bi zapeli kao sivonje,na sto mi nismo spremni.
Sve to mene ne nervira toliko koliko sva ova prica politicara o uspjesima,sta je sada uspjeh u svemu ovome sto sam spomenuo do sada,uspjeh je da Metalka broji 20 radnika,za koje niko ne uplacuje doprinose,i koji su jadni u strajku 2 godine,a da to niko nije ni primjetio,ili nije htio da primjeti.Ili taj Promet koga Buco brani svim silama,nekad su imali prodavnice u svom vlasnistvu na svakom koraku,u svakoj 2 i vise radnika,obaveze su se placale automatski,robe su imali na zalihi vise nego sto danas imaju sve trgovine skupa,itd.itd.itd.Sve su to bile bogate firme,a danas su siromasne ,ili ih nema nikako,ali zato su neki drugi pojedinci multimilioneri ,a nekad su bili siromasni,kako danas napraviti balans izmedju dva vremena,sa ovim politicarima je to nemoguce,jedini nacin je kao u Titovo vrijeme ,Goli otok i naci nove koji ce znati da i njima sutra isto slijedi ako budu kao prosli.
Danas sam slusao nekog Svicarskog strucnjaka,koji trazi da se u Njemackoj svima oduzme po 20% ustedjevine,i da se poravna dug drzave,i u nas treba uvesti zakon koji ce oteti onakvom kao DODIK i uplatiti dugovanja koja je on napravio,a i svima kao on bi oduzeo i dao u budzet,jer je to jedini nacin da se namiri minus koji su on i slicni njemu napravili,iako im nikad ne mozemo oteti onoliko koliko su oni ukrali,ali bar nesto.
Da se jos jednom vratim na temu,sve ove statistike su laz,nekad smo imali 28% nezaposlenih ,ja a i vi sami vidite,da u nas ne radi ni 10% ljudi u poredjenju sa devedesetim,znaci da smo ostali kao nekad imali bi stopu nezaposlenosti od 90%,a u medjuvremenu smo imali priliv stanovnistva od 100% znaci i da su svi ostali kao nekad da rade,mi bi morali imati nezaposlenost od bar 70%,i plus cinjenica da danas i ko radi radi na crno,nama ostaju samo ovi sa budzeta,kao stalno zaposleni,jer njih se narokalo u svaku kancelariju po deset. :D
STA NAM JE RADITI;JE MOJE POSLEDNJE PITANJE;NA NJEGA NA ZALOST NE MOZEMO ODGOVORITI NI NADA NI JA :D ,jedino sto nam preostaje je da podrzimo ovakve pokusaje,jer sve sto nam se nudi je bolje od ovoga sto imamo. I ZATO OD NAS ZAVISI !!!
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Od nas zavisi!!!

Post by murgo »

pustili smo par lopova da preuzmu te jake firme za dzabe,naravno kapo im je dozvolio,ali mi nismo ni pokusali da to sprijecimo,
...dok je sirotinja bila na frontu sa oruzjem u rukama, lopovi su harali Prnjavorom...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Od nas zavisi!!!

Post by aquarius »

Stopa nezaposlenosti u 2006-oj je bila 28,5% a u 2008-oj 20,5%(podaci uzeti sa sajta zavoda za statistiku).
Podatke Zavoda za statistiku treba uzeti s debelom rezervom. Skup netačnih informacija koje dostavljaju oni koji nemaju interesa da navode tačne podatke.
Primjera radi, medijske kuće u BiH dužne su svake godine Zavodu za statistiku dostavljati podatke o programskoj šemi, njenoj strukturi, količini emitovanog programa u sopstvenoj produkciji, finansijskom poslovanju ... Javna je tajna da direktori i urednici medija friziraju podatke da bi ispoštovali formu kod Regulatorne agencije za komunikacije i na taj način zadržali dozvolu za emitovanje/rad.

Slična situacija kao sa imovinskim kartonima kandidata političkih partija pred izbore.
Centralna izborna komisija (CIK) BiH je za ovogodisnje opce izbore kreirala nove obrasce izjava o imovinskom stanju koji su nesto detaljniji i pregledniji u odnosu na dosadasnje. U njima su kandidati koji izlaze na izbore obavezni da navedu podatke za sebe, bracnog druga, djecu i sve clanove domacinstva koje izdrzavaju.
Tu trebaju upisati sve podatke o novcu, racunima u banci, poslovnoj dokumentaciji, dionicama, vrijednosnim papirima, nekretninama, naknadama, automobilima, dugovanjima, kreditima. Medutim, CIK nema nikakve mehanizme da provjeri istinitost tih podataka.
http://www.camo.ch/imovinski_kartoni_2010.htm

Istovremeno
Nedavno usvojeni Zakon o Agenciji za prevenciju korupcije i koordinaciju borbe protiv korupcije BiH predvidio je da ta agencija ima nadleznost da provjerava vjerodostojnost i tacnost podataka koje politicari navedu u imovinskim kartonima. Medutim, neizvjesno je kada ce Agencija to i poceti raditi s obzirom na to da njeno formiranje sporo tece.
Dakle, sve podatke koje obrađuju vladine/režimske agencije treba uzeti sa ogromnom dozom rezerve. Situacija je ista u oba entiteta.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Od nas zavisi!!!

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 14:47, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Od nas zavisi!!!

Post by KAMIKAZA »

Naj bolje je da mi zaboravimo tu EU,treba prvo sagledati sta nam ona donosi a sta odnosi,po svemu sudeci vise gubimo nego sto dobijamo,i ne treba da sanjamo o njoj.
Navest cu samo jedan primjer zasto sam protiv a vi mozete nastaviti,kao prvo mi nismo ni u cemu konkurentni ,jer kao izrazito poljoprivredna zemlja,mi uvozimo zito,meso mlijeko,itd...jer nase nas kosta vise u startu.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Od nas zavisi!!!

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 14:47, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Od nas zavisi!!!

Post by regeman »

Na kraju da podsjetim da nećemo moći steći status kandidata za EU dok ne ispunimo standarde, odnosno ne sprovedemo reformu. Potom ćemo morati pripremiti Zajednički memorandum o uključivanju (JIM), uskladiti ga i potpisati sa EC. To su koraci, pa htjeli mi to ili ne. Što prije to shvatimo prije ćemo sami sebe promijeniti i prihvatiti svijet oko sebe.
Cilj nase vlasti u RS a i BiH nije EU jer tamo nema muljanja bas tako lako kao ovdje. Evo kamikaza navodi da ne mozemo u EU jer nismo konkurentni. Mada mislim da upravo ulazak u EU dize konkurentnost, jer em imas vise para i fondova, povoljniji ambijent poslovanja, sire trziste, manje rizike kod banaka...nikad izolacija nikome nije dobro donijela. Nemas para- nema zivota. Nije eu zlato ali zna se neki red makar i niko nije pobjegao iz nje.
Mi imamo cist put..ulazak u integracije ili nestanak. Tio je svakom poliicaru jasno, samo nema muda da to kaze...nestanak ili ekonomski ili demografski..ukoliko se u sledecem mandatu nesto ne promijeni u napretku BiH i RS, bojim se da smo trajno izgubili deceniju i da zemlja ide demografskom i ekonomskom pustosenju..a onda nam nece niko biti kriv.
Slažem se da je statistika skup netačnih podataka, donekle, kao i da sve podatke treba uzeti s rezervom.Međutim, da bi se nešto uradilo u određenoj oblasti mora postojati analiza stanja.
Svakako..bolje losa statistika nego nikakva. Mislim da ovaj projekat-od nas zavisi treba da se bazira uglavnom na sela..em je tu stanje ekonomsko i socijalno mnogo losije em se sve vise prazne.
Sto se tice podataka o zaposlenosti koje je Niz mase iznio...sve je to djene djene..po meni, nezaposlenost 50 odsto...jer ako nisi prijavljen kao da nisi zaposlen..druga stvar...i ovi zaposleni rade za niske ili nikakve plate..vode se samo zarad socijalne evidnecije..mislim da ta struktura iza zavoda za stat.treba da bude rasclanjenija.da se vidi struktura uposlenosti, privrednih grana.. primanja po istima...itd..tek tad bi vidjeli sav ocaj nase ekonomije..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Re: Od nas zavisi!!!

Post by neko iz mase »

aquarius wrote: Podatke Zavoda za statistiku treba uzeti s debelom rezervom. Skup netačnih informacija koje dostavljaju oni koji nemaju interesa da navode tačne podatke.
"Statistika je kao bikini-otkriva sve a ništa ne pokazuje"(pokazuje ono nepotrebno) :wink: .

Da se razumijemo,nije mi bio cilj da bilo koga branim niti šta slično(samo sam se nadovezao na Regeov komentar).Ovde već odavno ništa nije kako treba pa ne vidim razlog zašto bi to bio i zavod za statistiku.Međutim činjenice su sledeće,da je u 2009-oj(decembar) broj nezaposlenih lica u RS bio 145 396,za razliku od 2008.(133 074),podaci iz zadnjih par mjeseci ove godine pokazuju kako se stanje poboljšava u odnosu na kraj prethodne godine(podaci Zavoda za zapošljavanje RS).Međutim ono što je najgore,imamo situaciju da nam govore kako bolje živimo a nama sve gore i gore(a to nam je svima jedina relevantna statistika) :? .
Kao što reče jedan profesor:"Najosjetljiviji nerv kod čovjeka je onaj u novčaniku"...meni se čini da smo mi odavno obolili sa živcima(nervima)

P.S.Izvinjavam se za skretanje sa teme,samo vi nastavite... :wink:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Od nas zavisi!!!

Post by KAMIKAZA »

povjerljiva wrote:Znači i tebe su kupili?????
U kom smislu :D ja sam i dalje praznih dzepova :D
Ne mozete u EU uci i cmizdriti,Madjari imaju vece subvencije pa mogu ili ovi imaju vece krave pa imaju vise mlijeka,itd.kao sto to danas rade nasi seljaci,Madjar sije hiljadu dunuma psenice,hrani u turnusu,500 bikova,uzgaja 300 krava,i mi da budemo konkurentni,nase zene (evo ja se stidim za njih);POMUZU JEDNU KRAVU UJUTRO;OKO OSAM;IZADJU NA RASKRSNICU I CEKAJU SA ONOM KANTOM DO JEDANEST;I AKO TADA ONAJ SA ONOM KONZERVOM OD BUSA NAIDJE ONE PREDAJU MLIJEKO (jogurt);a ako ne one ostave neko djete da ceka do daljnjeg,jer se baja mozda zapio negdje kod prodavnice,i odose da izvedu kravu na pasu,da bi mogle uvece nesto da umuzu.Sa tim bi vi u evropu,krave se u evropi muzu u 4 h,MLIJEKO IZ SISE IDE U HLADILNIK,(kroz rore :D )hrane se kao u restoranu,i naravno daju mlijeko,a u nas moja kona :D muze kravu kad joj ustreba mlijeko za kavu,pa se onda cudi sto joj krava preprazi (strucni seoski izraz :D )
MALO JE DA MI PROMJENIMO NAVIKE;MORAMO NAROD DA MJENJAMO :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Od nas zavisi!!!

Post by Magyar »

povjerljiva wrote:I nisu mladi ljenčuge. Ljenčuge stvraju roditelji, ali ima djece i mladih koji se i te kako trude i rade, pa čak i žive od svog rada. I to na selu gdje je život zaista težak. Ustajati svaki dan s prvim sunčevim zracima i raditi dok Sunce ne zađe, mislim da nije baš lako! Ili griješim?
Ako se neki sjecaju ja sam ostavio oglas na forumu u kome je pisalo da trazim mlade ljude koji hoce da se bave vocarstvom. Ljudi me ismijali, ali nebitno. Jedan mi se lik javio, pa i on odustao. Toliko o mladima.
Ja vrlo dobro znam kako je to ustajati prije zore. Zasto uvijek o teskom zivotu na selu pisu oni koji nemaju pojma kako je to?
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Od nas zavisi!!!

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 14:48, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Od nas zavisi!!!

Post by Magyar »

povjerljiva wrote:
Magyar wrote:Zasto uvijek o teskom zivotu na selu pisu oni koji nemaju pojma kako je to?
Izvini, nisam htjela nikog da uvrijedim niti povrijedim! Međutim, veoma dobro znam kakav je život na selu. Moji baka i djed su me školovali od svog rada na selu. Ponekad sam i sama učestvovala u takvom životu i imala priliku da budem svjedok istog. Dakle, empatična sam prema tim ljudima. Odlično razumijem kad mi 1/2 kg domaćeg kajmaka naplati 6 ili 7 KM. Možda mi se to čini puno, ali shvatam koliko je vremena i truda trebalo da se taj kajmak napravi. Zato se nikad ne cjenkam.

Omladine što se tiče, ne znam šta da kažem, ali mislim da su oni tu najmanje krivi. Mi stariji smo napravili takav kontekst i takvo okruženje u kome se ne cijeni rad i trud. Šaljemo djecu na studije za profile za koje neće imati posla, ali važno je da studiraju. Preseljavamo ih u gradove u kojima je masovna pojava samo svake vrste zla. Nemamo strpljenja da im objasnimo da je sreća u nama, a ne ngdje drugo i da ju samo treba prepoznati. Nastojimo im obazbijediti da odu na ljetovanje u Tunis ili ko zna gdje, umjesto da ih dio ljetovanja odvedemo negdje u lijepo i čisto selo (da se razumijemo svi imamo korijene u selu) i naučimo ih da rade. Plijeviti povrće nije težak posao i to možse svako. Ali mi ne dopuštamo da se djeca tome nauče. Dakle, krivi smo mi stariji i zato sam uvijek na strani mladih!
:smt023

Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Od nas zavisi!!!

Post by Magyar »

Evo jedan konkretan predlog :D Ja kao mladi seljak(poljoprivrednik :D ) bih prosirio svoju proizvodnju sa 2 na 5ha ali nemam mogucnosti. Pa ako u tom projektu ima mjesta za mene dobro i jeste. Ne trazim nepovratna sredstva, sve cu ja da vratim ali u narednih 10-15 godina.Samo neka se radi :smt002 :D
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Od nas zavisi!!!

Post by vrsta8472 »

ОК, ставићу и то :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Od nas zavisi!!!

Post by vrsta8472 »




Rekonstrukcija školske infrastrukture do 30. juna


Načelnik opštine Prnjavor Darko Tomaš i predstavnici Projekta integrisanog lokalnog razvoja potpisali su danas sporazum o realizaciji projekta rekonstrukcije školske infrastrukture koji bi trebalo da bude završen do 30. juna.

Ovaj projekat identifikovan je kao prioritetan u okviru Strategije razvoja opštine Prnjavor za period od 2011. do 2020. godine. Projekat rekonstrukcije infrastrukture u Osnovnoj školi „Branko Ćopić“ će finansirati UNDP, odnosno Švicarska agencija za razvoj i saradnju. Prema riječima načelnika opština Darka Tomaša ukupna vrijednost projekta je 71.160 maraka.

„Od tog iznosa 60.000 ćemo dobiti donatorskih sredstava preko UNDP-ovog projekta, a onih 11.160 biće učešće opštine Prnjavor. Opština finansira i tehničku dokumentaciju kao i nadzor,“ kazao je Tomaš.

Tomaš je dodao da će u okviru Strategije razvoja opštine Prnjavor biti rekonstruisano još nekoliko školskih objekata. On je pozvao građane da se odazovu javnoj raspravi kako bi ukazali i sami na projekte značajne za opštinu.

Opština Prnjavor jedna je od 24 opštine u Bosni i Hercegovini koja je uključena u Projekat integrisanog lokalnog razvoja čiji je cilj osposobljavanje opština u Bosni i Hercegovini za izazove predstojećih Evropskih integracija. Projekat integrisanog lokalnog razvoja provodi UNDP, a finansijski podržava Švicarska agencija za razvoj i saradnju.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Locked