Kako shvatiti ovako nešto???

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by ZMIJA »

Svi mi nekad nismo normalni :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by MAXIMUS »

Image
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by Opti Myst »

Photoshop majka :smt002
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by MAXIMUS »

*ladno !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by aquarius »

Klasičan primjer Photoshop zahvata.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by Opti Myst »

aquarius wrote:Klasičan primjer Photoshop zahvata.
zahvata :smt003
pravo ga je zahvatio brushom
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 15:53, edited 1 time in total.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by ZMIJA »

U potpunosti se slažem sa sveštenikom,da ovakvih slika ima bezbroj u prirodi i da je to jedna iluzija koju svaki čovjek može sebi stvoriti, ako to želi ili zagleda u razne prirodne pojave ne samo oblake ,već i neke prirodne pojave koje nemaj nikave stvarna veze sa realnošću.
To je po meni isto što i gledanje u šolju,i traženje i poistovjećivanje nekih sasvim slučajno nastalih figura sa zamišljenim iluzijama koje kod odrteđenih osoba pobuđuju više sujevjerje nego stvarno vjerovanje.
Razna ukaziuvanja i slične stvari poznate su u prošlosti gdje se kasnije ispostavilo da je to čisti marketing i dobro smišljena propaganda gdje se poprilično zarađuje na onima koji nisu istinski vjernici, već naivna svjetina koja vidi ono što ne vidi svojm očima, več vidi ono šta mu se preporučuje da vidi.
Takvih primjera imamo po prilično danas u svijetu ,a u našoj neposrednoj blizini imamo od ukazivanje Gospe u Međugorju do piramida sunca u Visokom, a da ne gledamo u oblake gdje se svakog momenta može u oblacima prepoznati neki lik koji mi sami projektujemo u svom mozgu .
Možda bi bilo dobro da naš sveštenik malo podrobnije objasni zvanične stavove u vezi ovih pojava Srpske Pravoslavne Crkve, mada je meni i ovaj odgovor koji smo dobili sasvim zadovoljava.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by aquarius »

ukazivanje Gospe u Međugorju do piramida sunca u Visokom
Mlaćenje prazne slame. Ni jedno ni drugo nije dokazano.
Čudesa su oko nas svakodnevno. Rađanje djeteta, izlazak sunca, pupanje biljaka u proljeće ... sve su to čudesa koje čovjek uzima zdravo za gotovo.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by schwabo No1 »

Image


Што је баби мило, то јој се и снило...

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 15:53, edited 1 time in total.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by MAXIMUS »

mravicanka wrote:Treba vjerovati u živog Boga,ne u oblake.
Često čujem taj izraz , da li to znači da je bog živ a samim tim i materijalan , opipiljiv , vidljiv ?
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by KAMIKAZA »

Moja teorija je da cuda ne postoje,postoje samo stvari koje mozemo i koje ne mozemo objasniti. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 15:54, edited 1 time in total.

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 15:54, edited 1 time in total.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by MAXIMUS »

mravicanka wrote:
MAXIMUS wrote:
mravicanka wrote:Treba vjerovati u živog Boga,ne u oblake.
Često čujem taj izraz , da li to znači da je bog živ a samim tim i materijalan , opipiljiv , vidljiv ?
Znači da je Bog živ i da je svudaprisutan i nije opipljiv ali oblak je oblak a Bog je Bog
Svedaprisutan !? A opet oblak je samo oblak ? Malo kontradiktorno za moje shvatanje .
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 15:55, edited 1 time in total.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by MAXIMUS »

O tome i diskutujem ... taj isti oblak je dio Boga !

I taj lonac je dio lončara .
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by KAMIKAZA »

mravicanka wrote: Postoje čuda.Kako objašnjavaš to da čovjek od rođenja ne hoda,ode u Ostrog sa vjerom u iscjeljenje i vrati se kući na svojim nogama i to bez štaka.Ljekari se zaprepastili.Kako se to zove ako ne čudo?
Nisam vidio ,ljudi prepricavaju svasta,cudo moze da bude sve sto sami sebi ne mozemo objasniti,kako je doslo do toga,pre neki dan ona cura iz kanade,sto je skakala i sto joj je pukla sajla,ostala ziva samo lakse povrede,a ona jadnica isto iz kanade,skijasica,pala na ravnom i podlegla.Nema cuda ,ima samo neobjasnjivih stvari,i u tom slucaju je covjek stekao samouvjerenje i pokusao hodati,ko zna od kada je to mogao,ali nije imao volju i snagu da pokusa.Prica se svasta,kazu neki fra. Ivo kad dodje svi u nesvjest padaju,i ja sam vidio,ali dal su padali za pare ili su padali od uzbudjenja ne znam,meni nije bilo do padanja,dok sam ga gledao. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 15:55, edited 1 time in total.

OldTownBoy
Posts: 137
Joined: 09.02.2010. 13:40
Location: negde u gradu

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by OldTownBoy »

Cuo sam za tog Karlosa Santanu kazu da pise djavoljski dobru muziku mada licno nisam njegov ljubitelj , A opet tamo neki Satana smislio internet da truje mladez , Kazu stari ljudi da taj satana nema mira pa je kroz nauku a sve u sluzbi da cestit svijet odvuce od ,,ciste vjere,, odletio u svemir i pokazao planetu na kojoj zivimo ali vidju djavla , ima jos planeta , citav svemir , sazvjezdja , galaksije, kazu i da su evoluciju smislili Santanini ups satanini obozavaoci .

Zato omladino , ne slusaj Santanu nego podmetni ledja da te bicuju i pale radi nevjere a ako razmislis glavom i posumnjas u ljude koji tumace bibliju za svoj gros da znas ko si , Karlos Santana . :lol:
um caruje a Dundo Maroje

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 15:55, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by KAMIKAZA »

Ma nije Old takav uvjek ,on to samo kad se dovrne :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by vrsta8472 »

Ови новинари стварно пишу глупости
Pripadnici CJB Doboj još tragaju za Ilijom Dujkovićem: Sveštenika nema već sedmicu
Pripadnici CJB Doboj još tragaju za Ilijom Dujkovićem: Sveštenika nema već sedmicu
Nikola Morača - 20.02.2012 18:21

DOBOJ - Centar javne bezbjednosti (CJB) Doboj već sedmicu bezupješno traga za Ilijom Dujkovićem (40), pravoslavnim sveštenikom iz Donjeg Očauša, kod Teslića.

Njemu se trag izgubio 14. februara ove godine, potvrđeno je danas "Nezavisnim" u dobojskoj policiji.

Policija je danas pretraživala korita rijeka Usore i Bosne, a u nadi da će pronaći sveštenika, kako nezvanično saznajemo, angažovala je i "vidovnjaka" Miću Simića iz Teslića, sveštenika Srpske pravoslavne crkve u penziji.

Ilija Dujković nestao je 14. februara nakon što je u jutarnjim časovima automobilom KIA sorento otišao od kuće u nepoznatom pravcu. Dva dana kasnije na benzinskoj pumpi "Hifa" u Matuziću, kod Doboj Juga, pronađen je njegov automobil s novcem i drugim ličnim stvarima. Pretragom terena policija je pronašla tragove u snijegu, koji ukazuju da se Dujković uputio prema Doboju, odnosno prema mostu na ušću Usore u Bosnu.

Upravo na ovom mostu svešteniku se izgubio svaki trag.

Prema nezvaničnim informacijama, nestanak Dujkovića prijavila je njegova supruga, zabrinuta jer joj se nije javljao na mobilni telefon.

Zbog čega je sveštenik napustio porodični dom i otišao u nepoznato, odgovor je koji će u narednim danima dati policijska istraga koja je u toku.

Dosadašnja istraga, kako je danas potvrđeno "Nezavisnim", utvrdila je da na pronađenim tragovima, od automobila, novčanika s ličnim stvarima i drugome, ne postoje tragovi koji bi ukazali da se radi o nekom krivičnom djelu.

Policija je tokom istrage ispitala i mještane Matuzića, koji su, prema nezvaničnim informacijama, potvrdili da su sveštenika na dan nestanka vidjeli da ide prema mostu na rijeci Bosni.

Benzinska pumpa na kojoj je pronađen automobil nestalog sveštenika inače je udaljeno oko 300 metara od mosta na kojem je navodno viđen Dujković.
О том попу Мићи из Чечаве може нам мало више рећи јереј Живковић, да будале више не иду код тог рашчињеног попа који гата и бави се враџбинама.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Kako shvatiti ovako nešto???

Post by grlica »

smrd prd
Last edited by grlica on 04.01.2015. 16:08, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

Locked