Emisija "Potez" TV Kanal 3

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
Samo vas gledam
Posts: 55
Joined: 06.12.2010. 19:49

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by Samo vas gledam »

KAMIKAZA wrote: 4 miliona idu za plate 153 radnika pada mjesecno po glavi (prosjecno) 2178 KM
U pitanju su radnici ne samo opstine kao administrativne sluzbe, nego i Vrtic, Centar za kulturu, Cocijalni rad i Vatrogasci. I one se finansiraju iz opstinskog budzeta.
Last edited by Samo vas gledam on 12.12.2012. 13:52, edited 1 time in total.

selim
Posts: 68
Joined: 30.03.2012. 09:07

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by selim »

A zasto ih ne bi otpustio pa nisu oni dosli tu svojim kvalitetom i znanjem nego preko partije,pa ajmo se svi zaposliti u opstinu onda ali ko ce nas onda placati,meni je to suludo da drzis tolike ljude i padas iz godine u godine milione maraka,ljudi pa ne trebaju nasem gradu ljudi koji trose nego koji proizvode,kao sazalimo se nad njihovim sudbinama,pa ko se sazalio nad onim sto vadi iz kontejnera,samo otpustaj ni po babi ni po stricevima,treba citava opstina da hrani njih stotinjak koji nemaju ni stolice da sede a ni opisa radnog mesta kad bi ga pitao,pomocnik maticara cuj molim te!!!! :smt005 :smt005 :wink:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by KAMIKAZA »

Ovi iz SDSa kao da do sada nisu culi za vodica konjovodca,ima to u nas,cak ponekad i vodic vodica,od konjovodca,u nas ima svasta. :D
Nego ,posto ja nikad nisam hvalio,politiku,politicare i vlast,a da ne pokvarim tradiciju :D moracu da primjetim u nizu podataka koje je novi nacelnik iznio i par nepravilnosti.Rece da je Darko zaposlio 46 radnika od toga 17 bez konkursa,a da je kod preuzimanja vlasti od SDSa 2008 godine zatekao 130 radnika ,sto bi danas u zbiru iznosilo 176 radnika a ne kao sto on opet minutu kasnije rece 153. :)Ima li tu nekih zaposlenih koji se ne vide ili je u pitanju neka mucka. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

boja
Posts: 126
Joined: 21.11.2012. 20:09

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by boja »

I ja sam tako razmisljala al u jednom dijelu izlaganja pricao o opstini a u drugom dijelu mislio na ustanove koje platu primaju iz opstinskog budzeta

karamarko4
Posts: 207
Joined: 26.07.2012. 12:03

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by karamarko4 »

bravo selime svaka ti je na mjestu nemam rijeci,cuj ostace neko bez posla pa naravno da ce ostati i mora ostati nemoze vjecno raditi u opstini,prema nekakvim procjenama nasa opstina bi trebala imati 80 radnika itd itd,samo udri selime postena glavo

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by Nicky »

KAMIKAZA wrote:Rece da je Darko zaposlio 46 radnika od toga 17 bez konkursa,a da je kod preuzimanja vlasti od SDSa 2008 godine zatekao 130 radnika ,sto bi danas u zbiru iznosilo 176 radnika a ne kao sto on opet minutu kasnije rece 153. :)Ima li tu nekih zaposlenih koji se ne vide ili je u pitanju neka mucka. :wink:
Pogrijesio je covjek. Mislio je reci 113 da je bilo kad je otisao vlado, a ne 130 kako ti kazes. I taj podatak je poznat. 2008. je bilo 113 zaposlenih, ili 103 cak, ne mogu se sad sjetiti, uglavnom Sinisa je napravio lapsus kao i jos par puta u emisiji. :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by vrsta8472 »

Да ли су фудбалери ФК "Љубића", радници општине? Нико њих не спомиње?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

karamarko4
Posts: 207
Joined: 26.07.2012. 12:03

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by karamarko4 »

nisu svi radnici opstine ali u svakom slucaju ima ih ako trebaju i imena moze kasnije za one koji neznaju :smt005 :smt005 :smt006 ,ma to su naucnici dugo su voljeli vladu zivkovica pa kasnije tomasa asad im je idol strbacan gataric ha ha ali boze moj treba znati fudbala igrati

selim
Posts: 68
Joined: 30.03.2012. 09:07

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by selim »

E pa ti konjovodci i vodici vodica treba da pasu travo malo nece ima naskoditi :lol: :wink:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by KAMIKAZA »

Nicky wrote:
Pogrijesio je covjek. Mislio je reci 113 da je bilo kad je otisao vlado, a ne 130 kako ti kazes. I taj podatak je poznat. 2008. je bilo 113 zaposlenih, ili 103 cak, ne mogu se sad sjetiti, uglavnom Sinisa je napravio lapsus kao i jos par puta u emisiji. :)
113+46=159 a ne 153
103+46=149 a ne 153 :D on je poceo sa ciframa i lapsusu nema mjesta,ako kudis necije greske,kao on Tomaseve,onda mora da stima sve sto kaze. :wink:
vrsta8472 wrote:Да ли су фудбалери ФК "Љубића", радници општине? Нико њих не спомиње?!
Ovakvo nesto ima svugdje u svjetu,gradovi koji imaju male klubove a nemaju sredstava da plate fudbalerima,njima onda daju neka radna mjesta i oni se sami finansiraju,cesto to rade i sponzori,prime ih u svoje firme,sto nije pogresno,daleko gore bi bilo da primaju plate i da samo treniraju,iako smo u stotoj ligi.Jos pogresnije bi bilo da se razbjeze i da se taj klub mora ugasiti,sjetih se sada da su prije rata u nas bili isti slucajevi,da sad ne nabrajam imena,ali u to vrijeme su sva preduzeca bila drustvena,pa je bilo zanemarljivo sto su sportasi zaposljavani,i to na laksa radna mjesta,ili izmisljena kao u nekim slucajevima.Ako ce to unaprediti nas sport i pokrenuti omladinu da se i oni aktivnije bave sportom,onda nemam nista protiv da imaju male privilegije. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by KAMIKAZA »

selim wrote:E pa ti konjovodci i vodici vodica treba da pasu travo malo nece ima naskoditi :lol: :wink:
Selime nemoj tako,nama su neophodni vodici vodica konja,ipak je to prevelika odgovornost za jednu osobu,na konju je pola opstineke administracije. :D
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

revolucija
Posts: 1
Joined: 12.12.2012. 22:44

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by revolucija »

Mislim da smo na..bali i sledeće 4 godine.Načelnik osim smanjenja broja radnika nema ideju šta sa opštinom.Imam osjećaj da ćemo proći kao Veterinarska stanica. Ne znam kako samo misli otpustiti za jednu godinu 30% radnika.Moje je mišljenje da žuri da bi već 2014 mogao da primi novih 30-50 radnika iz svoje partije i ostalih koalicionih partnera.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by vrsta8472 »

Лупате глупости сви редом. Ако би мало прочачкали по вијестима на прњавор.инфо видјели би да је Дарко 2008, када је преузео дужност имао 139 радника. А данас је у општини како Синиша рече 153. А да се вратимо још мало у прошлост, 2004 када је Владо обновио мандат било је 113 радника :D Па сада рачунајте колико је ко запослио. Ова гломазна администрација није од јуче, већ се из мандата у мандат Начелника - увећава.

Радо бих све ово цитирао из вијести које сам објављивао, али морам на посао па немам толико времена.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by svjedok.saradnik32 »

Nicky wrote:
KAMIKAZA wrote:Rece da je Darko zaposlio 46 radnika od toga 17 bez konkursa,a da je kod preuzimanja vlasti od SDSa 2008 godine zatekao 130 radnika ,sto bi danas u zbiru iznosilo 176 radnika a ne kao sto on opet minutu kasnije rece 153. :)Ima li tu nekih zaposlenih koji se ne vide ili je u pitanju neka mucka. :wink:
Pogrijesio je covjek. Mislio je reci 113 da je bilo kad je otisao vlado, a ne 130 kako ti kazes. I taj podatak je poznat. 2008. je bilo 113 zaposlenih, ili 103 cak, ne mogu se sad sjetiti, uglavnom Sinisa je napravio lapsus kao i jos par puta u emisiji. :)
нисте ни један у праву :smt016 :wink:


на дан 31.10. 2008 године-------- на дан 31.10.2012. године
1 Број запослених 133 ----------------------------------153

2 Број запослених којима је престао радни однос у периоду 31.10.2008 -31.10.2012 године - 26

3 Број примљених радника у радни однос у периоду 31.10.2008-31.10.2012 године - 46

математички (153-(133-26))=46
бијело на црно :smt003
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by KAMIKAZA »

Onda se tako kaze i pred kamerama, :D nije niko izmisljao radna mjesta,vec je zaposljavao na upraznjena ,a to je ipak malo drugacije.Mada sumnjam da je 26 radnika dobrovoljno otislo sa budzetske plate :D
Ja sam samo citirao,i poslagao njegove izjave. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by drlonc »

Јесте било неколико математичких лапсуса, али ја то отписујем на Синишину жељу да каже што више у току емисије. Тачније би сигурно било да је читао сваки број са папира, али то би разводнило причу.
Много је важнији податак да су нпр. приходи повећани 2%, него да знамо да је то баш 283951,21 КМ.
Слична ствар је са задужењима општине.
Сви они који су (и на овим страницама) прије 4 године причали о огромном минусу и дугу који је СДС за 18 година на власти оставио иза себе, сада би требало да се почешу по глави.
Општина је на крају 2008. дуговала (кредити+камате) преко 10, а сада преко 19 милиона КМ. Сада се можемо играти математиком, правити пропорције, препирати се ко је шта и колико, али чињеница је да је дуг скоро удуплан, а нешто се не да видјети у шта су потрошене све те паре.

Има ту још бројева о којима се може причати, а који нису изнесени.
Нарочито бројева који се односе на посљедњих мјесец дана права на потпис бившег начелника (након избора), али не бих сада о томе. По том питању нови начелник је у емисији био више него фер према старом.

На крају, није суштина свега разбацивати се бројевима. То јесте важно у старту, да се зна одакле се креће.
Оно што је важно је да се крене напријед, да се мрднемо од ове провалије ако је могуће.
А за 4 године ћемо лако свести рачуне и видјети да ли је то и колико успјело. Математика је чудо...
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by svjedok.saradnik32 »

потписујем др. :smt023
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by KAMIKAZA »

Ne mora se biti puno pametan da bi se skontalo da smo duzniji nego sto smo tada bili,ali 2008 godine se od SDSa nasledilo puno sakrivenih dugova u vidu odsteta,raznih dugorocnih ugovora i ostalog,dal je to i sada slucaj neznamo jos,mada mislim da je Darko imao dobar dugorocni plan.Sinisa ima svoje planove,ali evo ja kao neki vidoviti Tarabic sada kazem da se vracamo ponovo prema Nemanji,Rasi ,Kusicu....pare ce sada poteci prema toj strani ,mislim ne bas sada jer ih nema,ali u narednom periodu jer postoji nevidljiva cvrsta veza izmedju nacelnika i ovih ,nazovimo biznismena.Ne treba kuditi proslost i na tome graditi buducnost,ja bi Sinisi predlozio da saceka sa procjenama i naglim izjavama o tuzbama i ostalom,jer ce da shvati kako to nije bas lako,i sam ce sabe degradirati.Da saceka sa pricom o prosloj vlasti bar dok ne vidi kako ce njegova funkcionisati,i kad bude postigao uspjehe onda pomenuti neuspjehe drugih,sa tim bi njegovi uspjesi,ako ih bude,bili jos u boljem svjetlu.Ako kudis druge sto su napravili ili nisu napravili nesto, pa se i tebi isto desi,onda si najebao. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by ZMIJA »

Opšte je poznat stvar da novoizabrani načelnici ne samo u Prnjavoru, već i drugim opštinama, jedno godinu dana se bave svojim predhodnikom, na ravno u negativnom kontekstu, kako bi valjda sebi opskrbili nekekv alibi za evenntualni neuspjeh izvršenja obaećanja dati u predizbornoj kampanji.

Darko Tomaš je u svojoj predizbornoj kampanji ,kao stručnjak od revizorske struke, obećao građanima da će prvo šta će uraditi ako bude izabran za načelnika, izvršiti reviziju vladanja da tako kažem svog predhodnika i javnost obavjestiti o stvarnom zatečenom stanju u opštini po svim segmentima, a posebno finaciskom odnosno o dugu opštine koji je zatekao.

Naravno Tomaš nije to obećanje ispunio, i nije građane na adekvatan način obavjestio o onome šta je zatekao, u nadi da će prekinuti gore pomenutu praksu bavljenja prošlošću, za radi budućnosti, po cijenu da iznevjeri svoje birače, i ne ispuni obećanu reviziju predhopdnika, birajući po njegovoj odluci manje zlo na račun sopstvene štete.

U pravu je Vrsta, kad kaže da ovdje mnogi lupaju i znose gluposti svi redom,jedni svjesno a jedni nesvjesno ,jedni u želji da pomognu sadašnjem načelniku a jedni možda da omalovaže i poniže rad predhodnog.

Isto tako nerealno je očekivati od sadašnje načelnika da čarobnim štapićem ispuni sve šta je obećao u svojoj predizbornoj kampanji, a posebno obećanje o nekakvoj revitalizaciji prnjavorske privredne situacije, i stavranjau novih radnih mjesta, što bi i bilo uz očuvanje likvidnosti same opštine i buduća kapitalna ulaganja, bilo jedno od proritetnih pitanja.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by KAMIKAZA »

Lako je se sada nacelniku ku*citi kad zna da ce uskoro biti smak svjeta,ovo sto mu je ostalo na racunu je taman za ovih par dana,iducu platu on ne misli davati nikome. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by ZMIJA »

Vidi se da ne pratiš i ne čitaš domaći tisak,za Srbe nema smaka svijeta,odnosno ima spasa u Srbiji, u piramidalnoj planini Rtanj, tko piše domaći tisak,a i odlazak našeg načelnika kod Patrijaarha Irineja, valjda nije bio uzaludan,spasa nam nema propasti ne možemo :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by KAMIKAZA »

Nema smaka svjeta.Crna rupa je odbila da nas proguta,nas ni ona ne moza da svari. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by ZMIJA »

Ti si zaboravi da su Srbi nebeski narod i da Bog čuva Srbe :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by drlonc »

Како нас је кренуло, једино нас смак свијета или неко слично велико срање може извадити.
Као она олуја Форест Гампа и његовог компањона...
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Emisija "Potez" TV Kanal 3

Post by vrsta8472 »

drlonc wrote: Општина је на крају 2008. дуговала (кредити+камате) преко 10, а сада преко 19 милиона КМ. Сада се можемо играти математиком, правити пропорције, препирати се ко је шта и колико, али чињеница је да је дуг скоро удуплан, а нешто се не да видјети у шта су потрошене све те паре.
Историја се понавља.

Прочитај ову вијест од 03.12.2008.

Prnjavor ostavio u dugovima od 16.000.000 KM

И на крају је било. Појео вук магарца.

Цитираћу неке дијелове.
- Priliv u opštinski budžet bio je izražen sa 71 odsto, a rashodi iz budžeta veći od prihoda za 2,4 miliona maraka. Kratkoročne neizmirene obaveze opštinskog budžeta u Prnjavoru su 3,2 miliona maraka, dok je čak 10,3 miliona dugoročnog zaduženjem - rekao je Tomaš.
Istakao je da se protiv opštine vodi nekoliko sudskih sporova za izuzeto građevinsko zemljište koje je kasnije opština prodavala.

- Vrijednost ovih sporova je 3,3 miliona maraka - rekao je Tomaš
Repetitio est mater studiorum и Historia magistra vitae est

Како год било да било, ми се вртимо у неком зачараном кругу :cry:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Locked