Opsti Izbori 2010

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2010

Post by KAMIKAZA »

povjerljiva wrote:
KAMIKAZA wrote::D 1:1 :D
Odličan rezultat za derbi!Ali s obzirom da sam ja ovdje u gostima, a ti domaćin, ja imam veliku prednost! Koliko se ja razumijem u sport... :D
Ma podmitit cu sudiju i ti gubis :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Opsti Izbori 2010

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 10:33, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2010

Post by KAMIKAZA »

mungos wrote: Sto se tice profitera ja ih nebrnim sa njima treba da se pozabavi pravna drzava tj. policija, tuzilastvo i sud.

Ni oni radnici koji su ostali da rade nisu placali te rate. A onaj ko je bio u radnoj obavezi ili na ratistu dobio je odredjeni broj vaucera koje je ulozio u svoje ili neko drugo preduzece. A oni koji su ostali bez imovine tuzili su za ratnu stetu.

Mislim da je tad bilo internih dionica 10 % preduzeca.
Postavimo jedno hioteticko pitanje PROMET ima internih dionica 100.000, a sam ja radnik i upisem 90.000 akcija u 10 godina i neplatim ni jedan dinar, a ostali radnici upisu 10.000 akcija i plate te akcije odmah. Da li sam ja vlasnik 9 % preduzeca ili su oni vlasnici 1%?

1.
Sto se tice suda,znamo kako radi i u ciju korist,ne moramo o njima
2.
Ko je ostao da radi ? Hoces ti da kazes da su ljudi ostali na svojim poslovima u ratnim uslovima,jesu ali oni koji su imali bolje veze,ali ne na svojima,vec na tudjim mjestima,mogu ti navesti 100 primjera,gdje je neko dosao na necije mjesto a ovaj otisao na ratiste i poginuo.Nemojmo sad o tome,jer bit ce kao ono:"Ko o cemu kurva o postenju"
3.Kazes dobio je odredjeni broj vaucera,moglo bi se reci,ali evo ja pred svima kazem ,ja se licno odricem svojih koji su kod Telekoma (znaci dobro investirani u poredjenju sa drugim) u tvoju korist,a da ti eto zdrav ili neki profiter zdrav sjedne u kolica i sjedi cjeli zivot,kazem zdrav,ne daj boze ni najvecem neprijatelju da oda bez vida ili da cjeli zivot sjedi u kolicima.To sto su oni dobili,su dali Peri Dusanicu za sporet da mogu bar jednu zimu da griju djecu.
4.
Tuzili su za ratnu stetu,pitanje kome ? Ko ce da im sudi,opet isti koji su im i oteli,a i ako dobiju na sudu ,sto bi me radovalo,ko ce da plati ??? Opet narod,a narod su i ti Muslimani i Hrvati,kao i svi drugi,skupa sa nama,a ko je ukrao njima njihovo ??? Opet isti,koji danas sude i kroje nase sudbine,oni isti koji su naplacivali Muslimanima da izadju zivi,oni isti koji su prodavali zarobljenike,oni isti koji su prodavali pokretnu imovinu izbjeglih u Jelsingradu,oni isti koji su kupovali njihove kuce za 1000-5000 KM itd...itd...itd....
5,
Na koji nacin je neko dosao do tih 10 % tada je vasa briga,a ne brine vas na koji nacin je neko danas dosao do 100 % vlasnistva,pa cak i do njihovih 10%,ili su firme imale 110 % imovine ,pa neko ima i dalje tih 10%;jer ipak ono je bilo nelegalno a ovo je posteno.
Mozemo mi da pisemo godinama i nabrajamo,oni broje pare a mi brojimo njihova kriminalna djela,sta mislis kome je teze ???
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Dragana
Posts: 105
Joined: 09.01.2009. 08:44

Re: Opsti Izbori 2010

Post by Dragana »

Dragana wrote:
Ognjen Buco Jugović wrote: O EKONOMSKOM PROGRAMU NDS
Nezavisni analitičari su ocijenili Ekonomski program Narodne demokratske stranke kao najpotpuniji. Glavni kreator tog programa je diplomirani ekonomista Siniša Božić iz Banjaluke, broker u Hypo Alpe Adria Bank i stručni saradnik Saveza UMA RS. Zamoliću ga da Vam ovih dana taj program prezentuje i da odgovori na Vaša pitanja.
Program je polazna osnova i veoma je bitan, ali je najbitnije da se krene u realizaciju tog programa, a neke od navedenih stvari mi već konkretno odrađujemo.
Dragana wrote: U pravu si, nigdje koncept nije ni spomenut (ili sam ja propustila cas).
Nisam clan, pa ni simpatizer bilo koje stranke, ali me ova zainteresirala prvenstveno zbog tebe koji tako "ludo" i smjelo "lajes".
O prof.Vlajkiju sam se izjasnila i moja sumnja stoji, ali on me pretjerano i ne zanima jer ce on, i pod uslovom da dodje na vlast, uvijek biti negdje dalje, a ti nemas kuda jer ti "cistis" svoju kucu (djetinje naivno i iskreno, ako smijem dodat) i to svojim licnim primjerom, ako ni zbog cega drugog, a ono radi toga, treba ti odat priznanje...
Ovaj koncept je za neke pametnije od mene vjerojatno kristalno jasan, ali eto, ja sam seljanka i glasacko tijelo, pa moram to sebi uprostiti nekako i nadam se odgovoru koji ce potvrditi jesam li ili nisam ispravno zakljucila.
Dakle, do stavke br.3, koncept se odnosi na vracanje kapitala od strane onih koji su ga razgrabili? Ako sam u pravu; je li to moguce uciniti u punom iznosu i vrijednosti, ovo kazem s obzirom da je taj kapital vjerojatno visestruko umanjen za vrijeme "raspolaganja" njime?
"Utuzivanje" mi je kao sinonim za "gubljenje vremena", a iskreno se nadam da ne mora biti tako, da je ovaj put izuzetak kao u slucaju kad se nekom kaze da je "lud", a misli se da je skroz ok.
Stavke 4,5 i 6 se ne/mogu realizirati bez prethodne realizacije stavki 1,2 i 3 ili sam pobrkala loncice?
Znam da nitko nema carobni stapic pa da za tren sve pretvori u zlato, ali, ima li ikakvog vremenskog roka u kojem je moguce vidjeti prve vece rezultate od svega?

O Islamizaciji...vrlo lako moguce, da ne kazem moguce je da sam se zaletila i etiketirala naprecac jer sam, kao i vecina "posmatraca" sklona na takvu rijec odreagirati "odbrambeno".
Radi se, dakle, o nekoj vrsti tihe invazije?
Bas identicno razmisljamo o dogadjajima na relaciji I - Z! Da se sprema igranka skoro pa da i nije tajna i, dabogda mi jezik otpao, ako opet nece biti da ce "bratija bratiju" velikodusno pomoci, a mi imati preko nasih dvorista zidove, kad vec 3.blok nismo bili pametni ocuvati tj. nasi preci.

Eh, BUDIMO LJUDI...kad bi bilo, treba nama svima, bez obzira na naciju i vjeru nekoliko lekcija o cojstvu i junastvu.
Ceka se doticni Bozic za odgovor ili nek se snalazim po postovima ostalih forumasa pa kako god zakljucim dobro i jest...Tko bi seljankama sve objasnjavao... :smt006
Sto se dogadja kad mrtvi fazani lete iznad nasih glava
Kad mrtvi fazani lete, a nijedan ne pada???

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Opsti Izbori 2010

Post by regeman »

Ceka se doticni Bozic za odgovor
Dok Bozic ne odgovori citaj sds i snsd ekonomske programe u medjuvremenu...
a ako te to mrzi ili ne mozes ni to naci..onda kreni u temu ispocetka..ima buco jedno 50ak postova..pa ces shvatiti sta je ekonomski program iste stranke.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Ognjen Buco Jugović
Posts: 96
Joined: 05.03.2010. 11:07

Re: Opsti Izbori 2010

Post by Ognjen Buco Jugović »

PRIVATIZACIJA JESTE STVARNO PLJAČKA STOLJEĆA – KAKO SPASITI FIRME

Privatizacije je osmišljena tako da nekolicina kupaca državnog dijela kapitala (uglavnom ljudi koji su svoj kapital stekli za vrijeme i nakon rata) uzme ogromnu imovinu preduzeća, a da narod, koji je ta preduzeća stvarao dobije bezvrijedne papire.
Zakonom je definisano da samo oni pojedinci (fizička i pravna lica) koji kupe preko 25% kapitala moraju sa državom potpisivati ugovore ( o budućnosti preduzeća, radnicima, obavezama prema državi i slično). Vidjećete kasnije da su ovaj momenat mnogi kupci državnog dijela kapitala znalački iskoristili.
Preduzeća su postala akcionarska društva, privatno vlasništvo više vlasnika. Na Skupštinama akcionara tih preduzeća (Skupština – najviši organ upravljanja preduzećima) se određivala i određuje njihova dalja sudbina.
Mali akcionari su svoje vaučere ( koji su kasnije pretvoreni u akcije) ulagali ili direktno u preduzeća ili u investicione fondove. U preduzećima su imali između 25% i 50% kapitala (najčešće oko 30%) kapitala, a u fondovima preko 50% kapitala (najčešće oko 60% kapitala).
Naš koncept je bio jednostavan : udružiti male akcionare (30% kapitala) i zajedničkim nastupom sa državnim fondovima (oko 10% kapitala fond PIO i oko 5% kapitala fond za restituciju) ostvariti većinu u skupštini – vidjećete kasnije sa koliko kapitala su nakon dolaska SNSD-a na vlast na državnom nivou, krajem 2006. godine raspolagali u preduzećima prnjavorski tajkuni.
Državnim fondovima bi se ubrzo pridružili i investicioni fondovi, tako da bi se skupštinska većina vez problema i sada mogla ostvariti.
2 KORAKA U SPAŠAVANJU PREDUZEĆA
- prvi korak : formiranje uprava preduzeća od predstavnika malih akcionara i fondova
- drugi korak : stvaranje kvalitetnog menadžmenta


Prvi korak se može izvesti na više načina, a cilj je stvoriti skupštinsku većinu, koja bi razriješila dužnosti staru Upravu i imenovala novu.
U tekstu koji slijedi ću navesti kakvo je stanje kapitala bilo u nekoliko prnjavorskih preduzeća ( a tako je i većini ostalih prnjavorskih i preduzeća u RS) bilo nakon što je krajem te 2006. godine SNSD došao na vlast (svi podaci su preuzeti iz Knjige akcionara , izdate od strane Centralnog registra hartija od vrijednosti Republike Srpske ( u daljem tekstu ću koristiti skraćenicu: KA CRHOV? ili Banjalučke berze (u daljem tekstu ću koristiti skraćenicu : Blb) . Nakon navođenja skraćenica ću upisati datum na koji se podaci odnose)
- „Metalka“ a.d. Prnjavor (KA CRHOV RS 25.06.2009.) „Kompanija Dušanić“ 24,92%, Peulić Drago 11,41% , Milutinović Drago 9,71% ( jasno Vam je zašto „Kompanija Dušanić nije „prešišala“ 25% kapitala, Drago Milutinović je prošle godine , na ATV javno rekao da on nikada nije bio stvarni vlasnik kapitala, već se akcije samo fiktivno vode na njegovo ime, a stvarni vlasnik tih akcija je Petar Dušanić, kojem je na sudu dao punomoć?! – šta je više trebalo državi da sankcioniše odgovorne) Fond PIO 7,04% +Fond za restituciju 3,52% +Polara invest 6,39 % +BORS fond – fond boraca RS 3,8% +VIB FOND + oko 30% mali akcionari =50,75% kapitala)
- „Mlinpek“ a.d. Prnjavor (KA CRHOV RS 11.04.2007.) Državni kapital 25,22% + Fond PIO 8,41% + Fond za restituciju 4,20% + BLB profit 1,64% + Kristal invest 1,02% + oko 55% mali akcionari =95,49% kapitala, sa drugu stranu Miladin Stanić je imao 1,41% ?!
- „Prnjavor ekspres“ a.d. Prnjavor (BLb 14.09.2007. godine) : FOND Jahorina koin 20,94% + Fond PIO 7,35% + Fond za restituciju 3,67% + Advantis broker 2,24% + oko 40% mali akcionari =74,20 %. Na drugoj strani je bio Petar Dušanić koji na svoje ime ili ime svoje Kompanije tada nije imao niti jednu jedinu akciju ?!, već je preko punomoći zastupao nekog Vicanović Radovana (dio državnog kapitala kupio starom deviznom štednjom – lik je inače jedan od onih koji se , uz ime Petra Dušanića spominju kao kupci velikog broja preduzeća po RS)
...

Raskidanje privatizacionih ugovora (ima kupaca državnog dijela kapitala koji su sa Direkcijom za privatizaciju potpisali ugovor, a koji nisu ispoštovali - insistirati na hitnom raskidanju ugovora i poništenju privatizacije.
Vraćanje nezakonito oduzetih paketa akcija malim akcionarima ( Prije rata se krenulo u privatizaciju preduzeća po modelu tadašnjeg predsjednika SIV-a, gospodina Ante Markovića, radilo se o internom dioničarstvu. Radnici su na privatizacione račune uplaćivali dionice. Dosta preduzeća je kupilo značajan procenat kapitala : Doboj putevi 70%, Transter Brod 100%, Žitoprodukt Banjaluka 100 % ... , ali je jedan od najvećih pljačkaša u procesu privatizacije – Direkcija za privatizaciju ( njen nasljednik je Investiciono-razvojna banka RS )te procente smanjivala po svom nahođenju. U slučaju Fabrike duvana Banjaluka čak postoji presuda Vrhovnog suda RS od 2001. godine u korist malih akcionara , koja nije sprovedena u djelo ni dan danas ?!=

Dakle, cilj je doći do skupštinske većine, nakon čega slijedi drugi korak : STVARANJE KVALITETNOG MENADŽMENTA . Kroz rad u Savezu UMA RS, uvjerili smo se da u Republici Srpskoj ima kvalitetnih. mladih i obrazovanih stručnjaka, kadrih da preduzeća oporave od ratne i poslijeratne pljačke. Ništa se neće napraviti samim stvaranjem skupštinske većine, jer su preduzeća u katastrofalnom stanju. Potrebno je imenovati kvalitetnu Upravu, kako bi se ogroman potencijal privrede RS stavio u funkciju radnika, akcionara i svih stanovnika Republike Srpske.

Nama je rečeno da ulazimo u KAPITALIZAM , a desio nam se KRIMINALIZAM , umjesto PRIVATIZACIJE smo dobili PRIHVATIZACIJU (što reče Boro Bogićević).

Ulaskom u preduzeća, uradila bi se stvarna revizija poslovanja preduzeća. Šta se u preduzećima radilo, najbolje znaju sami radnici koji su ih stvarali i u njima radili.

Dokaz da se ovo može je slučaj trgovačkog preduzeća „Promet“ a.d. Prnjavor. Na skupštini akcionara održanoj dana 07.11.2006. godine, mali akcionari su imali 35,87% kapitala +VB Fond 2,69% kapitala =38,56% kapitala, dok je na drugoj strani Petar Dušanić imao 22,7% kapitala. Fond PIO je dan uoči održavanja skupštine akcionara dostavio pisani način glasanja, u kome je po svim tačkama dnevnog reda podržao male akcionare, da bi sutradan ujutro opozvali svoj pisani način glasanja i nisu se ni pojavili na skupštini. Fond za resituciju se tada, kao ni prethodne 3 godine nije pojavljivao.
Nama je Petar Dušanić tom prilikom rekao da smo apsolutno u pravu, ali da svoja prava trebamo potvrditi na sudu (prethodno je rekao da je sud njegov i da će na sudu biti sve onako kako on kaže). Mi smo mu odgovorili da je on u pravu, ali da ćemo mi ući u naše preduzeće, a da on sudom dokazuje istinu.
Sa policijom i video kamerom smo ušli u naše preduzeće. Zatekli smo milionska dugovanja i dokument poslovodstva u kome se navodi da preduzeće više nema ekonomskog i finansijskog efekta za dalji rad – već su bile pripremljene odluke za spanjanje (utapanje „Promet“-a u „Kompaniju“). Redovno servisiramo dug državi, izmirili smo stotine hiljada KM zatečenih dugovanja... Mnogo lakše bi nam bilo da smo imali i da imamo podršku lokalne i vlasti na državnom nivou.

Dolaskom SNSD-a na vlast, Savez udruženja malih akcionara Republike Srpske je očekivao apsolutnu podršku našem konceptu, prije svega radi toga što je SNSD došao na vlast upravo na obećanju da će se oštro suprotstaviti kriminalu .

I sada ( iako mnogo teže) za vrlo kratko vrijeme se može spasiti najveći broj preduzeća, bez ikakvih sudskih i ostalih procedura.

Često sam spominjao da je mnogo važniji duh od materije. Kada narod shvati da porodica, uži krug prijatelja, mjesna zajednica, opština, država ... - funkcionišu onako kakvo im je sinergijsko (udruženo) djelovanje, mnoge stvari će se promijeniti.
Nama Srbima (kao i ostalim dinarcima) je za pokretanje potrebno spojanje sadržaji u glavi sa sadržajem iz stomaka, a to vrijeme neminovno dolazi.
Jugović Ognjen, Kralja Petra Prvog 27,78430 Prnjavor, mobilni telefon : 065/665-005, fiksni telefon : 051/665-005. e.mail : tppromet@teol.net, telefaks : 051/660-169

User avatar
Ognjen Buco Jugović
Posts: 96
Joined: 05.03.2010. 11:07

Re: Opsti Izbori 2010

Post by Ognjen Buco Jugović »

ALADIN : 1.DIO

Aladin je siromašni, veseli mladić. Ima čarobnu lampu u kojoj živi duh. Duh ispunjava želje. Problemi nastanu kada se lampe dočepaju loši ljudi, jer duh onda realizuje njihove želje.

Za vrijeme i nakon rata, kod nas se pojavilo nekoliko zlotvora, koji do para lakše dođošeod Aladina. Aladin je barem morao malo protrljati lampu.

PREKO APN 4 DO ZVIJEZDA

Miladin Stanić je pred rat počeo raditi kao referent u prnjavorskoj civilnoj zaštiti. Do 1993. godine je bio podstanar kod svog punca Ignje. Punac ima kuću u Barama. Bare su podaleko od centra grada i Miladin je na posao išao starim tomosovim APN 4 motorom. Motor bi parkirao na ćumur preko puta katastra, nakon čega je najveći dio radnog vremena provodio švercujući devize pod vrbom. Navika da šverca, drži ga i dan danas.
Pred početak rata je bio proglašen za načelnika (ili kako se to zvalo) prnjavorske civilne zaštite, a potom za načelnika prnjavorskog vojnog odsjeka.
Krajem 1992. godine je došao za direktora „Mlinpeka“. Taj dan je najcrnji dan u istoriji firme, koja je , dok se nalazila u starom mlinu, ručno radila 6.000 hljebova dnevno, instalirane su bile mašine za proizvodnju 30.000 hljebova.
Kažu da „Mlinpek“ sada proizvodio svega 200 hljebova dnevno?!
Kažu da je Miladin Stanić u imovinskom kartonu prijavio silne milione imovine.

Radnici i akcionari „Mlinpeka“ ( od kojih su neki to pisali javno, a neki tajno) su marta 2008. godine na sve relevantne adrese organizacija i institucija Republike Srpske i Bosne i Hercegovine, kao i uredu visokog predstavnika dostavili dopis. Tekst koji slijedi će najvećim dijelom biti prepričavanje tog dopisa. Zanimljivo je da nijedna institucija i organizacija nije reagovala, a vidjećete da se tu pisalo o stvarima radi kojih je neko trebao biti uhapšen.

ŠVERC

Kao što smo rekli, Miladin Stanić se prijeratne navike šverca nikako nije mogao otarasiti, a rat je bila prilika da Miladin šverc razvije do neslućenih razmjera. Miladina je na mjesto upravnika „Mlinpeka“ postavio SDS.
U tekstu se navodi da je Miladin švercovao i sa parama dobijenih od „spašavanja“ da se ne ide u rat, od prnjavorskih muslimana da dobiju papire za izlazak iz Prnjavora... Takođe je za šverc koristio i novac od ratnog poreza kojim su „guljeni“ naši prnjavorčani na radu u inostranstvu (patent zla koji se na prostor čitave Republike Srpske proširio baš iz Prnjavora – kada budemo pisali o Nerki, detaljnije ćemo o tome). Uglavnom, ogromne količine deviza su svake noći odnošene u Srbiju, tamo se mijenjale za Jugoslovenske Dinare, odakle bi svakog jutra stigla duplo veća količina novca i tako svakodnevno. Miladin Stanić je imao svoju razgranatu i raširenu švercersku mrežu, kažu da je samo za njega tokom rata radilo 10-tak švercera.
Švercersku praksu je nastavio i u „Mlinpeku“, samo ovaj put baš žestoko. Odmah po dolasku u preduzeće, zatečeni novac i novac od prodaje sirovina, gotovih proizvoda, usluga koje je preduzeće pružalo drugim licima stavlja u švercerski opticaj. Bira i nagrađuje (što novcem, što neslanjem u rat) poslušnike, postavlja ih na radna mjesta za koja nisu imali kvalifikaciju, a nelojalnim radnicima (kao i muslimanima) odmah daje otkaze. Kažu da je nekoliko radnika poslao na ratište, a navodno 5 njih se nije vratilo živih.
Preduzeće „Mlinpek“ postaje glavna ratna šverc baza za Prnjavor i znatno širi teritorij, švercuje se sa svim i svačim (nafta, benzin, alkohoh. cigarete, brašno, jestivo ulje, kao i svim drugim robama koje su, usljed ratnih dejstava bile deficitarne).
Ovdje citiram dio iz dokumenta : „Sve te švercerske poslove radi u jeku i za vrijeme najvećih ratnih dejstava kada svakodnevno sa prnjavorske opštine dnevno ginu naši sinovi,očevi,braća,prijatelji,po nekad i na desetine,a među njima ima i radnika RJ Prnjavor koje je on istjerao,poslao na ratište i u smrt“
Posebno je zanimljiv i zaprepašćujući dio teksta koji govori o tome da je Miladinu vrlo brzo prnjavorsko tržište postalo malo, a nakon što je „poklopio“ teren RS, u jeku ratnih dejstava razvija posao i sa onima protiv kojih je srpski narod ratovao (sa Hrvatima i Muslimanima). U tekstu se ističe da je jedne prilike na Tesličkom ratištu zaplijenjen „Mlinpekov“ kamion pun švercovane robe. Kažu da je šverc je bio tolikog obima i toliko brutalan da je moral vojnika bio na dnu. Kažu da se „Septembar ’93“ , između ostalog, morao desiti i radi šverca. Da bi se efekat šverca koliko-toliko umanjio, smijenjen je general Subotić. Neki kažu da je to iz razloga što je Dragan Đurić bio toliko uticajan da je uspio stvarne vinovnike sakriti.
Takođe kažu da su glavni krupni ratni šverceri svi odreda prnjavorčani.
Kažu takođe da je sva ta roba stizala iz Srbije na papire „Mlinpeka“, te da je bila dobro obezbijeđena od ulaska u Republiku Srpsku do švercerskog odredišta.

BISPROM

Odmah po završetku rata, kaže se u dokumentu, Miladin je počeo da razmišlja o privatnom preduzeću, koje bi napravio ispred „Mlinpeka“ i koje bi služilo za isisavanje i prenošenje imovine „Mlinpeka“ u Miladinovo privatno preduzeće.
Kaže se dalje da je „početni kapital“ za Bisprom došao od razlike koju je dobio od Gere, nakon što je Gero obložio silose limom. Ustvari, nije Gero to radio, već Beli-Tito, Miladin i Gero su samo potpisali ugovor, a Beli-Tito je bio Gerin podizvođač. Od razlike (čobanije) para je Miladin napravio prvu halu Bisproma.
Došao je na ideju da švercuje robom za poljoprivredu ( sjemena, umjetno đubrivo, herbicidi, poljoprivredne mašine i oprema, te skladištenje, čuvanje i mljevenje pšenice, soje, raži, kukuruza, ječma, zatim proizvodnja stočne hrane i slično). Naravno, prije Bisproma, trebalo je provjeriti kako će to funkcionisati – i naravno „Mlinpek“ idealan za to.
Miladin je počeo da nabavlja i prodaje kukuruz. Za te svrhe mu je bila potrebna sušara i Miladin preko DOO „Unimer“ Kruševac (iza koga ,navode u dopisu, stoji jedan Miladinov brat – o drugom, najmlađem, Nedi, ćemo ponešto reći kasnije) nabavlja sušaru, postrojenje koje za „Mlinpek“ nije radilo ni jedan jedini minut i koje u tehnološkom procesu nije trebalo „Mlinpeku“. Sušaru je zbavio „Mlinpek“, dignut je kredit, a pod hipoteku su stavljeni silosi.
Od kada je osnovano Miladinovo privatno preduzeće Bisprom, svjesno se radilo na tome da „Bisprom“ postane najveći „Mlinpekov“ povjerilac : kamioni-šleperi za teret žitarica i ostale robe Bisproma su registrovani na „Mlinpek“, troškovi rada tih kamiona-šlepera su plaćani novcem „Mlinpeka“, kasnije su ta vozila preregistrovana na Bisprom.

KAKO JE NASTAO MLINPEK

„Mlinpek“ je , ustvari, ako bi se držali zakona, samo radna jedinica banjalučkog „Žitoprodukta“. Pretvaranje radne jedinice u nezavisno preduzeće je , naravno, protivzakonit čin i nije se mogao realizovati bez sprege sa najvišim nosiocima svih stubova vlasti, uključujući i ljude iz sudstva, jer je „Mlinpek“ kao DOO registrovan kod nadležnog suda.
Bez pomoći najviših opštinskih, republičkih i stranačkih funkcionera, kriminal ove razmjere se nikako ne bi mogao realizovati. U tekstu se kao glavni Miladinovi jataci spominju : tadašnji predsjednik Vlade RS , Gojko Kličković, ministar poljoprivrede i šumarstva i jedan od osnivača SDS-a, Borivoje Sendić, predsjednik Skupštine opštine Prnjavor, nezaobilani Nemanja Nerko Vasić, predsjednik Okružnog suda Banjaluka, Vukašin Bošković, sudija osnovnog suda Nedeljko Milijević (tada i zamjenik predsjednika Crvenog krsta RS Ljiljane Zelen Karadžić), narodni poslanik u parlamentu RS Savo Marjanac (u tekstu se navodi da je Miladin za ovu uslugu nagradio Saveka sa 150.000 KM ), predsjednik Izvršnog odbora SO-e Prnjavor, Radivoje Radivojević (naš Čupko-Šeširko-Perčinko)

TUŽBE „ŽITOPRODUKTA“ ĆUĆE I ĆAME ĆEKAJUĆI DA PROĐE DECENIJA

Nekadašnji banjalučki i gigant bivše Jugoslavije „Žitoprodukt“ je negdje 2001. ili 2002. godine podnio tužbu protiv odgovornih po dva osnova :
- prvi , protivzakonito izdvajanje radne jedinice „Mlinpek“ Prnjavor iz „Žitoprodukta“ i
- drugi , protivzakonito umanjenje kapitala internih dioničara. Naime, pljačkaška državna institucija – Direkcija za privatizaciju RS (čiji je nasljednik Investiciono-razvojna banka RS) nije priznala interne dionice u stvarnom procentu, već je izmislila nekakav svoj procenat. Prije početka rata, zbor radnika „Žitoprodukta“ je donio odluku da radnicima ne isplaćuje „trinaestu“ platu i dividendu, već da otkupi cjelokupan iznos ponuđenih dionica, što je i urađeno, čime je banjalučki „Žitoprodukt“ postao Dioničarsko društvo u stoprocentnom vlasništvu radnika-dioničara.
Naravno, nadležne institucije i organizacije Republike Srpske još uvijek nisu mrdnule po ovim tužbama.
U narednom periodu, Savez UMA će, u okviru svojih redovnih aktivnosti, pokrenuti i ovo skoro deceniju uspavano pitanje.

VOZNI PARK

U dokumentu se piše i o voznom parku „Mlinpeka“.
Meni je Miladin komšija i ovo mogu da potvrdim : od kada je došao na mjesto direktora „Mlinpeka“ ( u stvari se vidi da je on bio upravnik radne jedinice), sva luksuzna putnička vozila preduzeća su bila pred njegovom kućom. Vozilili su ih isključivo : Miladin, njegova supruga Ljubinka i punac Ignjo ( od nedavno i kćerka Ivana)
Jugović Ognjen, Kralja Petra Prvog 27,78430 Prnjavor, mobilni telefon : 065/665-005, fiksni telefon : 051/665-005. e.mail : tppromet@teol.net, telefaks : 051/660-169

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2010

Post by KAMIKAZA »

Jel mi sad moramo cjelu noc da sutimo :D pitao bi zenu sta ima za veceru,ali ne smijem da prekrsim tu predizbornu tisinu :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

jazavac pred sudom
Posts: 36
Joined: 26.09.2010. 19:11

Re: Opsti Izbori 2010

Post by jazavac pred sudom »

BUCO ZNAŠ LI TI ONU PJESMU "DVA METRA BEZ GEOMETRA"? NEKA GRADE HALE NEKA VOZE ĐIPOVE NEKA PUTUJU
PO BELOM SVETU NA KRAJU ĆE DOBITI KAO I MI SVI TA DVA METRA.NEMOJ ZAVIDITI I NEMOJ SE SA NJIMA BAVITI
MA NISU VRIJUEDNI VJERUJ MI NI SPOMENA . IMA NARODNA DA JE SVE ŠTO JE OTETO I PRKLETO U TO IMAM DUBOKO UBJEĐENJE
ČAK I LIČNO .STOGA TI GLEDAJ DA ODRADIŠ NEŠTO ZA SEBE A TO ŠTO RADIŠ SAMO IH "DIŽEŠ REP".

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Opsti Izbori 2010

Post by regeman »

Highlight za ove izbore je to da niko ziv ne zna kako uopste glasati.tj ne snalaze se na onim listicima....a da ne pricamo o tome da vecina razumije razlike izmedju stranaka..o jebem te zemljo...
mislim bilo je tako i prije samo ja nisam bio na izborima gdje guzva bila..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Opsti Izbori 2010

Post by vrsta8472 »

Затворена биралишта. Сад чекамо резултате. Да видимо шта народ жели!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Opsti Izbori 2010

Post by Hirurg »

dao glas nebojsi kako sam i obecao,,,,,sretno im

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Re: Opsti Izbori 2010

Post by LEGIJA »

vrsta8472 wrote:Затворена биралишта. Сад чекамо резултате. Да видимо шта народ жели!
Ili da vidimo sta je Dodo kupio ove godine i kakve je pozicije obezbjedio.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Opsti Izbori 2010

Post by vrsta8472 »

Прије 4 године у ово доба сам био у канцеларији са Калабићем, Сандићем и Симићем и доносили су ми резултате са бирачких мјеста. А након 4 године, чекам резултате у кревету са лап топом :)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2010

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:Прије 4 године у ово доба сам био у канцеларији са Калабићем, Сандићем и Симићем и доносили су ми резултате са бирачких мјеста. А након 4 године, чекам резултате у кревету са лап топом :)
Super si prosao,bolje da cekas u krevetu sa lap topom nego sa ovom trojicom :smt005 ma nisam mislio da kazem u krevetu sa njima trojicom,ali kad sam vidio sta sam napisao primjetio sam da na to vuce. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Opsti Izbori 2010

Post by vrsta8472 »

Видиш да напредујем :D

Сада слушам на АТВ-у, 48% излазност у Прњавору. Баш мало, људи су превише разочарани и не знају коме да дају глас.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Opsti Izbori 2010

Post by vrsta8472 »


ГЛАСАЛО 48,19 ОДСТО БИРАЧА

03. 10. 2010

На општим изборима у БиХ на подручју општине Прњавор гласало је 17.739 бирача или 48,19 одсто,саопштила је вечерас Општинска изборна комисија(ОИК).

Предсједник ОИК Прњавор Стаменко Васић рекао је да су сва бирачка мјеста затворена у предвиђено вријеме.

“У току дана није било приговора на ток гласања,које је протекло без иједног инцидента”нагласио је Васић.

Први незванични, прелиминарни резултати биће познати за српског члана Предсједништва БиХ,а ОИК ће их саопштити око 21.00 час.

На подручју општине Прњавор за опште изборе у БиХ регистровано је 36.738 бирача.Гласало се на 51 редовном мјесту, једном мјесту за гласање у одсуству,а била су ангажована и два мобилна тима. (ТС/СРНА)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Crna
Posts: 351
Joined: 15.08.2008. 00:28

Re: Opsti Izbori 2010

Post by Crna »

šta je reći? Ima li kakvih rezultata? Kakvo je stanje glasova?
........ne ocekuj ocekivano, ne trazi odgovor na molitve, Bog djeluje u tisini i dat ce ti odgovor u tisini.......

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Izlaznost

Post by Opti Myst »

http://www.opstinaprnjavor.net/images/s ... ziv_19.pdf

Bogami ažurni su u opštini nema šta :D
http://www.opstinaprnjavor.net/
Piče izvještaji... UP to DATE :smt002

Ovdje će izaći finalni ZVANIČNI rezultati u ponoć:
http://www.izbori.ba/default.asp?col=danizbora2010
:idea:
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
Crna
Posts: 351
Joined: 15.08.2008. 00:28

Re: Opsti Izbori 2010

Post by Crna »

I izgleda je opet u Prnjavoru pobjedu odnio SDS..
........ne ocekuj ocekivano, ne trazi odgovor na molitve, Bog djeluje u tisini i dat ce ti odgovor u tisini.......

User avatar
radnik
Posts: 65
Joined: 13.03.2010. 23:03

Re: Opsti Izbori 2010

Post by radnik »

Crna wrote:I izgleda je opet u Prnjavoru pobjedu odnio SDS..
moglo se i očekivati jer ovi iz SNSD (u lokalu) ne uradiše ništa. koliko god da su dobili previše je.
Mora li Buco baš svagdje ubaciti svoju privatizaciju.
u radu je spas

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Opsti Izbori 2010

Post by regeman »

Ivanic tijesno izgubio od Radmanovica , a Dodik ce dobiti Tadica ionako. Zanimljivo ce biti za parlamente BIH i Rs.
U Federaciji Bakir I. dobio, a ovaj Radoncic se probio dosta.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Opsti Izbori 2010

Post by Opti Myst »

radnik wrote:Mora li Buco baš svagdje ubaciti svoju privatizaciju.
:smt005
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Opsti Izbori 2010

Post by BETMEN »

Znal se sta je sa kiklopom i njegovom bagrom
POSMATRAM VAS

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Opsti Izbori 2010

Post by Hirurg »

cestitke SNSD i saucesce sds u....bice bolje 2014 :smt005 :smt005 :smt005

Locked