Rat bendova

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: RAT BENDOVA

Post by MAXIMUS »

Image

Samo nedeljom naveče Kafe -pub ,,Pet lampi,, uz RAT BENDOVA :::

- Točeno pivo 0.3 l :-:-: 1,20 KM !!!
- Kikiriki za ,,nervozne navijače,, :-:-: BESPLATNO !!!
- Nagradna igra ,,Pogodi ko ispada,,:-:-: uz naručeno prvo piće !!!
- NAGRADE - malo ali slatko iznenađenje !!!

DOBRODOŠLI !!!

:smt006 :smt035 :smt041 :smt035
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
nebojsa
Posts: 11
Joined: 26.08.2010. 23:33

Re: RAT BENDOVA

Post by nebojsa »

Prosto nemogu da vjerujem sta radi ovaj Zele. Prvo govori da Kirk Hammett nema pojma i da nikad nije bio nikakav gitarista, i da nikad nije bio na listi najboljih gitarista...a neka pogleda ko je na 6. mjestu zvanicne liste najboljih gitarista svjetkog novinskog lista Rolling Stones (a Kirk je za njega profesor). I govori nekom gitaristi iz Forever Storma da je bolji od Kirka...Drugo nalazi neke greske Liviu, a trazio je od njega 2008. da mu bude prateca gitara i vokal...Trece opet hvali onu djecu koja nemaju pojma, onaj gitarista je uzas, a da ne govorim za onog pjevaca...On ih samo gura jer su jedini iz njegovog Sarajeva, i vjerovatno je dobio neke pare..nebi me cudilo i da pobjede :o Evo jedan dio clanka o tome koji su to sinovi bogatasa: Sviraju u hotelu u kojemu imaju studio, te vježbaju 5 -7 sati dnevno, naravno nakon školskih obaveza. Do sada su izdali jedan CD sa coverima, a ubrzo treba da izađe i drugi ali samo kao promo CD

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: RAT BENDOVA

Post by dogface_gremlin »

To za Kirka... možda je gledao ovaj klip :D

Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: RAT BENDOVA

Post by Hirurg »

MAXIMUS wrote:Image

Samo nedeljom naveče Kafe -pub ,,Pet lampi,, uz RAT BENDOVA :::

- Točeno pivo 0.3 l :-:-: 1,20 KM !!!
- Kikiriki za ,,nervozne navijače,, :-:-: BESPLATNO !!!
- Nagradna igra ,,Pogodi ko ispada,,:-:-: uz naručeno prvo piće !!!
- NAGRADE - malo ali slatko iznenađenje !!!

DOBRODOŠLI !!!

:smt006 :smt035 :smt041 :smt035
i jel pogodio neko nesto :)piva je bilo to vjerujem :)

i dalje livio-ov band ubija puru nad ostalim....oni novosadjani su me razocarali izborom pjesme memory remains...katastrofa...nuclear mama isto los izbor pjesme... :smt004 ali bice bolje sledeci put :9

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: RAT BENDOVA

Post by MAXIMUS »

i jel pogodio neko nesto
Samo jedna djevojka je pogodila i dobila jednu , ovog puta , simboliču nagradu . Ovo je bio experimentalni pokušaj da vidimo koliko su ljudi uopšte zainteresovani i mogu reći za početak nije bilo loše ! Za sledeću nedelju obećavam i vrednije nagrade !

VIBRATOR U RIKVERC je ispao ! Ne mogu da vjerujem !
Originalan bend , originalan zvuk , originalne pjesme ... ne znam, šta im još treba za dalje !
Sinoć u kompletu bendovi su mi loše zvučali šta je u pitanju neću da nagađam ali nešto je manjkalo .
Zele k*o Zele ... filozof ! :smt004
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: RAT BENDOVA

Post by aquarius »

Da se nisam ukino na slavi ko majka vjerovatno bi došao da pokupim te nagrade :P
Ja sve kontam da mi se od radže percepcija poremetila, kad ono stvarno zvuk kao racku.
Mikrofonija ajd zdrao.
LIVIO BERAK TRIO - nije bio u fazonu. Po meni, do sada najgore izdanje. Ali ipak bolji od monogih.
NUCLEAR MAMA - Super obrada Indexa. Da je tonac za miksetom bio blagonakloniji bilo bi to jako dobro.
LARVA - fantastični od početka. MUSE nisu baš za covere, ali su momci iz Čakovca otpržili svoje.

To su po meni tri najbolja benda sinoć.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Re: RAT BENDOVA

Post by neko iz mase »

aquarius wrote: LIVIO BERAK TRIO - nije bio u fazonu. Po meni, do sada najgore izdanje. Ali ipak bolji od monogih.
NUCLEAR MAMA - Super obrada Indexa. Da je tonac za miksetom bio blagonakloniji bilo bi to jako dobro.
LARVA - fantastični od početka. MUSE nisu baš za covere, ali su momci iz Čakovca otpržili svoje.
Jedino bih samo umjesto Larve ubacio momke iz Tuzle(Full House,čini mi se) koji su skroz ok.Čini mi se da su zadnje tri svirali Van Gogh,Dvornika i Abba-u,i po meni su bili više nego dobri :roll:
P.S.Volio bih da i bend iz Gradiške dogura što dalje,što bi se reklo "naši" su :smt002

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: RAT BENDOVA

Post by MAXIMUS »

Naravno ! Podržati domaće snage !
Trude se koliko je u njihovoj moći a klavijaturista je akademski obrazovan muzičar !
Mada moram priznati da sam ove nedelje tipovo da oni ispadaju :?
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Re: RAT BENDOVA

Post by neko iz mase »

I ja sam kontao da će ispasti :wink: .Čuo sam za klavijaturistu,pričao mi drug sa faxa(inače je iz Gradiške pa ih zna),čini mi se da spomenu kako se ovaj u Slovačkoj(nisam 100% siguran) obrazovao i da je prejak što se tiče svirke.
P.S.Mimo teme,Maxo i kafane su ti na dobrom glasu,za Abs mi je pričao drug iz Teslića(dok još lampe nisu otvorene) kako je bio,a za pub jedan lik iz BL :wink:.
Dobar glas se daleko čuje :wink:

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: RAT BENDOVA

Post by MAXIMUS »

neko iz mase wrote: Dobar glas se daleko čuje :wink:
A vrisak očajnika još dalje ! :smt005
Hvala na podršci ko god bio , moram priznati da godi ušima . :oops:
Čuo sam za klavijaturistu,pričao mi drug sa faxa(inače je iz Gradiške pa ih zna),čini mi se da spomenu kako se ovaj u Slovačkoj
Istina , samo nisam siguran da li je Slovačka ili bi Češka ( učio sam geografiju u bivšoj Yugi pa često pomješam ) upoznali smo se u domu kulture i čak ugovarali svirku prije nego se ,,rajfešlus odrozao,, :smt003
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Rat bendova

Post by Hirurg »

i ovaj vikend ocajno nesto zvucalo...

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Rat bendova

Post by MAXIMUS »

Kako kome ... nije tako loše bilo .
Prvi put da sam se složio sa ,,eminencijama,, oko izbora kome je vrijeme da se spakuje .

Moram priznati i da me početna euforija sa ,,SUPERNOVOM,, popustila , i akoih i dalje gledam kao super bend ali ne vrhunski ...
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Rat bendova

Post by Hirurg »

ne znam sta bi ti rekao..trio mi je i dalje ubjedljivo ispred, nego ne znam sta ceka sa onim klincima'?? planira li da ih izbaci uopste? da cujem prognozu ko sledeci leti?

Pantera
Posts: 337
Joined: 17.10.2010. 19:27

Re: Rat bendova

Post by Pantera »

Ко најмање плати. :lol: Рече Зеле малом "тата ти је пун к'о брод".

User avatar
Krajo
Posts: 320
Joined: 14.11.2008. 08:16
Location: jos sAMO par kORAkA

Re: Rat bendova

Post by Krajo »

Full House definitivno najjaci od svih!
koME to jos nesTO ZNACI

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Rat bendova

Post by Hirurg »

e jbg krajo...ajd daj jedan njihov adut?

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Re: Rat bendova

Post by neko iz mase »

Inače ne vjerujem u te priče(ništa se ni sada nije promijenilo),naime čuo sam da će pobijediti Supernova 90%(onih 10% pripada Full House-u) a da Alter ispada večeras ili u sledećoj emisiji.Nadam se da ovo nije istina jer bih volio da Livio pobijedi,a Alter što dalje dogura :smt002

User avatar
Krajo
Posts: 320
Joined: 14.11.2008. 08:16
Location: jos sAMO par kORAkA

Re: Rat bendova

Post by Krajo »

Hirurg wrote:e jbg krajo...ajd daj jedan njihov adut?
A vala imaju sve potrebno za dobar bend, odlicno sviraju, daju malo svoga saunda u svakoj pjesmi i odlicno izgledaju na bini...jedino ako nisam pogrijesio, to si likovi iz Zenice?!
koME to jos nesTO ZNACI

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Rat bendova

Post by Hirurg »

full je cini mi se tuzla, tj siguran sam da su tuzlaci, vidim i ja da si malo pobrkao loncica ;)

nisu mi nesto...niti se bilo ko izdvojio kao pojedinac bar iz tog benda...

@neko iz mase....alter ego se provlaci od samog pocetka i ako su nasi ljudi tj komsije mislim da nema kvaliteta da se ide dalje...idu van oni i ona pacurlija cim prije...pa onda full hause mada je i larva tu negdje u kombinaciji i ako udaraju neki svoj pravac...ali svakako navijam za livia ;) odlican band...

@maxo zovi ih kod sebe na svirku :)

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Re: Rat bendova

Post by neko iz mase »

Hirurg wrote: @maxo zovi ih kod sebe na svirku :)
:smt023
Nije problem i ulaz platiti ako treba :wink:

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Rat bendova

Post by MAXIMUS »

neko iz mase wrote:
Hirurg wrote: @maxo zovi ih kod sebe na svirku :)
:smt023
Nije problem i ulaz platiti ako treba :wink:
,,I tata bi sine,, :smt005 :smt005 :smt005
Jest da nije ,,prnjavorskih jedinstvenih zakona i birokratije,, !

Složio bi se za ,,naš,, ALTER EGO ! Trude se nema se šta reći ali ...nisu dorasli zadatku ! Sinoć ispadoše i bilo je pitanje emisije ranije ili kasnije .
Vidi se i po stilu oblačenja da im to nije svakodnevnica i stil života nego ljubav i snovi .
Ako izuzmemo MAXIMUM POWER ostali su ozbiljni bendovi konkurencija je jaka , svi imaju svojih kvaliteta i slabosti i biće neizvjesno do kraja .
LIVIO BERAK i dalje čvrsto drži kvalitet i epitet favorita ali kod nas ne pobjeđuje uvjek najbolji pogotovo ako je posao i novac u pitanju !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Rat bendova

Post by aquarius »

RNR vrtić ( MAXIMUM POWER ) je još uvijek u igri zbog keša. Navodno je stari od gitariste direktor dm-a za BIH. Sledeći kandidati za ispadanje ako je pravde.
ALTER EGO - klavijaturista, solo i ritam gitara dobri, ostatak benda krš. Zasluženo ispali.
Klimav mi je PERFECT STORM, a ostatak ekipe nijanse.
Po meni se izdvajaju tri benda : Livio Berak Trio, Nuclear Mama i Full House Band. Larva je favorit iz sjenke.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Rat bendova

Post by Hirurg »

ma kakav full, ne znam zasto svi gurate taj band? ne znam im kvalitet? bolji mi je EKG nego oni...a sorm je onako jaka grupa...samo los izbor pjesme nadju....ali ima tu jos jedan bend iz sjenke...zona katastrofe...tako da....ne znam sta bi rekao....nuklearka je ok grupa ali sinoc su me razocarali izborom pjesme...cuj dziboni.... :smt005 :smt005 :smt005

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Rat bendova

Post by aquarius »

Nije da ih forsiram, ali mi se sviđa njihov groow. Dobro zvuče i vokal je odličan. Čekaću prvu autorsku pa ćemo onda vidjeti jel sve ovo do sad bila šarena laža. ;)
EKG mi je previše hipi. Nikad nisam volio bendove tog tipa.
Storm ... hm ... loš izbor pjesama...možda. Sa IRON MAIDEN-om su zvučali najbolje, ali autorska im je baš početnička. Preduga i nedefinisana. Volio bih poslušati čitav album da vidim o čemu se tu radi.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Rat bendova

Post by aquarius »

Poslije večerašnje emisije mogu samo reći :

Zele p.izdo, rock and roll si izdo ...
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Locked