Hrvatska u NATU

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

http://www.nacional.hr/clanak/56460/jel ... -dalmacija
Al u ovom clanku hvali jos da je izjavio da onaj drugi dio treba pripojiti bosni.

Al vas Slovenci jako vole... :lol: :lol:
Idemo dalje ...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Hrvatska u NATU

Post by vrsta8472 »

Јесу ли Хрвати кретени?

Само дан након што је, из уста министра финанција Ивана Шукера, објављено да Хрватска срља у банкрот, Иво Санадер је рекао да се повлачи из политике.

Или овако: умро је друг Иво Санадер. То је у сриједу 1. јула у Банским дворима у 14 сати саопћила Влада Републике Хрватске након сједнице (која је вечер прије завршила на пас матер) Централног комитета Хрватске демократске заједнице, радничкој класи, радним људима и грађанима, народима и народностима Хрватске, али, занимљиво, баш из уста друга, иначе 56-годишњег виталног Иве Санадера, шефа Владе и ХДЗ-а. Сахрана друга Иве ће се одржати на сабору ХДЗ-а, 20. рођендан странке, у суботу 4. јула у загребачкој Арени пред више од 10.000 фанова или судионицима тих кармина. Колико је познато, Тони Цетински неће пјевати. Али, будући да је Санадер католик очекује се спектакуларно ускрснуће. Неки, пак, двоје. Јер, иначе, врло брза и суосјећајна Католичка црква, када је њена странка љубимица у габули, сада знаковито шути.

На дан када је објављена колосална вијест да су знанственици Иван Ђикић и Мирко Счмидт открили молекулу раста која потиче матичне станице на стварање зрелих и функционалних неурона у мозгу, а могли би послужити код лијечења оштећења мозга, Хрвати су си поставили круцијално питање: јесмо ли ми, сви скупа, ипак кретени? Идиоти најгоре врсте?

Грађани су бијесни. Чак и саборски заступници, као што пише Драгутин Лесар на својем блогу, веле да је Иво Санадер "отишао као пизда"!

Али, нажалост, није отишао. У праву је ратни злочинац Бранимир Главаш који вели да би, за власт, Санадер продао и властиту мајку. Бит ће то, неко вријеме, Влада и ХДЗ на даљинском управљачу. Санадер поставља (иако ће Стјепан Месић сада мало уживати па ће, ко фол, кренути с конзултацијама унутар парламента) жену из сјене, досадашњу потпредсједницу и министрицу за бранитеље и социјална питања Јадранку Косор, жену која има већ скоро па заборављену, али изузетно тешку политичку, свакако, програматску изјаву: "Куд' Санадер туд' и ја!".

Наиме, Јадранка Косор, која за посао обављен у свом ресору заслужује много виши углед но што га ужива у хрватској јавности, нема никакву политичку особност.

Она је доживјела тежак пораз на предсједничким изборима (против Месића), она никада није суђеловала у креирању страначке политике, а дио ХДЗ-а већ јој сада, како се може прочитати на разним интернетским форумима (како ми се чини, некоректно истиче колега Давор Буктовић у "Јутарњем листу"), спочитава српско етничко поријекло (ђевојачко јој је презиме Влаисављевић).

Зашто Санадер, ипак, не одлази? Честа лицкања усница, трептај у гласу и кашљуцање, рука у џепу и премјештање с ноге на ногу наводи нас да се с правом можемо упитати вјерује ли доиста у то што говори.

Премијера Иву Санадера тијеком опроштајне пресице су приказали у једном сасвим новом свјетлу и под велики упитник довели све оно што је премијер тако нервозно покушавао приказати хрватској јавности, истакнула је у својој анализи Љиљана Бухач, стручњакиња за невербалну комуникацију. Напомиње како је Санадер у свом обраћању стално о судбини странке говорио у ЈА лицу, тако да је упитно мисли ли доиста отићи с политичке сцене као што је најавио. Љиљана Бухач увјерена је како ће Санадер и даље владати из сјене, а врло је упитна и његова тврдња да неће ући у утрку за предсједника.

Упозорила је како је Санадеров наступ пред хрватском јавношћу одавао изнимно велике и за премијера неуобичајене знакове нервозе. С друге пак стране, повећала се његова доза агресије према новинарима када су од њега захтијевали неке конкретне одговоре.

У анализи се показало како се Иво Санадер поновно показао изнимно мудрим када је у питању одјевни стил. Одабрао је одијело плавих тонова које свједочи о моћи, слично ономе које је одабрао и Никсон када је одлазио с политичке сцене. Тиме је поручио да је и даље моћан, да ће и даље бити овђе, присутан на хрватској политичкој сцени.

Био је то један сасвим други човјек од оног којег познајемо. Наступ је био лишен самоувјерљивости и препун нервозе. Осим тога, грчевито се држао говорнице. Она му је била ослонац.

Али зашто одлази, питају се сви? Санадер је казао: "Странка је на неким сједницама предложила да се измијени Статут и уведе функција почасног предсједника ХДЗ-а који ће имати право гласа на свим сједницама. Ја сам то прихватио и мислим да ће то бити један знак да ја одлазим из политике, али политика неће отићи из мене". То је још једна протурјечност: одлази из политике, али оставља себи мјесто у политици, по називу почасно, по суштини судионичко.

Затим ово: "Главни тајник Иван Јарњак поднио је оставку и на то је мјесто изабран Бранко Бачић, а уводимо мјесто потпредсједника ХДЗ-а. Такођер је одлучено да замјеник предсједника ХДЗ-а буде др Милиновић, а потпредсједници странке Чобанковић, Калмета, Хебранг, Шекс, Јарњак и Шукер". Страначка структура говори да то, послије Санадера, јест опасно скретање удесно, да се ХДЗ враћа према деведесетима (наведени су људи чиста ХДЗ-овска десница).

Да закључим: Својом је оставком хрватски премијер доказао да је на ђелу кукавичлук, али и институционална политичка корупција. Санадер је довео земљу до блокаде преговора с Еуропском унијом, уништио је господарство, осиромашио друштво, затровао политичку сцену, потицао је и штитио корупцију, храбрио организирани криминал, омогућио сумњиво богаћење сурадника - као и властито - а сада је процијенио да је најбоље вријеме да оде. Да побјегне, док још стигне. Да, али. До куда? И, до када?

Драго Пилсел
http://www.nezavisne.com/kolumne/vijest ... eteni.html
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Hrvatska u NATU

Post by regeman »

Jos malo poema oko odlaska Sanadera ce prestici odlazak kralja popa...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: Hrvatska u NATU

Post by ananasmijana »

vec ga prestigao..
Kamoli srece da je i on crk'o!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Hrvatska

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

vaskrsija
Posts: 35
Joined: 22.07.2008. 19:23
Location: AUSTRIJA
Contact:

Re: Hrvatska u NATU

Post by vaskrsija »

Jel postoji neko od administratora da ovo obrise,bas nekog interesuje hrvatska i nato.
STRAVA

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Hrvatska u NATU

Post by Cipiripi »

Po cemu znas da ne interesuje? Mislim,kako si dosao do tog zakljucka?
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Hrvatska u NATU

Post by KAMIKAZA »

vaskrsija wrote:Jel postoji neko od administratora da ovo obrise,bas nekog interesuje hrvatska i nato.
:D Brisu se samo teme i postovi uvredljivog sadrzaja,osim toga tema je skoro godinu dana tu,i ti si prvi kome je posmetala. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

vaskrsija
Posts: 35
Joined: 22.07.2008. 19:23
Location: AUSTRIJA
Contact:

Re: Hrvatska u NATU

Post by vaskrsija »

Super bas mi je drago,ovo nije uvredljivo ajd napravite neku srpsku stranu u hrvatskoj.One Mesiceve izjave su bas miroljubive i treba ih podrzati u cijelom svijetu pa cak i na prnjavorskom forumu.Samo naprijed :smt023 i veceras obavezno navijati za hrvatsku..............
STRAVA

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Hrvatska u NATU

Post by Cipiripi »

A ko je napravio hrvatsku stranu kako ti kazes na Prnjavor infu???? To je samo jedna u nizu tema u kojoj ljudi razmjenjuju svoja misljenja o datoj temi.......
Navescu primjer Sportnet.hr...forum ima zasebne teme i o Crvenoj Zvezdi,Partizanu,SrBskim reprezentacijama u svim sportovima i sl.......Forum koji je sigurno mnogo,mnogo veci od ove nase prcije...
Na kraju krajeva vjeruj da cu biti na strani mladih momaka koji se svim srcem bore za svoj dres i svaka im cast na tome a ne za tamo neke crnce koji predstavljaju Francusku....ako to ima ikakve veze i sa cim na ovoj temi

Nije lijepo ni u mjesto prebivalista velikim slovima staviti Austrija a kada znamo koliko su nas ugnjetavali za vrijeme Austro-Ugarske i uvijek su bili na strani npr Hrvata....-:))

Opusteno,Vaskrsija...................
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Hrvatska u NATU

Post by Cipiripi »

Evo hrvatska i nato mene uvedose u +1000......nakon 51 mjeseca na forumu-:)))))
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

vaskrsija
Posts: 35
Joined: 22.07.2008. 19:23
Location: AUSTRIJA
Contact:

Re: Hrvatska u NATU

Post by vaskrsija »

Bas mi zao sto decki izgubise :D a mi svi dobro znamo koliko nas ti tvoji decki sa srcem vole pokazali su i prije par dana a austrija sta je sa njom sad si se ti zakacio za austriju a da sam slucajno iz bilo kog grada rs sta bi onda izmislio ja samo svoje misljenje pokazujem a tebe nisam ni pitao sta ti mislis zato uzivaj veceras sa svojim deckima..........a austrijanci i oostali koji su pokusali da nas uniste nisu ni blizu deckih sa srcem i njihovih zlocina........zato eurokremcicu razmisli malo......lp :smt006
STRAVA

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Hrvatska u NATU

Post by Cipiripi »

Da se razumijemo ja nemam nista sa njima nego iznosim cinjenice i cinjenicama kontriram tvome stavu...tj zato smo na forumu, najgori moguci odgovor koji si dao to je da mene nisi nista pitao....bz vz
Zivio
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

vaskrsija
Posts: 35
Joined: 22.07.2008. 19:23
Location: AUSTRIJA
Contact:

Re: Hrvatska u NATU

Post by vaskrsija »

Dal ti imas sa njima nesto to je meni svejedno slucajno sam danas naisao na ovu stranu i NATO I HRVATSKA kako je nama poznato nisu nikad bili za srpski narod ja sam samo to htio da izjasnim svoje misljenje i nisam ocekivao komentare al svako ima pravo na svoje misljenje pa tako i ti ............toliko od mene ........pozdrav
STRAVA

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Hrvatska u NATU

Post by regeman »

Cipiripi wrote:A
Nije lijepo ni u mjesto prebivalista velikim slovima staviti Austrija a kada znamo koliko su nas ugnjetavali za vrijeme Austro-Ugarske i uvijek su bili na strani npr Hrvata....-:))

Opusteno,Vaskrsija...................
:lol:
evo vaskrsija iz Austrije i srbin janez iz Slovenije krenuli da prebrojavaju domace izdajnike iz RS..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Hrvatska u NATU

Post by aquarius »

petokolonaši :lol:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: Hrvatska u NATU

Post by srbin janez »

-
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 03:49, edited 1 time in total.

vaskrsija
Posts: 35
Joined: 22.07.2008. 19:23
Location: AUSTRIJA
Contact:

Re: Hrvatska u NATU

Post by vaskrsija »

Pa mora neko regeman ovde je najvaznije ko ima dosta postova a nije bitno sta se pise a i tvoje cestitke vidim ne manjkaju.....bravo.....dal si tako cestitao i kad su srbiju bombardovali
STRAVA

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Hrvatska u NATU

Post by regeman »

Cuj cestitao, potpisivao se na bombe...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Hrvatska u NATU

Post by MAXIMUS »

VASKRSIJA prijatelju ...
Ako te zanimaju REGEOVI stavovi imaš opciju ,,potraži postove korisnika ,,, pa ih onda sortiraš npr. ,,politika,, pa ih filtriraš npr. ,, Politička svaštara,, i ukratko dobiješ šta je pisao i šta su mu stavovi ...
A nazvati nekoga izdajnikom samo što drukčije misli i ima poglede na dešavanja , ne baš stadardne i utemeljene na ,,srpskom junaštvu,, nije dobronamjerno ... čovjek koji završi visoku školu i vrati se u otaždbinu , privređuje na razne načine po meni je zasigurno patriota ! Nažalost , takvih nema mnogo !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Hrvatska u NATU

Post by KAMIKAZA »

Ma pustite Vaskrsiju,zajebava nas samo,znam ja da on obozava hrvate, :) jer da je suprotno nebi on isao preko hrvatske za bosnu,vec bi obilazio kao sto je to radio njegov stari u devedesetim godinama,godinama patriotizma i to u velikom luku preko madjarske i srbije.Osim toga mozete da pricate sta hocete,ali u dusi svaki od vas ce prije navijati za njih u utakmici nego za francuze.Svi znaju da smo u istoriji vise puta ratovali za francuske interese nego za hrvatske,i da smo vise cinili njima,nego hrvatima,a oni su nas ipak ostavili na cjedilu kad je bilo najgore,hrvati su ratovali protiv nas,sad je mir i tacka,jer ako pogledamo oko sebe,nema nikoga da nije ratovao protiv srba,a mi ih opet ne pljujemo,ni madjare,ni austrijance ni italijane,ni bugare ni...ni....ni...,pa zasto onda da pljujemo i njih. :wink:
Ja sam juce navijao za njih,ne zbog Tudjmana,vec zbog Ane :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Hrvatska u NATU

Post by aquarius »

ali u dusi svaki od vas ce prije navijati za njih u utakmici nego za francuze
Vidiš, ja nisam. Draži mi je jedan Karabatić u Francuskoj nego stotinu Vorija, Džombi ...
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: Hrvatska u NATU

Post by Mr X »

aquarius wrote:Vidiš, ja nisam. Draži mi je jedan Karabatić u Francuskoj nego stotinu Vorija, Džombi ...
:smt023 :smt023 :smt023
Image

vaskrsija
Posts: 35
Joined: 22.07.2008. 19:23
Location: AUSTRIJA
Contact:

Re: Hrvatska u NATU

Post by vaskrsija »

Vidiš, ja nisam. Draži mi je jedan Karabatić u Francuskoj nego stotinu Vorija, Džombi ..............bravo.......... :D
STRAVA

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Hrvatska u NATU

Post by KAMIKAZA »

aquarius wrote:
ali u dusi svaki od vas ce prije navijati za njih u utakmici nego za francuze
Vidiš, ja nisam. Draži mi je jedan Karabatić u Francuskoj nego stotinu Vorija, Džombi ...
ETO I TO JE ZNAK DA VOLITE HRVATE :smt005 Nikola Karabatic je sin hrvata Branka Karabatica nekadasnjeg rukometasa (golman) jugoslovenske reprezentacije,i srpkinje,cak je jedno vrijeme razmisljao da zaigra u reprezentaciji hrvatske,ali novac cini svoje,to sto je rodjen u Nisu nista ne znaci, tu je proveo samo prve 4 godine zivota,i to nikako ne znaci da je srbin. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Locked