UHAPSEN PRESEDNIK SKUPSTINE OPSTINE PRNJAVOR

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

N-LAVICA wrote:VI ste zaboravili na presednika ,koji je daleko od vas
znali neko od VAS koje sledeci kandidat, sta mislite o tome veliki je broj koji zele nesto vise znati o tome!!!!!!!!!!..........
Kandidat za sta, predsjednika oli za zatvor :D i ja bi zelio znati ko ide iduci u haps :lol: :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

N-LAVICA wrote:VI ste zaboravili na presednika ,koji je daleko od vas stace opstina bez presednika, ko ce dalje da vodi skupstinu sad je manjina u skupstini, odbornika a viste se vratili na devedesete god. znali neko od VAS koje sledeci kandidat, sta mislite o tome veliki je broj koji zele nesto vise znati o tome!!!!!!!!!!..........
Pises ko neki gastarbajter :P

User avatar
N-LAVICA
Posts: 25
Joined: 21.01.2009. 00:15
Location: Austrija
Contact:

Post by N-LAVICA »

U danasnje vrijem je bolje biti i coban, nego neka licnost.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

azem oko ali ne masim ja za hiljadu, mozda za marku dvije, ali vise ne Very Happy I u stvari , zasto vama toliko istina smeta, mislim na istinu oko poginulih i protjeranih, o tome koliko sam ih ja poznavao nemogu sa vama da diskutujem ,ali pravim neki spisak , i svaki put se iznenadim kad se pojavi neko novo ime od nekoga koga sam poznava
Aman kome osim tebi smeta ta istina, kad je bilo price o zrtvama u Bosni ti si rekao kako su pretjerali. Ako ti smeta broj protjeranih smeta ti i broj poginulih. Ipak staris :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Pa to se odnosilo ,mislim u temi Srebrenica, na zrtve u tom gradu, cinjenica je da su pretjerali, ali to ne umanjuje odgovornost nikome, jer i jedan ubijen covjek je puno.
Naravno da me smeta cinjenica da su moji poznanici bili protjerani, neki, ali na srecu mali broj i ubijeni, kazem mali broj, jer u poredjenju sa okolnim gradovima mi gotovo da i nismo imali nastradalih nesrpskih stanovnika, vise bi ih stradalo u miru, jer bi se vozali okolo i ginuli u udesima :D ovako smo im ogranicili kretanje i spasili im zivote :D Malo sarkazma nije na odmet :lol:
:D Samo malo sam ostario :D zajebali me , rekli da su ovi prosijedi u modi, i ja se taman prosarao, a moda se promjeni, sad se farbam kao Franjo Boras :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
N-LAVICA
Posts: 25
Joined: 21.01.2009. 00:15
Location: Austrija
Contact:

Post by N-LAVICA »

Kad kosa posjedi covjek mnogo vise vrijedi.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

KAMIKAZA wrote:...bas me zanima koliko si ti poznavao od ca 600 palih boraca (kazem cirka, jer ako se ovako nastavi nece se nikada znati pravi broj) sa nase opstine, ja sam ih na zalost poznavao 99 %,ali poznavao ,a sa 70 % sam bio blizak prijatelj, znas ti uopste sta znaci kad ti nestane 600 ljudi iz zivota, ljudi koji su obiljezili tvoju mladost, ljudi koji su uticali na tvoj odgoj i razvoj, najblizih prijatelja i rodjaka, i jos ti uz put neki drkadzija, protjera 3000 poznanika iz grada u kome si rastao,
Za ove brojke ja rekoh da si se razbacao njima.....Ovo:99%,70% i ove 3000
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

N-LAVICA wrote:
Kad kosa posjedi covjek mnogo vise vrijedi.[/quote]
AL ZA BABE :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Post by sveznadar »

Žuna pušten, vraća se iz NJemačke za Prnjavor. Sad javio ATV ! ! !
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

stize kuci :) ima cak i svoju temu na forumu bice sretan sutra dok bude citao
:)

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Eto, sad vise ne moze da kaze da je u MEDIJSKOM MRAKU :smt005

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

I opstina Prnjavor je vjerovatno ,zbog toga,zaduzena za daljih 200 000 km :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ako ne i vise. Zato oni kredit neki novi uzimaju? :smt005 A mogu misliti koliko se samo Simic smorio...taman docekao i on svojih 5 minuta, kad ono eto ide Zuna :D

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Red je da sledeci put ode u poslanike, tamo ga stiti poslanicki imunitet. :lol:
I opstina Prnjavor je vjerovatno ,zbog toga,zaduzena za daljih 200 000 km
Treba platiti zatvorsku hranu, prasak za ves, sapun..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Zbog izjave raspisana potjernica za iznudu, jako slicne rijeci, pa se svabe zabunile. :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
N-LAVICA
Posts: 25
Joined: 21.01.2009. 00:15
Location: Austrija
Contact:

Post by N-LAVICA »

JA SAM REKLA DA CE SE PCICE VRATITI U PROLECE, PROLECE JE STIGLO VRACA JU SE PTICE.

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Post by PIKI »

Eto brano je izasao i dosao u prnjavor
Last edited by PIKI on 26.03.2009. 17:38, edited 1 time in total.
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Brane Žunić: Slobodan sam čovjek
Datum: 25.03.2009 17:35
Autor: Tatjana Rokvić
PRNJAVOR - Brane Žunić, predsjednik Skupštine opštine Prnjavor i predsjednik prnjavorske PDP, stigao je juče u Prnjavor poslije skoro mjesec dana pritvora u Sloveniji, a na Trgu srpskih boraca ga je dočekao veliki broj okupljenih građana.

Nakon saslušanja u Njemačkoj Žunić je oslobođen optužbi za navodne iznude tokom rata. Sudu u njemačkom gradu Štutgartu izručen je u utorak iz pritvora u Brežicama, u Sloveniji.

Dobrodošlicu su mu poželjeli načelnik opštine Prnjavor Darko Tomaš, potpredsjednik Skupštine opštine Željko Simić i drugi.

"Nije mi bilo lako ovih 25 proteklih dana, ali vjerujte nisam pustio suzu do ovog momenta. Znao sam da je stvar na mojoj strani, pitanje je bilo samo koliko će to trajati. Bojao sam se da će postupak trajati predugo", rekao je Žunić obraćajući se prisutnima.

On je naveo da će o detaljima saslušanja u dogovoru sa svojim advokatom govoriti u narednim danima.

"Prije nekih 15 godina zapisano je da je jedna neodređena grupa, u kojoj sam navodno i ja bio član, izvršila neovlašteno privođenje uz pomoć naoružanja, nešto kao oružanu otmicu i kidnapovanje grupe građana, drženje u zatočeništvu, maltretiranje i iznuđivanje neke koristi i tako dalje. Suština je, dakle, bila to", kazao je Žunić.

Naveo je da je prvi koji je uspio ostvariti uvid u ovaj predmet bio njegov advokat Mirko Dragić, koji je, dodao je, mnogo učinio na razrješenju tog slučaja.

"Moj advokat je prezentovao drugačiju istinu ljudima tamo u inostranstvu. Dakle, da to nije puko odvođenje ljudi iz njihovih kuća uz pomoć naoružanja, nego da je to bio rat u kome su zavađeni ljudi, koji su i na jednoj i na drugoj strani bili naoružani, a onda to izgleda sasvim drugačije", ispričao je Žunić.

Do svega je došlo, kako je kazao, usljed prijave jednog lica s ovih prostora.

"Ta prijava je od prekjuče u prazno, postupak je obustavljen i ja sam slobodan čovjek. Imam razloga da prigovorim mnogima, ali neću to sada učiniti", naveo je Žunić.

Kazao je da je cijeli slučaj završen za jedan dan u Njemačkoj, te da je istražni sudija odbio zahtjev tužioca da ostane u pritvoru.

Žunić je naglasio da se ljuti na one koji su htjeli protekle događaje politički da iskoriste, zaboravljajući, naveo je, da ima porodicu i četvoro male djece.

Potpredsjednik Skupštine opštine Željko Simić rekao je da se raduje zbog Žunićevog povratka i da je bilo neupitno da nije kriv.

"U ime Skupštine opštine Prnjavor i svoje lično ime želim izraziti zadovoljstvo što je gospodin Žunić slobodan čovjek, što se vratio u svoj grad, svojoj porodici i redovnim obavezama u Skupštini opštine Prnjavor", rekao je Simić.

Žunić je uhapšen po potjernici Europola 26. februara na graničnom prelazu Bregana. On je bio član delegacije opštine Prnjavor koja je trebalo da boravi u službenoj posjeti švajcarskim opštinama Minhviln i Sirnah.

PDP zadovoljna
PDP izražava zadovoljstvo što je najzad razriješena situacija s hapšenjem Brana Žunića, saopšteno je juče iz ove stranke.

Ova stranka istovremeno izražava žaljenje što su Žunić i njegova porodica pretrpjeli velike neprijatnosti proteklih sedmica.

"Gospodin Žunić i Opštinski odbor PDP-a Prnjavor iz cijele situacije izlaze još jači i s više snage nastavljaju rješavanje društvenih pitanja u Prnjavoru", stoji u saopštenju.

B.Vu.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

РС - Жунић - изјава 25-03-2009 18:38:10
ЗНА КО ГА ЈЕ ПРИЈАВИО

ПРЊАВОР, 25. МАРТА (СРНА) - Предсједник Скупштине општине Прњавор Бране Жунић рекао је Срни да зна које га је лице пријавило те да "не жели да оптужује СДС као опозициону партију у Прњавору, јер су му многи људи из СДС-а јавили и поздравили његов повратак", али да је "једна издвојена група из СДС-а радила врло прљаве ствари".

"Крајем фебруара заустављен сам на словеначкој граници, гдје ми је саопштено да постоји налог полиције Њемачке да се од мене узме изјава, у смислу да ме терете за неко дјело по члану 255 кривичног закона Њемачке" - напоменуо је Жунић и додао да "то значи да је већ тада био лишен слободе и стављен у екстрадициони притвор у Словенији".

"Тај налог је издат још 1994. године, а њемачка полиција је на тврдње одређених лица имала потребу да ја дам исказ. Расписали су налог ради давања изјаве о конкретном случају и не видим да је то плански смишљено. Али, одређени политички субјекти у Прњавору су плански радили и нон стоп на интернет страници износили неке неаргументоване тврдње, знајући да новинари то преносе и тако су ми лијепили етикете, што ми је нанијело доста штете" - изјавио је Жунић.

"Чим сам чуо за шта ме терете било ми је јасно да нешто није у реду и сам сам тражио да по скраћеном поступку одмах идем у Њемачку. На моју жалост, то је у Словенији трајало прилично дуго, чак 24 дана, иако, а такви поступци знају трајати и два мјесеца, али 24. дан сам испоручен у Њемачку да бих одмах сутрадан дао изјаву о једном ратном догађају из 1993. године и резултат тога је да сам пуштен кући" - објаснио је Жунић.

Он је нагласио да није прихваћен захтјев тужиоца да остане и даље лишен слободе и да је поступак обустављен.

"Било је написано да је једна одређена група чији сам ја, наводно, био члан, малтретирала или вршила разбојничку отмицу под пријетњом оружја над групом грађана са друге стране ратне линије. Ситуација је разјашњена и захваљујући мом адвокату Марку Драгићу, који је представио праву ситуацију и истину о збивањима тих година на овим просторима.

Он им је објаснио да је овдје био рат, да је било сукобљених страна, да су људи, кад су били заробљавани, имали оружје у руци, а не да је једна страна имала оружје, а да су на другој наводно били цивили..Дакле, доста тога је он поткријепио одређеним чињеницама, тако да је моја изјава само била задња карика у свему томе" - навео је Жунић.

Он је навео да се "овдје свашта писало, да људи олако унапријед осуђују и пресуђују, и да ће се консултовати са адвокатима ради подизања евентуалних оптужби".

Жунић је нагласио да "осјећа огромну захвалност према људима који су га дочекали у Прњавору, који су били стрпљиви, који нису излазили са олаким саопштењима и који су чекали расплет ситуације". "Они који су се понашали супротно направили су штету мени и мојој породици, писали су свашта у стили: шеф полиције, шеф за размјену заробљеника у читавој БиХ итд" - навео је он и додао да је "чак и у Словенији први дан истражни судија мислио да га пусти кући али се предомислио".

"Желим да се захвалим ПДП-у, што је читаво вријеме био присутни у случају, прије свега потпредсједнику Слободану Наградићу, госпођи Зори итд, што су давали подршку мојој породици. Једноставно, сви су знали да треба мало више стрпљења и да ће ствар изаћи на добро" - додао је Жунић.

Он је захвалио и свим грађанима Прњавора, челним људима ПДП-а и амбасадору БиХ у Словенији Здравку Беговићу

Жунић је прије мјесец дана ухапшен у Словенији, испоручен је Њемачкој, која је расписала потјерницу за њим, а суд у Њемачкој јуче га је пустио на слободу. /крај/нт
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Брано Жунић ослобођен оптужницеDatum: 24.03.2009 23:00
Autor: Б. Р.
ПРЊAВОР - Начелник општине Прњавор Дарко Томаш изјавио је синоћ "Гласу Српске" да је телефонски разговарао са предсједником Скупштине општине Прњавор Браном Жунићем, који му је потврдио да је ослобођен оптужнице и да ће данас око поднева бити у Прњавору.

Жунић је јуче због оптужби за наводне изнуде током рата изручен њемачком суду у Штутгарту послије скоро мјесец дана проведених у притвору у Брежицама, у Словенији.

Екстрадиција је проведена по потјерници полиције из Њемачке.

Жунић је приведен 26. фебруара у хапшењу које се догодило на граничном прелазу Брегана. Он је тада био на пропутовању за Швајцарску, гдје је требао да буде гост радника из прњаворске општине запослених у тој земљи. Заједно са њим били су још потпредсједник Скупштине, Жељко Симић и начелник општине Дарко Томаш.

У тренутку хапшења Жунић се налазио за воланом службеног возила у коме су била још два локална функционера.

За Жунићем је њемачка полиција расписала потјерницу због наводне изнуде, односно посредовања око ослобађања заробљених хрватских војника у протеклом рату. Случај су њемачкој полицији пријавили рођаци заробљених војника.

У породици Жунић жељно ишчекују њиховог Брану. Супруга Славица води послове у продавници која се налази код њихове куће у приградском насељу Вијака, а ту је и четворо малољетне дјеце.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Da je na dan hapsenja bio clan SDSa ,nebi izasao bar 3 godine :D
Nek mu je sretan izlazak :smt023
Mada da se ovaj slucaj desio u Japanu on bi na trgu po povratku izvrsio harakiri, u Kini bi ga osudili na smrt, u Americi bi otisao u zatvor, ali eto u nas je heroj :D ,nek je on nama ziv i zdrav, pa makar i lagao malo, politicar je pa mu se pola prasta. :wink:
Jos jednom srecan povratak kuci. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Post by čiča »

Neka je on nama ziv i zdrav.

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Post by PIKI »

Mislim da je ova tema zasluzila da ide pod kljuc i ARHIVA !!
Image

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

...skupa sa predsjednikom opŠtine.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

Za sve ucesnike ovog reality show-a...

http://www.youtube.com/watch?v=_u3_OUtc ... re=related
Its too late to change events
Its time to face the consequence

Locked