PANONSKI GOVNAR-djordje balasevic-HRVATSKO ^CVJECE

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

PANONSKI GOVNAR-djordje balasevic-HRVATSKO ^CVJECE

Post by stripi79 »

PANONSKI GOVNAR-djordje balasevic


kazite nesto o ovom nasem g...... (pardon pjevacu)
.....zivot je cudo.....

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

Kako kaze cika Djole "ja govorim iskrivljeni hrvatski tj Srpski" moja prva tema na Prnjavor-info i ako moze sto vise vasih misljenja.Narode pozdrav :) :wink:
.....zivot je cudo.....

kum1
Posts: 450
Joined: 19.04.2007. 10:41
Location: Prnjavor
Contact:

Post by kum1 »

Biografija g**** tj. Đorđe Balašević....

Djordje Balasevic je rodjen 11. maja 1953. godine u Novom Sadu. Gimnaziju je napustio u trecem razredu pa je ispite polagao vanredno. Upisao je geografiju, jer, po sopstvenom priznanju, na diferencijalnim ispitima nije bilo matematike. Osnovna ambicija u srednjoj skoli bila mu je da postane fudbaler. Ali kada je kao sedamnaestogodisnjak lezao bolestan, pojava jedne muve u sobi ga je inspirisala da komponuje svoju prvu pesmu "Otkud muva". Zatim je poceo da pise prepeve stranih hitova za emisiju "Muzicki klub", a sa drugarom koji se snalazio na gitari, otpoceo je i zajednicki rad. Godine 1977. pristupio je akusticarskoj grupi Zetva sa kojom je septembra te godine snimio neobavezan tango "U razdeljak te ljubim". Pesma je preko noci postigla ogromnu popularnost tako da je singl prodat u oko 180000 primeraka. Zetva je vrlo brzo pocela da se pretvara u festivalsku grupu strpanu u orkestarske aranzmane, pa ih pocetkom 1978. godine Balasevic napusta i sa Vericom Todorovic osniva Rani mraz. Buduci da se nisu rastali kao prijatelji, novu grupu je nazvao inspirisuci se sibirskom poslovicom: "Ako se nadas dobroj zetvi, cuvaj se ranog mraza". Zetva zatim objavljuje LP "Vreme zetve" (RTV LJ 1979.) i prestaje sa radom. Sa pesmom "Moja prva ljubav" Rani mraz ucestvuje na festivalu Opatija 78. Kroz Rani mraz je prolazilo puno muzicara, a gitaru je jedno vreme svirao i fudbaler Slobodan Pavkovic.

Tokom 1978. godine izbacuju seriju hit singlova, meteroskom brzinom osvajaju trziste i postizu impresivne tiraze. Balasevicevi emotivni tekstovi i jednostavne melodije donose osvezenje na posustaloj zabavnoj sceni, a predstavljaju i dobru spregu sa pop muzikom. Uoci snimanja pesme "Racunajte na nas" pridrzuju im se bivsi clanovi grupe Suncokret Biljana Krstic i Bora Djordjevic. Zahvaljujuci drugacijem tretmanu revolucije u odnosu na uobicajene soc-realisticke pesme, "Racunajte na nas" ubrzo biva promovisana u generacijsku himnu koja se trosi u svakoj pogodnoj prilici. A tada ih je bilo napretek.

..................................

Image



Image

Ma dobro nije on los covjek ma.....

User avatar
marianna
Posts: 465
Joined: 21.06.2007. 09:49
Location: On the face of the place

Post by marianna »

Sto bi rek'o Djole slabo divanim Madzarski...
Tako da na ovu temu necu dzabe da pripovedam kada ne umem prevesti...

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

stripi79 wrote:Kako kaze cika Djole "ja govorim iskrivljeni hrvatski tj Srpski" moja prva tema na Prnjavor-info i ako moze sto vise vasih misljenja.Narode pozdrav :) :wink:

jel stvarno to rekao??? :shock: :shock: :shock:
>>>---------------------->>>

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

marianna wrote:Sto bi rek'o Djole slabo divanim Madzarski...
Tako da na ovu temu necu dzabe da pripovedam kada ne umem prevesti...
I netrebas :D
.....zivot je cudo.....

User avatar
marianna
Posts: 465
Joined: 21.06.2007. 09:49
Location: On the face of the place

Post by marianna »

Slusala, slusam i budem slusala.
A sad, sta je iskrivljena verzija cega zavisi od tacke gledista.
I sad cu opet biti optuzena za veleizdaju :lol:

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

:) :oops: :twisted: :?: :roll:
Last edited by stripi79 on 17.12.2008. 14:12, edited 1 time in total.
.....zivot je cudo.....

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Re: PANONSKI GOVNAR-djordje balasevic-HRVATSKO ^CVJECE

Post by mirabell »

stripi79 wrote:PANONSKI GOVNAR-djordje balasevic


kazite nesto o ovom nasem g...... (pardon pjevacu)
Mislim da je Djordje jedna od rijetko dobrih stvari sto imamo a ti si vjerovatno pod uticaje "urbane" muzike tamo u Njemackoj pa nam malo solis pamet i smijes se necemu sto ne razumijes jer u tim stihovima ima vise pametnih stvari nego sto ti mozes shvatiti!!!

Mozda te zanima moje misljenje posto sam za razliku od KUMA starija od tebe
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Nisam ne cuo,ne vidio sta je izjavio,ali Djoleta volim da slusam posebno njegove pjesme sa pocetka kariere.
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Vas dvojica, mirni!
Sto se Balasevica tice, ne slusam ga nesto pretjerano, odnosno imaju 2-3 pjesme koje volim cuti i to je to.. Vjerovatno zato sto sam koliko toliko vec odrastao, pa ne slusam vise djecije pjesmice...
A da, malo mi je ipak naslov teme bio pregrub, posebno sto je forum javan, medjutim, ako to moze Kurir- mozemo i mi :)
Dakle, ovo je i naslov novina:
Image
Evo link teksta u kome pise o tome http://www.kurir-info.rs/clanak/stars/k ... tzv-srpski
a evo i video snimka http://www.youtube.com/watch?v=1aztGt2e4mQ

Klasicno uvlacenje u sup.ak Hrvatima, nista vise.. Sramota je samo sto to sebi velicina poput njega dozvoljava! Skroz nisko, i nevjerujem da ce sada biti bas nesto prihvacen u Srbiji..

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Sta reci niko nije pogrijesio ko je rekao da je bas govn*rska izjava!
Image

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

Mr X wrote:Sta reci niko nije pogrijesio ko je rekao da je bas govn*rska izjava!
Cika Mr X ja sam pogresio samo u nazivu teme ,nije trebalo da stoji govnar nego SMRAD i ako admini zele neka izbrisu ovu temu.toliko od mene.pozzz :) :wink:
.....zivot je cudo.....

kum1
Posts: 450
Joined: 19.04.2007. 10:41
Location: Prnjavor
Contact:

Post by kum1 »

... :o :o :o

User avatar
marianna
Posts: 465
Joined: 21.06.2007. 09:49
Location: On the face of the place

Post by marianna »

'A možda smo izgubili smisao za humor?'

kum1
Posts: 450
Joined: 19.04.2007. 10:41
Location: Prnjavor
Contact:

Post by kum1 »

Al ... mozda...malo....

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Re: PANONSKI GOVNAR-djordje balasevic-HRVATSKO ^CVJECE

Post by stripi79 »

mirabell wrote:
stripi79 wrote:PANONSKI GOVNAR-djordje balasevic


kazite nesto o ovom nasem g...... (pardon pjevacu)
Mislim da je Djordje jedna od rijetko dobrih stvari sto imamo a ti si vjerovatno pod uticaje "urbane" muzike tamo u Njemackoj pa nam malo solis pamet i smijes se necemu sto ne razumijes jer u tim stihovima ima vise pametnih stvari nego sto ti mozes shvatiti!!!

Mozda te zanima moje misljenje posto sam za razliku od KUMA starija od tebe
Ako je on za tebe Srpkinjo jedna od dobrih stvari hrvatske glazbe samo uzivaj;ali nemoj molim te da mi solis pamet kao ja u Njemackoj,ja sam dosao ovde skoro ,kad je kod nas sve gotovo bilo i rat i sve i zato molim te nemoj da s.....,i ja to nemogu shvatiti, i smijem se necemu sto razumijem, ako si starija od mene javi mi se na PP molim te :) :wink:
.....zivot je cudo.....

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

O Smordjetu nemam sta reci. drma ga hipokrizija kao i Boru Corbu, samo sto su na dvije strane.

Evo malo pjesmice, bend se zove Zaklana celjad a pjesma ko iz uvoda, panonski govnar.


http://www.youtube.com/watch?v=fXuD4x-rCKc
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Re: PANONSKI GOVNAR-djordje balasevic-HRVATSKO ^CVJECE

Post by mirabell »

Zasto? Mozda falsifikujes rodne listove?
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

ОДВРАТАН МИ ЈЕ УВИЈЕК БИО. :smt078 :smt078 :smt078
Image

User avatar
night eagle
Posts: 112
Joined: 15.12.2008. 17:38
Location: Navaho desert, Arizona,USA

Post by night eagle »

Budite i Vi kao Balašević pa neka vam govore da ste govnari!

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

POSTO SAM VELIKI FAN ĐORĐA BALAŠEVIĆA,OSTACU I DALJE BEZ OBZIRA NA NJEGOV DANASNJI OPORTUNIZAM.
PJESME NE GOVORE O NJEMU KAO VELIKOM GOVNETU OD SRBINA,OSIM MOZDA JEDNE ILI DVIJE...VEC SU CISTA POEZIJA...I TO MI SE SVIDJA,AKO IZUZMEMO MISLIM ONE SA POCETKA KARIJERE.
ODRASTAO UZ TE PJESME I NE MOGU PROTIV SEBE.
ALI KAD SE RADI O LIKU POMENUTOG,E TU SAM NAOPAK.MISLIO SAM SVE NAJBOLJE O ISTOM DOK NISAM JEDNOM CUO NA TV,I TO NA HRVATSKOJ TELEVIZIJI BALASEVICEVU PJESMU "ODJEBI JNA"!
TO ME PRENERAZILO,I JOS UVIJEK NE MOGU VJEROVATI DA POSTOJE TAKVE JAVNE LICNOSTI...U REDU JE PLJUVATI PO VLASTI,ALI PO SVOME NARODU,RASI,JEZIKU...E TO JE VEC PREVISE.
PJESME SU OK,VECINA,ALI ON OSTAJE JEDNO VELIKO GOVNO I TU NEMA POLEMIKE!
EVO JOS JEDAN LINK PA SAMI PROSUDITE.....


http://www.youtube.com/watch?v=1fENbi8KPvk

User avatar
marianna
Posts: 465
Joined: 21.06.2007. 09:49
Location: On the face of the place

Post by marianna »


User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Dajte ljudi, covjek se zeza malo. Nista strasno. :lol: 8) :wink:

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Oni koji nisu slusali Djoku od njegovog pocetka pa preko ratnih godina na nasim prostorima,svakako da se groze sada kad su po prvi put culi njegov oportunizam,naravno mislim na Srbe.Dok recimo oni drugi,koji ga poznaju jos iz vremena Ranog Mraza pa i ranije,ne cude se ni sekunde,Djoko ko' Djoko.Meni licno drag covjek i mozda najbolji pjesnik i stvaralac muzike bivse Jugoslavije,naravno nije mi drag zato sto je oportunista,nego zato sto sam svoju mladost i prve ljubavi i prijateljstva upravo dozivio sa njegovom muzikom.Uporedimo li njega i neke druge ,,pEsnike,,on je blag,jako blag provokator,dok za druge to ne mozemo reci.Naravno,u danasnja vremena se sve gleda sa tri strane,tako da...
Srebrena Krila

Locked