Sta ocekujete od novog nacelnika (vas:predlog,savjet, zelja)

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, zelja)

Post by murgo »

KAMIKAZA wrote:Ja se bojim da oni ne pociste nacelnika. :wink:
...ako nasi mladi ljudi imaju imalo mozga, trebali bi svi biti uz Darku i podrzati ga!
Moram da kazem da Darku uopste ne poznajem, ali sta je do sada uspio da uradi za Opstinu Prnjavor je za pohvalu!
Darko svaka cast!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, zelja)

Post by rocky »

vrsta8472 wrote:
kuzmo wrote:Ne vidim na koji nacin da ga smijenu mozda nisam upucen ,a nacelnik kao osoba licno on ne radi neke aktivnosti protiv naroda, smatram da ga trebamo podrzati ukoliko dodje do nekog opoziva ili naceg slicnog ipak je to mlad covjek koji razumije nasu probleatiku tj. ono sto ova mladja generacija ocekuje.Mi ne bi trebali gledati na njegovo okruzenje ljudi i na njihovo ponasanje jednostavno ga posmarati samostalno nevazano za partiju ,a isto tako i da je u nekoj drugoj partiji.Da li ima izdajnika oko njega to je njima na cast, a jos je zalosnije ko ga zeli smijeniti kad stavite na vagu svo obrazovanje ljudi koji zele njegovu smjenu sa jednu stranu i njegovo samostalno sa drugu stranu mislim da za njegove godine to dovoljno govori.Sam odnos ponasanja kao nacelnika ,a i prije nego sto je postao nacelnik je nepromijenjen,a pogledajte ne svi ,ali vecina koja sjedi u skupstii kao da lete a mjesec skoro da ne poznaju nekadasnje komsije ,prijatelje ,saborce a upoznajku nas 2 sedmice pred izbore.PODRZIMO GA :smt006
Супер си ово написао, поготово за одборнике. Мисле да су мали боговови, а све сами безкичмењаци. Дарко уз тебе смо :D
Slazem se!
Idemo dalje ...

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, zelja)

Post by marijamala »

rocky wrote:
vrsta8472 wrote:
kuzmo wrote:Ne vidim na koji nacin da ga smijenu mozda nisam upucen ,a nacelnik kao osoba licno on ne radi neke aktivnosti protiv naroda, smatram da ga trebamo podrzati ukoliko dodje do nekog opoziva ili naceg slicnog ipak je to mlad covjek koji razumije nasu probleatiku tj. ono sto ova mladja generacija ocekuje.Mi ne bi trebali gledati na njegovo okruzenje ljudi i na njihovo ponasanje jednostavno ga posmarati samostalno nevazano za partiju ,a isto tako i da je u nekoj drugoj partiji.Da li ima izdajnika oko njega to je njima na cast, a jos je zalosnije ko ga zeli smijeniti kad stavite na vagu svo obrazovanje ljudi koji zele njegovu smjenu sa jednu stranu i njegovo samostalno sa drugu stranu mislim da za njegove godine to dovoljno govori.Sam odnos ponasanja kao nacelnika ,a i prije nego sto je postao nacelnik je nepromijenjen,a pogledajte ne svi ,ali vecina koja sjedi u skupstii kao da lete a mjesec skoro da ne poznaju nekadasnje komsije ,prijatelje ,saborce a upoznajku nas 2 sedmice pred izbore.PODRZIMO GA :smt006
Супер си ово написао, поготово за одборнике. Мисле да су мали боговови, а све сами безкичмењаци. Дарко уз тебе смо :D
Slazem se!
:smt006 ,ako treba potpis za Darka tako pametnog i cestitog momka,ali izdvojenog iz okruzenja najblizih saradnika,tu smo!
I to ne pod nick name,vec punim imenom i prezimenom,kao nekad :D

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, zelja)

Post by vrsta8472 »

marijamala wrote: I to ne pod nick name,vec punim imenom i prezimenom,kao nekad :D
А некада, које је то име било :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, zelja)

Post by marijamala »

Izgubio bi mnogo vremena da nedjes post- onu "listu",ne znam jes i ti na njoj,al po ponasanju nekih moglo bi se reci da jesi .
mnogi se potpisase i bise jako sankcionisani,doduse ne svi!
golubovi prevrtaci ostase da se izvrcu do daljnjeg,nije uvijek sve onako kako nam ponekad izgleda.

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, ze

Post by kuzmo »

-------------
Last edited by kuzmo on 07.02.2014. 15:03, edited 1 time in total.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, zelja)

Post by regeman »

to razmisljamo kao normalni ljudi a ne kao SDS ovci ili SNSD ovci
To je manjina, koja tako razmislja. Gledam danas dva lika se prepiru oko sdsa i snsda a rade obojica za 500km, 28 dana u mjesecu.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

PenisMaker
Posts: 26
Joined: 04.04.2009. 17:54

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, zelja)

Post by PenisMaker »

:
Last edited by PenisMaker on 29.09.2010. 21:07, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, zelja)

Post by KAMIKAZA »

Ruzno ti je ime ali pises dobro :D :smt023
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

PenisMaker
Posts: 26
Joined: 04.04.2009. 17:54

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, zelja)

Post by PenisMaker »

KAMIKAZA wrote:Ruzno ti je ime ali pises dobro :D :smt023
Ruzan sam sav :)

Autumn
Posts: 52
Joined: 08.10.2007. 19:47
Location: Prnjavor

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, zelja)

Post by Autumn »

PenisMaker wrote:Da ne otvaram novu temu sa zeljama cestitkama i pozdravima ovdje cu da napisem svoje misljenje.


Poštovani gospodine Tomaš, pošto nemam drugog načina da vam se približim i iznesem svoje mišljenje pokušaću na ovaj način, pošto znam da posredno ili direktno čitate ovaj forum.

Znam da na ovaj način neću pomoći ni sebi, a ni nekome drugom, međutim moram da napišem ovaj post pošto nemam nikoga kome bi mogao da se izjadam. Mislim da će mi biti lakše.

Svaki dan Vas vidim kako prolazite kraj moje kuće. Svaki dan idete i vraćate se u i iz Banja Luke. Vaš privatni život u koji ne ulazim. Međutim poštovani načelniče, reći ću samo jednu narodnu poslovicu koju ćete nadam se makar pročitati :
PRVO ISPRED SVOJE KUĆE POČISTI ĐUBRE PA TEK ONDA GA TRAŽI U TUĐOJ AVLIJI.
Ovo možete protumačiti na više načina, a ja ću samo na jedan.
Poštovani gospodine Tomaš, kod nas u selu, dobar domaćin je onaj koji živi na svom imanju, i samo takvo imanje može da uspije i da se izgrađuje, osavremenjava i širi.
Ispričaću Vam jednu priču koju sam i sam čuo:
TUĐA RUKA SVRABA NE ČEŠE
Negdje po završetku 2.svjetskog rata u našem selu živješe dva brata. Nasljedili su imanje od oca koje oni podjeliše na dva ista djela. Jedan se oženi te dovede ženu na ognjište, a drugi se 'udade' pa ode na drugi kraj sela. Obadva su bili radni ljudi, pošteni i cjenjeni. I obadvojica su imali skoro isto parče zemlje koje su obrađivali ko je kako zano i umio. Prvi brat koji je bio na svom imanju radio je od jutra do sutra, a drugi je dolazio ujutro i odlazio predveče, takođe obradivši kvalitetno tu zemlju, ali je isto tako obrađivao zemlju i na drugom imanju. Međutim nakon par godina ovaj što je ostao na svome imanju kupi sebi traktor pa poče brže i kvalitetnije da obrađuje zemlju, a ovaj drugi pošto nije stizao da obradi na dva mjesta zemlju, zaposli nadničara koga je plaćao u nadi da će i njegova zemlja biti obrađena kvalitetno kao i bratova. Poslije prve žetve prinos se smanjio upola, a kod brata povećao za pola. Tako prođoše tri godine i svake godine isti slučaj, dok jednom prije žetve on sam nenajavljeno dođe na imanje i uhvati radnika kako krade.

Poštovani načelniče,
i ja kao i mnogi drugi dao sam Vam svoj glas u nadi da ćete nešto da promjenite. Žao mi je što to ne možete, pošto sam vjerovao do skora u Vas, ali poštovani načelniče, ja lično očekujem od Vas da živite sa svojim narodom, a ne da samo dolazite na posao u sedam(ili devet, posto znam da vrlo cesto kasnite) i odlazite u tri.


Poštovani načelniče,
da li ste i jedan put prošetali sa svojom suprugom kroz naš mali grad?
Ne vjerujem.
Da jeste vjerovatno bi vidjeli kakvo je stanje sa šetalištem. Park praktično i ne postoji, djecu nemate gdje da odvedete a da ne razbiju koljena na asfaltu i betonu. Klupe skoro da nema da bi se moglo sjesti i odmoriti, možda ponekad s nekim i popričati na toj klupi.

Poštovani načelniče, da li ste se i jedno jutro probudili u Prnjavoru, i krenuli da se umijete iz prazne slavine?
Ne vjerujem.
Da jeste nešto bi preduzeli da rješite taj problem o kom ste toliko pričali kada sam Vam poklonio glas, zbog koga mi je žao.

Svjestan sam ja da je ovo 'godina krize' i da su budžeti smanjeni, da nema velikih ulaganja i investicija, ali da li je veliko ulaganje pokositi park i zamjeniti 30 sijalica. Vjerujem da nije.

Poštovani načelniče, ružno mi je znati da kupujete u jednom Merkatoru u Banja Luci, kad i u Prnjavoru imate toliko kvalitetnih prodavnica u kojima rade naši ljudi i koje drže naši ljudi. Nemam ništa protiv Slovenaca ili drugih stranaca, ali mi je žao pare poklanjati strancu. Ne vjerujem, poštovani načelniče, da ste mogli da kupite puno jeftinije nego u jednom Metalexu, Magrosu, Slavuju, Boni Marketu ili drugoj maloj prodavnici kojih je dosta u našem malom gradu i koju drže naši mali ljudi i u kojima rade naši mali radnici. Shvatite da ti mali radnici izdržavaju svoje porodice. Ako Vi kupite u Merkatoru, ja kupim u Delti, Pero Perić kupi u Tušu, Marko Marković u Interexu i tako dalje, onda možemo samo da očekujemo da mali trgovac u našem gradu ostane bez posla, samim tim radnik bez plate, opština bez svojih nameta i na kraju onaj park s početka priče ostane bez sijalice i pokošene trave.

Poštovani načelniče znam da ćete reći da za svoje pare možete živjeti gdje hoćete i kupovati šta hoćete, ali shvatite da Vas nije izabrala Banja Luka već smo Vas izabrali mi Prnjavorčani.
Morate da jednom shvatite i Vi i svi ostali sadašnji i budući (a i prethodni) političari, da Vam mi mali ljudi iz ovog grada dajemo svoj glas, koji ma koliko malen i sitan bio, ipak nešto vrijedi. Moj glas, a vjerujem i mnogih drugih, nije na prodaju za novac, poklonjen je za sve ono što sam naveo u ovoj priči. Poklonjen je trenutno Vama i zato od Vas očekujem da poštujete moj i izbor mnogih drugih, a i sami znate koliko nas je.

Žao mi je kada Vas ne mogu sresti u šetnji, u prodavnici i u našem gradu.
Žao mi je što Vas ne mogu lično, barem pozdraviti.
Žao mi je znati da ste Vi naš načelnik, a da živite u drugom gradu, kupujete u drugim prodavnicama, pijete kafu u drugim kafićima, ručate u drugim restoranima i šetate se po drugim parkovima.
Izađite načelniče malo i ovdje, prošećite gradom, popričajte sa nekim na ulici, kupite nešto u Boniju, otiđite po vodu na 'Dobru vodu', umijte se jedno jutro česmovačom iz vodovoda, otiđite jednom na izlet na Ljubić ili u Kulaše, prošetajte se do ergele, istuširajte se jednom iz bokala i kante, prođite naveče kroz park, provozajte se svojim autom kroz grad preko rupa.
Napisao bi i da odete do bolnice i da zatražite pomoć ali neću biti toliko bezobrazan, i ne daj Bože da mislim da Vam zatreba pomoć, jer ne želim Vam ništa loše, vec samo da pogledate kakvo je stanje tamo.Nije dovoljno kupiti 10 radnih odjela.
Tek kad ovo sve uradite i budete zajedno sa nama, onda ću bez žaljenja reći:
Vi ste moj načelnik, ja sam Vas birao i bez obzira šta promjenili ili nepromjenili, znaću da ste se makar osjećali isto kao i ja sam i hiljade ostalih sugrađana.
Znaću da ste makar jednom opsovali vodovod kada se ujutro probudite bez vode i biće mi lakše.
Znaću da ste makar jednom pomislili da postoji u gradu i lijep park samo ga treba pokositi i srediti, i opet će mi biti lakše.
Znaću da ste makar jednom bili revoltirani na putnu službu kada ste naletili na rupu i opet će mi biti lakše.
Biće mi lakše i sama pomisao da naš načelnik živi zajedno sa nama i proživljava isto što i mi.
Tek poslije svega ovoga ja cu Vam opet dati svoj glas, do tad ne zelim da pogrjesim opet.

često sam na forumu i pratim diskusije na raznim temama...ali ovo je najbolje to sam pročitala u poslednje vreme na forumu....
Svaka čast....

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, zelja)

Post by KAMIKAZA »

Ljudi ovo nije za povjerovati,ja sam moderator na ovoj temi vec duze vrijeme,i ocekivao sam da cu se ubiti od brisanja postova uvredljivog sadrzaja,ali za cjelo ovo vrijeme,nisam morao izbrisati niti jedan post.Ponosan sam na vas :D nikad nisam mogao ni da sanjam da su forumasi tako kulturni i fini :smt006
Hvala vam ,samo nastavite tako !!!!!!!!!!!!!!!! :D :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, ze

Post by kuzmo »

-----------
Last edited by kuzmo on 07.02.2014. 15:02, edited 1 time in total.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, zelja)

Post by Cipiripi »

KAMIKAZA wrote:Ljudi ovo nije za povjerovati,ja sam moderator na ovoj temi vec duze vrijeme,i ocekivao sam da cu se ubiti od brisanja postova uvredljivog sadrzaja,ali za cjelo ovo vrijeme,nisam morao izbrisati niti jedan post.Ponosan sam na vas :D nikad nisam mogao ni da sanjam da su forumasi tako kulturni i fini :smt006
Hvala vam ,samo nastavite tako !!!!!!!!!!!!!!!! :D :wink:

To je zato sto ti i Vedran ove godine manje-vise cutite a prosle izbore ste halabukali iz sveg glasa za ove drline sto potrosise i mandate i lovu u vjetar....
Kako ste samo znali napadati a sada nesto cutite k'o ......cak su i orgijanja po grobovima bila opravdavana,sve se brzo zaboravi...nema ni "one" iz Gradiske da nam otvori oci....

Da pominjem te što su nas obrukali
i smesta nas žandarima odrukali,
dele zemlju i drumove na zaove i kumove,
zakunu se pa odaju, prepakuju pa prodaju...

Lajte kere,varosanke :wink:
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, zelja)

Post by vrsta8472 »

PenisMaker wrote:Da ne otvaram novu temu sa zeljama cestitkama i pozdravima ovdje cu da napisem svoje misljenje.


Poštovani gospodine Tomaš, pošto nemam drugog načina da vam se približim i iznesem svoje mišljenje pokušaću na ovaj način, pošto znam da posredno ili direktno čitate ovaj forum.

Znam da na ovaj način neću pomoći ni sebi, a ni nekome drugom, međutim moram da napišem ovaj post pošto nemam nikoga kome bi mogao da se izjadam. Mislim da će mi biti lakše.

Svaki dan Vas vidim kako prolazite kraj moje kuće. Svaki dan idete i vraćate se u i iz Banja Luke. Vaš privatni život u koji ne ulazim. Međutim poštovani načelniče, reći ću samo jednu narodnu poslovicu koju ćete nadam se makar pročitati :
PRVO ISPRED SVOJE KUĆE POČISTI ĐUBRE PA TEK ONDA GA TRAŽI U TUĐOJ AVLIJI.
Ovo možete protumačiti na više načina, a ja ću samo na jedan.
Poštovani gospodine Tomaš, kod nas u selu, dobar domaćin je onaj koji živi na svom imanju, i samo takvo imanje može da uspije i da se izgrađuje, osavremenjava i širi.
Ispričaću Vam jednu priču koju sam i sam čuo:
TUĐA RUKA SVRABA NE ČEŠE
Negdje po završetku 2.svjetskog rata u našem selu živješe dva brata. Nasljedili su imanje od oca koje oni podjeliše na dva ista djela. Jedan se oženi te dovede ženu na ognjište, a drugi se 'udade' pa ode na drugi kraj sela. Obadva su bili radni ljudi, pošteni i cjenjeni. I obadvojica su imali skoro isto parče zemlje koje su obrađivali ko je kako zano i umio. Prvi brat koji je bio na svom imanju radio je od jutra do sutra, a drugi je dolazio ujutro i odlazio predveče, takođe obradivši kvalitetno tu zemlju, ali je isto tako obrađivao zemlju i na drugom imanju. Međutim nakon par godina ovaj što je ostao na svome imanju kupi sebi traktor pa poče brže i kvalitetnije da obrađuje zemlju, a ovaj drugi pošto nije stizao da obradi na dva mjesta zemlju, zaposli nadničara koga je plaćao u nadi da će i njegova zemlja biti obrađena kvalitetno kao i bratova. Poslije prve žetve prinos se smanjio upola, a kod brata povećao za pola. Tako prođoše tri godine i svake godine isti slučaj, dok jednom prije žetve on sam nenajavljeno dođe na imanje i uhvati radnika kako krade.

Poštovani načelniče,
i ja kao i mnogi drugi dao sam Vam svoj glas u nadi da ćete nešto da promjenite. Žao mi je što to ne možete, pošto sam vjerovao do skora u Vas, ali poštovani načelniče, ja lično očekujem od Vas da živite sa svojim narodom, a ne da samo dolazite na posao u sedam(ili devet, posto znam da vrlo cesto kasnite) i odlazite u tri.


Poštovani načelniče,
da li ste i jedan put prošetali sa svojom suprugom kroz naš mali grad?
Ne vjerujem.
Da jeste vjerovatno bi vidjeli kakvo je stanje sa šetalištem. Park praktično i ne postoji, djecu nemate gdje da odvedete a da ne razbiju koljena na asfaltu i betonu. Klupe skoro da nema da bi se moglo sjesti i odmoriti, možda ponekad s nekim i popričati na toj klupi.

Poštovani načelniče, da li ste se i jedno jutro probudili u Prnjavoru, i krenuli da se umijete iz prazne slavine?
Ne vjerujem.
Da jeste nešto bi preduzeli da rješite taj problem o kom ste toliko pričali kada sam Vam poklonio glas, zbog koga mi je žao.

Svjestan sam ja da je ovo 'godina krize' i da su budžeti smanjeni, da nema velikih ulaganja i investicija, ali da li je veliko ulaganje pokositi park i zamjeniti 30 sijalica. Vjerujem da nije.

Poštovani načelniče, ružno mi je znati da kupujete u jednom Merkatoru u Banja Luci, kad i u Prnjavoru imate toliko kvalitetnih prodavnica u kojima rade naši ljudi i koje drže naši ljudi. Nemam ništa protiv Slovenaca ili drugih stranaca, ali mi je žao pare poklanjati strancu. Ne vjerujem, poštovani načelniče, da ste mogli da kupite puno jeftinije nego u jednom Metalexu, Magrosu, Slavuju, Boni Marketu ili drugoj maloj prodavnici kojih je dosta u našem malom gradu i koju drže naši mali ljudi i u kojima rade naši mali radnici. Shvatite da ti mali radnici izdržavaju svoje porodice. Ako Vi kupite u Merkatoru, ja kupim u Delti, Pero Perić kupi u Tušu, Marko Marković u Interexu i tako dalje, onda možemo samo da očekujemo da mali trgovac u našem gradu ostane bez posla, samim tim radnik bez plate, opština bez svojih nameta i na kraju onaj park s početka priče ostane bez sijalice i pokošene trave.

Poštovani načelniče znam da ćete reći da za svoje pare možete živjeti gdje hoćete i kupovati šta hoćete, ali shvatite da Vas nije izabrala Banja Luka već smo Vas izabrali mi Prnjavorčani.
Morate da jednom shvatite i Vi i svi ostali sadašnji i budući (a i prethodni) političari, da Vam mi mali ljudi iz ovog grada dajemo svoj glas, koji ma koliko malen i sitan bio, ipak nešto vrijedi. Moj glas, a vjerujem i mnogih drugih, nije na prodaju za novac, poklonjen je za sve ono što sam naveo u ovoj priči. Poklonjen je trenutno Vama i zato od Vas očekujem da poštujete moj i izbor mnogih drugih, a i sami znate koliko nas je.

Žao mi je kada Vas ne mogu sresti u šetnji, u prodavnici i u našem gradu.
Žao mi je što Vas ne mogu lično, barem pozdraviti.
Žao mi je znati da ste Vi naš načelnik, a da živite u drugom gradu, kupujete u drugim prodavnicama, pijete kafu u drugim kafićima, ručate u drugim restoranima i šetate se po drugim parkovima.
Izađite načelniče malo i ovdje, prošećite gradom, popričajte sa nekim na ulici, kupite nešto u Boniju, otiđite po vodu na 'Dobru vodu', umijte se jedno jutro česmovačom iz vodovoda, otiđite jednom na izlet na Ljubić ili u Kulaše, prošetajte se do ergele, istuširajte se jednom iz bokala i kante, prođite naveče kroz park, provozajte se svojim autom kroz grad preko rupa.
Napisao bi i da odete do bolnice i da zatražite pomoć ali neću biti toliko bezobrazan, i ne daj Bože da mislim da Vam zatreba pomoć, jer ne želim Vam ništa loše, vec samo da pogledate kakvo je stanje tamo.Nije dovoljno kupiti 10 radnih odjela.
Tek kad ovo sve uradite i budete zajedno sa nama, onda ću bez žaljenja reći:
Vi ste moj načelnik, ja sam Vas birao i bez obzira šta promjenili ili nepromjenili, znaću da ste se makar osjećali isto kao i ja sam i hiljade ostalih sugrađana.
Znaću da ste makar jednom opsovali vodovod kada se ujutro probudite bez vode i biće mi lakše.
Znaću da ste makar jednom pomislili da postoji u gradu i lijep park samo ga treba pokositi i srediti, i opet će mi biti lakše.
Znaću da ste makar jednom bili revoltirani na putnu službu kada ste naletili na rupu i opet će mi biti lakše.
Biće mi lakše i sama pomisao da naš načelnik živi zajedno sa nama i proživljava isto što i mi.
Tek poslije svega ovoga ja cu Vam opet dati svoj glas, do tad ne zelim da pogrjesim opet.
Фино си ово написао. Има ту и истине, али ако му је то једина мана коју си ти нашао за њега, онда треба свако јутро да га доносимо на рукама из БЛ. Колико ја знам, и прије саме кампање за начелника Дарко је живјео у БЛ. Народ је то знао па га је и поред те "мане" изабрао. Проблем код нашег народа је тај што сви хоће да виде начелника и да му кажу своје проблеме, а нико се не сјети да за то постоје одборници који баш за то служе и колико ја знам добијају плату. Када би сви ми "притискали", одборнике да ријешавају наше животне проблеме, било би нам свима лакше и народу и начелнику. Али не, код нас важи она "прескочи посредника и иди на главног". Писао бих ја још али сада морам у БЛ, на посао (сигурно је и мени мана, што живим у Прњавору а радим у БЛ :D ), али поставио бих ти једно питање, на које очекујем одговор до 18 сати кад се вратим са посла. По теби које је најбоље решење за начелника?! Да ли ће нам бити ишта боље ако неки нови начелник буде 24 сата у Прњавору, а град и општину урнише као његов предходник?!

Унапријед се захваљујем на одговору.

Одох сада.

Поздрав
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, zelja)

Post by murgo »

KAMIKAZA wrote:Ljudi ovo nije za povjerovati,ja sam moderator na ovoj temi vec duze vrijeme,i ocekivao sam da cu se ubiti od brisanja postova uvredljivog sadrzaja,ali za cjelo ovo vrijeme,nisam morao izbrisati niti jedan post.Ponosan sam na vas :D nikad nisam mogao ni da sanjam da su forumasi tako kulturni i fini :smt006
Hvala vam ,samo nastavite tako !!!!!!!!!!!!!!!! :D :wink:
:smt041 :smt041 :smt041 :smt041 :smt041 :smt041
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, zelja)

Post by KAMIKAZA »

Ja imam prijedlog koji ce da rijesi sve probleme i nesuglasice :D kao i uvjek,spas u tami :D
Mislim da je naj bolje da Vedran i Darko zamjenu stanove :smt005 ili posao,da ne mlatite svaki dan i ne zagadjujete okolinu sa tim vasim bjesnim masinama :D moramo malo pored naroda da mislimo i na prirodu :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, ze

Post by kuzmo »

-----------
Last edited by kuzmo on 07.02.2014. 15:02, edited 1 time in total.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, zelja)

Post by regeman »

Srbima je lakse metar u guzicu nego cent u glavu. jos kad mu uvalis u guzicu on sav sretan. I kazu nismo pederska nacija.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, zelja)

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 15:04, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, ze

Post by kuzmo »

------------
Last edited by kuzmo on 07.02.2014. 15:05, edited 1 time in total.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, zelja)

Post by MAXIMUS »

PenisMaker wrote:Da ne otvaram novu temu sa zeljama cestitkama i pozdravima ovdje cu da napisem svoje misljenje.


Poštovani gospodine Tomaš, pošto nemam drugog načina da vam se približim i iznesem svoje mišljenje pokušaću na ovaj način, pošto znam da posredno ili direktno čitate ovaj forum.

Znam da na ovaj način neću pomoći ni sebi, a ni nekome drugom, međutim moram da napišem ovaj post pošto nemam nikoga kome bi mogao da se izjadam. Mislim da će mi biti lakše.

Svaki dan Vas vidim kako prolazite kraj moje kuće. Svaki dan idete i vraćate se u i iz Banja Luke. Vaš privatni život u koji ne ulazim. Međutim poštovani načelniče, reći ću samo jednu narodnu poslovicu koju ćete nadam se makar pročitati :
PRVO ISPRED SVOJE KUĆE POČISTI ĐUBRE PA TEK ONDA GA TRAŽI U TUĐOJ AVLIJI.
Ovo možete protumačiti na više načina, a ja ću samo na jedan.
Poštovani gospodine Tomaš, kod nas u selu, dobar domaćin je onaj koji živi na svom imanju, i samo takvo imanje može da uspije i da se izgrađuje, osavremenjava i širi.
Ispričaću Vam jednu priču koju sam i sam čuo:
TUĐA RUKA SVRABA NE ČEŠE
Negdje po završetku 2.svjetskog rata u našem selu živješe dva brata. Nasljedili su imanje od oca koje oni podjeliše na dva ista djela. Jedan se oženi te dovede ženu na ognjište, a drugi se 'udade' pa ode na drugi kraj sela. Obadva su bili radni ljudi, pošteni i cjenjeni. I obadvojica su imali skoro isto parče zemlje koje su obrađivali ko je kako zano i umio. Prvi brat koji je bio na svom imanju radio je od jutra do sutra, a drugi je dolazio ujutro i odlazio predveče, takođe obradivši kvalitetno tu zemlju, ali je isto tako obrađivao zemlju i na drugom imanju. Međutim nakon par godina ovaj što je ostao na svome imanju kupi sebi traktor pa poče brže i kvalitetnije da obrađuje zemlju, a ovaj drugi pošto nije stizao da obradi na dva mjesta zemlju, zaposli nadničara koga je plaćao u nadi da će i njegova zemlja biti obrađena kvalitetno kao i bratova. Poslije prve žetve prinos se smanjio upola, a kod brata povećao za pola. Tako prođoše tri godine i svake godine isti slučaj, dok jednom prije žetve on sam nenajavljeno dođe na imanje i uhvati radnika kako krade.

Poštovani načelniče,
i ja kao i mnogi drugi dao sam Vam svoj glas u nadi da ćete nešto da promjenite. Žao mi je što to ne možete, pošto sam vjerovao do skora u Vas, ali poštovani načelniče, ja lično očekujem od Vas da živite sa svojim narodom, a ne da samo dolazite na posao u sedam(ili devet, posto znam da vrlo cesto kasnite) i odlazite u tri.


Poštovani načelniče,
da li ste i jedan put prošetali sa svojom suprugom kroz naš mali grad?
Ne vjerujem.
Da jeste vjerovatno bi vidjeli kakvo je stanje sa šetalištem. Park praktično i ne postoji, djecu nemate gdje da odvedete a da ne razbiju koljena na asfaltu i betonu. Klupe skoro da nema da bi se moglo sjesti i odmoriti, možda ponekad s nekim i popričati na toj klupi.

Poštovani načelniče, da li ste se i jedno jutro probudili u Prnjavoru, i krenuli da se umijete iz prazne slavine?
Ne vjerujem.
Da jeste nešto bi preduzeli da rješite taj problem o kom ste toliko pričali kada sam Vam poklonio glas, zbog koga mi je žao.

Svjestan sam ja da je ovo 'godina krize' i da su budžeti smanjeni, da nema velikih ulaganja i investicija, ali da li je veliko ulaganje pokositi park i zamjeniti 30 sijalica. Vjerujem da nije.

Poštovani načelniče, ružno mi je znati da kupujete u jednom Merkatoru u Banja Luci, kad i u Prnjavoru imate toliko kvalitetnih prodavnica u kojima rade naši ljudi i koje drže naši ljudi. Nemam ništa protiv Slovenaca ili drugih stranaca, ali mi je žao pare poklanjati strancu. Ne vjerujem, poštovani načelniče, da ste mogli da kupite puno jeftinije nego u jednom Metalexu, Magrosu, Slavuju, Boni Marketu ili drugoj maloj prodavnici kojih je dosta u našem malom gradu i koju drže naši mali ljudi i u kojima rade naši mali radnici. Shvatite da ti mali radnici izdržavaju svoje porodice. Ako Vi kupite u Merkatoru, ja kupim u Delti, Pero Perić kupi u Tušu, Marko Marković u Interexu i tako dalje, onda možemo samo da očekujemo da mali trgovac u našem gradu ostane bez posla, samim tim radnik bez plate, opština bez svojih nameta i na kraju onaj park s početka priče ostane bez sijalice i pokošene trave.

Poštovani načelniče znam da ćete reći da za svoje pare možete živjeti gdje hoćete i kupovati šta hoćete, ali shvatite da Vas nije izabrala Banja Luka već smo Vas izabrali mi Prnjavorčani.
Morate da jednom shvatite i Vi i svi ostali sadašnji i budući (a i prethodni) političari, da Vam mi mali ljudi iz ovog grada dajemo svoj glas, koji ma koliko malen i sitan bio, ipak nešto vrijedi. Moj glas, a vjerujem i mnogih drugih, nije na prodaju za novac, poklonjen je za sve ono što sam naveo u ovoj priči. Poklonjen je trenutno Vama i zato od Vas očekujem da poštujete moj i izbor mnogih drugih, a i sami znate koliko nas je.

Žao mi je kada Vas ne mogu sresti u šetnji, u prodavnici i u našem gradu.
Žao mi je što Vas ne mogu lično, barem pozdraviti.
Žao mi je znati da ste Vi naš načelnik, a da živite u drugom gradu, kupujete u drugim prodavnicama, pijete kafu u drugim kafićima, ručate u drugim restoranima i šetate se po drugim parkovima.
Izađite načelniče malo i ovdje, prošećite gradom, popričajte sa nekim na ulici, kupite nešto u Boniju, otiđite po vodu na 'Dobru vodu', umijte se jedno jutro česmovačom iz vodovoda, otiđite jednom na izlet na Ljubić ili u Kulaše, prošetajte se do ergele, istuširajte se jednom iz bokala i kante, prođite naveče kroz park, provozajte se svojim autom kroz grad preko rupa.
Napisao bi i da odete do bolnice i da zatražite pomoć ali neću biti toliko bezobrazan, i ne daj Bože da mislim da Vam zatreba pomoć, jer ne želim Vam ništa loše, vec samo da pogledate kakvo je stanje tamo.Nije dovoljno kupiti 10 radnih odjela.
Tek kad ovo sve uradite i budete zajedno sa nama, onda ću bez žaljenja reći:
Vi ste moj načelnik, ja sam Vas birao i bez obzira šta promjenili ili nepromjenili, znaću da ste se makar osjećali isto kao i ja sam i hiljade ostalih sugrađana.
Znaću da ste makar jednom opsovali vodovod kada se ujutro probudite bez vode i biće mi lakše.
Znaću da ste makar jednom pomislili da postoji u gradu i lijep park samo ga treba pokositi i srediti, i opet će mi biti lakše.
Znaću da ste makar jednom bili revoltirani na putnu službu kada ste naletili na rupu i opet će mi biti lakše.
Biće mi lakše i sama pomisao da naš načelnik živi zajedno sa nama i proživljava isto što i mi.
Tek poslije svega ovoga ja cu Vam opet dati svoj glas, do tad ne zelim da pogrjesim opet.
Više puta sam ponovio što na forumu što u životu i razgovoru sa ljudima da ,,mi ne biramo od dva boljeg , već od dva zla manje,,
U tom kontekstu mogu prokomentarisati tvoje razmišljanje u kojem ima mnogo istine , međutim na ovom drvetu što se zove politička scena Prnjavora vrlo malo je zdravih grana a o plodovima da i ne pišem . Mladog gradonačelnika vidim kao još zdravu granu što ne znači da ga neće preuzeti ,,gangrena sa ostalih dijelova,,
Za sada jedino je što se može probrati da iole valja od ponuđenog . I dok ne nađemo bolje rješenje treba sačuvati postojeće .
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, ze

Post by kuzmo »

-------------
Last edited by kuzmo on 07.02.2014. 15:01, edited 1 time in total.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, zelja)

Post by vrsta8472 »

Шта, 24. октобра опозив?! Зар је већ и термин утврђен :mrgreen:

Ништа ми не одговори, на моје питање Пенис Маркер :!:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

mungos
Posts: 241
Joined: 28.04.2009. 21:51

Re: STA OCEKUJETE OD NOVOG NACELNIKA (vas:predlog,savjet, zelja)

Post by mungos »

vrsta8472 wrote:Шта, 24. октобра опозив?! Зар је већ и термин утврђен :mrgreen:
Utvrdjen termin, ali sam cuo da im fali pecat na odluci za referendum.

Locked