Sta ocekujete od novog nacelnika (vas:predlog,savjet, zelja)

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
dijana64
Posts: 181
Joined: 25.06.2007. 14:20

Post by dijana64 »

@Како то да нико не коментарише Томашеву конференцију? 16.000.000КМ дуга@ Idea


Драги Врста,
Нико не коментарише конференцију за штампу зато што само такви какви смо. До јуче нам је био циљ да их смијенимо и да им видимо леђа а данас их већ жалимо. На концу свега и овај пут ће бити као и сваки пут до сада, тресла се гора родио се миш! Ревизија је толико пута до сада била и „чешљала“ папире и нико није одговарао. Неки силни извјештаји, нелогичности, неправилности и незаконитости констатоване и „написане“, јавно објављене а нико није одговарао!
Оставио дуг – па шта! Ником ништа. Он своје одрадио и себе обезбиједио. Боли га брига за нама и патњама које нам је оставио.
Његове „требице“ обезбијеђене све до једне. Појеидне чак примале плату а нису ни радиле, поједине штимајући уговор о коме сви причате нису биле довољно паметне да га уштимају.
И шта – опет ником ништа. Оне су опет шефице, начелнице, и слично, он обезбијеђен, нови начелник тренутно на мукама али ваљда ће се прилагодити и схватити.
Ја се само искрено надам да ће имати прилику да изабере себи боље сараднике па ако хоћете и паметније. Да неће очекивати да му се само клањају већ и да раде и помажу овом биједном народу.
Осим тога брине ме чињеница да ће се десити као с Обамом – да ће нова власт преузети стару администрацију и да ћемо остати ту гдје јесмо или отићи још мало назад.
Толико о бригама, интересује ме како прође конститутивна сједница?????

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Sta ima da se komentarise? Nesto sto se nije znalo jel (ako je uopste tako)? Jesam im ja odobravao zaduzenja? Naravno da ne, nego je drzava (tvoji experti Veco). Sigurno da nije ni bivsi nacelnik sam sebi odobravao nekakve kredite itd, nego su i u ministarstvu finansija znali za to.

Zar uopste moze da se ne bude zaduzen u ovakvoj drzavi? Od cega da se gradi opstina, od eksera? od 1,2 milijarde koliko su 'dobili' prodajom Telekoma, nismo dobili ni marku, tako da, sta jos da vam kazem? Kao da je Mile gradio Telekom, a ne opstina Prnjavor kao i sve druge opstine. Bruka i sramota.
Bojim se da se 'nova' vlast samo vec izvlaci zbog toga sto nece biti u stanju da ispuni sve sto su obecali. :wink:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Како то да нико не коментарише Томашеву конференцију? 16.000.000КМ дуга@ Idea
Pa cekamo krivicne prijave. Za to se na robiju ide.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Nicky , ako je to nista u srazmjeru sa brojem stanovnika, koliki bi za tebe onda bio normalni dug za malo veci grad , recimo za Peking :D ne gleda se to bas tako, po tebi sad on nije nista skrivio, sta su 350 km po osobi, u stvari i nisu nista, ali kad uzmes da je u njegovo vrijeme unisteno 90 % preduzeca u nasem gradu, uz opravdanje rat je bio, i kad uzmes u obzir da neko zivi od 40 km invalidnine, onda je to puno, za Vladu Zivkovica, i kompaniju je to samo jedan rucak , ali za nekoga je to godinu dana gladovanja, osim toga , svugdje u svjetu se ovaj mjesec mjenjaju zakoni, jer su bas ljudi iz vlasti poceli da sakrivaju poreze i kradu pare kroz razne manifetluke, tako da se za utaju poreza u njemackoj u visini od 50 000 € dobija preko godinu zatvora, za vece sume srazmjerno raste i zatvorska kazna, prema tome ko je kriv nema milosti u haps, a ko nije neka radi svoj posao, zato imamo i mi sudove.
Nisu samo tih 16 miliona u pitanju, koliko su bili prihodi u proteklih 18 godina, gdje su ti milioni, ti Nicky kazes da su gradili od ovih 16 miliona, pa u redu ako jesu treba im oprostiti, ali onda im trebamo suditi za pronevjeru miliona iz budzeta koje su se legalno prelile na racune raznih izvodjaca radova, za sumnjive ugovore i sve drugo sto su radili u proteklom periodu.
Mada i ja mislim da ce stvar leci brzo i da niko nikad vise nece nista ni pitati, ipak nekad i Darko mora da preda svoju kasu nekom tamo novom nacelniku, nevazno kada, a tad bi se usluga koju danas oni naprave njima , mogla dobro isplatiti i olaksati primopredaju , htjeli mi to ili ne , i on ce nekad da bude bivsi, pa zasto da nebi mislio i na sebe. Mada u njegove kvalitete i postenje ne sumnjam, ali i Tito je bio posten ,nije imao nista, ali njegovi suradnici stvorise za sebe Neum. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Brate, rekao sam u OVOJ drzavi. Kad budete u zatvor otjerali sve lopove, Dodika i njemu slicne, sto pokradose 1000 ovakvih nasih budzeta, onda mozete nesto da pricate o Prnjavoru. Ovo je samo jedno mjesto na dnu piramide. Skinite ove sto nam zlo stvorise na vrhu sve ove godina, pa onda mozete da pricate kako jedna opstinska vlast ne valja, ili nije valjala.

To sto ti pricas bi imalo smisla da recimo nijedan grad u RS nema dug a samo Prnjavor ima. Kolike dugove imaju ostale opstine? A onda kad to sve saznas, onda mi reci koliki dug ima opstina Laktasi? Znam da mozda i pretpostavljas kakvi su odgovori. A kad to sve znas, onda ti je jasno. Ili mozda tebi i Vedranu nije? :wink:

@regeman: Naravno. Zasto ga onda ne tuze? Zatvor? Pa naravno da nece, bas iz razloga koje sam gore naveo. To im je valjda neko dopustio, drzava, ministarstvo finansija. Nije mu to cacevina pa da je on nekakve kredite dizao sebi ili slicno. Ima ko to nadgleda, prati. Nije ovo cirkus. O Boze, o cemu ja raspravljam. :roll:

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

cinjenica je da koga god skinemo uvijek dodje gori, jer ko god dodje vidi sta su oni prije njega radili, pa moze i on to da radi, najbolje bi nam bilo da prodamo drzavu, ili da kupimo vlast, koja ce bar da obavlja posao kako valja. Kao sto to kaze mullder, lopovi su oko nas
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Pitanje za sve , :lol: dal je sve sto se izgradilo u poslijeratnom periodu (mislim na drustveni sektor) u nas vrijedno 16 miliona maraka ?????? :shock: E jeb*m ga ako jeste !! :D
A ostale pare koje su sprcane iz budzeta da i ne brojimo, one su visestruko vece od ove sume... :? Sad ce Nicky reci , pa ulagali su samo sto se ne vidi.... :P Samo mene zanima gdje su ih ulozili kad se ne vide, mora da su kupovali maglu, pa je zato sad imamo na pretek... :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

@regeman: Naravno. Zasto ga onda ne tuze? Zatvor? Pa naravno da nece, bas iz razloga koje sam gore naveo. To im je valjda neko dopustio, drzava, ministarstvo finansija. Nije mu to cacevina pa da je on nekakve kredite dizao sebi ili slicno. Ima ko to nadgleda, prati. Nije ovo cirkus. O Boze, o cemu ja raspravljam. :roll:


da bas sto se tice finansija... otkud bivsem finansijskom inspektoru tolika lova da moze da kupi 2 stana. jedan u Prnjavoru u centru grada a drugi za kcerku u BL? navodno su stanovi 100 % u gotovini placeni... koliko ima istine u ovome ne znam ali znam da je on generacija direktora Gradipa....
nema zabave bez zena i rakije

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Kakikaza, zaista ne znam da li je tvoje dijete imalo pristup racunaru u vrijeme kad je ovaj post napisan, ali izgleda da jeste. Ae malo se preispitaj, malo si izgubio kompas. Vidis li covjece dragi sta ti lupas? Sta sad covjek da ti na ovo odgovori? Ekspert si, zaista, nemam rijeci. :smt023

User avatar
sagittarius>--->
Posts: 130
Joined: 11.11.2008. 08:50
Location: TUI

Post by sagittarius>---> »

Moj prijedlog je da načelnik Opštine Prnjavor Darko Tomaš podnese neopozivu ostavku.

Obrazloženje:
Rekao sam da će se već nakon konstituisanja prve sjednice vidjeti kako će novi načelnik raditi u budućnosti i koliko će to biti za doborobit svih nas, a i bolje od predhodnog.
Nakon imenovanja v.d. načelnika odjeljenja potpuno mi je jasno i kakav će biti njegov rad u budućnosti, otud i moj prijedlog za njega. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
>>>>-------------->>

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Sagi nisi zavrsio post :D treba da ponovo preda duznost Vladi Z. i da covjek bude proglasen za dozivotnog nacelnika opstine Prnjavor, sa cime bi mu se konacno omogucil da sakrije sve svoje prevare i kradje u proteklih 18 godina :D eeeeeeee to ti vise ni djeda mraz nemoze da ispuni. :lol:

Nicky, sta je uradjeno u proteklom periodu, pocecu unazad, trznica i garaze :shock: ,upsss , pa to je nacelnik gradio za sebe, al idemo dalje, novi hotel :shock: upsss opet on sa Gerom, trg se izgradio :shock: opet njih dva, ahhhaaaaaaaaaa nasao sam nesto za sve nas pravljeno ,Pasarela, e to je za nas :D samo sto mi neznamo da koristimo,sve drugo sto su uradili uradili su sebi, pa cak i onu popisanu fontanu su uradili radi sebe ne radi naroda, ogradu oko jezera su radili radi Gere ne radi vode ,jer kako bi uzeli pare, fabriku vode su pravili, danas samo sluzi kao protocna cijev, voda cistija ulazi nego sto izlazi, ako znas sta su napravili reci i meni, jer ja sve sto bi jos nabrojao, pravim samo gore, da ne pominjem prodaju Sloge i progaju ostalih povoljnih lokacija, hajde reci ti sta se to napravilo, mozda imamo novi dom kulture, mozda bolnicu, mozda vatrogasno drustvo, mozda ja to samo nevidim dobro, a to ima , zato reci nam ti, sta smo nadogradili osim gradskog groblja.. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Smijesan si k'o bioskop. Nema smisla tebi da objasnjavam nesto, jer kao sto sam napisao gore, sta da raspravljam sa nekim ko je postavio pitanje STA JE IZGRADJENO ZA SVE OVE PARE. :wink:

dijana64
Posts: 181
Joined: 25.06.2007. 14:20

Post by dijana64 »

Obrazloženje:
Rekao sam da će se već nakon konstituisanja prve sjednice vidjeti kako će novi načelnik raditi u budućnosti i koliko će to biti za doborobit svih nas, a i bolje od predhodnog.
Nakon imenovanja v.d. načelnika odjeljenja potpuno mi je jasno i kakav će biti njegov rad u budućnosti, otud i moj prijedlog za njega. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:[/quote]

Da zaista, nadajmo se da će ovo biti samo prelazno rješenje. Bilo bi, veoma tužno i ružno, da nakon toliko truda i naših molibi za promjenom na bolje, dobijemo zauzvrat ovo što smo dobili na konstitutivnoj sjednici. Ovdje se ograđujem na vršioce dužnosti načelnika odjeljenja jer... Izbor ne bi vrijedilo komentarisati ali stvarno treba da znate da je napravljen najgori mogući izbor.
Ako krenemo od konferencije na kojoj je izneseno toliko o budžetu i nepravilnostima u njegovom izvršenju a ostala načelnica odjeljenja za finansije, ili još bolji primjer, ostala tzv načelnica koja, svi pričaju ne zna napraviti ugovor a pravnica je po struci, onda stvarno... Da li tu uticaj opet ima stari načelnik i da li je njegova želja da obezbijedi i zaštiti svoje najbolje igrače i "trebice" ipak nadjačala želju novog nam načelnika u kog se još uvijek svi zakljinjemo... ?
Još se zakljinjemo i nadamo da će konkursna procedura iznjedriti pametnije i bolje izbore od ovih što su sad napravljeni.
Zato, NAČELNIČE POMOZI NAM DA VRATIMO POVJERENJE U TEBE I DA SE NADAMO DA SI ZAISTA IZABRAN ZA DOBROBIT SVIH NAS!!!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:D Nik,pa to je logicno pitanje, normalno bi bilo da se neko zaduzuje u izgradnju necega, ako su se samo pare trosile na tople obroke, u sta sumnjam ,bar bi klempo bio deblji za te pare :D ili u Audije, onda su bili na pogresnom putu, ali kao sto rekoh , nije samo tih 16 miliona neko sprcao u nesto ili eventualno ukrao, to bi bio milioncic godisnje, a to i nije puno, postojala su i ostala sredstva koja su stizala u budzet,zato mi djeluje nelogicno to tvoje cudjenje, jer i sam znas da te pare nisu otisle za penzije ili za invalide. :wink: A boga mi ni za spomenik.... :? otisle su u strane zemlje i banke, to je zalosno... :twisted:

Ne pisem ja sad ovo zbog klempe, on koga je je*ao , pokrao ili ubio, je danas nevazno , meni je vaznije koga ce ovaj novi nacelnik je*ati, pokrasti ili eventualno ubiti , ako bude kao predhodnik. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

sagittarius>---> wrote:Moj prijedlog je da načelnik Opštine Prnjavor Darko Tomaš podnese neopozivu ostavku.

До сада сам мислио да је најјачи "лик" на овом форуму Ники, али ти си га бајо превазишао :smt043
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Nicky wrote: To sto ti pricas bi imalo smisla da recimo nijedan grad u RS nema dug a samo Prnjavor ima. Kolike dugove imaju ostale opstine? A onda kad to sve saznas, onda mi reci koliki dug ima opstina Laktasi? Znam da mozda i pretpostavljas kakvi su odgovori. A kad to sve znas, onda ti je jasno. Ili mozda tebi i Vedranu nije? :wink:
Општина Прњавор има дуг од неки 16 милиона КМ. Колики дуг има општина Лакташи? Нећемо да претпостављамо, ми овдје износимо чињенице и аргументе а не нагађамо као неке бабе. Јел' тако Ники. Реци нам цифру :roll:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

dijana64 wrote: Da zaista, nadajmo se da će ovo biti samo prelazno rješenje. Bilo bi, veoma tužno i ružno, da nakon toliko truda i naših molibi za promjenom na bolje, dobijemo zauzvrat ovo što smo dobili na konstitutivnoj sjednici. Ovdje se ograđujem na vršioce dužnosti načelnika odjeljenja jer... Izbor ne bi vrijedilo komentarisati ali stvarno treba da znate da je napravljen najgori mogući izbor.
Ako krenemo od konferencije na kojoj je izneseno toliko o budžetu i nepravilnostima u njegovom izvršenju a ostala načelnica odjeljenja za finansije, ili još bolji primjer, ostala tzv načelnica koja, svi pričaju ne zna napraviti ugovor a pravnica je po struci, onda stvarno... Da li tu uticaj opet ima stari načelnik i da li je njegova želja da obezbijedi i zaštiti svoje najbolje igrače i "trebice" ipak nadjačala želju novog nam načelnika u kog se još uvijek svi zakljinjemo... ?
Još se zakljinjemo i nadamo da će konkursna procedura iznjedriti pametnije i bolje izbore od ovih što su sad napravljeni.
Zato, NAČELNIČE POMOZI NAM DA VRATIMO POVJERENJE U TEBE I DA SE NADAMO DA SI ZAISTA IZABRAN ZA DOBROBIT SVIH NAS!!!
Дијана, нисам мислио тебе да цитирам али сам морао :lol: Извини, опрости :wink: али ситуација је оваква. Постоје ограничења у избору јер коалициони партенри условљавају 4 мјеста (без њих нема већине у СО) а и ти људи требају имати 5 година радног искуства и положен стручни испит. Кад све то узмеш у обзир добијеш то што добијеш (а ви критичари предложите боља решења у тим ситуацијама). Немој да се сикираш, Дарко није сисао весла. Знам га лично и да је увијек говорио тим коалционим партенрима, да ће "ти" радити за плату а не као до сада, да се не сикирају када ће плата :D Мислим да човјека осуђујете а није још ни почео да ради како треба. Нешто се не сјећам да сте прошлог начелника толико нападали?! Осим нас пар на форуму (Дијана, Камиказа и ја и можда још по неко) сви остали сте дотичног дизали у небеса. О Дарки судите за четири године, а не након 10 дана. Будите критични али са јаким аргументима, а не као до сада како коме наиђе - пљује. Станите мало, његово а и наше вријеме са њим тек долази. Скроз се глупо осјећам када требам да напишем тј. да "браним" Дарку на форуму. Стварно нема потребе да то пишете а ви сада оплетите по старом.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

vrsta8472 wrote:ми овдје износимо чињенице и аргументе а не нагађамо као неке бабе
HAHAHAHAHAAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHA! I ovo rece najveca tracara u Prnjavoru, i osoba koja ne zna ni sta znaci cinjenica!!!! HAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHA

@kakikaza sve sam ti rekao :wink:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Драги Ники, ти си стварно трагична личност. Можеш ли написати један "пост" без хахахах и :smt005 . Још НИКАДА ништа ниси аргументовао. Ја сам објаснио зашто је Дарко именовао начелнике те које је именова. То су рецимо неке чињенице. А шта си ти до сада писао?!?! Размисли мало.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

vrsta8472 wrote:
sagittarius>---> wrote:Moj prijedlog je da načelnik Opštine Prnjavor Darko Tomaš podnese neopozivu ostavku.

До сада сам мислио да је најјачи "лик" на овом форуму Ники, али ти си га бајо превазишао :smt043

vrsta brate, nema jaceg lika od tebe na ovom forumu a i sire :) :wink:
.....zivot je cudo.....

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Стрипи брате видиш шта будала написаа. Ни Ники му није раван :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Vedrane, smijesno je da se poredis i sa kim na ovom forumu. Vec si mnogo rekao, ali nikad nista pametno, i onda te jos cudi sto ja stalno umirem :smt005 od smijeha!? Ma mozda mi je samo tako lijepo u zivotu, mozda i nije zato sto si ti retardiran. :lol: :smt005

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Осим нас пар на форуму (Дијана, Камиказа и ја и можда још по неко) сви остали сте дотичног дизали у небеса.
Дефиниши, који сви !?

Ја никог нисам " дизао у небеса ", па тако ни новог главнокомандујућег ( ако то уистину јесте ).

Ја му желим много среће, јер ће му с оваквим коалиционим партнерима итекако требати.
Ту бих још додао паразите из матичне странке који у Дарку виде " жртвено јаре ", а никако младог и способног политичара.

Полтрони, СЈЕМЕ ВАМ СЕ ЗАТРЛО !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

kum1
Posts: 450
Joined: 19.04.2007. 10:41
Location: Prnjavor
Contact:

Post by kum1 »

vrsta8472 wrote:...
Vrsta8472 nisi 3 dana ponovo na forumu vec pises previse sad cega(gluposti, pametnih stvari...)neka drugi ocjene, ali ja samo kazem da si malo previse navalio i to samo za politiku... 8) :? :shock: :roll: :wink:

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Sta ce jadan, sve misli da se razumije, odnosno da zna sta pise, a u stvari mu svi umiru od smijeha, samo sto ja jedini to docaram slikovito. :lol: :smt005

Locked