Novi početak ili kraj svjetske sile !?

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

За коју годину, имаћемо Швеђанке као хостесе у ЗЦ :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Post by čiča »

Trebalo bi možda postaviti par citata iz "Balkanskog Spijuna"; možda se nađe koje "predviđenje", a najbolje je pitati tarota Milana. :wink:

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Post by BETMEN »

Ma to cile tarot je zakon.Sigurno bi rekao da ce betmen spasiti svijet, kakva je ono budala ono se nerada nikad vise
POSMATRAM VAS

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Post by čiča »


User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

I ja osjecam krizu. Umjesto prsuta i dve case vina danas sam sirota morala pojesti prsut i popiti samo jednu casu vina. Takodjer sam primjetila da u kaficima vise ne daju dva, nego samo jedan secer uz kavu. Propast..

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Post by BETMEN »

Alo cile svaka cast jesi cuo budalu, bjela kuca je iluzija koji manijak, ovaj tacno nije dobar sa glavom
POSMATRAM VAS

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Post by drlonc »

Taj čuveni Šojićev govor ima i vrlo praktičan (i danas vrlo poštovan) nastavak:

A VIDIM DA JE MILE IZNEO PRASIĆE IZ FURUNE, A ZNA SE DA PRASIĆI NISU NIŠTA NAROČITO KAD SE OLADE...
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

drlonc wrote:Taj čuveni Šojićev govor ima i vrlo praktičan (i danas vrlo poštovan) nastavak:

A VIDIM DA JE MILE IZNEO PRASIĆE IZ FURUNE, A ZNA SE DA PRASIĆI NISU NIŠTA NAROČITO KAD SE OLADE...
Mile danas iznosi volice :D na raznju, prasici vise nisu moderni. :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Post by čiča »

KAMIKAZA wrote:
Mile danas iznosi volice :D na raznju, prasici vise nisu moderni. :lol:
Možda mu nebi bilo loše da jede ćevape od soje, koje je Šojić u jednom od filmova spomenuo, jer je prekomjerna težina loša za zdravlje.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Novi početak ili kraj svjetske sile !?

Post by MAXIMUS »



Ostale djelove možete pogledati na youtube ...
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Novi početak ili kraj svjetske sile !?

Post by regeman »

Evo i ovaj lujo koji je pbio djecu u Norveskoj nalazi idole, u kome drugom nego u nama Srbima.




Delovi manifesta Andersa Brejvika
Izvor: B92
Anders Bering Brejvik, koji je priznao da je odgovoran za dva napada u Norveškoj u svom manifestu napisao da je na delovanje podstaknut NATO bombardovanjem SRJ.

Dok Norveška žali za žrtvama dva napada u kojima su poginule 93 osobe, mediji pokušavaju da analiziraju manifest objavljen neposredno pred napad u Oslu.

Manifest ima 1.518 strana i predstavlja kombinaciju dnevnika, političkog traktata i uputstva za pravljenje eksplozivnih naprava.

Brejvik u svom "manifestu" objavljenom na internetu pre napada, navodi da je na delovanje podstaknut još 1999, iz protesta što se norveška vlada uključila u NATO bombardovanje Srbije, a da je među osobama koje bi želeo da upozna i haški optuženik Radovan Karadžić.

On navodi da je NATO bombardovanje bilo pogrešno usmereno protiv "naše braće Srba koji su želeli da proteraju islam deportovanjem Albanaca natrag u Albaniju".

O Srbiji, Turcima i Balkanu, Andriću...

Među ljudima koje bi želeo da upozna, Brejvik između ostalog navodi lidera bosanskih Srba i haškog optuženika Radovana Karadžića, negirajući da je on, kako piše, "masovni ubica i rasista". Brejvik tako tvrdi da će Karadžić "zbog svojih napora da oslobodi Srbiju islama, uvek biti smatran i upamćen kao časni krstaški ratnik i evropski ratni heroj".

"Potpuno je neprihvatljivo to što su Amerika i Zapadna Evropa bombardovale našu srpsku braću. Sve što su oni hteli jeste da deportuju albanske muslimane nazad u Albaniju. Kad su Albanci to odbili, Srbi nisu imali drugog izbora nego da upotrebe vojsku. Nedopuštanjem Srbiji da reši problem na svojoj suverenoj teritoriji zapadni režimi iskopali su grob za Evropu. Napravili su budućnost u kojoj će nekoliko mini-pakistanaca (bombaša samoubica) na kraju biti stvoreno u svakoj zapadnoevropskoj prestonici. To je neprihvatljivo, potpuno neprihvatljivo", naveo je Brejvik.
U svom manifestu Brejvik se više puta osvrće na Srbiju i to kroz istoriju od, kako kaže, drugog velikog talasa džihada 1071-1683. On navodi istorijske činjenice u vezi sa turskim osvajanjem Balkana, pominje cara Lazara, Kosovsku bitku 1389. i kako su Turci vladali Srbijom pet vekova.

On, takođe, piše i o ratovima na Balkanu devedesetih. Tvrdi da je Bosna istorijski srpska zemlja, što je, navodno, utemeljeno na tome što su Južni Sloveni naselili Balkan u sedmom veku, a kao dva najveća plemena navodi Srbe i Hrvate.

"Bosna je bila srpska i samo srpska. Nije bilo nijednog muslimana i to 500 godina, sve dok Turci nisu osvojili Balkan" - navodi Brejvik, uz detaljnu istoriju BiH, preko rata devedesetih do sada.

Naglašava i to da je "prva stvar koja je urađena u BiH kad je Zapad rešio da uvede demokratiju u toj zemlji, odnosno da uspostavi muslimansku vladavinu, bilo proterivanje Ive Andrića iz škola". On navodi da Andrićevo delo, za koje je dobio Nobelovu nagradu, "Na Drini ćuprija", može da se nađe u svakoj biblioteci na Zapadu, ali da u Bosni taj pisac nije bio izučavan u školama.

Kosovski Srbi kao Jevreji pod nacistima

Kad je reč o istoriji Kosova, Brejvik piše da su prema podacima iz 12. veka Srbi bili većina na Kosovu i da je tako bilo do 20. veka. On dalje navodi istorijske činjenice da su Albanci porazili Srbe tako što su rađali tri puta više dece i državnom politikom koja je vođena protiv srpskog življa. Istovremeno poredi i Jevreje pod nacistima u Nemačkoj sa Srbima danas pod Albancima na Kosovu.

"Slično, ali ne isto, Jevreji su doživeli pod nacistima u Nemačkoj. Pre Hitlera mržnja prema Jevrejima je bila institucionalizovana, a 1941. pretvorila se u politiku istrebljenja. Od 615.000 Jevreja u Nemačkoj 1910. nijedan nije ostao do 1945. I Jevreji pod nacistima i Srbi pod većinskim Albancima iskusili su isti trend depopulacije. Postoje snažni dokazi da su kosovski Srbi doživeli razne vrste etničkih prinuda koje su ih naterale da se rasele sa Kosova“, navodi Brejvik.

Bavio se i Josipom Brozom Titom, navodeći njegov navodni moto: "Za jaču Jugoslaviju treba nam što slabija Srbija".

Rešenost velikih sila da Kosovo postane samostalna država, Brejvik naziva neoprostivim potezom i tvrdi da je to samo još jedan korak u islamizaciji Evrope. On za Albance tvrdi da su "poznati kao kriminalci koji se bave prodajom droge".

Kosovo vidi kao prvu veliku pobedu evropskog islama od otomanske okupacije Krita 1669.

Rešenje: Proterivanje muslimana iz Evrope

Kao rešenje za te "probleme" Brejvik je ponudio proterivanje svih muslimana iz Evrope i postavljanje nacionalističkih vlada koje bi postavile "sistem između liberalnog i konzervativnog".

Kad uspostavi svoj sistem, Brejvik kaže da će narodima i pojedincima nacionalistima koji su u zapadnoevropskim zatvorima biti plaćena odšteta i upućeno javno izvinjenje.

"Odšteta od 500 milijardi evra biće plaćena srpskom narodu za ratne zločine koje je počinio NATO, po naređenjima SAD i kulturalmarksista tokom ratova na Balkanu. Amerika i sve evropske zemlje koje su u NATO platiće obnovu srpskom narodu. Alternativa je da evropske zemlje u NATO plate manju sumu (50 milijardi evra za obnovu) pod uslovom da daju vojnu podršku za oslobađanje Kosova i ostatka Balkana od muslimanske vladavine", navodi, između ostalog, ubica iz Osla.

Građanski rat u Evropi

On predviđa građanski rat u Evropi u tri faze, a završetak 2083, iskorenjivanjem marksista i progonom muslimana, uz državne udare širom kontinenta.

Do te godine, o budućnosti odnosa Evrope i islama ima "mračna predviđanja" prema kojima bi milioni ljudi mogli biti žrtve nepovoljnog stanja. "Vreme za dijalog je prošlo. Mi smo miru dali šansu. Došlo je vreme oružanog otpora."

U dokumentu "predviđa" i da će "evropski građanski rat" dovesti do egzekucije "kulturnih marksista", multikulturalnosti i proterivanja muslimana. Godina 2083. navedena je u naslovu ovog dokumenta kao godina kada autor smatra da će se ovaj građanski rat okončati.

Manifest je pun ekstremno desničarskih stanovišta, a Brejvik nadugo piše i o tome zašto mrzi muslimane, koje naziva pogrdnim imenima.

On, pored toga, kritikuje Norvešku što je dodelila Nobelovu nagradu za mir bivšem palestinskom lideru Jaseru Arafatu.

"Situacija je jednostavno haotična", piše on, ističući da "hiljade muslimana" godišnje dođe u njegovu zemlju i dodaje da se "ovi suicidni izdajnici moraju zaustaviti".

U tekstu je i predviđanje da će, ako preživi napade, što mu se i desilo, biti prezren: "Ne samo što će me prijatelji i porodica prezirati i nazivati čudovištem, već će ujedinjeni svetski multikulturalni mediji imatu pune ruke posla da me... satanizuju".

Na pisanje manifesta i istraživanja za svoje tekstove je, kako je napisao, potrošio 9 godina i 317.000 evra.

Tekst, koji je u obliku dnevnika, sadrži užurabne zapise počev od 2. jula, gde autor pominje kako iskopava skriveno oružje i priprema bombe - i tako sve do 22. jula, dana napada.

"Mislim da će ovo biti moj poslednji post. Sada je petak 22. jul, 12.51. Srdačni pozdravi, Endrju Brejvik, vitez zapovednik Justiciar, vitezovi Templari Evropa, vitezovi templari Norveška", poslednji je unesen tekst.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Novi početak ili kraj svjetske sile !?

Post by ZMIJA »

Jos nama je Brejvik falio,on i njegov manifest.Glupost.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Novi početak ili kraj svjetske sile !?

Post by vrsta8472 »

И наравно, Србе ће окривити за III Свјетски рат :smt003

Затајиле тајна полиција и хеликоптерска јединица
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Novi početak ili kraj svjetske sile !?

Post by ZMIJA »

Jos trebaju neke radikalne stranke u Srbiji da monstruma proglase svojim pocasnim clanom ,sto poznajici neke srpske primitivce me ne bi iznenadilo.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Novi početak ili kraj svjetske sile !?

Post by droplja »

Za ovakve stvari ne postoji adekvatna kazna,unisticemo sami sebe ,i jednog dana ljudske vrsta ce iščeznuti sa planete zemlja.
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Novi početak ili kraj svjetske sile !?

Post by Franz »

A lik se samo smjeska...
Image

...i zasto imam osjecaj da se iza ovog nesto krupno spremna???
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Novi početak ili kraj svjetske sile !?

Post by vrsta8472 »

Шта ти је дисциплина, везао се ради безбједности да не би којим случајем погинуо у саобраћајци :smt004
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: Novi početak ili kraj svjetske sile !?

Post by ananasmijana »

...i obukao najreprezentativniju vesticu s krokodilicem i ispod majicu na kragnicu, perfektno ispeglanu. koji manijak...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Novi početak ili kraj svjetske sile !?

Post by vrsta8472 »

Боли га туки, ето њега са педесет и којом на слободи . . .
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: Novi početak ili kraj svjetske sile !?

Post by ananasmijana »

i lovorikama

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Novi početak ili kraj svjetske sile !?

Post by vrsta8472 »

Можда буде нешто као Нелсон Мандела . . .таман за тих 21-у годину колико добије прдекане, више ће бити Азијата и Африканаца у Норвешкој него самих Норвежана.



Све су погодили што се тиче бивше Југе, па су сви изгледи да ће и ово :smt005 :smt005 :smt005
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Novi početak ili kraj svjetske sile !?

Post by Franz »

Ovo je zatvor gdje ce da odmara i uziva, bolje nego 70% naših hotela

Image

Image

Image

Image

Ne bi me zacudilo da kroz neko vrijeme vidimo na majicama sirom Evrope njegov lik.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Novi početak ili kraj svjetske sile !?

Post by KAMIKAZA »

Na zalost Srbi ce se pominjati i u ovom zlocinu,jer svakako je zlocin ubistvo jednog djeteta a kamo li tolikog broja.Njegova ideologija ce da zazivi,mozda bude omasovljena ali moramo se upitati dal je vrijedno ubijati svoje sugradjane i krscane samo da bi se sa time skrenula paznja javnosti,ako jeste nismo li mi onda isti kao i oni,mislim pri tome na islamiste,ako je vec htio da se suprodstavi islamizaciji ili necemu drugom,onda je trebao da ubija njih,a ne djecu.Drugo sto mi smeta je cinjenica da je on u svojim postovima samo jednom rekao ako prezivim,u svim ostalim je pisao da ce poslije da mu se desi ovo ili ono,znaci nije bio spreman da pogine za svoju ideju a bio je spreman da ubija nenaoruzane maloljetnike,sto se za islamiste ne moze reci,jer on ide da umre i pokusava da ubije sto vise prije nego i sam bude ubijen.
Svi smo mi manje ili vise svjesni da se nesto treba i mora poduzimati da bi se sprijecila ta islamizacija,ali sve se to moze rijesiti na civilizovaniji nacin.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Novi početak ili kraj svjetske sile !?

Post by Franz »

Zanima me jel' se Tadic izvinuo i za ovo? :wink:
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Novi početak ili kraj svjetske sile !?

Post by regeman »

nema tu ideologija, tu je notorna budalastina u pitanju, a i taj manifest je prepisan od jednog drugog cike i prilagodjen, uz ubacen element Srba i licnih frustracija.
Lik koji ubije 70 djece je u najmanju ruku u ravni sa svojim klegama talibanima, sto mu je i cilj mozda? :roll:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Locked