Gay Parada, Sarajevo

Pamtim to kao da je bilo danas...

Da li ste za Gay Paradu?

Da
6
16%
Ne
16
42%
Boli me djoka.. :-)
16
42%
 
Total votes: 38

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Post by vasko »

ana wrote:I sta bih uradila kad bi moje dijete bilo u toj paradi?
Rekla bih mu da se ponosim jer ga nije strah priznati sta osjeca,stala bih uz njega jer je to MOJE DIJETE,kakvo god da je :!:

Slazem se u potpunosti,isto bi postupila.[/quote]

seres ana seres,bas bi tako postupila,pihhhhhhhhh :roll: :( :D
Umro bi na tvojim rukama!

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Post by nkulesko »

regeman wrote:Ili zamisli sin narkoman dovede zeta u kucu? :D
a bilo bi seckanja na komadice!!!!!!!!
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

mpatija je sposobnost da se uzivis u tudju situaciju. Razvijena empatija nas cini dobrim ljudima. Tvrdnje da se lose stvari samo drugima desavaju, da "to nema kod nas", da moje djete ne moze biti... da je statistika pravljena za neke druge zemlje...je nedostatak empatije. To nas cini uskogrudim, konzervativnim provincijalcima.
Svaka cast, dobro receno. Mada su ovdje rat i ova teska vremena dovela do smanjenja empatije, posebno na najgoru ljudsku nesrecu smrt, a o ostalome da ne pricamo.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

vasko wrote:
ana wrote:I sta bih uradila kad bi moje dijete bilo u toj paradi?
Rekla bih mu da se ponosim jer ga nije strah priznati sta osjeca,stala bih uz njega jer je to MOJE DIJETE,kakvo god da je :!:

Slazem se u potpunosti,isto bi postupila.
seres ana seres,bas bi tako postupila,pihhhhhhhhh :roll: :( :D[/quote]

Sto reci?
Ne znam,al vise je u pitanju ona moralna podrska,ona topla rijec i malo ljudskosti koju majka moze imati za svoje dijete i ako na to ne gledam sa odobravanjem, znam da bi tako postupila...
Ni svjestan nisi Vasko sta je pravi roditelj spreman uciniti za svoje dijete!
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

PEDERI IPAK U MOSTARU
:lol:

Udruženje "Q" odlučilo je da Queer festival, koji je trebalo da bude održan od 24. do 28. septembra u Sarajevu iz bezbjednosnih razloga prebaci u Mostar, saznaje "Press RS".

RadioSarajevo nije uspio dobiti potvrdu ove informacije od organizatora 1. Queer Sarajevo Festivala.

Poslije najave udruženja "Q" da na veliku smotru stižu homoseksualci, biseksualci, transeksualci, interseksualci i ostale "kvir" osobe iz cijelog svijeta uslijedile su žestoke kritike medija, vjerskih zajednica, raznih udruženja i pojedinaca, ali i prijetnje fizičkom likvidacijom organizatora i učesnika parade.

Udruženje "Q" je odluku o premještanju festivala iz Sarajeva u Mostar donijelo poslije poruka na nekim internet portalima da će učesnike ove manifestacije "nabiti na kolac" i grafita "Smrt pederima" koji su osvanuli na trolejbuskim stanicama u Sarajevu, piše "Press RS".

Organizatorima i njihovim sponzorima učinilo se da je bezbjednije da se festival održi na mostarskom Španskom trgu, koji važi kao "ničija zemlja", odnosno linija razgraničenja između bošnjačkog i hrvatskog dijela grada, a uloga domaćina pripala je Omladinskom kulturnom centru "Abrašević".

Međutim, ni Hercegovci nisu mirno prihvatili da se prvi bosanskohercegovačka queer festival održi u Mostaru.

Medžlis Islamske zajednice je zaprijetio da se u Mostaru nikada neće održati smotra homoseksualaca, naročito ne u mjesecu ramazana.

"Svi pripadnici IZ će izaći na proteste da spriječe održavanje tog nazovi festivala. Mi takve manifestacije najoštrije osuđujemo. One duboko vrijeđaju porodicu i moral društva, a, uz to, svoju paradu hoće da održe u vrijeme koje je najsvetije svakom muslimanu", kaže glavni imam Medžlisa IZ Mostar Selem Dedović.

Predsednik NVO "Kroacija libertas" Leo Pločkinić kaže da je preseljenje "sumnjive" smotre iz Sarajeva u Mostar provokacija grada na Neretvi.

"Mi podržavamo slobodu mišljenja, ali smatramo da homoseksualcima treba ljekarski tretman i velika pažnja javnosti. U Sarajevu vladaju stroga verska pravila, a Mostar je ipak daleko tolerantnija i naprednija sredina. U našem gradu nema diktature čaršijskih političara kao u Sarajevu, koje danas podsjeća na Teheran. Ako u Mostaru dođe do nasilja nad učesnicima gej festivala, to će uslijediti iz bošnjačkog dijela grada. Ljudi iz hrvatskog dela su ipak civilizovaniji", kaže on. /Mondo
Hoce li se to po prvi put udruziti Muslimani i Hrvati u Mostaru.. (naravno, u proganjanju)... ili ce Hrvati ipak pokazati da su "civilizovaniJI"...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Kako ovi pederi placaju da im iznajmimo Prnjavor !!! :lol: Nacelnik ce bez naknade da odrzi govor !!! :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
marianna
Posts: 465
Joined: 21.06.2007. 09:49
Location: On the face of the place

Post by marianna »

I, zar niko nije primjetio da je glavni sponzor RTV BH.. Znaci, pare od preplate...
:smt005
Ne, ja nista ne znam...

kopacka80
Posts: 675
Joined: 24.01.2008. 16:51
Location: prnjavor zamisli

Post by kopacka80 »

GAY U VIJAČANIMA

ali prodavnica gaj :lol:
MLADOST PROLAZI,STAROST ISTO PROLAZI!!!!
Др. Дабић

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

kopacka80 wrote:GAY U VIJAČANIMA

ali prodavnica gaj :lol:
Ali kopacka nije samo u pitanju prodavnica ima tu i drugih GAY-eva... :smt005
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

U Mostaru nemiri, zbog gay parade !!! :smt045
http://www.youtube.com/watch?v=N7eTVNYX ... re=related :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Image
Image

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Post by nkulesko »

Napadnuti učesnici gej festivala u Sarajevu, osmoro povređeno
Autor: Tanjug - Blic Online | Foto:Reuters, AFP | 25.09.2008. - 08:19 10:40


Najmanje osam osoba je povređeno u napadu na učesnike prvog gej festivala u Sarajevu, saopštila je policija Bosne i Hercegovine i dodala da su zasad uhapšena trojica napadača.

Nekoliko desetina mladića sa kapuljačama koje pokrivaju lice, neki i sa dugim bradama, upućivali su uvrede učesnicima festivala i izvikivali "Alahu akbar" (Alah je veliki). Napadači su, takođe, izvlačili ljude iz vozila, a druge učesnike skupa napali na ulici. Među povređenima su i novinari Emir Imamović i Peđa Kojović.


U sarajevsku bolnicu primljeno je šest osoba sa povredama glave. Mediji navode da je najteže povređen danski državljanin Andrejs Viskochis, koji je zadobio niz posekotina na telu.
"Danac je najteže povređen. Ima povrede po glavi, licu, grudima, šaci. On će biti hospitaliziran, a ostali će biti pušteni na kućno lečenje", izjavila je za "Dnevni avaz" Biljana Jandrić, portparolka KCUS-a.
U sukobima policija i napadača, povređen je i jedan policajac.

Policajci su odbacili napadače od Akademije likovnih umetnosti, gde je nekoliko desetina ljudi prisustovalo otvaranju četvorodnevnog Kvir-festivala, u okviru koga su predviđene umetničke izložbe, filmske predstave i predavanja. Kako sarajevski "Avaz" saznaje, policija je tom prilikom pronašla veliki nož zamotan u krpu, bačenu na travnjak pored Akademije. Učesnici festivala su oko 22 sata napustili Akademiju, a ubrzo su se razišli i protestanti.
Nakon opsežne pretrage, pripadnici sarajevske policije su uhapsili trojicu osumnjičenih napadača.

Ovog meseca, islamski mediji vodili su kampanju protiv organizovanja festivala, i to u vreme Ramazana, a anonimne pretnje smrću stizale su organizatovrima skupa i medijima koji su ih podržavali. Organizatori kažu da je vreme održavanja skupa - u vreme islamskog meseca posta - bilo čista koincidencija.
Rojters konstatuje da u Bosni, kao i u većini balkanskih zemalja, nema tolerancije prema homoseksualnosti. Britanska agencija podseća da je Sarajevo, koje je vekovima bilo poznato po miroljubivoj koegzistenciji muslimana, hrišćana i Jevreja, posle rata 1992/92, godine, postalo većinski muslimanski grad.
Image
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

Нико ме не може убиједити да је хомосексуалност нормална, тј. природна појава. Да је тако, тај неки Бог који нас је створио, дао би нам оба полна органа, па бисмо били као пужеви. Схватам да се грешке дешавају, постоје људи рођени без руке или са двије главе, али то је изузетак, а не правило. Не слажем се никако са разним екстремистима који позивају на линч таквих људи, али ни са промовисањем неприродних склоности.
Што се тиче питања шта бих урадио кад бих видио свог сина на паради, мислим да то не треба гледати тако кратковидо. Истина, ја још немам дјеце, међутим цитирао бих Данила Лазовића, који је на питање шта би урадио да његово дијете дође кући с тетоважом и ли пирсингом, рекао:"То једноставно не може да се деси". Па ваљда су родитељи ту да васпитају дјецу у правом смјеру, а као посљедица доброг васпитања не би требало да се такве ствари дешавају.
Потпуно се слажем с регеменом да има много хетеросексуалних породица којима треба не само забранити усвајање дјеце него им одузети и старање о властитој, али то је већ друго питање које нема везе са сексуалношћу, то су већ социјални проблеми. Мислим да хомо-паровима треба забранити усвајање дјеце, из простог разлога што дјеца нису свјесна сексуалности и не могу да бирају, а кад одрасту касно је за избор. Дјеца су дјеца, ту се не смије ризиковати и треба остати при стандардној представи "маме" и "тате".
Живјели!!!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Па ваљда су родитељи ту да васпитају дјецу у правом смјеру, а као посљедица доброг васпитања не би требало да се такве ствари дешавају.
Нико ме не може убиједити да је хомосексуалност нормална
Vec smo pricali na drugoj temi oko istog pitanja, kako je sam pojam normalnosti relativna kategorija. Nekad je nenormalno bilo tvrditi da je zemlja okrugla. Moj stav povodom ovakvih pitanja, da je sve dopusteno dok drugi ne ispastaju zbog toga, i dok zivis u skladu sa kakvim takvim prirodnim i drustvenim zakonima.
Sto se tice Danila i tog citata, ti mozes, da vaspitas dijete do 18te, a dalje je njegova odgovornost, njegov zivot da vidi, shvati sta mu drukciji imidz, seksualnost, uopste skolovanje ili rad, donosi.
али то је већ друго питање које нема везе са сексуалношћу, то су већ социјални проблеми
Mislim da je poenta bila i socijalnost takvih porodica. Npr, moze neko tvrditi, kako su iz nekih hetero porodica nastali homoseksualci, pa sa tim ici u prilog tome, da se i iz homo porodica mogu razviti bez ikakvih problema hetero djeca. Misli, problem je slozen, i kompleksan. Ovim se bave naprednije provincije u naprednijim drzvama.
Mi, kao drustvo, nemamo tolerancije za invalide i beskucnike, a o ostalom da ne pricam.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Lasica
Posts: 50
Joined: 20.09.2008. 13:56
Location: Kokori siti

Post by Lasica »

Muslim gay in action :D

Image

Horus
Posts: 28
Joined: 26.11.2007. 20:28

Post by Horus »

A zasto uopste moraju da prave parade!? `ajd ako vec hoce da zive na taj nacin,ali zbog cega da paradiraju okolo? Kada ste culi za hetero paradu?

User avatar
Noyes
Posts: 135
Joined: 24.07.2008. 20:13
Location: Teslić

Post by Noyes »

Lasica wrote:Muslim gay in action :D

Image
Када је овај дерпе угледао ову "гомилу", вјероватно му је кроз главу прошло "Шведски сто"!!! :lol:
"Заувијек остати дијете!!!"

Živorad
Posts: 821
Joined: 05.06.2008. 18:48
Location: ILOVA FOREVER

Post by Živorad »

SUNCE MOJE A VID GA JEST SREĆAN KO DA JE DOBIO KAJIŠ SLANNE I OKOVRATNIK BJELOG LUKA
SAD KAD ZNATE KOJI SAM ZNAJTE DAĆ VAS ZEZAT ZA SVE VAŠE BUDALŠTNE

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:lol: jel ono nas Seha koristi guzvu ??? :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Krampikazo,sto nas bolan izdajes,sto kvarish nashu ljubav...a jesam te i nabio,haa...greshka ti je sto si se izdo da si balija,sad chesh izgubit na popularnosti...PS.jel' te boli guza???
Srebrena Krila

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

seha wrote:.PS.jel' te boli guza???
Pa znas da ja ne nosim maramu !!! :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Zaboravio si da sam ti je ja nabio na glavundru da ne jechish...kontaj malo,kad vech ispoljavash visoki koeficijent tvoje nadaleko poznate mudrosti... :wink:
Srebrena Krila

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Pa nisam ja toliko ruzan da bi me pokrivao !! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

:lol: :lol: :lol:

Ekstra komentara ovdje, nasmijah se lijepo.


Nemam ništa protiv "tople blaće" (milokliza, odpozadnih uletača ili kakve već sve nazime imaju) dok god sam ja siguran... :D


Ne volim ih ali nemam niti jedan jedini razlog da ih mrzim tako da ostajem neutralan.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

ThunderBird wrote::lol: :lol: :lol:



Ne volim ih ali nemam niti jedan jedini razlog da ih mrzim tako da ostajem neutralan.
I ja dok se guze po Pederaciji :D ovim nasim domacim ,ima da iz budzeta opstine , poklonimo mjesecne karte za Sarajevo. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Locked