Gay Parada, Sarajevo

Pamtim to kao da je bilo danas...

Da li ste za Gay Paradu?

Da
6
16%
Ne
16
42%
Boli me djoka.. :-)
16
42%
 
Total votes: 38

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

ja svojim komentarom nisam pravdao nikoga. a mislim da moj komso nije ni jedini koji zna da pretjeruje. sto se tice citanja postova ja citam samo one teme koje me interesuju i ponekad samo zadne komentare...a ti seha nisi jedini kojem ne pasu moji komentari. koliko znam nisam do sada nikoga ni branio ni uvrijedio, jer za to nemam potrebe. pojedine diskusije bile bi smijesne da nisu zalosne...
nema zabave bez zena i rakije

kopacka80
Posts: 675
Joined: 24.01.2008. 16:51
Location: prnjavor zamisli

Post by kopacka80 »

A gdje dođe taj GAJ što vi spominjete....i što ste toliko bjesni na to mjesto....i da što se ophodite prema mjestu kao prema ličnosti......Gaj je jedno lijepo mjesto na proplanku,iza jedne šupe....čak je i TITO volio GAJOVE!!!! :lol: :lol: :lol:
MLADOST PROLAZI,STAROST ISTO PROLAZI!!!!
Др. Дабић

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ala divljate :lol: . Prosto se namece da oni koji nijednog pedera ne znaju uvijek imaju najbolje i najpravicnije misljenje.
Ako vec znate nekog od njih onda se vrlo lako uvidi da su isti ko i drugi ljudi. Ima ih losih, dobrih, pokvarenih i sl. Ko i ovih strejt ljudi- svakakvih.
Znam nekoliko gej ljudi, doduse nijednu lezbejku (primanje kakvo god je bolje od lizanja) i nista im ne fali. :)
Bio sam jednom i u polu gej, polu strejt diskoteci, zurka je bila odlicna a niko me nije spopadao. :lol:

Sto se tice paradiranja i poredjenja zasto ovi drugi bolesnici, ili obicni ljudi ne paradiraju, pa ko tim drugima brani da se samoorganizuju i paradiraju?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

kopacka80 wrote:A gdje dođe taj GAJ što vi spominjete....i što ste toliko bjesni na to mjesto....i da što se ophodite prema mjestu kao prema ličnosti......Gaj je jedno lijepo mjesto na proplanku,iza jedne šupe....čak je i TITO volio GAJOVE!!!! :lol: :lol: :lol:
Jesi normalan, tamo ni ja ne smijem zbog drekavca :lol: :lol: :lol:

User avatar
Sweety
Posts: 172
Joined: 28.10.2007. 15:50

Post by Sweety »

Dripac wrote:Ja vidim paradiranje homoseksualaca kao njihov pokusaj da kazu: "I mi smo ljudi!"
Potpuno se slazem :wink:
seha wrote:Pederluk je bolest i koliko znam svako ko je bolestan ide na lijecenje.Mislim da onaj koji zeli ostati bolestan i da uziva u toj bolesti je nista drugo nego ****** i perverznjak.Jos uz to,molim te lijepo,takvi poremeceni i bolesni izlaze na javna mjesta da pokazu svijetu kako i ono postoje.Pa kako bi bilo da oboljeli od raka,secerne bolesti,strihinoze itd,izadju na ulice i lizu se,grle i fataju,sve u cilju da pokazu svjetu da su i oni tu.Svakako da je tesko roditelju,bratu,sestri i familiji kada dobiju takvog bolesnika,ali zato postoje psihijatri i ostali doktori te mnogobrojne klinike,da bi se ta kuga od bolesti izlijecila.Dripac,kad te zaboli zub ti ides kod doktora da ga lijeci ili da ga odstrani,jel' tako???I nedo' bog nikome takve bolesti!!!
Homoseksualnost NIJE bolest,ne znam kako neko uopste moze smatrati da jeste.Homoseksualce ne treba lijeciti,oni su ZDRAVI,psihicki,fizicki,kao i ostali ljudi.Njih treba pustiti da zive,i to je sve...
seha wrote:Bog je stvorio bijele,crne,zute,malko kafenkaste,puno kafenkaste i ostale ljude na svijetu.Nije stvorio pedere,oni su samo bolesni pripadnici ovih grupa koje navedoh.
Ako nisi primjetio,napisao si da Bog nije stvorio homoseksualce...Izvini,ali ko ih stvori onda?

"Od 1973. godine, prelomne godine u kome je homoseksualnost zvanično izbačena sa liste psiholoških poremećaja. Homoseksualnost nije bolest i ne sme se povezivati ni sa kakvim oblikom psihijatrijskog poremećaja. Međuranodna svetska zdrastvena organizacija je 1991.godine, homoseksualnost totalno izbacila sa liste bilo kojeg oblika bolesti., gde je proglasila, da homoseksualnost, nije nikakva bolest, već urođeno."
Ne vjerujte meni,vjerujte medicini...

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Sta bi uradio ti?

Post by Dripac »

Hvala regmane i Sweety za ovo osvjezenje u dikusiji.

Tu i tamo spomenuse se djeca u komentarima. Maximus se pita sta njegova djeca ima iz gay parade da nauce. Seha svoju djecu seta negdje tamo "s one strane Radlovca".

Ja sjedim i mislim, pa i homoseksualci su necija djeca. I onda dolazi pitanje koje treba svima da izbije karte iz ruku:

Sta bi ti uradio da prepoznas svog rodjenog sina kao jednog od ucesnika parade?

Maximus i Seha mogu da zamisle svoje sinove kako se drze za ruke i ljubakaju usput. Bez uvrede, nemam nista protiv da u ovoj (zaista krajnje hipotetickoj) sceni paradira i moj sin zajedno sa drugim sinovima i kcerima.

Jedna korekcija scene, cisto da povecamo dramatiku: mozemo u sliku ubaciti i nekoliko vehabija ili simpatizera Obraza naoruzane bejzbol palicama kako koracaju prema koloni u kojoj se nalazi i tvoj jedinac!

Ja znam sta bi ja uradio i nebi se, vjerujte mi, dvoumio ni trnutak!!!
A sta bi uradio ti?

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Sta bi uradio ti?

Post by seljak iz skakavaca »

Dripac wrote: Bez uvrede, nemam nista protiv da u ovoj (zaista krajnje hipotetickoj) sceni paradira i moj sin zajedno sa drugim sinovima i kcerima.
Znamo, znamo.. Nece iver daleko od klade.. Pa mora i mali Dripac da se dripca, ako je na cacu..
:smt005

Sala...

U svakom slucaju mislim da ne bi bio toliko zanimljiv raji kad bi saznali njegov stvarni identitet
Jbg, nisi u toku.. Vecina ljudi zna ko je "on", odnosno- koga zanima, taj i zna...
gde je proglasila, da homoseksualnost, nije nikakva bolest, već urođeno.
Urodjeni poremecaj, ili? :)

Neznam, meni to sve izgleda bezzze... Jasno mi je da "kakav si, takav si" i da se nemozes promjeniti; ali bar ne bi trebali tako javno, a posebno ne praviti parade pune kica, koje su dno dna...
I, da ne bude zablude- vecina misli da su pederi sasvim normalna pojava na zapadu i da ljudi misle da je to OK.. NE, ljudi su samo malko vise savjesni i svjesni da "i oni postoje", ali se u principu jednako gade na njih kao i mi na balkanu..

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Inace sto se tice komentara oko usvajanja djece od strane homoseksualnih parova. Uglavnom se karikira scena uzasa, ocajanja. i ja sam protiv toga, nemam neki cvrst stav ni pro ni contra, nisam ekspert, ne znam kako bi to funkcionisalo uzivo, sumnjam da bi usvojena djeca gje parova imala vise sklonosti gej populaciji, medjutim sa druge strane pogledajte samo oko sebe koliko ima disfunkcionalnih heteroseksualnih porodica, koliko ima odvaljene u mozak djece od strane oba heteroroditelja. Ako vec treba braniti usvajanje jednoj grupi, onda postoji dobar dio bagre kojoj uopste ne treba dati da ima djecu.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

http://gay-serbia.com/istorija/2007/07- ... /index.jsp

Dragi moj Seha nisam ja napamet rekao nikad nista, ubio sam se trazeci na nasem jeziku ovo o Turcima, ali se isplatilo, istorija se nemoze odbaciti ni promjeniti, ovo su sve istorijske cinjenice, i nisam ih ja napisao zato sto mrzim Turke, vec Jonathan Drake , i dostupno je i na Engleskom, tako da nema nikakvog sirenja dezinformacija iz nekih privatnih razloga.
A kao sto rece Seljo svi koji imaju zelju da znaju ko sam i saznali su, nisam ja pao sa Marsa u ovaj grad, ja sam tu godinama, uvjek sam tamo negdje na drugoj strani kao i u ona nasa stara vremena, ali sta cu, niko nije savrsen,ne zivim od pisanja, pa prema tome ne moram da pisem sta drugi vole, vec ono sto ja mislim . :wink: Pozzzzzdrav, nije nista licno. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

DRIPAC :arrow: imamo već temu ,, i oni postoje ,, gdje sam opširnije pisao o svojim stavovima i viđenjima o homosexualcima ! Ovde je tema parada u Sarajevu !
Ali jednostavno ne mogu a da ti ne odgovorim pokušaću što kraće ! Lično nemam ništa protiv homosexualaca , vjerovo ili ne , ali me definitivno smeta činjenica hodanja gradom i vikanje ,,ja sam homosexualac , ja sam normalan ,, :!:
Ako si homosexualac neka si , sebi si ali zašto liječiš komplekse javno ! Očigledno da bi ostatak svjeta trebao svaki dan ponavljati ,, ma oni su normali ,, da bi se zadovoljila nečija sujeta i izlječio kompleks !
DA :!: spominješ djecu , istina i oni su nečija djeca i oni su ljudi ko to spori ?
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

Franz jel idemo? :lol:
Idemo dalje ...

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

rocky wrote:Franz jel idemo? :lol:
Bice dobrih dj-eva, tj. party-a...zasto da ne?!:)
Its too late to change events
Its time to face the consequence

Živorad
Posts: 821
Joined: 05.06.2008. 18:48
Location: ILOVA FOREVER

Post by Živorad »

ALO VAS DVA OBUSTAVĆU POZETIVNE STAVEVE O VAM PREKINTE TU GAY GAME I DRŽTE SE PUSY SMOKEA
SAD KAD ZNATE KOJI SAM ZNAJTE DAĆ VAS ZEZAT ZA SVE VAŠE BUDALŠTNE

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Dripac,ohladi malo!Jel to imas nekoga u familiji da je nastran ili ti to samo onako,malo kontriras.Nikad nisam ni razmisljo o toj gluposti i s tim se i ne opterecujem.Djecu ne setam,sama se setaju,kcerka je skoro cetrnaest a sin skoro sedamnaest.Sin mi ganja muziku ko i ja nekad i strasan je bubnjar,ima djevojku,cak ranije nego sam je ja prvu imo.Fala dragom bogu i pravilnoj genetici pa nisu nastrani,i zao mi je za roditelje cija djeca imaju ovaj oblik ljudske izkrimljenosti o kojoj pricamo.No necu previse da tusim o ovome,Dripac,mene tvoja djeca ne interesuju i u njih ne diram te isto tako molim da se kanes uzimanja u usta moje djece,ok!
Kami,tu svoju istoriju okaci macku o rep.Pederluk je doso i na nase prostore sa Rimljanima i ne lumparaj vise tako ti hljeba...Navalio si malo previse na balije,sta li su ti uradili,ko diro Kami???
Srebrena Krila

User avatar
Casper
Posts: 222
Joined: 29.01.2008. 14:09
Location: RS

Post by Casper »

Garantujem da na ovom forumu ima najmanje 10-ak pedera i lezbejki.
Ko ima mu*a neka se javi da diskutujemo ko ljudi :) Nemam nista protiv
takvih ljudi svako neka zivi kako hoce. Znaci roki i franc su potencijalni
gej face ? :)
sex, droga i viski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

seha wrote: Kami,tu svoju istoriju okaci macku o rep.Pederluk je doso i na nase prostore sa Rimljanima i ne lumparaj vise tako ti hljeba...Navalio si malo previse na balije,sta li su ti uradili,ko diro Kami???
Ko je koga prvi kresnuo neznam :D ali kako da sebi sam ili da mi ti eto eventualno objasnis sve to ovdje u nas , a ja sam naveo :"da su se takva upraznjavanja sexualnih potreba ,kod nas pojavile najezdom Turaka" nisam mogao da tvrdim da su to donijeli Rimljani ili Grci ,kad oni kod nas u to doba nisu navracali ni u prolazu, osim toga misljenje od toga Drake-dzije :D je cijenjeno u svijetu, ali ako ti kazes da su nam to donijeli Rimljani ,eto ja ti vjerujem :wink: Cak se u ovom objasnjenju navode i Grci. Nisam ovo naveo zbog vas Muslimana, daleko bilo ,nemam nista protiv vas (nista efikasnog :D ) sala, jer u to doba ste i vi bili kao i mi i ispastali jednako, prema tome nisam naveo da ste vi bili u povoljnijem polozaju ili da ste to nedaj boze vi radili, ovo sve objasnjava i dio vase i nase istorije, koja nije bila zlatna,kao i patnje ljudi u tom vremenu. :wink:
Eto ja toliko ,jos jednom kazem , nije nista licno. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Al' za ljuuubav, treba imat' muda...

Post by Dripac »

Niko od prozvanih nije odgovorio na moje pitanje:
Sta bi ti uradio da prepoznas svog rodjenog sina kao jednog od ucesnika parade?

Pocinjem da sumnjam da zastupate stav koji Kamikaza ranije spomenu:
"bolje da mi sin umre od droge nego da je homo."

User avatar
Sweety
Posts: 172
Joined: 28.10.2007. 15:50

Post by Sweety »

MAXIMUS wrote:Lično nemam ništa protiv homosexualaca , vjerovo ili ne , ali me definitivno smeta činjenica hodanja gradom i vikanje ,,ja sam homosexualac , ja sam normalan ,, :!:
Ako si homosexualac neka si , sebi si ali zašto liječiš komplekse javno ! Očigledno da bi ostatak svjeta trebao svaki dan ponavljati ,, ma oni su normali ,, da bi se zadovoljila nečija sujeta i izlječio kompleks
Kada bi ljudi smatrali da su homoseksualci normalni,niko ne bi trebao paradirati,ali ovako treba...Jer vidi,zar ne mislis da trebaju poduzeti nesto?
Ne znam ko je vec napisao,ali treba nasoj javnosti dati do znanja da su oni tu,da postoje,i da nisu zarazni,poremeceni ni nista slicno...da su ljudi koji vole drugacije stvari.

De zamisli da si ti drugaciji od ostalih,i da ti svi govore kako si poremecen,bolestan,da te treba ubiti,zaklati...jel ne bi poduzeo nesto??? Ili bi pustio da te citav zivot gaze?
seljak iz skakavaca wrote:
gde je proglasila, da homoseksualnost, nije nikakva bolest, već urođeno.
Urodjeni poremecaj, ili? :)
Nikakav poremecaj,samo urodjena osobina...
Dripac wrote:Niko od prozvanih nije odgovorio na moje pitanje:
Sta bi ti uradio da prepoznas svog rodjenog sina kao jednog od ucesnika parade?

Pocinjem da sumnjam da zastupate stav koji Kamikaza ranije spomenu:
"bolje da mi sin umre od droge nego da je homo."
Iskreno,grozim se od takvih roditelja...Izvini Kami,ali ako si ovo napisao :evil: .Valjda bi trebalo biti vazno da ti je dijete zivo i zdravo...
Ne znam,mozda kada budem imala djecu jednog dana,i ja pozelim da dijete sto sam rodila,hranila,dijete koje volim,i koje slucajno voli drugacije stvari umre jer sam ja previse konzervativna,jer bi me bilo sramota i strah sta ce selo reci,i jer nisam za svojih 40 godina naucila da volim bar ono sto je moje kad vec nisam sposobna voljeti tudje...

I sta bih uradila kad bi moje dijete bilo u toj paradi?
Rekla bih mu da se ponosim jer ga nije strah priznati sta osjeca,stala bih uz njega jer je to MOJE DIJETE,kakvo god da je :!:

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Tako se govori!

Post by Dripac »

Sweety, ne samo da si tako slatko liberalna, ti si i PLEMENITA!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Sto se tice paradiranja, pa moze gradom da paradira ko hoce, samo nek prijavi to policiji. Ko je kriv frizerkama sto su neorganizovane :D .
Nemam nista protiv takvih ljudi, dok su god normalni i zive po redu i zakonu mogu da se kresu sa kim hoce.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

SWEETY - De zamisli da si ti drugaciji od ostalih,i da ti svi govore kako si poremecen,bolestan,da te treba ubiti,zaklati...jel ne bi poduzeo nesto??? Ili bi pustio da te citav zivot gaze?
Pričaj mi priču ... odrastao sam na ovim prostorima i vrlo dobro znam ,,sve bolesti jedne provincije,, ovde je dovoljno da ne slušaš Cecu i odmah si ,,narkoman,,
Jasno mi je to što tvrdiš ali sa druge strane moraš da se prilagodiš prostoru gdje živiš ili da promjeniš sredinu odnosno tamo gdje si manje upadljiv i da živiš svoj život ! Ali eto i BG je metropola ali ne možeš da paradiraš tvrdeći ,,ja sam normalan a svi vi ste papci koji ne shvatate ljude 21.og vjeka,, Sa druge strane Bg ima dosta homosexualaca i mogu da upražnjavaju svoje potrebe i da se utope u sredini ! Ali to nije dovoljno !? E sad mi još morate priznati da sam ja ,,stvarno poseban,, :!: Kompleksi , kažem ti i ništa drugo !
DRIPAC - Niko od prozvanih nije odgovorio na moje pitanje:
Sta bi ti uradio da prepoznas svog rodjenog sina kao jednog od ucesnika parade?
Vidim da ti je stalo da ti odgovore , evo ja ću u svoje ime ...
Prije svega tu je malo maloljetnih lica , tako da treba da odgovaraju za svoje postupke ali činjenica je da ne bih mogao gledati da ga neko bije a da ne pomognem , međutim još je veća činjenica da na takvoj manifestaciji ne bih bio prisutan ... rezultat je isti !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Sweety wrote:
Pocinjem da sumnjam da zastupate stav koji Kamikaza ranije spomenu:
"bolje da mi sin umre od droge nego da je homo."
Iskreno,grozim se od takvih roditelja...Izvini Kami,ali ako si ovo napisao :evil: .Valjda bi trebalo biti vazno da ti je dijete zivo i zdravo...
[/quote]

Ja sam pomenuo taj stav ,ali ne kao moje misljenje, i meni je vazno da su djeca zdrava, mada bi volio da nikad ne dodjem u takvu poziciju.
Znate ono kletvu :dabogda ti sin zeta u kucu doveo !! :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ili zamisli sin narkoman dovede zeta u kucu? :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Aferim...

Post by Dripac »

Dobro je da bi branili svoje sinove...

U sustini se slazemo. Ja mozda samo idem korak dalje i kazem da bi branio (i u stavovima, i sakama) ne samo svoju djecu, nego i tudju. I to bez obzira koliko godina imaju, svi smo mi necija djeca.

Ja u stvari branim princip koji je regman sazeo, dok ljudi zive po redu i zakonu - pusti ih da zive.

Niko ne protestvuje sto mu je drago. Ja homoseksualce vidim kao grupu pacenika kojih su se njihovi najblizi uglavnom i javno, i emocionalno odrekli zbog njihovih urodjenih sklonosti. Omrazeni, popljuvani, ogavni. Rodjeni roditelj im zeli da ih nema!

Empatija je sposobnost da se uzivis u tudju situaciju. Razvijena empatija nas cini dobrim ljudima. Tvrdnje da se lose stvari samo drugima desavaju, da "to nema kod nas", da moje djete ne moze biti... da je statistika pravljena za neke druge zemlje...je nedostatak empatije. To nas cini uskogrudim, konzervativnim provincijalcima.

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

I sta bih uradila kad bi moje dijete bilo u toj paradi?
Rekla bih mu da se ponosim jer ga nije strah priznati sta osjeca,stala bih uz njega jer je to MOJE DIJETE,kakvo god da je :!:[/quote]


Slazem se u potpunosti,isto bi postupila.
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

Locked