UHAPŠEN RADOVAN KARADZIĆ!!!

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Jebote SIS al vas te [vabe izrabljuju otišla vam je memorija
Ma šala mala , ništa više ... Evo čisto da se sjetiš ( upališ motorku ) !!!

viewtopic.php?t=1449&start=200
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Не не не Максо то објављивати, видиш да нас "мрак" полако једе :D ))
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Malo Sladja, malo Zorka.. pa sto ne kazes odma u cemu je stvar.. :P

Co´ece, ti mora da se salis.. Nije valjda da si se nasao uvrijedjen.. :roll: Sala, alo, sala.. (to mi palo na pamet, jer vidjoh da preskace CD, pa ponavlja/s)

A Svabe, pusti svabe.. izvadile memoriju- jer hoce da ugrade vecu.. Ono mega, tera... necega..




P.S. Raso, ne daj se!

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Šala shvatam ali reko da ti vratim malu šalu ... al smo svi napeti ovde čim nešto napišeš odmah na nož !!!
Onako , čisto da te pitam SIS , kad smo već na ovoj temi , lijep ti taj potpis !?
Nego jesmo li svi bili Radovani ,,zlatnih,, 90tih ? Bogami koliko se ja sjecam tad su pojedini bili po rovovima a opet drugi dobro jeli i pili !?
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Onda ispravljam..
Last edited by seljak iz skakavaca on 26.07.2008. 21:27, edited 1 time in total.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Ne , ne , ne ... Ne pitam radi tebe , porodice . Ništa lično !
Ali ako smo svi sada Radovani što nismo bili svi Radovani kad je bilo teško ! Mislim generalno . A već sam napisao svoje mišljenje o svemu !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Vjeruj da nemam pravi odgovor na to.. Cak i ovaj moj potpis je vise simbolicno..
Naravno da ne podrzavam rat, kao ni padanje neduznih ljudi- i to nije onaj dio Radovana koji nosi moje simpatije (ako je kriv za to), vec onaj dio njega koji je bio zaduzen za odrzavanje naseg srpskog plemena, kao takvog, na ovom podruciju. Jer, da niko nije tada pruzio otpor Alijinoj ideji o silovitoj islamskoj Bosni- ko zna u koje ruho bi se mi danas oblacili.. I u ime takvog Radovana - svaki pravi Srbin je
RADOVAN!

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

A zasto muslimane ne odvode u taj Hag?

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

ananasmijana wrote:A zasto muslimane ne odvode u taj Hag?
Zato sto nas je tesko uhvatit.Evo recimo npr. ja sam ratni zlocinac iz Prnjavora(pobio sam sve kokosi i horozove po Prnjavoru za vrijeme rata) i ganjaju me godinama a nikad da me uhvate,danas u Ljubljani sutra u Sezani a prekosutra u Zeleznikama.Onda cijeli svijet je nama naklonjen i svi nas vole,jednostavno smo predivni i kao takvi nekako eskiviramo odvodjenju u Den Ag.Ali da moramo odgovarat za pocinjena nedjela,moramo svakako i vjerujem da ce u nama muslemanim proradit karakter i da cemo se pocet sami prijavljivat u Den Ag,ima nas oko dva i po miliona,malo je prepuno a i ne vjerujem da bi bilo mjesta da nas sve stave u celije.Mozda je najbolje da nas stave u gasne komore rafinerije nafte u Bosanskom Brodu i tako bi problem Bosne i Hercegovine bio rijesen,tj, ideja rata dvije od triju zaracenih strana bi se obistinila i konacno bi bio mir. 8)
Srebrena Krila

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Mozda je najbolje da nas stave u gasne komore rafinerije nafte u Bosanskom Brodu
I tako onda nakon par godina sreca za BiH... svjeza nafta :lol: (ko razumije shvatice)
Ne bi vise bilo vica da smo naj baksuzniji: jer imamo muslimane a nemamo nafte... 8) :D

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

seha wrote:
ananasmijana wrote:A zasto muslimane ne odvode u taj Hag?
Zato sto nas je tesko uhvatit.Evo recimo npr. ja sam ratni zlocinac iz Prnjavora(pobio sam sve kokosi i horozove po Prnjavoru za vrijeme rata) i ganjaju me godinama a nikad da me uhvate,danas u Ljubljani sutra u Sezani a prekosutra u Zeleznikama.Onda cijeli svijet je nama naklonjen i svi nas vole,jednostavno smo predivni i kao takvi nekako eskiviramo odvodjenju u Den Ag.Ali da moramo odgovarat za pocinjena nedjela,moramo svakako i vjerujem da ce u nama muslemanim proradit karakter i da cemo se pocet sami prijavljivat u Den Ag,ima nas oko dva i po miliona,malo je prepuno a i ne vjerujem da bi bilo mjesta da nas sve stave u celije.Mozda je najbolje da nas stave u gasne komore rafinerije nafte u Bosanskom Brodu i tako bi problem Bosne i Hercegovine bio rijesen,tj, ideja rata dvije od triju zaracenih strana bi se obistinila i konacno bi bio mir. 8)
Seha, dodji na kupinovo vino i prestani sra sra! :lol:

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

To vino je ustvari klopka ili ti namama draga moja Ana...radije pijem vino od musmulje ovdje u planinama dezele,negdje oko Bohinjske Bele i revnosno pratim tko me prati :roll:
Srebrena Krila

Dane
Posts: 18
Joined: 06.08.2007. 14:46
Location: Vucijak

Post by Dane »

seho, dodji u postojnu kod radovana...pa cemo tajedno za republiku srpsku!!!!

seha wrote:
ananasmijana wrote:A zasto muslimane ne odvode u taj Hag?
Zato sto nas je tesko uhvatit.Evo recimo npr. ja sam ratni zlocinac iz Prnjavora(pobio sam sve kokosi i horozove po Prnjavoru za vrijeme rata) i ganjaju me godinama a nikad da me uhvate,danas u Ljubljani sutra u Sezani a prekosutra u Zeleznikama.Onda cijeli svijet je nama naklonjen i svi nas vole,jednostavno smo predivni i kao takvi nekako eskiviramo odvodjenju u Den Ag.Ali da moramo odgovarat za pocinjena nedjela,moramo svakako i vjerujem da ce u nama muslemanim proradit karakter i da cemo se pocet sami prijavljivat u Den Ag,ima nas oko dva i po miliona,malo je prepuno a i ne vjerujem da bi bilo mjesta da nas sve stave u celije.Mozda je najbolje da nas stave u gasne komore rafinerije nafte u Bosanskom Brodu i tako bi problem Bosne i Hercegovine bio rijesen,tj, ideja rata dvije od triju zaracenih strana bi se obistinila i konacno bi bio mir. 8)

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

seljak iz skakavaca wrote:Cak i ovaj moj potpis je vise simbolicno..
Какво црно симболично. Нема ту никакве симболике већ само права истина. :wink:
Ево ти сличица боља за потпис па је уметни. :wink:
Image
Image

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Dane,ne idem u Bosnu jos od kraja rata,dosta sam zuluma nacinio,hoce ljudi da mi zavrnu vrat radi kokosiju i orozova...jesu stipse,za zivinu da me maknu...cccc!!! :wink:
Srebrena Krila

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Ја сам био једини јатак!


ЈА сам Радовану био једина веза са спољним светом и породицом. Трајало је то пуних пет-шест година. То је била моја морална обавеза, мој дуг према породици. Не плашим се последица. Зашта да бринем? Ко ће да му помогне ако нећу ја?

Овако за “Новости” ексклузивно говори Драган Караџић, синовац Радована Караџића, једини сведок, како сам тврди, његовог живота последњих година. У Београду. И како каже - једина његова мрежа помагача.

Драган нам са поносом и видном сетом показује два телефона: један стричев, други свој. Оба су имала укуцан само по један број: Радован - Драганов, Драган - стричев. Тај телефон је, када је Радован ухапшен, открио везу стрица и синовца. Касније је враћен Драгану. Оба телефона он сада носи са собом.

- Углавном смо комуницирали порукама. Он би ми јавио шта му треба, а ја сам то извршавао. Носио сам му храну, новине. Преносио инфомације о породици. Наравно да сам знао да ме прате, али поносан сам на себе. Био сам изузетно вешт. Мене нису могли стићи. Углавном сам мењао по три-четири таксија да бих стигао до њега, прича са узбуђењем.

Последњих месец дана Драган је био у Никшићу и криви себе што му је стриц ухапшен:

- Да сам ја био ту, то се не би догодило. Мени не би ушли у траг. Опет, не могу да спавам од страха - шта би било да су га ухапсили пратећи мене? То себи не бих могао опростити. Када сам га посетио у Специјалном суду, тешио ме је: “Шта се бринеш? Ти си то хајдучки одрадио!”

Без страха потврђује да се Радован Караџић крио све време у Београду и “у другим деловима некадашње Југославије”. Није имао пасош. Никада није изашао из земље. У јавност је, каже, изашао тек пре годину и по дана. До тада се у Београду крио у неколико станова.

- Не више од три-четири. Ја сам му их изнајмљивао. Ја сам целокупна његова мрежа подршке. Измишљају по медијима да је и у овом моменту било неколико станова по којима се крио. Нисмо ми имали новац за то. Овај последњи је он сам изнајмио, као Драган-Давид Дабић. Кључ од тог стана сам имао и ја. Посећивао сам га. Доносио сам му и новац. Нешто је сада зарађивао, али је то било недовољно.

Питамо - како је и зашто, један од најтраженијих светских бегунаца одлучио да почне да се појављује јавно. Зар није очекивао хапшење? Је ли веровао у договор са Холбруком? Да ли му је досадило самовање?

- Није очекивао хапшење. Не зато што је веровао да овдашње власти неће да га ухапсе и да ће бити испоштован договор са Холбруком, већ зато што је био убеђен да се добро сакрио иза новог лика. Сам га је одабрао. Пошто сам му доносио све новине, јако се заинтересовао за алтернативну медицину. Почео је телефонски да контактира са људима који су се бавили тим послом. И до тада је имао дугачку косу и браду, али тек после одлуке да почне да се сусреће са тим људима мало је прилагодио изглед профилу алтернативца. То му је донело неку радост и унело смисао у дотада потпуно усамљенички живот.

Драган је, како каже, ишао на стричева предавања, не зато што га је то интересовало, него зато што је то била још једна прилика да буду заједно и попричају.

- Ишао сам и верујући да сам му нека врста заштите. Ту сам сусретао и ту његову ученицу Милу. Жао ми је жене. Ја сам сведок, она му је била само сарадница. Никада није ни ушла у његов стан. Јуче ми се клео и уредник “Здравог живота” да у његовој редакцији никада нико није рекао да су заједно ишли на пут и да је Милу представљао као своју жену. Па, она је толико млађа од њега, а он је човек који је мислио само о својој породици. У соби је гајио цвеће. Давао је имена биљкама. Једна је била Љиљана.

Радован је Драгана у јавности звао Сале. Тако се вероватно осећао ближе свом сину Саши. Ни њему, ни било коме другом у породици, сем оцу Луки, Драган није преносио вести о Радовану. Нико, сем Луке, није знао да га он виђа. Породичне слике које сам стрицу доносио, тражио сам са Пала, да их наводно покажем у Никшићу.

Драган Караџић, тридесетогодишњи момак, једини “јатак” Радована Карађића, са чуђењем дочекује питање: плаши ли се?

- Чега? Што сам помагао? Па, није он за мене хашки бегунац! Он је мој стриц. Брат мога оца, Сашин и Соњин отац. Нико од њих му ни утешну реч није могао пружити. Зар да га оставим и ја? Нема закона по коме се то суди.





НОВА ГОДИНА

ПРОШЛУ Нову годину смо дочекали заједно. У једном од станова које сам изнајмио за њега. Сами он и ја. Причали смо као и увек о породици и политици. Пожели једно другом срећу.

МАЈЧИН АМАНЕТ: НЕ ПРЕДАЈ СЕ!

- ЈА сам стрицу јавио да му је умрла мајка. Ионако би то прочитао у новинама. Седели смо и ћутали. Нисамо имали шта рећи. Знао је за њен аманет да се жив не предаје. И никад се жив не би ни предао.

Јелена КОСАНОВИЋ
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Сеха, не брабоњај.
" Брат је мио које вјере био " - народна пословица
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Didi
Posts: 23
Joined: 25.07.2008. 11:20

Post by Didi »

Politika unistava ove ljude ovdje na balkanu, nista dobijamo sa tim, samo gubimo zivce, nama nije bolji zivot ako Dodik fura svoje i Silajdzic svoje, sve je to ista mafija, pare su vaznje za njih...

I jos nesto, onaj koje ponosan na ovavke stvari, mislim nemam rijeci, suvisno je nesto reci o ovakim ljudima. Meni nije bitno jel on Srbin/Hrvat ili Bosanac, ako je napravio gresku onda je napravio, sud je pred njim i neka se tu rijesavaju stvari. Godinama trazimo bolji zivot ali ne mozemo radi ovakve politike u BiH. Ljudi moji morate bit svjestni, mislim da govorim realno... :wink:

Boxer
Posts: 454
Joined: 01.06.2008. 09:06
Location: USA

Post by Boxer »

Didi obratio si se pogresnim ljudima ovdje je Raso vrh a
politika vaznija od posla i ekonomije :) Bice rata kazu..

vaskrsija
Posts: 35
Joined: 22.07.2008. 19:23
Location: AUSTRIJA
Contact:

Post by vaskrsija »

BOXER KENJAS PREVISE :wink:
STRAVA

vaskrsija
Posts: 35
Joined: 22.07.2008. 19:23
Location: AUSTRIJA
Contact:

Post by vaskrsija »

LEGIJA I TI PUNO KENJAS :smt097
STRAVA

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Onaj dan kad je uhapsen Rasokralj, gledam neku anketu iz Sarajeva i kaze covjek, neki 'bosnjak', kao reakciju na hapsenje...

MA STA NJEGA JADNIKA GANJAJU, NEK UHAPSE DODIKA!!! :lol: :smt005

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Nemam ja sa ovim nista, ali rekose mi neka dva coeka sa bradama da ovo postavim ovde....
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Сва срећа па ја немам браду. :D
Image

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Post by LEGIJA »

Vaskrsija 3 post a vec napadas,ako se ne slazes sa mojim misljenjem nema problema ali mozes to reci na ljepsi nacin. :) :smt117

Locked