PARTIZANI

Pamtim to kao da je bilo danas...
kum1
Posts: 450
Joined: 19.04.2007. 10:41
Location: Prnjavor
Contact:

Post by kum1 »

Ja bi mu psovao sve po redu...

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

regeman wrote:Sumnjam da bi imali takav stav kad bi neko takav tvoju, moju, nasu porodicu pred streljacki vod izvodio.
LIKVIDIRANI SU BATISTINI SLJEDBENICI I CIA-INI PLACENICI KOJI SU OJADILI NA HILJADE I HILJADE KUBANSKIH PORODICA I SIROTINJE.
OPRAVDANO!NE BI KUBA POSLIJE TOLIKO GODINA ZIVOTA U BIJEDI SLAVILA REVOLUCIJU I DANAS!
NIJE TO PRNJAVOR.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

kum1 wrote:Ja bi mu psovao sve po redu...
KUME,CRTANI I U KREVET!

kum1
Posts: 450
Joined: 19.04.2007. 10:41
Location: Prnjavor
Contact:

Post by kum1 »

Pa ja koliko znam crtici se sada ne puštaju nigdje nego ima tomi džeri sada za nekih pola sata na h*s*e**.....

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

che wrote:
regeman wrote:Sumnjam da bi imali takav stav kad bi neko takav tvoju, moju, nasu porodicu pred streljacki vod izvodio.
LIKVIDIRANI SU BATISTINI SLJEDBENICI I CIA-INI PLACENICI KOJI SU OJADILI NA HILJADE I HILJADE KUBANSKIH PORODICA I SIROTINJE.
OPRAVDANO!NE BI KUBA POSLIJE TOLIKO GODINA ZIVOTA U BIJEDI SLAVILA REVOLUCIJU I DANAS!
NIJE TO PRNJAVOR.
Znaci i ove danas bi trebalo streljati jer su u 50 godina ojadili milione i milione Kubanaca, i to opravdano? I vjerovatno da se radi o nekome tvome, mome, tudjem, ne bi imao takav stav iz prvog lica. To je opravdano samo bolesnom umu kakva su braca Kastro.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

Ma kruško obični... u jednom isječku iz njegovog dnevnika opisuje kako je ubio nekog seljaka, a napisao je da ni sam nije bio siguran da je ovaj kriv za šta ga je optužio, ubio ga za svaki slučaj. I kasnije se ispostavilo da čovjek nije bio kriv.
Dobro piše u tekstu, hladnokrvni ubica. Krkan... takvih k'o on, kamara.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Inače politiku izbjegavam u širokom krugu ali osjećao sam potrebu da iznesem svoje mišljenje.Pročitao knjigu i pogledao par filmova,inače me ova tema mnogo zanimala.Ovako svaka medalja ima dvije strane,tako Fidela i Chea ne volim zbog mnogih stvari a jedna od tih je što su mnogi sljedbenici revolucije završili u zatvoru,tako i Humbert Matos(tako nešto).Čovjek je bio sa njima od samih početaka(ideje,Sijere Maestre),bio je zadužen za obrazovanje i predlagao je Fidelu da ne uče djecu staljinizmu,odnosno komunizmu već nekim drugim stvarima.Na nagovor Gevare,Fidel ga je poslao u zatvor i proglasio za neprijatelja revolucije.Ipak on bježi iz zatvora i danas(ako je još živ) živi u SAD-u i bio je jedan od predvodnika protivnika Fidelovog režima iz Amerike.Eto zbog toga ih nešto ne volim,a i da se razumijemo ne znam koliko čovjek može biti dobar ali koliko je on(Castro) bio na vlašću to nije normalno.
Nego tema su partizani... :lol:
Last edited by neko iz mase on 21.12.2008. 23:46, edited 1 time in total.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Imali smo mi partizana, takvih boraca i junaka, da im Fidel i Che nisu ni do clanaka.Molim te lijepo,sad pored tolikih provjerenih junaka i boraca,mi trazimo idole u nekakvim latinskim komunistima.Za Fidela narod zna puno vise sta je sve radio svome narodu od kako je dosao na vlast,medjutim malo nas poznaje kakav je Che momstrum bio i koliko je i na koji nacin poubijao neistomisljenika i ljudi koji jednostavno nisu bili pristalice njegovog pokreta.Po meni,nisu vrijedni pomena pored nasih partizana!!! :wink:
Srebrena Krila

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

То си све лијепо рекао СЕХА, само у тај твој текст уметни име Тито умјесто Че и то је то.
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

To je još jedan dokaz da su vojnici , vojnici , ekonomisti , ekonomisti a političari , političari !
Kastro je ostvario revoluciju , porazio diktatora i onda izgubljen u vremenu i prostoru ! Njegove dobre i iskrene namjere su se pretvorile u noćnu moru jer i sam je postao diktator pod drugom etiketom !
Da je smogao snage i prepustio ekonomiju ekonomistima politiku političarima i ostao vojnik , njegova revolucija bi uspjela ... ovako nisam siguran koliko je ostvario svoje revolucionarne namjere !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

MAXIMUS wrote:To je još jedan dokaz da su vojnici , vojnici , ekonomisti , ekonomisti a političari , političari !
Kastro je ostvario revoluciju , porazio diktatora i onda izgubljen u vremenu i prostoru ! Njegove dobre i iskrene namjere su se pretvorile u noćnu moru jer i sam je postao diktator pod drugom etiketom !
Da je smogao snage i prepustio ekonomiju ekonomistima politiku političarima i ostao vojnik , njegova revolucija bi uspjela ... ovako nisam siguran koliko je ostvario svoje revolucionarne namjere !
Tako priča čovjek koji puno gleda CNN
>>>---------------------->>>

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

AJDE !!!
Ja sam pojasnio svoje mišljenje . Ajde da čujem tvoje !

P.S. Nadam se da će biti duže od jedne rečenice !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

A šta ih ja sad tebi trebao pisati o revoluciji na Kubi, uvjek postoji više istina zavisi iz kog ugla gledaš, ti gledaš iz svog i to poštujem.
Teorija je jedno, a praksa drugo.

Eto dvije rečenice :lol: :wink:
>>>---------------------->>>

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Napredak je vidljiv ...
Čisto me zanimalo koji su tvoji izvori pošto si tako ,,iz rukava,, prepoznao moje ! ,Mislio sam vladaš materijom pa da me izvedeš iz zablude !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

Moj izvor je lično Fidel :D , kaže mi, de reci onom Maksi da dođe malo kod mene, kubanke bi ga odmah razuvjerile u tu teoriju. :D
>>>---------------------->>>

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

ovako nisam siguran koliko je ostvario svoje revolucionarne namjere !
Svoje je ostvario siguran sam. Ne bi inace mrvio po 12 sati bez prestanka po govornici. Inace slazem se sa tvojim postom. Nikad nisam shvatao evropske turiste koji su sa romantikom gledali na revoluciju na Kubi. Da je ko upoznao nekog Kubanca shvatio bi koliko je taj sistem protivprirodan, protiv zivota i biologije. Nidje veze.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

REGE Kuba je ostrvo nadomak Amerike i nerealno je očekivati da trguju sa Rusijom i da Američke firme neće reagovati na krađu njihovih dobara i kapitala !
Diktator je vladao Kubom , revolucija se nije dogodila slučajno ali da je smogao snage da svrgne diktatora i ucjene Američke firme sa jakim socijalnim programom a mislim da je mogao tražiti da ostane na čelu vojske ,danas bi Kuba bila raj na zemlji !
sagittarius_rex
Pozdravi mi Kubanke a pogotovo odbojkašice :wink:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

regeman wrote:
ovako nisam siguran koliko je ostvario svoje revolucionarne namjere !
Svoje je ostvario siguran sam. Ne bi inace mrvio po 12 sati bez prestanka po govornici. Inace slazem se sa tvojim postom. Nikad nisam shvatao evropske turiste koji su sa romantikom gledali na revoluciju na Kubi. Da je ko upoznao nekog Kubanca shvatio bi koliko je taj sistem protivprirodan, protiv zivota i biologije. Nidje veze.
Jesi ti bio na Kubi, ako jesi mogao si vidjeti da su oni srećniji od nas, a sto puta manje imaju, mislim u materijalnom smislu.
>>>---------------------->>>

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nisam bio na Kubi, upoznao sam jedno 5, 6 Kubanaca, sto me opet cini relevatnijim od pola ljudi ovde koji zakljucke izvode iz inata svemu sto se zove USa a sve u prilog tome sto im slatko izgleda revolucija.. Opet, sreca je relativna stvar, tako da je i to preuranjen zakljucak a te price o kubanskoj sreci bez para su malo stivo za komunisticke Cuba pocetnike. Na Kubi je sretan onaj ko je u sistemu komunista i dosunika, onaj ko nije je vec negdje u Meksiku ili Majamiju.
i opet, zasto svaki diktator koristi CIU i USA za izgovor za svoju diktaturu bilo gdje na planeti, to mi nije jasno. Zar se nije moglo svojim putem, bez USA, ali na neki bolji nacin od ovoga na Kubi? Nije moj k.
Revolucija mnogo ljepse izgleda kad se desava negdje daleko, i ne dira vasa vrata, porodice i pare.

edit
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

E baš tako Kubanci na Kubi su sretni, a oni koji nisu bili na Kubi sretni, sada su sretni u SAD.
Tako isto ovdje, ako nisi u SNSD možeš emigrirati u Doboj i tamo biti sretan :D
>>>---------------------->>>

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Pa sreca je relativna stvar, a to ne opravdava onog ludaka u sinjelu, nikako. Bili su svi srecni i u ex yu, slazes se? Pa opet to nema veze sa Titom, koga je l vecina ljudi ivde voli da zapljune.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

Ma razumijem šta hoćeš da kažeš, ali gledaj njihovim očima (kubanaca na kubi), ko bi njih sada ubjedio da su oni nesretni, isto ko ove naše, ko je njih tada mogao ubjediti u bilo šta loše o titi & partiji, to je to što ti kažeš, sreća je relativna stvar.
>>>---------------------->>>

kum1
Posts: 450
Joined: 19.04.2007. 10:41
Location: Prnjavor
Contact:

Post by kum1 »

OOOO bože o čemu vi ovoliko raspravljate...

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

sagittarius_rex wrote: Tako isto ovdje, ako nisi u SNSD možeš emigrirati u Doboj i tamo biti sretan :D
Da čovjek ne povjeruje svojim očima !!!
Kakvo ti je ovo poređenje , Čavića ti !? :lol:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

kum1
Posts: 450
Joined: 19.04.2007. 10:41
Location: Prnjavor
Contact:

Post by kum1 »

Maximus covjek je bas dobro uporedio... to je nasa istina mislim Prnjavora jadnog--.,,... :o :( :? :cry: :wink: :roll: :evil:

Locked