PARTIZANI

Pamtim to kao da je bilo danas...
seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

PARTIZANI

Post by seha »

Posto vidim da se na podforumu Politika cesto prica i o Partizanima odlucih otvoriti jednu Partizansku temu.Ideja dolazi sama po sebi jer oba mojih dida(djedova) su bili casni ucesnici NOB-a i pripadnici Partizanskih jedinica od samog pocetka rata.Ne vidim da je bio casniji nacin kako braniti svoju zemlju od okupatora nego biti Partizan.Mislim da na forumu ima mnogo onih ciji su djedovi dali svoj zivot i svoju mladost za nasu Jugoslaviju,stoga napisimo koju rijec,neka ne panu u zaborav ljudi cije biste jos uvijek uljepsavaju nase parkove!!!
Srebrena Krila

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Ovaj je neunistiv...........
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

san
Posts: 55
Joined: 17.10.2007. 11:12

Re: PARTIZANI

Post by san »

seha wrote:Posto vidim da se na podforumu Politika cesto prica i o Partizanima odlucih otvoriti jednu Partizansku temu.Ideja dolazi sama po sebi jer oba mojih dida(djedova) su bili casni ucesnici NOB-a i pripadnici Partizanskih jedinica od samog pocetka rata.Ne vidim da je bio casniji nacin kako braniti svoju zemlju od okupatora nego biti Partizan.Mislim da na forumu ima mnogo onih ciji su djedovi dali svoj zivot i svoju mladost za nasu Jugoslaviju,stoga napisimo koju rijec,neka ne panu u zaborav ljudi cije biste jos uvijek uljepsavaju nase parkove!!!
Bravo za entuzijazam.
Inace, moja baka, inace iz ekstremno bogate (trgovacke) predratne porodice, - Nosilac Partizanske spomenice, dva puta ranjavana na Kozari, u istoj ofanzivi izgubila dva brata - naravno da sam ponosan!
MUSEMIC

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »


User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Чим прије постављам један документ. :wink:
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Ево постављам пар докумената као што сам и рекао.
Image

Image

А све то можете детаљније прочитати у овој књизи и видјети још мноштво оригиналних докумената гдје су партизани сарађивали са Њемцима и усташама. Ни један документ није фалсификат и сада се налазе у војном архиву Београд.
Image

Image
Image

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

san
Posts: 55
Joined: 17.10.2007. 11:12

Post by san »

Njegovan wrote:Ево постављам пар докумената као што сам и рекао.
Image

Image

А све то можете детаљније прочитати у овој књизи и видјети још мноштво оригиналних докумената гдје су партизани сарађивали са Њемцима и усташама. Ни један документ није фалсификат и сада се налазе у војном архиву Београд.
Image

Image
Rat je nenormalno stanje, sve je moguce, neke stvari su neobjasnjive.
Kad tako baratas sa podatcima i cinjenicama, pokusaj nam objasniti ,,zdruzeno,, djelovanje Vojske Republike Srpske sa HVO (1993.) i sa jedinicama Fikreta Avdica?
Da li je to ,,prirodno,,?
Zar to nije paralela na poslednji, ovdasnji, rat ?
MUSEMIC

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

I sad partizani ispadose okupatori a cetnici romanticarska vojska koja je oslobadjala redom? :roll:

Uglavnom su oslobadjali, ljude od zivota.
Samo u ovoj zemlji Srbiji se gazi antifasizam ( a to s enigdje ne radi po Evropi) da bi se tamo neka skupina lopova okarakterisala kao neki elemenat oslobodjenja. Ja uopste ne sumnjam da to ima prodju medju neobrazovanim ljdima, jer je takvih najvise.

Opet kazem, greska Tita je sto svojim zlocincima nije sudio. Sve ostalo je- izgubio si rat i sad si donji.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Porediti Partizane sa cetnicim i ustasama je gnusno a biti u dilemi sta su Partizani radili tijekom drugog svjetskog rata je smijesno i besprijekorno cinicki!Velika greska Partizana je sto su ubijali kvislinge i zlocince samo dok je rat trajo a po zavrsetku su pustili bagru da gmizu po drzavi i da radjaju nove fasisticke monstrume,koji na posljetku proizvedose novo zlo i pokolje.(monstrumi su bili pripadnici sve tri konfesije)
SAN,svaka cast za PARALELU,momacki odradjeno!!!
Srebrena Krila

san
Posts: 55
Joined: 17.10.2007. 11:12

Post by san »

Gledajuci koliko je danas (21. vijek), kod nas, polupismenih i neobrazovanih ljudi, mogu samo zamisliti kako je to bilo prije 60-ak godina... tako da svaka pica o velikim ideologijama nasih naroda je smijesna...ljudi su se organizovali stihijski, borba za goli zivot... zato mi smetaju ovi ,,dokumenti,, o, navodnom, djelovanja partizana i ustasa, nijemaca.
Isto

,,Velika greska Partizana je sto su ubijali kvislinge i zlocince samo dok je rat trajo a po zavrsetku su pustili bagru da gmizu po drzavi i da radjaju nove fasisticke monstrume,koji na posljetku proizvedose novo zlo i pokolje,,

Mislim da je ubijanje katastrofa, kao sredstvo ya bilo sta...
Treba pustiti vrijeme da radi svoje... i zivjeti...jebiga
MUSEMIC

smiks
Posts: 25
Joined: 10.04.2008. 22:14

Post by smiks »

pa vi stvarno ne razumijete neke stvari ako su komunisti bili oslobodioci i stvarno radili sve kao sto je prikazano u dokumentima zasto danas u evropi nema drzave sa takvim rezimom

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

smiks wrote:pa vi stvarno ne razumijete neke stvari ako su komunisti bili oslobodioci i stvarno radili sve kao sto je prikazano u dokumentima zasto danas u evropi nema drzave sa takvim rezimom
Ala ti mlatis. Nisu komunisti bli oslobodioci vec narod, partizani. Komunisti su partija koja je metez iskoristila i dosla na vlast. To ti je kao da sad sve ljude u ratu ovom zadnjem poredis sa SDS-om ili SNSd-om.
Drugo, kraljeva garda je komplet pohapsena i deportovana u Svabiju pocetom rata. Ogroman broj njih se nije vratio, dobar dio otisao u UK ili USA, medju njima brat mog rodjenog djeda. COvjek je bio u kraljevoj vojsci i vratio se tek 55te a da veze sa cetnicima nije imao.
Predstavljanje cetnika kao neke kraljeve garde nema veze sa mozgom, to je banda skupljena sa koca i konopca koja je imala kakvu takvu strukturu komandovanja.
Porediti Partizane sa cetnicim i ustasama je gnusno a biti u dilemi sta su Partizani radili tijekom drugog svjetskog rata je smijesno i besprijekorno cinicki
Slazem se. Umanjivati znacaj antifasizma i jos ga porediti direktno sa komuniymom je glupost samo takva. Jesi u partizani cinili zlocine, ali nadjite vojsku od toliko vojnika da ih nije cinila. Greska je sto nisu kaznjavali medju svojima.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Ljubisa Samardzic i Bata Zivojinovic,najnaj Partizani.
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

regeman wrote:Umanjivati znacaj antifasizma i jos ga porediti direktno sa komuniymom je glupost samo takva. Jesi u partizani cinili zlocine, ali nadjite vojsku od toliko vojnika da ih nije cinila. Greska je sto nisu kaznjavali medju svojima.
U zadnjem ratu nismo znali iskoristiti činjenice iz dva svjecka rata , gdje su Srbi bili pobjednici na strani antifašista !!! Hrvati bi dali i ono obale što im je ostalo na moru da imaju takvog ,,keca u rukavu,, a mi to tako olako odbacujemo čak što više ...
REGE upravo tako , komuniste i antifašiste ne treba poistovjećivati , oni su samo politička opcija kao i ove danas dobre i loše na svoj način !
Moja porodica se borila na strani antifašista i to životima platila i kad vidim ove napaljenike što se ,,pale,, na kvislinge i multietničke fore , mene ne mogu prevariti jer istorija i krv koja je pala u proteklih stotinjak godina govore bolje od svih novo-nastalih činjenica !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

U zadnjem ratu nismo znali iskoristiti činjenice iz dva svjecka rata , gdje su Srbi bili pobjednici na strani antifašista
Svaka cast. Sramota ziva da sad neki poluistoraicari koji su docekali svojih 5 minuta nakon pada istih takvih komun. istoricara pokusaju prodati pricu o nekim sjajnim i postenim cetnicima.
Moja porodica se borila na strani antifašista i to životima platila i kad vidim ove napaljenike što se ,,pale,, na kvislinge i multietničke fore , mene ne mogu prevariti jer istorija i krv koja je pala u proteklih stotinjak godina govore bolje od svih novo-nastalih činjenica !!!
Potpis.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Maglovite su mi izjave pojedinih poznanika iz Prnjavora ovdje na temi o partizanima ali i na ostalim temama gdje se dotakinjemo multietnicnosti.Recimo ako se moj dido borio na strani partizana i za Jugoslaviju u kojoj smo mi svi skupa kasnije zivili i to napomenem vise puta kao ispravnu stvar i nesto cime se dicim a onda u istom pisanju napisem kao nemogu past na foru multietnicnosti???!!!Tada bih se ja upito sta se samnom desava,jesam li normalan ili bi mozda bio pijan a mozda i high.A mozda u tom slucaju bih ja bio muslimanski nacionalista i *****,supcina,muljator i dvolicna hinja.Partizani su se borili za sav narod i to su bili junaci.Oni koji se dice junackim podvizima iz posljednjeg zlokobnog rata i uz to misle da su bili na pravoj strani,zajebali su se,skupa samnom...i jedni i drugi a i treci su bili zrtve,ubice,napadnuti i branjeni SVOJI NA SVOME...najebali na pravdi Boga!
Srebrena Krila

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Post by sveznadar »

Pobjednici pišu istoriju i nameću svoju istinu!
A takve smo bajke o tim čuvenim borcima pričali da je to bruka, ta vrsta humanosti, hrabrosti i ljubavi je toliko bila izložena pretjerivanju i glorifikaciji da nema normalnog čovjeka kome se to nije u najmanju ruku gadilo iz jednog sitnog razloga: uticalo je destruktivno na zdravu svijest!
Al' eto, taj sistem propade, pojavi se više činjenica, uglova gledanja i istina, svi imamo pravo na svoj stav i sud i pri tome niko neće biti u pravu niti će iko ikome prav zbog drugačijeg razmišljanja!
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

SEHA - Maglovite su mi izjave pojedinih poznanika iz Prnjavora ovdje na temi o partizanima ali i na ostalim temama gdje se dotakinjemo multietnicnosti.
Pa SEHA imenuj , nije problem !!! Zato i služi forum da konstruktivno raspravljamo i razmjenjujemo mišljenja i stavove , naravno , sve dok je u granicama razumnog i bontona !

Pošto se osjećam prozvanim odgovoriću ti , da ne bi bilo zabune oko mojih riječi i stavova !
Ne znam koliko ti je poznato , ali ja sam iz naše ( moje i tvoje ) Hercegovine imao tragične , porodične gubitke od strane ustaša i handžar divizija ( popularno zvanih od strane Hrvata ,,Hrvacko cvijeće,, ) ali sam odgojen da to nisu uradili Hrvati i Muslimani , nego baš onako kako sam naveo , ustaše i handžar divizije ! Tako i danas mislim , tako ću prenijeti i na svoje dijete , jer nema potrebe da nekoga ,,mrzim,, ili ne volim zbog tuđeg zločina ! Ti ljudi imaju svoje ime i prezime i njih smatram odgovornim i krvnicima ! Tako sam živio opet u našoj Jugoslaviji i ponosan sam što pamtim to vrijeme jer ( nadam se da nisam u pravu ) nikada više neće biti takve države !
Moja porodica se borila na strani partizana ( možda i sa tvojim djedom i mnogim drugim djedovima raznih nacija ) i ponosan sam na njih jer su bili na strani antifašista , borili su se i izginuli za pravu stvar !
Onda dolaze nesretne 90te i svi smo pali na ispitu multietničnosti , počev od Slovenije pa do Kosova i Makedonije ( ili je obrnutim redom , nije ni bitno ) niko nije bio spreman da brani te ideale , kažem niko a mislim većina !
Da se vratim na Bosnu u kojoj živim ! U to vrijeme imao sam 20tak godina i već sam čitao štampu , mada nisam baš sve najbolje shvatao , pratio medije i pamtim dosta stvari ! Između ostalog pamtim vrlo dobro jednu izjavu tada aktuelnog predsjednika sda Alije Izetbegovića u novinama koje su izašle nešto malo prije prvih ,,demokrackih,, izbora u BIH ! Na pitanje novinara šta misli o mješovitim brakovima , kojih je u Bosni bilo mnogo više nego u ostalim republikama , čovjek je kratko odgovorio da je protiv i ti brakovi nisu po volji boga , te da su nametnuti bivšim komunističkim režimom !
Taj isti čovjek ratuje u Bosni , pod parolom multietničke BIH , kao i njegove stranačke kolege koji su se rasuli vremenom po drugim strankama ali ideja je ostala ista kao i parola MULTIETNIČA BIH !
Lično nemam ništa protiv takve države i moram priznati da takvo rješenje možda i jeste najpravednije za ovu nesretnu zemlju ali ta ideja multietnočnosti mora biti iskrena , puna razumjevanja i tolerancije što danas nije niti blizu u BIH ! Eto i onaj lik iz Lišanjske svadbe što je vikao protiv Srba vjerovatno glasa za jednu od stranaka koje se ,,bore,, za multietničku Bosnu a u suštini svoje pravo lice pokazuje sa malo alkohola u krvi , a to je i jasan dokaz kako bi bili tretirani da nemamo ustavne zaštite koja se zove Republika Srpska ! Otiđi malo na ,,muslimanske,, forume pa pročitaj komentare MLADIH ljudi koji tek stasavaju i treba da grade ovu zemlju !

Malo duži post ali jednostavno svaku rečenicu čovjek mora da napiše kao prostoproširenu , jer takva je tema , hvata se svaka riječ , svako slovo može biti dvosmisleno protumačeno , sve zavisi kako ga pročitamo ! Živ ti meni bio seha i nadam se da će mo nekada moći i uz koje pićence pričati o lakšim temama , npr muzici !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

STO SE TICE TE MULTIETNICNOSTI I BRATSTVA I JEDINSTVA; TO BI SVE IZUMRLO DA NIJE ONOG SILAJDZICA KOJI TO GRADI I CUVA !!!! :smt005 :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

I tako bi ta prica trajala do u vjecnosti...i tako bih onda ja tebi reko kako je tvoj predsjednik Karadzic izjavio na Skupstini BiH javno preko TV da bi muslimanski narod mogo da nestane...da je sds bio cetnicki 100% i da je sva srpska omladina bila za srpsku stvar,tj,protjerati i pobiti balije.Na kraju sta imam da pisem i objasnjavam,druze ja sam bio pod sds-om u ratu i odradio svoj dug srpskoj drzavi,vidio i osjetio ,,blagodeti,,srpske dobrote i plemenitosti.I moju familiju u Hercegovini su pobili cetnici ali ne zato sto su bili handzar divizija ili ustase nego zato sto su bili muslimani.Konstruktivan razgovor cemo imati o muzici naravno a tvoje vidjenje isto tako ko i moje ni dragi bog nikad nece promijenit...Jedina greska upravo u ovome posljednjem ratu i jeste bila ta sto nije bilo partizana,pa ti sad kontaj...
Srebrena Krila

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

seha wrote:Jedina greska upravo u ovome posljednjem ratu i jeste bila ta sto nije bilo partizana,pa ti sad kontaj...
Ah ti zapadnjaci, zaboravise ubaciti partizane u scenario...
...nego evo kontam...pa ne mogu opet nista skontati...
...ustvari, posto si ti partizan a ja shvabo, evo pustacu ti glasnu elektronsku muziku, a ti kao matori roker povracaj od muke...
...bolje i to nego plin! :P

P.S. nigdje veze. :lol:
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Upravo tako SEHA imamo svi nekakva viđenja stvari i iskustva u bliskoj i dalekoj istoriji !
Jedina stvar koja me tješi u svoj ovoj zbrci je , kada se izjasnim i iznesem viđenje o pojedinim stvarima odnosno događajima , za jedne sam izdajnik a za druge radikal !
To me donekle raduje jer znam da razmišljam svojom glavom i da sam , koliko toliko , realan !
i tako bih onda ja tebi reko kako je tvoj predsjednik Karadzic izjavio na Skupstini BiH javno preko TV da bi muslimanski narod mogo da nestane...da je sds bio cetnicki 100% i da je sva srpska omladina bila za srpsku stvar,tj,protjerati i pobiti balije.
Generalizuješ stvari a ja upravo od toga bježim , a ova zemlja baš zbog takvih stavova ne može biti multietnička !
vidio i osjetio ,,blagodeti,,srpske dobrote i plemenitosti.
Kao što rekoh ... oni imaju svoje ime i prezime ! Pa makar to bilo i moje ime naglasi ga !
Jedina greska upravo u ovome posljednjem ratu i jeste bila ta sto nije bilo partizana,pa ti sad kontaj...
Da je bilo dovoljno partizana do rata ne bi ni došlo !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

E da. Ja ne volim partizane iz razloga sto su ubili ujaka mog oca u drugom svjetskom ratu, bezze na selu, bez nekog veceg razloga, osim sto mozda nije bio na njihovoj strani, ne znam tacno. Elem, taj od tog ujaka mog oca ja sam naslijedio moj 6. prst, i on je dakle bio Sheki. E zato ja ne volim partizane.
A ne volim ni shvabe jer su zarobili mog djeda i drzali ga 4-5 godina u Njemackoj. Jest` da se prica da je djeda imao cak i djecu na nekom seoskog gazdinstvu u Deutschland, nismo nesto ni ispitivali, ali dobro je da je tek kad se vratio napravio jos 9-oro djece... Da nije, ne bi bilo ni mene...

U svakom slucaju da zakljucim PARTIZANI su ZLO! Isto kao i FC Partizan!! :lol: :wink: :wink:

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

MAXIMUS wrote: Eto i onaj lik iz Lišanjske svadbe što je vikao protiv Srba !
Када је то било брате Макс?
Image

Locked