PARTIZANI

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

:smt005
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Upoznah danas malo starijeg Svabu, tj cistokrvnog Njemca sa "srbijanskim ognjistem"..
Radi se o Njemcu ciji su djedovi prije odprilike 200 godina naselili Vojvodinu.. i koji je, sa svojih 17est godina, morao napustiti istu!
Znaci, posle drugog svjetskog rata- kada su Partizani cistili; dobili su naredbu da u roku nekoliko sati napuste imanje i bjeze, ili ce biti pobjeni!
Citava imovina im je oteta, i danas dan je koristi ko zna ko- a on i dalje posjeduje sve papire (kupo-predajne ugovore za zemlju itd).. Vjerovatno bi to mogao i vratiti u svoj posjed, ali, kao sto to on na tecnom Srpskom rece "Nema to vrednost.. Izasao bi vise advokat nego sto je to sve sada vredno"!
Malo sam skeptican, mislim- radilo se o obicnim seljackim porodicama; pa, nije moralo bas tako!

Ipak, sta htjedoh reci- na kraju razgovora me cov´a zganu.. Kaze, Srbi su tih prilika pobili oko 200 Njemaca, od njih (cini mi se) 6000 (ili je 600, ****** ga)..! Glup mi je nacin na koji se izrazio, prema nama kao prema bageli zbog toga, a sta je njegova vojska dolje pobila i unistila.. :roll:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ipak, sta htjedoh reci- na kraju razgovora me cov´a zganu.. Kaze, Srbi su tih prilika pobili oko 200 Njemaca, od njih (cini mi se) 6000 (ili je 600, ****** ga)..! Glup mi je nacin na koji se izrazio, prema nama kao prema bageli zbog toga, a sta je njegova vojska dolje pobila i unistila.. Rolling Eyes
Gomila Nijemaca, a i Madjara je napustila tada Vojvodinu. Jednostavno, platitli su cijenu lose politike svoje maticne drzave, kojoj su 40ih bili naklonjeni.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

"Salas u malom ritu" :)

Ma svi oni seru o zlocinima Srba,bilo partizanskih ili cetnickih,nesumnjivo ih je bilo na mnogo mjesta,i naravno treba iznijeti i sagledati sve,ali to je neuporedivo sa zlocinima okupatora o kojima vise niko ne prica,broj primjer cetnickih zlocina se moze jasno utvrditi i to u broj,samo kao primjer,a gdje su tu srpske zrtve...
Sad svabe kontaju o nekoj njihovoj zemlji,evo po Bosni ih ima isto tako protjeranih,evo nase Svabe su iselili 42 kolektivno sa stvarima i stokom,a zasto...jer pobise svoje prijatelje i komsije kao pripadnici okupatorske vojske i bojeci se srpske osvete.
A ako cemo po tome mjeriti cija je zemlja,ciju su oni zemlju uzeli i naselili se,ciju su zemlju muslimani posjedovali,kazu begovska zemlja ovo,ono...beg darovao ovom muslimanu,pa naslijedio od oca stotine dunuma i sl...a od koga je sve oteto?
Zna se kako je zemlja prepisivana i dokazi unistavani za vrijeme A-U...niko ne sagleda istinu u cjelini,onda dodje srbenda neka i kaze, ma to i jest njihovo bilo jeste mauna :P

Tubonja
Posts: 30
Joined: 29.01.2009. 05:54
Location: Tajna

Post by Tubonja »

Kad je zastao rat i partizani dosli na vlast odma su poapsili sve moje ujake i striceve a djed je bio pobjegao u inozemstvo.Oteli su nam sve i ostali smo bijedni bez idje iceg cak su nam i crijep skinili sa kuce.A to sve zato sto su svi moji bili u cetnicima i branili nase selo od svabe.
Sto rijecima nemozes,pendrekom mozes,itekako.

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

Imaš ti još gorih stvari recimo moja prababa je ostala udovica u onom ratu (djed imao srčani) i ostala sa troje djece, a jedan joj brat bio u četnicima, a drugi u partizanima, pa kad dođu četnici maltretiraju i nju i djecu da kaže gdje joj je brat, čak su ih htjeli i pobiti, a tako isto kada dođu partizani i pitaju za drugog brata, to je žalosno za nas Srbe.
>>>---------------------->>>

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Tubonja wrote:Kad je zastao rat i partizani dosli na vlast odma su poapsili sve moje ujake i striceve a djed je bio pobjegao u inozemstvo.Oteli su nam sve i ostali smo bijedni bez idje iceg cak su nam i crijep skinili sa kuce.A to sve zato sto su svi moji bili u cetnicima i branili nase selo od svabe.
A koje selo su to branili od Švaba?
Nesto nisam cuo na ovoj opstini takve price....cuj inozemstvo :P

Tubonja
Posts: 30
Joined: 29.01.2009. 05:54
Location: Tajna

Post by Tubonja »

Lepenicu su branili i carevu goru.
Sto rijecima nemozes,pendrekom mozes,itekako.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Tubonja wrote:Lepenicu su branili i carevu goru.
Pa da-inozemstvo!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Pa ko je u Lepenici imao crijep 1945 godine ? :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

KAMIKAZA wrote:Pa ko je u Lepenici imao crijep 1945 godine ? :D
Ehehe... :P

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: PARTIZANI

Post by vrsta8472 »


Сјећање на Дан ослобођења Прњавора





Делегација Општинског одбора СУБНОР-а положила је данас вијенце у Спомен парку гдје се налазе бисте четири народна хероја као знак сјећања на Дан ослобођења Прњавора у Другом свјетском рату.Предсједник општинског СУБНОР-а Новак Богићевић подсјетио је да је Прњавор ослобођен 10. јула 1943. године и да је након тога, као ниједан други град у бившој Југославији, био слободан 696 дана.

Богићевић је истакао да се Дан побједе у овој општини обиљежавао пуних 45 година и упутио замјерку локалним властима које су овај датум, након посљедњег рата, избрисале из календара важних годишњих општинских догађаја.

Замјеник начелника општине Прњавор Срећко Аулић, који је присуствовао полагању вијенаца, рекао је да не зна да ли ће Скупштина општине доћи у позицију да промијени раније усвојену одлуку и 10. јули врати у званичне датуме за обиљежавање.

Са подручја општине Прњавор у Другом свјетском рату је од 1941. до 1945. године учествовало 4.500 бораца од којих је око 700 погинуло.

Ова општина дала је и четири народна хероја - Раду Врањешевић, Новака Пивашевића, Вида Њежића и Станка Вукашиновића.

Према подацима СУБНОР-а у Прњавору још има 46 старих бораца и 12 потомака.

СРНА

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: PARTIZANI

Post by ZMIJA »

vrsta8472 wrote:Према подацима СУБНОР-а у Прњавору још има 46 старих бораца и 12 потомака.
Da sam juče umrla ne bi danas pročitala veću glupost,nego što je to ovaj podatak da ima samo 12 potomaka od bivši boraca NORAa, odnosno da i trenutno ima 4x više živih boraca nego potomaka,pa ako su ovi u organizaciji NORa ostarjeli i ishlapili. kakvi su ovo novinari što iznose ovakve lakrdije vezano za potomke boraca NORa ovo je baš sramota.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: PARTIZANI

Post by KAMIKAZA »

Zmlki sto se odma ljutis,nije nam niko kriv sto su nam djedovi bili cetnici :D i od ovih 46 ima pola koji su rodjeni za vrijeme rata :D a sad su borci,mada su se i oni borili :D da izadju na ovaj svjet. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Тихи
Posts: 78
Joined: 28.09.2012. 04:01
Location: цео свет

Re: PARTIZANI

Post by Тихи »

Ноторна лаж да је Прњавор 10.07.1943 ослобођен од шваба, тог дана Прњавор је напустила ргуларна ВОЈСАКА КРАЉЕВИНЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ или четници, исто мјесто гдје се данас налазе споменици на Православни Васкрс ВКЈ или популарно четници су прогласили слободу. Последњи припадник Мотаичког Батаљона који је исто потврдио Жибко Подгорац (инцијатор подизања споменика 1997 на Царевој Гори) у мемоарима, један примјер мемоара се налази у Прњавору код унука Живковог брата коме је и посвећен.
НЕ ЗНАШ С КИМ СЕ КАЧИШ

Locked