Nacelnik naseg Prnjavora

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

MOZDA TAJ NEMA IME; :D kako su sisli iz brda bosi, odma su zauzeli fotelje tako da je sve moguce :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Opet kolektivno upisavanje... Veco, kakvi su to gegovi? Kakva crna imena? E mladosti Prnjavorska... NI za sta vi niste... Drago ruuulzzzzz! :wink:

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

vrsta8472 wrote:Нема имена Ники :?
Naravno da imam ime. Nebojsa se zovem. :wink:

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

ne boj se Nebojsa

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Да Небојша не бој се како рече Ана, већ реци име дотичног господина.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Cudi me kako ti, gradska baba, ne znas o cemu se radi. Ili se samo pravis blesav? :roll:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Видиш да не знам...ајде рециии
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Necuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu... Pojedi se :D

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Данашњи интервју са начелник Томашем из Гласа Српске.

Желим да млади људи остану и раде у Прњавору
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

jedno pitanje iz intervjua:

Шта ћете учинити за младе из општине Прњавор?
ТОМАШ: Пуно дугујем младим људима и настојаћу пуно урадтити за њих, али ћу им уједно бити и највећи критичар. Од њих ћу тражизи да се школују да би сутра себи могли обезбиједити здраву и сигурну егзистенцију. Општина Прњавор ће, поред студентских стипендија ове године, издвојити средства за постдипломске и докторске студије. Инсистираћу да у овој години пошаљем бар два млада човјека на постдипломски студиј у вези са управљањем локалном заједницом да би ми сутра били од користи, јер од Прњавора желим да направим општину, гдје ће млади радо да долазе, а не да одлазе. Посебно ћу улагати у развој културе и спорта. Оно што ћу од младих тражити као један од услова за добијање стипендије, јесте да им након завршетка факултета мјесто пребивалишта остане општина Прњавор.


daj Boze da on ostvari bar ovaj cilj, da ne bude kao sa mojom generacijom visokoskolovanih! dobili stipendije koje su u prvoj godini bile o.k. a npr. u drugoj godini, zbog deflacije, bile su vrijedne samo 20 % u odnosu na prvu...poslije diplomiranja godinama bez posla, jer nisam imao love da nekog "podmazem"! konkurisao sam za radna mjesta u cijeloj tadasnjoj BiH i sire...ali bez sanse! Na kraju me sve to natjeralo u inostranstvo, odakle se ne mislim nikada vratiti!!!????
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

murgo wrote:jedno pitanje iz intervjua:

Шта ћете учинити за младе из општине Прњавор?

ТОМАШ: Пуно дугујем младим људима и настојаћу пуно урадтити за њих, али ћу им уједно бити и највећи критичар. Од њих ћу тражизи да се школују да би сутра себи могли обезбиједити здраву и сигурну егзистенцију. Општина Прњавор ће, поред студентских стипендија ове године, издвојити средства за постдипломске и докторске студије. Инсистираћу да у овој години пошаљем бар два млада човјека на постдипломски студиј у вези са управљањем локалном заједницом да би ми сутра били од користи, јер од Прњавора желим да направим општину, гдје ће млади радо да долазе, а не да одлазе. Посебно ћу улагати у развој културе и спорта. Оно што ћу од младих тражити као један од услова за добијање стипендије, јесте да им након завршетка факултета мјесто пребивалишта остане општина Прњавор.
[/size]

daj Boze da on ostvari bar ovaj cilj, da ne bude kao sa mojom generacijom visokoskolovanih! dobili stipendije koje su u prvoj godini bile o.k. a npr. u drugoj godini, zbog deflacije, bile su vrijedne samo 20 % u odnosu na prvu...poslije diplomiranja godinama bez posla, jer nisam imao love da nekog "podmazem"! konkurisao sam za radna mjesta u cijeloj tadasnjoj BiH i sire...ali bez sanse! Na kraju me sve to natjeralo u inostranstvo, odakle se ne mislim nikada vratiti!!!????
Мурго, смањио си текст па да увећам.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

Vrsta, hvala! ali mozda nije bilo potrebno, jer koga interesuje, on ce procitati cijeli intervju...



Желим да млади људи остану и раде у Прњавору
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

A može i kupiti novine i pročitati.
Pa eto Vedrane nadam se da ćeš mu ti kao budući odbornik u SO-e pomoći u tim nastojanjima. Samo mi jedna stvar nije jasna ako bi se svi toliko školovali pa ko bi onda radio, mislim, lijepo je imati fakultet i veliku platu, ali mora neko i da radi.
>>>---------------------->>>

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Не могу сви купити новине, поготово они који не живе у Прњавору.

Што више школованих људи, биће боље и онима који "раде".
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

[quote="vrsta8472"][quote="murgo"]jedno pitanje iz intervjua:

Шта ћете учинити за младе из општине Прњавор?[




........UCINICE ONO STO DRAGO KALABIC KAZE........ :) :wink: :smt014 :smt014 :smt014 :smt014 :smt014 :smt014 :smt014 :smt014
.....zivot je cudo.....

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

sagittarius_rex wrote:A može i kupiti novine i pročitati.
Pa eto Vedrane nadam se da ćeš mu ti kao budući odbornik u SO-e pomoći u tim nastojanjima. Samo mi jedna stvar nije jasna ako bi se svi toliko školovali pa ko bi onda radio, mislim, lijepo je imati fakultet i veliku platu, ali mora neko i da radi.
zemljak, ima nas dosta sa zavrsenim fakultetom pa ipak radimo kao i svi drugi "normalci". sta nam vrijedi fakultet, ako moramo da gladujemo!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
night eagle
Posts: 112
Joined: 15.12.2008. 17:38
Location: Navaho desert, Arizona,USA

Post by night eagle »

Ne mogu da vjerujem da neko može da pomisli a tek da raspravlja o tome da li vrijedi učiti i školovati se. Pa pobogu (kao što reče naš stari Ekso), zar se vi školujete samo da bi mogli svoje znanje da unovčite ili da nešto znate. Normalno je da svi žele da više da zarade ali sa aspekta školovanja to nije primarni cilj. Zar vam ne prija kad neko postavi neko pitanje a vi znate dati dobar odgovor. Ljudi to je stvar elementarne kulture. Najgori smo u Evropi po stopi pismenosti, dokle više tako a kada neko naš postigne značajan naučni ili stručni rezultat odmah se hvalimo da smo svi takvi.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

vrsta8472 wrote:Не могу сви купити новине, поготово они који не живе у Прњавору.
A mogu da kupe kompjuter pa si zato uvecao tekst da ga narod lakse procita? :roll:

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

night eagle wrote:Najgori smo u Evropi po stopi pismenosti
......oprosti,ali gdje ti dodje do ovog rezultata? Nadam se da ti ne smeta sto pitam.
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Cipiripi wrote:
night eagle wrote:Najgori smo u Evropi po stopi pismenosti
......oprosti,ali gdje ti dodje do ovog rezultata? Nadam se da ti ne smeta sto pitam.
U Ginisovoj knjizi rekorda :D
Ljudi pa mi nismo ni svjesni koliko smo mi u stvari pismena nacija, u nas je tesko naci neku babu ili djeda da neznaju da citaju i pisu, a o mladjim generacijama da i ne govorimo, dok se recimo, u Njemackoj definitivno zna da postoji preko 5 miliona nepismenih, i onda se pojavi ovakav neko i kaze da smo mi naj nepismeniji u Evropi, u nas se izmedju ratova strasno puno posvecivalo paznje skolovanju, ne samo djece vec i odraslih, i stvarno neznam gdje nadje ovaj podatak. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

vrsta8472 wrote:Данашњи интервју са начелник Томашем из Гласа Српске.

Желим да млади људи остану и раде у Прњавору
Da pojasnim:
vrsta8472 wrote: Оно што пише о новинама и што је стварност то су ти небо и земља.
I sve u jednom danu.. Zbogom pameti :?

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

KAMIKAZA wrote:dok se recimo, u Njemackoj definitivno zna da postoji preko 5 miliona nepismenih
To je zato sto kod njih postoji statistika, dok kod nas recimo nema ni tacan broj stanovnika, a da ne pricam o nekim drugim podacima. :wink:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ljudi pa mi nismo ni svjesni koliko smo mi u stvari pismena nacija, u nas je tesko naci neku babu ili djeda da neznaju da citaju i pisu, a o mladjim generacijama da i ne govorimo, dok se recimo, u Njemackoj definitivno zna da postoji preko 5 miliona nepismenih, i onda se pojavi ovakav neko i kaze da smo mi naj nepismeniji u Evropi, u nas se izmedju ratova strasno puno posvecivalo paznje skolovanju, ne samo djece vec i odraslih, i stvarno neznam gdje nadje ovaj podatak. Wink
Kod nas pola nacije nema srednju skolu, tj u Srbiji, a to je po nekom zavodovom ostrazivanju, a po procentu visokoobrazovanih smo na dnu. Srpski najveci univerzitet je ovaj u Beogradu a po nekoliko lista top 500 univerziteta njega tu nema. Osim ljubljanskog, nema nijednog iz bivse YU.
Sto se tice pismenosti, sad se vise mjeri tehnicka pismenost nego obicna, a znam da pojedini univerzitetski profesori ne znaju office paket da koriste.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

seljak iz skakavaca wrote:
vrsta8472 wrote:Данашњи интервју са начелник Томашем из Гласа Српске.

Желим да млади људи остану и раде у Прњавору
Da pojasnim:
vrsta8472 wrote: Оно што пише о новинама и што је стварност то су ти небо и земља.
I sve u jednom danu.. Zbogom pameti :?
Јеси ли глуп или само правиш.

Разлика између агенцијске вијести и овог гдје саговорник прича а то се преноси од ријечи до ријечи је огромна.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Pa sta je ovo Veco? Nije valjda da sam svojim rijecima vise ne vjerujes? :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

Ne zna covjek kud goni... :smt022

Locked