Dobar drug je...?!!!

Pamtim to kao da je bilo danas...
Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Dobar drug je...?!!!

Post by Kum_Ruzvelt »

Kako treba da izgleda dobar drug,prijatelj,...Šta bi bile njegove osobine i da li treba imati mane i koje?
Da li Vas je ikada iznevjerio NAJBOLJI DRUG?
KO VAM je najbolji drug?
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Post by vasko »

hm,dobra tema kume!
moj dobar drug na zalost ne zivi ovdje,druzili se dobrih 16 god i nikada me nije iznevjerio.
doduse sad se rijetko vidjamo ali se cesto cujemo.
pozdrav za njega.
Vasilije
Umro bi na tvojim rukama!

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

Kume odlicna tema!!!

.....danas je tesko imate pravog iskrenog druga,a u danasnje vreme sto vise para imas i vise "prijatelja"imas... zalosno... :cry:

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Metallca je moj dobar drugar :lol: :D :D

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Kundacarka mara wrote:Metallca je moj dobar drugar :lol: :D :D
aaaahahahahahahhahahahaa ta ti je dobra :lol: :lol: :lol:


Ja sam vec zadovoljan, kad drug nepravi piz*darije, kad nije ljubomoran na mene i na druge i kad se moze smijati s njim...

Ali prefektan drug nepostoji, svako ima svoje mane..

User avatar
tehnol
Posts: 271
Joined: 20.04.2007. 23:27
Location: Prnjavor/NS

Post by tehnol »

Kundacarka mara wrote:Metallca je moj dobar drugar :lol: :D :D
Metallica alea lea le

Metallica alea lea le :lol:

Dobar drug je? Hmm tesko pitanje,a odgovor mozda jos tezi.

Tek kada se nadjes u nevolji saznas isinu,ko je drug,a ko ne, i onda si svjestan realnosti,a do tad smo samo drugovi.

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Teško je reći kakav treba biti najbolji drug.Kao što reče "tehnol"tek kad se nađeš u nevolji vidiš ko je kakav.Ja sam se npr.dva puta baš zakačio sa najboljim pajdom ali vrijeme liječi sve pa tako se i mi pomirišmo i postadošmo opet ko šipka i bubanj.A osobina koju treba da ima najbolji drug je iskrenost i još par drugih.Ali bez iskrenosti ništa,ne samo u prijateljstu već i u životu.

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

Skoro sam doživjela nešto veoma ružno od osoba koje sam smatrale ze dobre prijatelje..računala sam da se u svakom trenutku mogu osloniti na njih ali prevarila sam se :cry: strašno mi je žao.
I tada sam shvatila da ustvari imam samo par pravih prijatelja..a sve ostali su poznanici za neku neformalnu priču i čisto izlazak na kaficu.
Ali i bolje da pokažu svoje pravo lice sada a ne kad mi stvarno zatreba njihova pomoć...


Tek kad se nađem u nevolji vidjeću ko mi je pravi prijatelj. :wink:

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Snjezo, ote mi rijeci iz usta... Ipak, hvala; nisam morao ja da se mucim i pisem...

User avatar
DJ_$rbo
Posts: 515
Joined: 11.11.2007. 22:28
Location: tamo negdje ispod neba a iznad zemlje ...
Contact:

Post by DJ_$rbo »

metalica mrš, mrš, mrš !!!!!!!!!!!

Žrtva sam turbofolka :lol: :lol: šalim se naravno :roll:

Smatram da dobar drug je ona osoba kojoj možeš povjeriti sve svoje tajne :wink:
Imam jednog al vrjednog 8)

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Mislim da se to manje-vise svima desilo. Jednostavno se cini kao neminovno, neko nepisano pravilo.
A friend in need is a friend indeed.
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
tehnol
Posts: 271
Joined: 20.04.2007. 23:27
Location: Prnjavor/NS

Post by tehnol »

DJ_$rbo wrote:metalica mrš, mrš, mrš !!!!!!!!!!!

Žrtva sam turbofolka :lol: :lol: šalim se naravno :roll:
To sto je kundacar rekao, a ja se nadovezao nije vezano za muziku, to je citat jednog beogradjanina kada je ona gostovala u bg :lol: http://www.youtube.com/watch?v=FvTLHoqZEWI

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Post by Striker »

Nicky je dobar drug ... :D:D:D
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Dobrih poznanika imam sijaset, ali pravih prijatelja samo par.
Mislim da je ova : " A friend in need is a friend indeed " najadekvatnije objašnjenje kvalitetnog " prijateljskog odnosa.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Nemam dobrih prijatelja :lol:

Šta ćeš jak kriterijum da bi meni neko mogao biti dobar prijatelj :?

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

Kad ti je los dan, pokvari ga i njemu :D
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
marianna
Posts: 465
Joined: 21.06.2007. 09:49
Location: On the face of the place

Post by marianna »

Onaj ko ti uljepsa dan malim stvarima i pokaze ti koliko mu znaci sto si uz njega srecnim i tuznim situacijama.
OK ovo, " A friend in need is a friend indeed ", ali zar nije pravi prijatelj ko se iskreno raduje sa vama kad vam dobro krene?

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Post by zacaria »

my friend is far away...sadic sadic
O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

User avatar
lisnato_testo
Posts: 758
Joined: 12.11.2007. 11:23

Post by lisnato_testo »

"A friend in need is a friend indeed,but friend with weed is better..." :wink:

Placebo

Prijateljstvo je precenjeno,imam dovoljno pravih prijatelja i armiju lažnih.Pravi prijetelj je onaj... :P
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Moji dobri drugari su naravno i lisnata tijesta... :D
alaj ih volem,
Npr
kad se popije, pa smazem jedan da policija izmjeri manje alkohola...
POMOGNU KOLIKO GOD MOGU... :D

zoki05
Posts: 725
Joined: 05.07.2005. 09:49
Location: Prnjavor

Post by zoki05 »

Stojakoviću...!

Onaj koji ti vjeruje!

Mislim da bi trebali znati ljudi koji su vrjedni tog, i mnogo više njih koji vrijede ove teme!!!
Vazduh treperi kao da nebo gori, sprema se oluja...

User avatar
bebaaa
Posts: 1087
Joined: 16.09.2007. 15:17
Location: prnjavor

Post by bebaaa »

marianna wrote:Onaj ko ti uljepsa dan malim stvarima i pokaze ti koliko mu znaci sto si uz njega srecnim i tuznim situacijama.
OK ovo, " A friend in need is a friend indeed ", ali zar nije pravi prijatelj ko se iskreno raduje sa vama kad vam dobro krene?
U potpunosti se slazem sa tobom...
...Ako ti zivot da 1000 razloga za plac,
ti dokazi da imas 1001 razlog za smijeh...

User avatar
mala
Posts: 405
Joined: 20.06.2007. 23:56
Location: Bogu iza opanaka
Contact:

Post by mala »

Dobar drug je moj Lune (pekinezer), on me nikad nije izdao i uvijek je tu, u dobru i u zlu :)
A medju ljudima jos nisam pronasla pravog prijatelja, imam ja masu drugova i drugarica, ali nijedan/a nije onaj pravi prijatelj...
mada, imam jednu collegicu s kojom se druzim vec 18.god :lol:, ali je ljubomorna na sve sto ja imam, pa tako da..............................................ni to mi nije pravi prijatelj :roll:

"Onaj ko ti uljepsa dan malim stvarima i pokaze ti koliko mu znaci sto si uz njega u srecnim i tuznim situacijama."
E da je ovo naci,ali takvih osoba je stvarno malo...
Can you maintain me?!

User avatar
Mawy
Posts: 347
Joined: 11.12.2007. 17:08
Location: btk.

Post by Mawy »

Prawi prijatelj je onaj koji je uwek tu pokraj tebe..i u dobru i u zlu...Uwek se trudi da ti pomogne koliko mozhe i kak0 mozhe..Kad ti treba rame za plakanje znash de tjesh to natji..Prawi prijatelj uwek pokushawa da te shwati...Prawi prijatelj je iskren, neiskwaren, dobar, onaj koji zna da saslusha..Koji zna da ustane i u pola notji samo zbog was..dok se wi njemu izjadate...0n ume da was oraspolozhi u swakom trenutku..Prawi prijatelj je onaj na k0ga uwek mozhete da se oslonite i koji tje was uwek podrzhawati...Taj prijatelj je spreman da se rizikuje za was..swaki chowek ima swoje wrline i mane..Ali to ti ne smeta puno ak0 shwatish kakwa je osoba taj chowek u dushi......Ali weoma je teshko natji prawu osobu kojoj se mozhesh u swemu poweriti i koja te nikad netje razocharati...Prijateljstwo sa nekim kako pochne tako mozhe i da se zawrshi..ili was zhiwot odwuche na drugu stranu ili se poswadjate zbog neke gluposti..Ali ipak..taj PRAWI PRIJATELJ te jednostawno woli takwu kakwa jesi i ne bi te menja0..a shto je po meni najbitnije, znash da te nikad netje razocharati...Ne trebash ti biti bogat da bi nashao prawog prijatelja..mislim, kad nadjesh tog prijatelja ti si najbogatiji chowek na swetu..
A sa druge strane postoje i "prawi prijatelji" koji su sa tobom samo kad njima ness treba..Razocharaju te bash onda kad se najmanje nadash, kad ti je potrebna neka potpora ili neki sawet...Ti si dobra osoba, i takwi ljudi te ne zasluzhuju..oni od tebe na neki nachin samo prawe budalu,i "iskorishtawaju" tebe i twoju dobrotu...Ne treba wer0wati swak0me..Postoje trenuci u kojima tjesh wideti ko ti je zapraw0 prawi prijatelj a k0 ne...
Ja imam prawih prijatelja..Njima se mogu u swemu obratiti i trazhiti za pomotj..I znam da me nikad netje razocharati..bar sam sigurna u to..

t0lik0 od mene (:
..i touched her ooh, she touched my aah.. ^^

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Mawy, neznam engleski... Hajd prevedi to na srpski... :D

Locked