Quo vadis Prnjavor?

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

drecavo,kicavo,bezukusno i golemo.
Ovo je nazalost sablon vecine gradova na Balkanu. U pitanju su ogromne pare, u gradnji svega i svacega sto se naziva ''rezidencijalni kompleks'', a ovdje je mnogima to na prvom mjestu. Pojedini gradovi lice na torte sa svim narandzastim, crveni, zutim i kenjkavim fasadama.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Kostakurta
Posts: 537
Joined: 26.03.2005. 09:10

Post by Kostakurta »

Nego ima jos jedan segment koji Prnjavor cini nesto kao Reno u Nevadi USA.
Za koga kazu,,najveci mali grad na svetu,,
Ako je iko primetio od tih svih zgrada ni jedan da je veca od cetiri sprata tipicno krkanski.
Svaki gradic ili grad tezi jednoj vecoj zgradi ili popularno nazvano neboder.
Ustedi se na prostoru itekako.Medzutim lakse srusiti neku stariji objekt,uzurpirati tudze placeve i posede ili ih nazor kupiti za neku mizeriju i onda udariti po kiceraju i neukusu.
Kako rece ako poredimo sa nekim gradom to je onda Reno :lol: samo sto bi slogan malo izmenio.
,,najvece veliko selo na svetu,, :roll:
Odmah sam ja znao da tu nesto smrdi
kaze tip iz komunalnog

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Kosta, promasio si..
Nasta bi tek onda grad licio ako bi jedna zgrada bila veca od druge, itd... znaci, prati se bar to..
Ako si vani, trebao si skontati bar to...

User avatar
okrivljena
Posts: 270
Joined: 27.07.2007. 23:07
Location: zemlja

Post by okrivljena »

seljak iz skakavaca wrote:Kosta, promasio si..
Nasta bi tek onda grad licio ako bi jedna zgrada bila veca od druge, itd... znaci, prati se bar to..
Ako si vani, trebao si skontati bar to...
Ti se javi, ti znas
Jedino ekser ne ide glavom kroz zid!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ja sam vec jednom pitao prosle godine za ovaj slucaj :? mada kad su od nekih pojedinaca djeca u pitanju ,nebi me cudilo da je se sve i zataskalo, zalosno da se takvo nesto i u nas dogadja, odluku o iskljucenju mislim da svi podrzavaju, ali ako je to konacna, mada sumnjam. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

Teško je komentarisati bilo šta ako se lično ne znaju te osobe. Naravno da nije normalno podržavati bilo kakvo nasilje, ali ko zna šta sve stoji iza tog i sličnih slučajeva o kojima čak niko do sada nije ni pisao, pa baš sad odjednom da se govori o tome, a znam da je bilo i tri put gorih stvari.
>>>---------------------->>>

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Satima tukli mladiće

Kumovi Dalibor Deket (33) i Boris Lipovčić (26) iz Prnjavora uhapšeni su juče zbog sumnje da su brutalno pretukli Denisa Suvajaca(20), Igora Vučanovića (20) i Aleksandara Hemuna (20)!

Deket i Lipovčić su se nad trojicom mladića čak tri sata iživljavali, udarajući ih šakama i nogama. Zaključavali su ih u gepek automobila "pasat" i pretili da će ih obesiti ili baciti u Ljubićko jezero!

Siledžije na slobodi

Pretučenim mladićima je pomoć ukazana u prnjavorskom Domu zdravlja, a najgore je prošao Suvajac, koji je od udarca nogom u glavu zadobio potres mozga. Pretučeni mladići od straha slučaj nisu ni smeli da prijave policiji, ali je brutalno premlaćivanje videlo desetak svedoka, tako da su nasilnici privedeni. Ipak, nakon kriminalističke obrade, oni su pušteni da se brane sa slobode.

Prema tvrdnjama pretučenih mladići, sve se dogodilo u noći između ponedeljka i utorka. Deket i Lipovčić su ih počeli tući oko 23 časa u kuglani „Markus". Vučanović i Hemun sedeli su za šankom, a Deket i Lipovčić su se kuglali. Pri odlasku u toalet, Deket je prolazio pokraj mladića i primetio da mirišu na naftu. Igor Vučanović, koji na potiljku ima ranu od udaraca o zid, kazao je da su pre dolaska u kuglanu sipali gorivo u svoj automobil, ali ih je Deket optužio da su krali naftu.

- Počeo je da me udara. Prvo mi je opalio šamar, a onda mi je glavom lupao o zid. Uzalud smo govorili da ode na benzinsku pumpu i proveri jesmo li sipali gorivo. Nastavili su da nas tuku, a njihovi prijatelji su pokušavali da ih zaustavi. U kuglanu je došao Suvajac, koji je pokušao da nas odbrani, ali su i njega počeli da mlate - priča za Press RS Vučanović.

Brutalno premlaćivanje gledalo je desetak svedoka, ali niko nije smeo da se suprotstavi pijanim kumovima, koji su sve goste isterali na parking, gde su nastavili da tuku mladiće. Najgore je prošao Suvajac, koji je pokušao da pozove policiju, ali - su mu nasilnici oteli telefon.

Desetak svedoka

Od udarca on je pljuvao krv, a dobio je i udarac nogom u glavu, od čega je izgubio svest. Za trenutak je batinanje prestalo, pa su Vučanović i Hemun ošamućenog Suvajca stavili u automobil i povezli u bolnicu. Međutim, pijani kumovi su ih presreli i iz auta su izvukli Suvajca, koga su odvezli u kafe-bar "Trokadero", vlasništvo Lipovčićevog brata. Ugurali su ga u toalet i nastavili da ga tuku, a drugoj dvojici su zapretili da ga neće pustiti, ukoliko i oni ne dođu u taj kafić.

Suvajac kaže da su ih posle toga nagurali u Lipovčićev "pasat" i odvezli na Ljubićko jezero.

- Na jezeru su nas naterali da klečimo i nastavili nas tući, tražeći da priznamo ko je udario Deketa, jer je i njemu usna bila rasečena. Iako nismo znali ko ga je udario, ja sam se izvinjavao, a onda su Hemuna i Vučanovića zaključali u gepek, a mene nastavili da tuku. Pretili su da će nas baciti u jezero, a zatim da će nas obesiti o drvo - priča Suvajac.

Kada je batinanje okončano, nasilnici su Suvajca naterali da vozi do pekare "Cvjeta", gde su ih, "u znak pomirenja", častili hranom, a onda ih konačno pustili da idukućama.

Ubili mu oca na svadbi

Kako saznajemo od pretučenih mladića, oni Deketa i Lipovčića odranije poznaju. Igoru Vučanoviću je pre nekoliko godina otac poginuo i to baš na svadbi Borisa Lipovčića.

- Na toj svadbi je došlo do tuče, u kojoj je neko udario mog oca. Od siline udarca on je pao na zemlju, a pri padu udario je glavom o pod, usled čega je preminuo. Taj slučaj nikada nije rasvetljen i svi se ponašaju kao da se to nije ni dogodilo - kaže Igorov brat Saša Vučanović.

On dodaje da se nada da premlaćivanje njegovog brata ipak neće proći nekažnjeno.

O.Matavulj - Press RS
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

x..KIST..x
Posts: 5
Joined: 08.09.2008. 20:20

Post by x..KIST..x »

Ovde stvarno svaki komentar je suvisan.
Razumljivo je kad se neko potuce,
ali ovo je stvarno previse.
Valjda ce i nase pravosudje se oglasiti, posle kafe
pauze i normalno reagovati na ovaj cin.

User avatar
sneki
Posts: 400
Joined: 01.10.2007. 16:49
Location: Austrija

Post by sneki »

I ja se nadam.Momci su pretuceni ni krivi ni duzni.
Ovo je van svake pameti.
Samo bi trebalo da i oni sve to dozive na svojoj kozi,pa da vide kako je.
Zao mi je tih momaka,jos nemogu sebi doci... :cry:
Neki piju od tuge,neki od radosti a neki od jutra...

User avatar
zeko_sisko
Posts: 383
Joined: 30.09.2007. 16:14

Post by zeko_sisko »

Sneki, 'ajde, molim te, opisi nam sta se tacno desilo tu. Vidim da znas da su momci neduzni pa da cujemo i ostatak price.

User avatar
sneki
Posts: 400
Joined: 01.10.2007. 16:49
Location: Austrija

Post by sneki »

Zekicu dragi,imas pricu na pocetnoj pa je procitaj...
Ili jos bolje,ispricaj je ti jer ocigledno znas da su momci "KRIVI" i da je trebalo 3 sata da se neko na njima izivljava...
SRAMOTA....
Neki piju od tuge,neki od radosti a neki od jutra...

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

Sta reci na sve ovo nasilje koje se desava u nasem okruzenju?
BRUKA I SRAMOTA!
Zar je moguce da postoje takvi ljudi,ma kakvi ljudi monstrumi da se izivljavaju nad tim neduznim mladicima?!
I da niko nije reagovao da im pomogne i spasi te torture?
Neka nam bude na cast,ako smo izgubili ono malo ljudskosti u sebi!
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

Ovde nesto nestima,ako je bilo desetak gostiju i ako niko nije ima m..a da priskoci u pomoc, pa zar niko nema mbilni kod sebe da pozove policiju,konobar ili konobarica u slucaju tuce u kafani koliko ja znam su duzni da pozovu policiju,jer kako sam procitao ovo nije bila samo tuca vec i izivljavanje nad momcima,ovu dvojicu poznajem a momcima zelim brz oporavak........ZNA LI IKO PRAVI RAZLOG?
.....zivot je cudo.....

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

Bez riječi, pa to je stvarno za nevjerovat!!!!!!!!!!!
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

STVARNO BRUKA I SRAMOTA;ovu dvojicu pocinioca znam jos dok su bili mali, kasnije sam ih malo izgubio iz vida, ali neznam sta je uticalo na njih da postanu takvi, a sto se tice ovih momaka Vucenovica i Hemuna ; momci su prva liga, znam ih od rodjenja i nemam niti jednu losu rijec za njih, za Suvajca neznam o kom se od njih radi i ciji je, jer po imenima ih bas ne pamtim, stariji sam covjek :D ali predpostavljam da je ovaj sa Cera i ako je on onda se radi o dobrom momku , znaci da je u pitanju samo sila, i koliko god mi bilo zao i jednih i drugih ,pocinioci trebaju da odgovaraju, jer ako se ne bude reagovalo ,ispast ce da je i dalje aktuelna ona:DA NA SIROTINJI SVAKO KU*AC OSTRI..
Jos nesto ,nisam siguran da su godine starosti koje su objavljene tacne, ali nema veze, bitna je sustina.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Suvajca neznam o kom se od njih radi i ciji je, jer po imenima ih bas ne pamtim, stariji sam covjek Very Happy ali predpostavljam da je ovaj sa Cera i a
Mislim da je malac sa Karaca.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

regeman wrote:
Suvajca neznam o kom se od njih radi i ciji je, jer po imenima ih bas ne pamtim, stariji sam covjek Very Happy ali predpostavljam da je ovaj sa Cera i a
Mislim da je malac sa Karaca.
Jest sa karaca.
Idemo dalje ...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Quo vadis Prnjavor?

Post by vrsta8472 »

Image



Image



Image


Image



Image



Image



Image



Image


Image



Image


Image


Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Quo vadis Prnjavor?

Post by Sheki »

Na 11 tema fenomen okacio slike? Pa kako ti nije mrsko zaboga?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Quo vadis Prnjavor?

Post by vrsta8472 »

Не идем сваку посебну слику за додавање, већ прво идем на опцију "Уреди" на теми гдје сам већ објавио слике ... онда

Image

па онда . . .

Image

Иииии имаш једне те исте слике на више подфорума...

За тај посао је потребно нешто мање од 2 мин :lol:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Quo vadis Prnjavor?

Post by vrsta8472 »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Quo vadis Prnjavor?

Post by Sheki »

A smisao da bude na svakoj temi ista slika je?? :shock:

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Quo vadis Prnjavor?

Post by Hirurg »

600 de malo oladi ziv bio :)

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Quo vadis Prnjavor?

Post by Nicky »

Kopiraj/Nalepi HAHAHAHAHAHAHAHAHA :smt005 :smt005 :smt005

Locked