Pomozimo Zeljki da lakse preboli bolest

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Cim saznam koliko kosta kod njih javljam ti.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Danas smo Vidanka i ja bili kod Zeljke, i dogovorili smo se sa njim da mu ovih dana uvedemo bezicni internet, od para sto smo skupili na okupljanju forumasa.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

БАШ ЛЕПО.... САДА ЋЕ МАЛИ ЖЕЉКО БИТИ СА НАМА НА ФОРУМУ.... :wink: :lol: :lol:
ImageImage

NeCo i ĐoKo
Posts: 1
Joined: 05.04.2008. 14:35
Contact:

pomoć

Post by NeCo i ĐoKo »

mi ćemo pomoći koliko god možemo i ako je to potrebno. i čuli smo da je imao želju za nekim iigricama mi smovecjednu nasli...a ako treba i finansiski samo koliko se daje otprilikke?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Da Zeljko je zadnji put kad smo bili kod njega pitao za igrice. Ako imate koju igricu viska posaljite mu postom.

Uplacuje ko koliko da. Ima spisak pa se nadjite u nekom "prosjeku".
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

kum1
Posts: 450
Joined: 19.04.2007. 10:41
Location: Prnjavor
Contact:

spisak

Post by kum1 »

a gdje je taj spisak_askdma skmd asldl;as d :? :) 8) :( :o :lol: :wink: :x :D

DANI
Posts: 3
Joined: 08.04.2008. 16:06

Post by DANI »

raftaman wrote:Zdravo
evo sad sam dobijo odgovor od Biotest, Michael Becker.

Ova adresa je dobila "Zuschlag"(neznam rijec na nasim)da prodaje taj medikament u Bosnu.

Unifarm d.o.o.
Novo Naselje Bistarac
75300 Lukavac
Bosnia & Herzegovina
phone/fax: +387-35-550-136 / 550-860
e-mail: dzenad.korman@unifarm.ba
web: www.unifarm.ba


Njemu nije jasno, sto to mora da se kupi, jel taj medikament je bezplatno na citavom svjetu ako ima potrebe. Kaze da je to onda politika drzave, ako se mora za to placati !!!!.
Ako neko bude mogo da se raspita kod Unifarm koliko kosta. Ja ipak nisam dobro u pisanje. Bilo bi super da mi javi preko Mail rstojanovic@web.de. Taj covjek me zamolijo da mu odgovorim sta se desava dalje.

PS: izvinite za moje lose pisanje
Medju novijim sam na ovom forumu, ali pratim sta se desava sa i oko Zeljka.
Sto se tice Unifarma i Haemoctina kod nas evo odgovor koji je poslan iz Unifarma jos u februaru:

From: Almir Omic [mailto:almir.omic@unifarm.ba]
Sent: 21. februar 2008 15:58
To: xxxx
Subject: Re: HAEMOCTIN

Poštovani,

Preparat je u postupku registracije i još nije prisutan na tržištu BiH.Cijena još nije utvrđena.

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

Kako je Zeljko, Vrsta ti si upucen u desavanja -napisi nesto :) :wink:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Zeljko je dobro, ovih dana trebamo da mu uvedemo net. Nikako da se dogovore oko termina da im dodje majstor, a i ovih dana je kisa padala pa nije mogao da se penje na krov. Cim bude nesto novo, postavljam ovdje...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

Hvala Vrsta,ako bude nesto novo napisi :) :wink: pozdrav

User avatar
vajking
Posts: 212
Joined: 16.08.2007. 15:21
Location: Prnjavor

Post by vajking »

cim plata legne odmah saljem..
There is no replacment for cubic displacment.....

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

VUJINOVIĆ SAŠA 50€
MIJATOVIĆ MILOVAN I BOSA 100€
STANIĆ PETAR I MIRJANA 100€
STANIĆ BORE I LJUBIC 100€
MIJATOVIĆ NEDELJKO 50KM
TOMAŠ NEŠO 100KM
JELIĆ VLADO 50KM
STANIĆ VELJKO I NEDELJKA 100€
VUKOVIĆ GROZDA I VOJKO 50KM
KRESOJEVIĆ GORAN 50KM
RISTIĆ STOJAN 20€
RUDONJIĆ DUŠKO 40€
MIRKO GOLIĆ 20€
NUMIĆ VLADO 20€
LAZIĆ VIDOMIR 20€
PROŠIĆ MEDINA 20€
VIZIČANIN ZORAN 20€
SLATINAC GORAN 10 €
BRKOVIĆ RADOVAN 20€
RADIĆ ZLATKO 25€


Zahvaljujem se Ceciliji i njenim komšinicama

Жељко
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Замолио сам посланика у Скупштини Републике Српске, Срђана Мазалицу да постави посланичко питање Министарству здравља и социјалне заштите зашто лијек Haemocitin SDH 1000 који је потребан Жељки није на позитивној листи лијекова...

Добио сам овај одгвор.

Vedrane,

budući da nisam htio čekati prvu narednu sjednicu NS RS (pitanje je da li bi odgovor stigao do tada), odlučio sam se na postavljanje pitanja mailom g.-đi Vandi Marković-Peković, pomoćnici Ministra zdravlja i socijalne zaštite, nadležnoj za farmaceutska pitanja, i dobio sam sljedeći odgovor:

Poštovani gospodine Mazalica,

Povodom Vašeg dopisa, u međuvremenu sam se raspitala u FZO (Fond zdravstvenog osiguranja) RS oko terapije za pacijente oboljele od hemofilije. FZO RS nabavlja određenu terapiju (rekombinantni humani faktor koagulacije VIIa) koja je potrebna ovim pacijentima kao što i vrši refundacije za ono što nije nabavljeno a potrebno je.

U dogovoru sa dr Mirom Zrilić iz FZO RS, predlažem da se prije eventualnog pismenog obraćanja ukoliko budete smatrali potrebnim, Vi ili porodica pacijenta obratite dr Zrilić ili farmaceutu Vesni Đurđević u FZO radi dobijanja potpune informacije o postupku nabavke/refundacije i potrebnoj dokumentaciji.

S poštovanjem,

mr ph Vanda Marković Peković
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Anci
Posts: 143
Joined: 17.05.2008. 20:32
Location: prnjavor-strpci

Post by Anci »

I Vrsta kako je sad Zeljko, jel dobio internet :?:

Nadam se da je bolje :?

pozz Vrsta
~~~Anci~~~

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Жељко је уреду, ако се изузму проблеми које има због кољена. Иде свакодневно на физикалну терапију. Једна форумашица (опет не смијем да кажем име док не добијем одобрење) је преко неке фирме успјела да та фирма донира 20 ампула тог лијека. Онда чекамо одговор од Фонда ПИО -зашто тај лијек није на позитивној листи. Један посланик (мој пријатељ) је поставио то као посланичко питање и на првој наредној сједници Скупштине РС добит ће одогвор. Онда преко (опет не могу да кажем име) дјевојка из Прњавора која тренутно живи у БЛ је успјела преко Министарства за омладину и спорт да они донирају једну ампулу тог лијека и преко ње ћемо ако Бог да, да снимимо једну емисију о хемофиличарима. Требала би да буде приказана у семптембру, да мало шира јавност се упозна са тим људима који болују од те болести. И Жељко би требао отићи на преглед у Италију то сада сређујемо, како би ти доктори дали дефинитивну дијагнозу и да пропишу терапију. Интернет још није уведен, јер треба нека јача антена, нема оптичке видљивости са базном станицом. Надам се да ће ту јачу антену набавити чим прије.

Željko je uredu, ako se izuzmu problemi koje ima zbog koljena. Ide svakodnevno na fizikalnu terapiju. Jedna forumašica (opet ne smijem da kažem ime dok ne dobijem odobrenje) je preko neke firme uspjela da ta firma donira 20 ampula tog lijeka. Onda čekamo odgovor od Fonda PIO -zašto taj lijek nije na pozitivnoj listi. Jedan poslanik (moj prijatelj) je postavio to kao poslaničko pitanje i na prvoj narednoj sjednici Skupštine RS dobit će odogvor. Onda preko (opet ne mogu da kažem ime) djevojka iz Prnjavora koja trenutno živi u BL je uspjela preko Ministarstva za omladinu i sport da oni doniraju jednu ampulu tog lijeka i preko nje ćemo ako Bog da, da snimimo jednu emisiju o hemofiličarima. Trebala bi da bude prikazana u semptembru, da malo šira javnost se upozna sa tim ljudima koji boluju od te bolesti. I Željko bi trebao otići na pregled u Italiju to sada sređujemo, kako bi ti doktori dali definitivnu dijagnozu i da propišu terapiju. Internet još nije uveden, jer treba neka jača antena, nema optičke vidljivosti sa baznom stanicom. Nadam se da će tu jaču antenu nabaviti čim prije.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Данас ми је Бранкица доњела налазе и потврду из КЦ Бања Лука да више немају тог лијека на лагеру који је потребан Жељки.

Danas mi je Brankica donjela nalaze i potvrdu iz KC Banja Luka da više nemaju tog lijeka na lageru koji je potreban Željki.


Image

Image

И још ме је замолила да се захвалим у њено име Дринић Вујадину и Слађани који су дали 100 евра.

I još me je zamolila da se zahvalim u njeno ime Drinić Vujadinu i Slađani koji su dali 100 evra.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

PRERADOVIC
Posts: 1
Joined: 13.06.2008. 00:21
Location: slovenija

pozdrav

Post by PRERADOVIC »

zeljoo je moj neki daljni rođak..prvi rođak mog rođaka ;) hehe
ljepo to od vas ste dali njega na staranicu i svakako trebamo cim vise donirat da bude sa zeljom sve uredu ... jer to i svi zelimo.

User avatar
HOMER SIMPSON
Posts: 94
Joined: 03.02.2008. 11:34

Post by HOMER SIMPSON »

kome mogu da predam pc igrice za zeljku nakupio sam par komada,nisu neke al ako mu valjaju nek se izigra malo

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Post by PIKI »

Vedrane mogu i ja da pomognem oko igrica kome mogu to da dam a sto se tice antene javi mi na mail kakva treba.! Novcano cu da pomognem kada dobijem platu pozz
Image

veko40
Posts: 1
Joined: 28.06.2007. 04:46
Location: austr
Contact:

cao

Post by veko40 »

zelim zeljko da ozdravi stvarno mije zao kad tako nesto procitam ja cu se ovde raspitati imam dobrog prijatelja koji radi u apoteci toje ustvari njegova apoteka ako bude bilo obavezno cu uzeti ja se nalazim u australiji a rodom sam sa srbacke opstine cim budem pronasla nazvacu njegovu mamu svima pozdrav iod mene hvala ko tom detetu zeli da pomogne i jasam maka znam kako je njegovoj mami pozdrav od verice

Živorad
Posts: 821
Joined: 05.06.2008. 18:48
Location: ILOVA FOREVER

Post by Živorad »

BRAO LJEPO OD VAS
ČESTITKE PRIJE SVEGA
SAD KAD ZNATE KOJI SAM ZNAJTE DAĆ VAS ZEZAT ZA SVE VAŠE BUDALŠTNE

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Post by PIKI »

SVAKA CAST I CESTITKE I OD MENE !!
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Од Жељке

NAČELNIK OPŠTINE PRNJAVOR 800,00 KM
BORAČKA ORGANIZACIJA OPŠTINE PRNJAVOR 200,00 KM
PRNJAVOR-INFO 440,00 KM
BILJANA MUJANIĆ 250,00 KM
KRESOJEVIĆ BORO 50,00 KM





Z A H V A L N I C A

ZAHVALJUJEMO SE NA POMOĆI ORGANIZOVANOJ U BEČU
GOSPOĐI SVJETLANI (CECILIJA) I GOSPODINU EDINU K.


ZAHVALJUJEMO SE RTG KABINET „DIAGNOSTIK“ VEDRANU I ĐURI LEPIR NA POMOĆI.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
PARTIZAN & PAOK
Posts: 113
Joined: 22.10.2008. 12:21

Post by PARTIZAN & PAOK »

Cestitam svima na podrsci za Željku.Vedrane tebi svaka pohvala za ono sto organizujes pomoc bolesnoj djeci u Prnjavoru.Čitao sam i o Vedrani i sada o Željki i stvarno cestitam ti.Bravo ljudi samo tako nastavite!!!!Čestitam i Željkinoj hrabroj majci koja se bori za njegov život.


DRŽI SE ŽELJKO!SAMO NAPRIJED!
partizaneeee partizan ole ole samo jedno ime znam partizan beograaad

ima jedan tim,
ceo sam zivot s njim,
pevam svaki dan,
ej napred partizan

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pomozimo Zeljki da lakse preboli bolest

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Locked