Pomozimo Zeljki da lakse preboli bolest

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Pomozimo Zeljki da lakse preboli bolest

Post by vrsta8472 »

Pomozimo Željki da lakše preboli bolest

Image

Blatešić Željko je odličan učenik 8. razreda Osnovne škole "Branko Ćopić" u Prnjavoru. Željki je u prvoj godini života, dijagnostikovana bolest hemofilija.

O hemofiliji više možete pročitati ovdje. Svaki mjesec treba mu lijek Haemocitin SDH 1000, u slučaju da se ne povrijedi onda mu treba više od jedne doze lijeka. Kutija lijeka košta 1200 €. Ta cijena je previsoka i za najbogatije porodice koje žive u našoj republici, a kamoli za samohranu majku koja nema stalno zaposlenje. Željko je povrijedio desno koljeno prije dvije godine i sada ide na fizikalnu terapiju u Banju Kulaše. Do sada su se snalazili za taj lijek uz pomoć dobrih ljudi koji su mu omogućili da može taj lijek redovno da prima. Ovom prilikom Vas molimo da vašu humanost pokažete i sada kao što ste pokazali prilikom pomoći za tri operacije srca, naših malih sugrađana.

Željki je potreban lijek Haemocitin SDH 1000. Ako neko od vas zna način na koji mu se može obezbjediti taj lijek, može da se javi na mail vedran@prnjavor.info ili da nazove Željkinu majku Brankicu br. +387-65-827-304.

Unaprijed hvala - redakcija prnjavor.info

Otpusna lista

Image

Image

Lijek Haemocitin SDH 1000

Image

Ampula

Image

Kartica za hemofiličare

Image

Željko Blatešić

Image

Image

Devizni i KM račun

Image

Image
Last edited by vrsta8472 on 18.03.2008. 17:54, edited 2 times in total.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Ljubi69
Posts: 31
Joined: 26.05.2007. 20:08
Location: DO

Post by Ljubi69 »

U svakom slucaju cemo da pomognemo, samo da se raspitam kod prijatelja i poznanika pod kojim uslovima se moze nabaviti ovaj lijek!
A tebi Vedrane veliki respekt kad se tako angazujes za pomoc nasoj djeci i kojima je pomoc najpotrebnija.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Zeljo je moj drug!Sad cu aktivirati neke ljude po inostranstvu,dace Bog pa ce se odazvati kao i dosad!
Nedaj se Željo!

AngeluS
Posts: 1
Joined: 13.12.2007. 14:36

Post by AngeluS »

Zivim mozda 20m od Zeljke,znam kako je momak super,uvek veseo i radostan .
Svaka cast Vedranu za pomoc koju pruza Zeljki i Brankici.

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

DAĆU U KEŠU,SUTRA NA UTAKMICI!!!
VRSTA,TRAŽI OD FRANZA TELEFON I TRZNI ME U 18.30 DA PREUZMEŠ PRIJE POČETKA...
PREMA MOGUĆNOSTI!OK???
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Bio sam maloprije u apoteci. Postoje neke odredjene varijante za taj lijek koji se valjda u Njemackoj proizvodi. Sutra cu znati koliko te varijante kostaju, i da li je identicno tom lijeku iz Njemacke.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Kume, ja ne uzimam pare. Imas broj racuna u banci pa uplati. Tako je najjednostavije i meni i tebi.

Sheki, ako mozes vidi za bas taj lijek, jer on ima od 5 oblika hemofilije cetvri i trebamu bas takav lijek. Ako i trebaju neke specifikacije lijeka javi. Nabavicu ih pa cu ti poslati.

Ovo sam zamislio da pokusamo naci, neku organizaciju hemofilicara koji bi Zeljki svaki mjesec slali taj lijek. Npr. kada je dobio uplau slijepg crijeva i kad je morao na operaciju, avionom iz Njemacke su mu morali slati lijek kako bi mogao da se operise i prezivi tako jednu bezazlenu operaciju. Majka ga cuva kao "oci u glavi" da se ne povrijedi a do sada je kada se to hoce dva puta lomio ruku i ima tesku povredu koljena, koja se sada nesto zakomplikovala.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Vedrane vidjecu i ja da li mogu sta da ucinim u vezi tog lijeka,jer ovdje imam dva prijetelja doktora koji su mnogo jaki u klinickom centru ovdje u Ljubljani,pa ako sta uspijem rado bi pripomogao.Javicu ti u svakom slucaju ako sta uspijem da saznam i sredim.
Image

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Sad sam se okacio na stranicu udruzenja hemofilicara u Svajcarskoj. Pisacu im mail. Posalji mi na mail te specifikacije pa cu ja po podne u apoteku.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Imas gore nalaze sa dijagnozom. Odstampaj pa odnesi. Trebam otici do Kremne po specifikacije lijeka a to ne mogu danas nikako.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Vrsta,
upravo sam nabacio nešta...S.D. iz BL...Da ne puštam uplatnicu!!!
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
nout
Posts: 180
Joined: 21.01.2005. 21:57

Post by nout »

Zasto je taj lijek toliko skup?!?
Pleased to meet you, hope you guess my name
But what's puzzling you is the nature of my game...

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Malo sam prelistao o tim njegovim mukama,
muka je to ljudi,...
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Zato sto malo ljudi boluje od hemofilije i nije rentabilan farmaceutskim kompanijama da ga prave u vecim kolicinama. Pogotovo ako neko kao npr. Zeljko ima neki specificni oblik hemofilije.

Kume, hvala za uplatu. Tako je najjednostavnije i najbrze da im ja ne nosim pare.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

rekli su mi da će u ponedeljak imati na računu,pa samo javi da li je ok...
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Sinoc na utakmici sam upoznao kuma. :D

Kume javicu danas Brankici da ode sutra do banke.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Supruga i ja želimo Željki izliječenje,a ako budemo u mogućnosti,a nadamo se,rado ćemo pomoći!!!
Vidi se a i čuli smo da je to čestit momak!!!
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Коме могу да се обратим за помоћ малом Жељки... Врста, могу ли теби.... Ја ћу колико могу помоћи и дати свој скроман прилог за куповину лека... није нешто, али ако се доста нас пријави и да барем по 10-так КМ или више, моћи ће се колико толико сакупити пара за куповину тога лека....
ImageImage

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

vrsta8472 wrote:Sinoc na utakmici sam upoznao kuma. :D

Kume javicu danas Brankici da ode sutra do banke.
ja vidim ti veci a ne znam do cega je :lol: :lol: :lol: :lol: ja kuma znam odavno jos od poznate igrice "sega mega" sjeti ce se on...

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

:?:
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Danas je kod mene bila Zeljkina razrednica. Kaze da su na nastavncikom vijecu razmatrali da upute dopis ministarstvu kako bi skupili nesto sredstava za taj lijek.

Da ponovim. Zeljki je najpotrebnije da se nadje neka organizacija koja ce mu redovno slati te potrebne doze lijeka. Ako neko od vas jos moze da kontaira neke svoje poznanike doktore u inostranstvu, pa da se preko njih stupi u kontakt sa nekih udruzenjem hemofilicara koje ce moci pomoci malo Zeljki.

Jos jednom svima hvala koji su se odazvali ovoj nasoj humanitarnoj akciji.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Hej. Bio sam u apoteci. Nasli su neki isti lijek, isti, potpuno isti sastojci kao i onaj svapski lijek. Ovaj lijek se zove Beriate P, pravi se u Cirihu. Samo se mora naruciti jer ga rijetko gdje ima. Kosta prevedeno u KM, oko 1250 KM. Kako da ispitamo da moze i taj lijek?? Moracu danas napisati mail udruzenju hemofilicara u CH. Javicu se ovih dana.

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Druže,svaka ti čast,!!!!!!!
I onda neka neko nešta kaže...
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Idem ja danas do Zeljke da uzmem specifikacije tog lijeka pa cu postaviti ovdje.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Najnovije informacije.

Sada je bila Brankica kod mene. Vracala se iz BL pa navratila do mene. Doktori predlazu operaciju koljena. Nakon toliko vremena i izbjegavanja te operacije nece moci drugacije. Ona place toliko da se pocinje gubiti - uzas (nije Zeljko bio tu) jer i sama zna sta za njega znaci takva operacija. Obecao sam joj da cemo na sve moguce nacine, pokusati da nabavimo nekoliko doza tog lijeka kako bi se mogao operisati. Sada treba raditi CT koljena a danas oko 16h kada se vrate sa fizikalne javice mi pa cu otici po te specifikacije lijeka. Kaze da ima jos neki Italijanski lijek pa ce mi dati podatke i od tog lijeka.

Kume zahvalila ti se na novcanoj pomoci i svima onima koji su jos pomogli.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Locked