Šta vi mislite o Multi Level Marketnig-u???

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
007
Posts: 37
Joined: 26.01.2008. 10:08

Šta vi mislite o Multi Level Marketnig-u???

Post by 007 »

:?:

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ајд` да скинем јунфер теми. :lol:

Противник сам мултилевел маркетинга из више разлога.

Док си близу казна све је о.к. Али увијек има неко ко је прије тебе.

Концепт је добро замишљен. Умјесто да лову дају за рекламе, компаније које одаберу овај вид промоције својих производа ( Amway нпр. ), лову дају сарадницима који опет рекламирају производ и продају га даљим сарадницима уз преоценат. Проблем настаје код земаља " трећег свијета " ( у које спадамо и ми ) јер нема званичног заступништва , а најближи дистрибутивни центри су у сусједним земљама ( Словенија, Мађарска , Хрватска ... ) . Сарадњом са неком од тих линија " дижете " људе у тим земљама , а не у својој матичној. О законским заврзламама ( царина, порез... ) овај пут нећу. Пут ове робе до крајњег потрошача/конзмента је " сумњив " јер се роба превози у шаругама аутобуса, гепецима приватних аутомобила, без царине и плаћеног пореза.

Оно што мени највише смета у свој тој причи је дизање свјести, које често личи на секташке митинге. Присуствовао сам ситуацији када преко 200 људи ко` у трансу говори : " Ми то можемо, ми то хоћемо "...
Болесно, барем мени.

Што се тиче мултилевела у осталим браншама ( осигурање, пензиона штедња, продаја високоакцизне робе, драгоцјености лијекова и сл.) ствари су приближно исте.

" Велики " у свему томе купе кајмак, а " ситне рибе " само мрвице. :roll:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
007
Posts: 37
Joined: 26.01.2008. 10:08

Post by 007 »

Vjeruj mi ja nisam imao prilike da prisustvujem za ovih 5 godina rada na takvim seansama gdje 200 ljudi kolektivno govore MI TO MOŽEMO, MI TO HOĆEMO.
Kada bih tome prisustvovao rekao bih sam sebi da sam lud i da trebam da idem kod psihijatra.
To je vjerovatno bilo kada si ti kretao sa svojim poslom, ali sada tako nešto ne postoji.

User avatar
007
Posts: 37
Joined: 26.01.2008. 10:08

Post by 007 »

" Велики " у свему томе купе кајмак, а " ситне рибе " само мрвице. :roll:[/quote]

Nikad ne obraćaj pažnju na to koliko zarađuju oni iznad tebe, jer ti to ne ide niti u džep niti iz džepa.
I tu si odmah napravio veliku grešku kada si kretao sa ovim poslom.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Друже, већ сам ти раније рекао да о томе не размишљам, али су то ипак чињенице.

Разлог мог одустајања од посла је једним дијелом због објективних околности ( слаба платежна моћ становништва прије 7 година ), а дјелом због субјективних околности ( школовање и породица ). Вјероватно, да сам остао у послу сада бих имао исто или више кеша него ти.
А те " стимулацијске семинаре " свако ко се бави мултилевелом мора похађати. Говорим о продаји одређених производа и препарата.

Знам да WVP и остале заступничке куће послују на другачијој филозофији од наведене, али корпоративних састанака мора бити.

Ево, синоћ гледам да је словеначки " Триглав " купио " Крајина Копаоник осигурање ". То сматрам легалним послом, јер је то онда капитал који једним великим дијелом остаје у РС / БиХ, за разлику од агенција које новац изноосе из земље ( WVP, Smiljan Mori etc. )

Када " Merkur ", "Wiener Stadische", "Generali" ,"Alianz" и остали званично уђу у посао на територији РС ( као Триглав ), тек тад се то може сматрати здравом инвестицијом и адекватном реформом осигуравајућег сектора.

Знам ја да је то " виша политика " , али неко и о том треба да води рачуна.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

007 wrote: Nikad ne obraćaj pažnju na to koliko zarađuju oni iznad tebe, jer ti to ne ide niti u džep niti iz džepa.
Itekako ti ide iz dzepa. :roll:
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
007
Posts: 37
Joined: 26.01.2008. 10:08

Post by 007 »

А те " стимулацијске семинаре " свако ко се бави мултилевелом мора похађати. Говорим о продаји одређених производа и препарата.

Seminari postoje, ali nisu to seminari gdje se ispira mozag glupostima nego jednostavno podučavanje kako da se pravilno prezentira produkt potencijalnim klijentima.

Када " Merkur ", "Wiener Stadische", "Generali" ,"Alianz" и остали званично уђу у посао на територији РС ( као Триглав ), тек тад се то може сматрати здравом инвестицијом и адекватном реформом осигуравајућег сектора.

Što se tiče "MERKUR"-a zvanično su ušli sa radom na teritoriju BiH 2003 godine.

User avatar
007
Posts: 37
Joined: 26.01.2008. 10:08

Post by 007 »

Itekako ti ide iz dzepa. :roll:[/quote]

Molim te da mi objasniš kako.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Što se tiče "MERKUR"-a zvanično su ušli sa radom na teritoriju BiH 2003 godine.
А, купили које осигурање ?! :roll:
Оснивачки портфолио је у рукама странаца ( 99,97 % ) док свега 0,03 % припада држављанима БиХ, због важећих законских одредби ( иначе би свих 100% било у њиховим рукама ).

Погрешна политика званичних власти ФБиХ. Слична ситуација је и у РС. На овај начин све паре одоше из земље, а нама остају оптерећења. Порезе плаћају, али лову обрћу други.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
007
Posts: 37
Joined: 26.01.2008. 10:08

Post by 007 »

aquarius-e
Nemoj da se mi bavimo politikom.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Није то политика 007. То је економија !!!
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
007
Posts: 37
Joined: 26.01.2008. 10:08

Post by 007 »

Погрешна политика званичних власти ФБиХ. Слична ситуација је и у РС

Ali ti si tako rekao, a ne ja.

User avatar
007
Posts: 37
Joined: 26.01.2008. 10:08

Post by 007 »

Druže aquarius-e
Nema potrebe da se prepucavamo.
Skroz smo skrenuli sa teme.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Нисам ни имао намјеру препуцавати се, само указујем на чињенице.
Ускоро више информација на тему МУЛТИЛЕВЕЛ МАРКЕТИНГ. :wink:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

PONOVO MASONSKA PODVALA! :wink: :lol:
BIO SAM VRBOVAN OD JEDNOG OZBILJNOG GOSPODINA DA PRISUSTVUJEM JEDNOM SEMINARU U BANJI VRUCICI,ALI U ZADNJI MOMENAT SE IZVUKOH,JER MI JE PRIJATELJ OBJASNIO NEKE STVARI...CAK I U TOALET JE IMAO PRATNJU DVOJICE CUVARA NA RANIJEM SEMINARU!
A USLOV MOG ODLASKA JE BIO DA PONESEM LICNE DOKUMENTE,OBAVEZNO CRNO ODIJELO,CRNE CARAPE I CIPELE,TE KOSULJA BIJELA... :shock:
PITAM LIKA JEL NEKA SEKTA U PITANJU,KAZE NE SIKIRAJ SE JA TE ODVEZEM,JA TE VRATIM KUCI...MA REKO JEBITE SE,ZNAM U CEMU JE KVAKA!
SVE SE TO RADI PO SISTEMU PIRAMIDE(masonerija rekoh :wink: ),MALI RADE ZA VELIKE NA VRHU KOJI KADA SE NAKUPE DOVOLJNO LOVE PREKIDAJU LANAC I NESTAJU BEZ TRAGA!
IMAO SAM PRILIKU RAZGOVARATI SA NEKIM RODJACIMA U SRBIJI KOJI SU SILNE PARE IZGUBILI NA OVAKVIM GLUPOSTIMA JOS PRIJE RATA,A I POSLIJE...
AQUA,007 PITA STA MISLITE,A ONDA PROMOVISE FIRMU... :?:
:lol: :lol: :lol:

User avatar
007
Posts: 37
Joined: 26.01.2008. 10:08

Post by 007 »

AQUA,007 PITA STA MISLITE,A ONDA PROMOVISE FIRMU

Ja nisam ništa mislio da promovišem.
Pitao sam za mišljenje ŠTA MISLE O MULTI LEVEL-U.

User avatar
007
Posts: 37
Joined: 26.01.2008. 10:08

Post by 007 »

Sve ovo što pišete (sekte,masoni itd.) dolazim do zaključka da vi u svom okruženju imate nenormalne osobe.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

PA ZAR SI TEK SAD SKONTAO U KAKVOM SI OKRUZENJU!??????
AAAAAAAAA..................
:smt044

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

А, шта ћеш ?! Није свјестан своје несвјести.
Њему је доста 1500 мјесечно и њега што се тиче ту свака прича престаје. :roll:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Casper
Posts: 222
Joined: 29.01.2008. 14:09
Location: RS

Post by Casper »

MLM je cista prevara treba od toga bjezati kao od djavla! Prije par godina sam puko 500 dolara na jednu takvu MLM firmu jednom se opeko i nikada vise. 007 koga ti zapravo zastupas ? Znas li covjece da je to zabranjeno zakonom ?

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Jos ako radis za Bell South,mrka ti je kapa...

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Casper wrote:MLM je cista prevara treba od toga bjezati kao od djavla! Prije par godina sam puko 500 dolara na jednu takvu MLM firmu jednom se opeko i nikada vise. 007 koga ti zapravo zastupas ? Znas li covjece da je to zabranjeno zakonom ?
Ma misliš li da je ispravno socijalno naše ,zdravstveno,...ili možda Brčko Gas?
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

che wrote:PA ZAR SI TEK SAD SKONTAO U KAKVOM SI OKRUZENJU!??????
AAAAAAAAA..................
:smt044
Mališa, promjeni to mjesto!!!
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
007
Posts: 37
Joined: 26.01.2008. 10:08

Post by 007 »

Znas li covjece da je to zabranjeno zakonom ?
Molim te da mi kažeš u kojem broju Službenog Glasnika BiH to piše.
Da pročitam taj zakon.
Unaprijed zahvalan.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Kum_Ruzvelt wrote:
che wrote:PA ZAR SI TEK SAD SKONTAO U KAKVOM SI OKRUZENJU!??????
AAAAAAAAA..................
:smt044
Mališa, promjeni to mjesto!!!
O cemu ti?

Locked