Ko su bili Cetnici

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: Ko su bili Cetnici

Post by Njegovan »

che wrote:Gdje se koristila prije 200 godina...ja ne znam?! :?:

Evo dobro si napomenuo,nisam odavno ni radio neki letak...cim prije cu da odradim i razdijelim.
Вјеруј ми да се користила и прије 200 година.
А за летак одлично, па чак шта више рекоа сам ти види да се на службама народ упути око та три прста па да се то почне мало озбиљније ширити.
Image

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Ko su bili Cetnici

Post by murgo »

vrsta8472 wrote:Image

На кога вас овај подсјећа?
ovaj bradonja mi vise lici na "naseg" RASU KARADZICA neposredno poslije hapsenja...slucajnost??? :smt063
nema zabave bez zena i rakije

Dzukela
Posts: 91
Joined: 27.04.2009. 15:31
Location: Prnjavor

Re: Ko su bili Cetnici

Post by Dzukela »

murgo wrote:
vrsta8472 wrote:Image

На кога вас овај подсјећа?
ovaj bradonja mi vise lici na "naseg" RASU KARADZICA neposredno poslije hapsenja...slucajnost??? :smt063
Ja bi ovog desnog bradonju stavio negde na njivu da bude strasilo za ptice :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ko su bili Cetnici

Post by vrsta8472 »

Војвода школује
100.000 четника?


Р. ГУТИЋ, 22.07.2009 20:31:39 Оцена: 3.94 (Гласова: 15) Коментара: 5


Синиша Вучинић
Формирање Иницијативног одбора НВО „Српски четнички покрет Републике Српске“ у Требињу, који ће бити регистрован као „удружење грађана“, изазвало је велику пажњу и бурна реаговања.
За председника Иницијативног одбора, који има 107 чланова из источне Херцеговине, изабран је српски четнички војвода Синиша Вучинић, са чија четири печата је оверено саопштење издато тим поводом.
Један од основних циљева те, како се наводи, новоформиране „невладине организације“ биће „неговање и баштињење четништва као најзначајније и најсветлије српске традиције и промоција четништва као идеологије будућности“ - стоји у саопштењу којим се најављује формирање „наставних центара у граду на Требишњици, Бањалуци и Источном Сарајеву ради едукације омладине од 16. до 22. године“.
Вучинић ће, како се наводи, „лично руководити центрима за обуку младих четника“, а у њима ће радити „еминентни српски интелектуалци из РС, Србије, Црне Горе и Македоније“. Идеја је, тврди се, „годишње едуковање и образовање по 10.000 младих четника“. Десетогодишњи план је њих 100.000.
- Невладина организација „Српски четнички покрет РС“ ће се залагати за јачање свести, идеје слободе, равноправности и правде, а све у циљу очувања Републике Српске и борбе за трајан и праведан мир на Балкану - написано је у саопштењу.
Доброслав Ћук, начелник општине Требиње, згранут је овом иницијативом:
- Затечен сам. Први пут од вас чујем о формирању неког српског четничког покрета у Требињу. Са тим немам никакве везе, нити је са мном неко контактирао тим поводом - каже Ћук и наглашава да се од тога ограђује.
- Младе људе треба едуковати за неке друге послове, а не за четништво - додао је он.
Сам Синиша Вучинић, у телефонском разговору за „Новости“ категоричано одбија тврдњу да се ради о формирању паравојне формације:
- Српски четници не могу бити криминалци нити они који су лоши ђаци. Стварамо српску интелектуалну елиту.

ПОЛИЦИЈА ИСПИТУЈЕ СЛУЧАЈ
Директор полиције Републике Српске Урош Пена каже за „Новости“ да ће полиција Српске проверити информацију да је у Требињу формиран Иницијативни одбор „Српског четничког покрета“ који има за циљ баштињење и промоцију четништва као идеологије, као и намеру да се организују наставни центри за младе из Српске где ће се наводно едуковати за четнике.
- Полиција РС ће да испита какве су то активности које намерава да спроводи ова невладина организација и да ли се њима крши закон. Ако, којим случајем, утврдимо да поменута организација намерава да ради против закона онда ћемо да делујемо у оквиру наших надлежности - истакао је Пена. (С. М.)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Ko su bili Cetnici

Post by che »

Svako selo svoju budalu ima!!!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ko su bili Cetnici

Post by vrsta8472 »

У Лондону пронађени документи о Дражи Михаиловићу


Вијести 23.06.2010 10:50 0

ЛОНДОН - У Британској краљевској архиви пронађен је документ који крије тајну о стријељању Драже Михаиловића.

Међу неколико десетина хиљада страница Британског краљевског архива који се односе на Србију од 1941. до 1946. године, пронађен је и фајл заведен под именом - Дража Михаиловић. Датум: 17. јул 1946. године.

То је управо датум стријељања овог генерала Краљевске војске Југославије, бившег начелника штаба Врховне команде. Вјерује се, стога, да је управо то дуго тражени документ који крије егзактне податке о мјесту, начину и времену његовог стријељања.

Документ је, међутим, под двоструком заштитом повјерљивости. Једна од њих носи печат британског Форин офиса. У року од неколико наредних дана Комисија за утврђивање истине о погубљењу Драже Михаиловића затражиће од Форин офиса скидање ознаке тајности. А већ је добила увјеравања да ће то бити и учињено. Претходно мора бити испоштована процедура, и наше Министарство правде мора да прослиједи захтев.

Након што стигне званична потврда Форин офиса, делегација Комисије за утврђивање истине о стријељању Драже Михаиловића боравиће још једном у Лондону с циљем да се документ донесе у Србију.

Слободан Хомен, државни секретар Министарства правде, објашњава да с обзиром на то да је документ заштићен није било могуће открити његову садржину. Пронашла га је трочлана делегација комисије, која се прије три дана вратила из Велике Британије, гдје су јој на увид стављени сви осим једног докумената Британског краљевског архива, који чува и документа британских обавјештајних служби.

Делегација је пред собом имала неколико десетина хиљада страница документа који говоре о периоду од 1941. до 1946. године.

Са аспекта историчара врло су интересантна и могла би да баце потпуно ново свјетло на историјске догађаје у Србији. У неколико десетина фајлова помиње се и име Драже Михаиловића. Тај дио документације је ископиран и предат комисији. Када проучи цијелу документацију њена садржина биће објављена - каже Хомен.

Откривени су и документи британских служби о државном удару у Србији у ноћи између 26. и 27. марта 1941. године, када је збачен кнез Павле и формирана нова влада. Ови документи, похрањени такође, у Британском краљевском архиву бацају објективну слику на мартовски државни удар окончан у зору, којим је поништено тек потписано приступање Југославије Тројном пакту, а режим кнеза Павла оборен, те образована нова влада. У сваком случају, на десетине хиљада страница досијеа неумитни су доказ да су Србија и бивша Југославија биле битна интересна зона Британије и њених обавјештајних служби.
Фронтал.рс
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ko su bili Cetnici

Post by vrsta8472 »

Вехабије планирале напад на Равну Гору
Datum: 30.06.2010 23:00
Autor: Н. Т.

СAРAЈЕВО - Оптужени за тероризам Ријад Рустемпашић и његови сарадници планирали су терористички напад на Равну Гору, изјавио је јуче на суђењу Рустемпашићу и осталим вехабијама заштићени свједок "Л" у Суду БиХ.

Тужилаштво БиХ терети Рустемпашића, Aбдулаха Ханџића и Едиса Велића за удруживање ради чињења кривичних дјела и тероризма, те Мухамеда Рустемпашића за неовлашћени промет оружја, војне опреме и производа двојне намјене.

Заштићени свједок "Л" јуче је испричао да је по изласку из затвора у Зеници крајем 2007. године са њим контактирао прво Едис Строил, који је сада у бјекству.

- С њим сам уговорио састанак којем су, осим њега, испред џамије Краљ Фахд присуствовали Ријад Рустемпашић, извјесни Aмир и Велић. Нови састанак смо имали у Рустемпашићевој кући, а њему је присуствовао и Aбдулах Ханџић. Разговарали смо о потреби уједињења селефија, стању муслимана у свијету и скупљању новца за набавку оружја. Било је и говора о нападу на Равну Гору - испричао је заштићени свједок "Л".

Он је још истакао да је на том састанку рекао да је град Фојница најповољнија мета.

- Мој приједлог је био напад на самостан. Међутим, без финансијске помоћи то је било неизведиво, а да сам био заинтересован за такво нешто од браће из Aвганистана бих добио помоћ - казао је свједок "Л" и додао да је одбио понуду да обучава Рустемпашића, Ханџића и Велића.

Свједок "Л" је још навео да је примијетио да Ријад Рустемпашић међу осталима има снажан ауторитет, те да му је он током тог састанка рекао да може да окупи групу од 50 до 60 људи.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Ko su bili Cetnici

Post by regeman »

Kakav bi to duel bio :lol:

Ne znam samo kako bi se raspoznavali. Zamisli vehabije obuku majicu sa Drazinim likom :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: Ko su bili Cetnici

Post by čiča »

Današnji četnici su više na nivou jednog udruženja simpatizera pokreta iz proteklih ratova, dok sa druge strane Vehabije i slične organizacije islamske pozadine djeluju po ugledu na njihovu braću u Iraku i ostalim arapskim zemljama. Četnici nemaju interes postavljati bombe ispred policijske stanice, niti pozivaju na borbu protiv "nevjernika".

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Ko su bili Cetnici

Post by KAMIKAZA »

regeman wrote:Kakav bi to duel bio :lol:

Ne znam samo kako bi se raspoznavali. Zamisli vehabije obuku majicu sa Drazinim likom :lol:
A CETNICI PODJU DA URLAJU ALAHU EKBER :D
Kakav je ovo zasticeni svjedok ???? Meni sve to lici na neku mucku,bilo ih je tri ili cetiri,on se sad kao krije od ovih Vehabija, i nih cinkari,a oni neznaju o kome se radi :D onda kaze ja sam rekao ovo,on je rekao ono pa ja sam htio samostan da dignemo u zrak ali rekli mi da nema para :lol: i on sad stvarno misli da oni ne mogu prepoznati ko je on :smt005 budale i on i onaj ko ga je doveo da svjedoci,ili su ga ovi poslali ,kao zasto da trosimo bombe na zastrasivanje stanovnistva,kad mozemo da aktiviramo brbljivu budalu na sudu i svi ce vise da nam vjeruju i da nas se boje nego da smo bacili bombu. :P Evo Vehabije ja vam ne vjerujem da imate muda da odete na Ravnu Goru ni kao turisti a kamo li kao bombasi,mozete samo da se napusite one stvari cica Drazi,jer je od kamena i ne moze da se brani,mislim ako se uspijete primaci onoj stvari,jer sa te daljine ,sa koje vi serete, se ne moze popusiti. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Ko su bili Cetnici

Post by KAMIKAZA »

Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Ko su bili Cetnici

Post by dkrajina »

Image

Image
zivot je surov

Locked