Zlocini nad Srbima

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Zlocini nad Srbima

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Zlocini nad Srbima

Post by ZMIJA »

Nije dovoljno izaci i reci ne podrzite REKOM, i vec unaprijed iznijeti određene kvalifikacije u smislu,to vodi Natas Kandic ili biko ko drugi, a da prije toga ne upoznamo te iste koje pozivamo da se tome ne primicu, jer zaboga mi smo tu da pricamo svoju istinu koju samo mi znamo.
Zasto ovo govorim, upravo sto cijenim napore organizacije poginulih i nestalih koje u Prnjavoru predstavlja Borislavko Peulic, i sto od prilike znam na kakve probleme i poteskoce nailaze u svom radu i djelovanju na pronalazenju nestalih lica, i da je to postao sizifov posao kako vrijeme cini svoje, i kako sve manje ima onih kojima je stalo do istine i pravde, za one koji su stradali u vihoru rata.
Moje spoznaje o REKOMU zaista nisu vece o spoznajama koje ima Borislavko Peulic, i bilo bi dobro da se javnost nesto podrobnije upozna sa ovom organizacijom, koja ima pretenzije da utvrdi neku krovnu istinu po ovoj temi, na prostorima bivse Jugoslavije, i to u principu nije lose, ali ima ona opravdana sumnja koju iznosi gospodin Peulic,pominjuci gospođu Kandic, koja da li opravdano ili ne opravdano, izaziva veliku sumnju kod srpskog naroda, i upravo zbog toga nije dovoljno reci ne podrzite to, mi smo tu da dajemo istinu, o stradanjima prije svega pripadnika srpskog naroda,vec to treba potkrijepiti argumentima, zasto ne podrzati REKOM upravo zbog moguce manipulacije ,kad znamo da iza REKOMA po mojoj procjeni upravo stoje oni koji su, tu istu Jugoslaviju u krvi razbijali, i koji trebaju da za radi oni koji su agresiju cinili na ovim prostorima,treba pisati istorija po njihovim uzansama i pravilima.
Natasa Kandic i njoj slicni, na laznom senzibilitetu prema zrtvama rata, na prostorima bivse Jugoslavije,ne da su napravili licne svjetske vrijedne karijere iz oblasti humanog prava, vec su zgrnuli i veliki novac od politickih sponzora, prije svega Amerike koja je za rad svoji politickih interesa i ciljeva izvrsila agrseiju na prostorima bivse Jugoslavije,i koja sada na sve moguce nacine zeli da opravda svoju agresiju i kroz svoje utvrđivanje istine,o svemu i svacemu na ovim prostorima, pa i o nestalim na prostorima bivse nam zemlje, koja ima radni naslov REKOM.
Bilo bi dobro da Ameri ako mogu sami, a ako ne ,da pozovu tu istu Natasu Kandic, da im pomogne da utvrde, pod kojim su uslovima stradale nevine zrtve u rusenju trgovackog centa u Njujorku 11 septemra,a da ne idemo utvrđivati sta se desava diljem svijeta ,od nato bombi svakim danom i svke noci,koji nestaju za uvjek.
Ako smo morali pristati na mnoge ucjene,u sveri politike,od onih koji su mocni, i kojima je snaga argumenta, zamjenjena ,argumentom snage,nemoramo potpisivati i podrzavati nejasne i nepotpune politicke projekte bar dok nam neko ne pojasni o cemu se tu zapravo radi. :smt004 :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Zlocini nad Srbima

Post by vrsta8472 »

Змијо, све си бољи и бољи :smt023
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Zlocini nad Srbima

Post by regeman »

Relano gledajuci vlast svaka je kriva sto Kandicka mlati te pare na osnovu te price, zato sto nijedna vlast nece da prebroji zive, a kamoli mrtve. Plasim se da nasim politicarima odgovara nerijeseno stanje na tom polju jer uvijek mogu da manipulisu ljudskim osjecajima na osnovu brojki iza kjih nisu stali kao drzava.
inace i ja se slazem sa zmiletom. :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Zlocini nad Srbima

Post by KAMIKAZA »

Zmiki je postao uzoran forumas. :D samo je zaboravio da upita gdje su to ovi iz boracke izasli ili postavili pitanje o radu REKOMa.Prvi su za pare ,a poslednji za sve ostalo. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Zlocini nad Srbima

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:Zmiki je postao uzoran forumas. :D samo je zaboravio da upita gdje su to ovi iz boracke izasli ili postavili pitanje o radu REKOMa.Prvi su za pare ,a poslednji za sve ostalo. :wink:
Ne bi ja bila svakom loncu poklopac,ali iskreno mislim da bi Boracka organizacija,morala pored polaganja vijenacai sluzenja parastosa poginulim borcima sto svakako podrzavam,morala voditi i racuna i o nekim drugim aktivnostima,kao sto je i tumacenje REKOMa
Doduse Vlado Zivkovic je na lokalnoj televiziji tumacio sta je svojevremeno pisao FOKUS,i on kaze da je to bio smisljeni udar na njega,od strane tamo nekih ljudi kojima je eto on kao takav smetao i da je on to cak i na sudu dobio ,tako da tumacenje sta je to REKOM morat ce sacekati valjda sledecu emisiju na televiziji. :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Zlocini nad Srbima

Post by murgo »

Машовић стопирао идентификацију
Datum: 19.08.2011 22:00
Autor: Ведрана Кулага

БAЊAЛУКA - Тужилаштво БиХ је на интервенцију члана Колегијума директора Института за нестала лица БиХ Aмора Машовића ставило ван снаге раније издато рјешење којим се даје сагласност Оперативном тиму за тражење несталих РС да обави асанацију терена на Озрену, на којем се налазе тијела српских жртава из протеклог рата.

Рекао је ово у петак у Бањалуци руководилац Оперативног тима Горан Крчмар и нагласио да је на Озрену пронађено више гробних мјеста са остацима тијела Срба, али да су обустављене све предвиђене активности. Рјешење о обустављању је, каже он, Оперативним тиму стигло у четвртак.

- Од Тужилаштва БиХ смо први пут ове године успјели да добијемо сагласност да Оперативни тим обави асанацију терена, да се пронађена тијела довезу у Бањалуку и да се у Заводу за судску медицину РС обави њихова обдукција и идентификација. Имајући у виду тужбу коју је против Машовића поднијела Републичка организација породица заробљених, погинулих бораца и несталих цивила РС, управо због скривања тијела, тврдимо да је он успио да излобира то да се тај процес обустави и да се тијела која се налазе на површини тамо и оставе - рекао је Крчмар.

Он је позвао становнике РС да 30. августа, када се обиљежава Дан несталих, дођу на мјесто масовне гробнице на Озрену, запале свијеће за помен страдалим и тако покажу како раде Институт за нестала лица и Тужилаштво БиХ.

Крчмар је напоменуо да је тражење несталих знатно успорено откада тај процес води Институт и да је за три године идентификовано 3.075 тијела, међу којима је само 75 Срба.

- Aко се настави овим темпом, процес се никад неће завршити. Српска тражи 1.729 несталих лица, а ти подаци нису познати на нивоу БиХ због неодговорних људи који руководе процесом тражења несталих, првенствено Машовића, који је Институт приватизовао у своју корист - рекао је Крчмар, подсјетивши да РС има скоро завршену мапу са 1.600 гробница и 5.300 имена несталих.

Предсједник Републичке организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила Недељко Митровић рекао је да је огорчен радом Института.

Нагласио је да је потребно убрзати процес тражења жртава и израдити Централни регистар несталих, да би се престало са манипулацијама о броју жртава које долазе са бошњачке стране.

Митровић је рекао да је огорчен чињеницом да се и даље опструише асанација терена на Озрену.

- Озрен је симбол страдања и злочина које су муџахедини починили над Србима и измјештања масовних гробница - рекао је Митровић.

На подручју Озрена послије рата измјештено је 11 гробница са 140 несталих Срба, због чега је Републичка организација поднијела тужбу против Машовића.

Портпарол Тужилаштва БиХ Борис Грубешић рекао је да у Тужилаштву тренутно не могу да коментаришу тврдње Крчмара и Митровића, а у Институту су рекли да поступају "у складу са Законом о кривичном поступку и Законом о несталим БиХ и да се ексхумације, асанације и идентификације жртава из протеклог рата могу вршити само на основу тих прописа.
Тужбе

Митровић је најавио да ће чланови породица несталих из РС покренути групне и појединачне тужбе пред судовима у ФБиХ по основу ратног злочина, нематеријалне штете и проналаска несталих лица српске националности.

Додао је да ће породице несталих тражити процесуирање одговорних за све злочине који су се десили у Сребреници над Србима у вријеме док је та област била заштићена зона УН и истакао да то подразумијева и покретање тужбе против Холандије, чији су војници као "плави шљемови" били дужни да штите ту област.
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Zlocini nad Srbima

Post by ZMIJA »

murgo wrote:Крчмар је напоменуо да је тражење несталих знатно успорено откада тај процес води Институт и да је за три године идентификовано 3.075 тијела, међу којима је само 75 Срба.
Ovaj proces trazenja nestalih poslije nesretnog rata,pretvorio se u pravu nocnu moru za porodice srbske nacionalnosti, ali sigurno ne i za Srbe kao narod, jer da je to tako pokazuje i ovaj podatak koji je porazavajuci .
Sta hocu zapravo da kažem.
Uz svo uvažavanje nekih ljudi koji istrajavaju u ovom procesu,koji je prije svega humanog karaktera,nazalost,ovaj proces trazenja nestalih, cesto puta poprima i politicki karakter, gdje srpska strana i srpska politika, svakako ne moze parirati bosnjackoj strani, jer Bošnjaci su ovo pitanje stavili u sami vrh vođenja acionalne politike, i koje doprinosi opstem karakteru te politike, gdje su Bošnjaci generalno žrtve u protekloj kako oni kazu agresiji na BiH ,a gdje su Srbi označeni kao agresori.
Da je to tako to upravo govori i ovaj podatak, koji i ako tacan, ne odrazava pravo stanje na terenu,odnosno i na ovaj način ima za poruku o omjeru zrtava u proteklom građanskom ratu.
Apsolutno ne mislim da je za sve ovo kriv Amor Mašović i institut za trazenje nestali, na čijem se čelu nalazi upravo ovaj dokazani, profesionalni, bošnjacki političar i propagandista, koji je samo na celu daleko bolje opremljene i bolje placene ,i na sve druge nacine podrzane bosnjacke politike.
Srbi su od samog početka gubili ovu propagandnu utrku sa Bosnjacima a Srebrenica je tipican primjer, gdje se broj zrtava bosnjackog naroda uvećavao a gdje su Srbi svoje zrtve sve do presude o Srebrenici gotovo krili,i za to ne moze biti odgovorna druga strana ili neko drugi, do srpska politika i srpski pristup toj veoma osjetljivoj materiji ,gdje se praktično i poslije rata, nastavio rat samo drugim sredstvima, tj propagandom,kako bi se u konačnici moglo reći da su Srb agresori i kako bi istoriski karakter rata bio definisan kao agresija.
Daklle, i proces trazenja nestalih , je i te kako dio te politike, i daleko vaznije pitanje nego sto je to humana dimenzija i stvar porodica nestalih,ovo je prije svega i politićko pitanje,i srpske vlasti, prije svega bi trebale ozbiljnije revidirati svoj stav o ovom pitanju i ozbiljnije pristupiti procesu trazenja .
Nije dovoljno samo kukati, da tako kazem, na Amora Masovica.koji nam se podsmijeva na neki nacin, i tuče nas nasim argumentima i nasim nedosljednostima kada je u pitanju cjelokupno nase sudjelovanje u procesu trazenja nestalih lica.
To smo se uvjerili na konferenciji za stampu usred Banjaluke negdje s proljeca kada se upravo Amor Masovic na jedan neposredan nacin obratio javnosti,gdje je upravo srpska strana bila iskritikovana a vezano za proces trazenja.
Ja sam svojevremeno saznala neke stvari od Jasmina Odobasica koje mi je saopstio lično, a vezano za proces trazenja nestalih prnjavorčana na Ozrenu,sto me je frapiralo, s obzirom da sam i sama učestvovala u stradanju prnjavorčana na Ozrenu 95.Koliko znam i sam Jasmin Odobasić nije vise u procesu trazenja nestalih lica i ako je sa Amorom Masovicem u njemu bio od samog početka.
Ja ne mislim da se srpska strana treba da povuce iz ovog procesa,bez obzira sto neki i na taj nacin vide izlaz iz ovog za srbe ćoravog posla,vec naprotiv da se ovome pristupi sa jednokom energijom od strane srpske politike,odnosno vlade Republike Srpske,koja bi ovo trebala staviti u ravan sa problemom pravosuđa u BiH i da i ovo pitanje bude pitanje naprimjer za Ketrin Eston.
I ne samo to, ovom problemu treba odvojiti vise novca, jer bez dovoljno financiskih sredstava ne moze se dobiti ova vazna bitka, kako za porodice nestalih i nestale, vec i za Republiku Srpsku cije je ukidanje osnovni cilj bosnjacke politike.
Ja znam da ce neki reci evo pomjesala baba zabe i babe, i kako je proces trazenja prije svega humana a ne politićka prica,te kako su zrtve samo zrtve ,a zrtve nemaju, i ne smiju imati nacionalni karakter, niti bilo koji znak i prizvuk te vrste no međutim to su sam gole floskule a to dokazuje gore navedeni podatak. :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Zlocini nad Srbima

Post by aquarius »

Nova kategorija zločina - filmski zločin :
Dorić: Anđelinin otac u školi Alojzija Stepinca
from Novosti
AMERIČKI film “U zemlji krvi i meda” režiserke Anđeline Džoli, koja je u srpskim medijima obožavana kao lepotica i glumica, kroz priču o ljubavi Srbina i Bošnjakinje ponovio je notorne laži o Srbima. Prvi je na to ukazao novinar i izdavač Vilijam Dorić, iz Los Anđelesa, koji je javno reagovao čim je video film. Za “Novosti” kaže:- Anđelina Džoli bi možda volela da se misli da je film umetnički, ali, u suštini, ovo delo je čista antisrpska propaganda. Režiserka publici šalje poruku da su Srbi totalno ludi, divlje zveri, a muslimani nevine žrtve. Na kraju špice ispisala je i “podatke” o muslimanskim žrtvama i “50.000 silovanih žena”...Srpska pravoslavna crkva je u filmu optužena za zlodela.- Izašao sam iz sale alarmiran time da je reč Srbin ponovo upotrebljena kao sinonim za zlo. Morbidna ljubavna priča završava se tako što Danijel ubija Ajlu pucajući joj u glavu, pa pada na kolena i viče: “Ja sam ratni zločinac!” Film Anđeline Džoli pokušaj je kinematografskog genocida.MALA ZARADA - DŽOLIJEVA je potrošila 13 miliona dolara za ovaj film, a on joj donosi malu zaradu. Jedan bioskop ga je u Los Anđelesu skinuo sa repertoara posle samo tri prikazivanja, što je ogroman neuspeh - kaže Vilijam Dorić.Dorić tvrdi da se po Holivudu priča da je film finansiran novcem iz Saudijske Arabije. I da je Anđelina Džoli odabrana kao scenarista i režiser zbog svojih političkih stavova. - Ona nije neuka. Bliska je vašingtonskim političarima - kaže Vilijam Dorić. - A njen otac, holivudski glumac Džon Vojt, pohađao je Stepinčevu srednju školu u Njujorku. Izgrađena je 1950. godine i dobila je ime po hrvatskom katoličkom svešteniku osuđenom za zločine nad Srbima i Jevrejima u Drugom svetskom ratu. To da je Džon Vojt praktično đak Alojzija Stepinca možda je ključ antisrpske kampanje Anđeline Džoli - rekao nam je Vilijam Dorić, kome su ustaše ubile 17 rođaka u crkvi u Vojnici.Kako tvrdi Dorić, od pet holivudskih filmova posvećenih Srbima kao zločincima, samo je “Iza neprijateljskih linija” zaradio novac. Pitamo Dorića kakva je sudbina takvih dela u SAD.- Filmski kritičari “Njujork tajmsa” su napisali da su ti filmovi “veliko razočarenje”. Sa toliko neuspelih filmova o ratu u bivšoj Jugoslaviji nijedan producent ne bi radio još jedan takav film, naročito posle promašaja Anđeline Džoli. U Holivudu se, međutim, priča da će Džon Travolta i De Niro raditi film o Srbiji. Znam da De Niro voli Srbiju i ne verujem da će uraditi film koji će nas uvrediti - uveren je Dorić.DETE KRAJIŠNIKAVILIJAM Dorić Todorović je rođen 1939. u Zapadnoj Virdžiniji, u porodici Todorović iz Krajine. Školovao se za novinara i rano počeo da piše. Kolumnista je poznatih američkih glasila i od 1985. vlasnik izdavačke kuće “GM buks”. Autor je šest knjiga, od kojih je poslednja foto-monografija o Srbiji na engleskom. Nosilac je Ordena Svetog Save.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Zlocini nad Srbima

Post by Lasse »

Upravo ovakvi filmovi i kreiraju svijest prosječnog Amerikanca. Uzmimo za primjer, Rambo. Bez obzira koliko će ljudi da ubije, i način na koji će to da uradi, on je dobar momak, apsolutni pozitivac. S druge strane imamo njegove protivnike, loše momke, koji su svi do jednog negativci. Crno i bijelo, nema između. Tako jednog dana dobijemo Muslimane i kosovske Albance, kao nevine, nenaoružane žrtve, i Srbe, kao okrutne zločince, koji moraju biti zaustavljeni u svojim zločinačkim pohodima. Percepcija koju je Amerikanac stvorio posredstvom ovakvih filmova, začinjena medijima i tvrdokornom propagandom, uveliko daje legitimitet vojnim intervencijama koje će kasnije uslijediti.
Stoga mislim da bismo ovakve i slične filmove morali shvatiti krajnje ozbiljno, i na svaki mogući način razbijati te stereotipe koji se o nama stvaraju.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Zlocini nad Srbima

Post by murgo »

Ja sam svojevremeno saznala neke stvari od Jasmina Odobasica koje mi je saopstio lično, a vezano za proces trazenja nestalih prnjavorčana na Ozrenu,sto me je frapiralo, s obzirom da sam i sama učestvovala u stradanju prnjavorčana na Ozrenu 95.Koliko znam i sam Jasmin Odobasić nije vise u procesu trazenja nestalih lica i ako je sa Amorom Masovicem u njemu bio od samog početka.
koliko sam ja iz stampe saznao, Jasmin nije vise tu angazovan. Razlozi su izmedju ostalog, sporost i korupcija....
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Zlocini nad Srbima

Post by regeman »

ja mislim da je ova prica sa andjelininim tatom malo nategnuta....lici mi na kurir i ono kako je otac od onog Ahtisarija bio oficir SS trupa...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Zlocini nad Srbima

Post by vrsta8472 »

Шаљи даље


Матори, не било ти тешко:

пријави се на два највећа филмска сајта imdb.com и rottentomatoes.com и дај лошу оцјену ( по могућности ко добро барата енглеским и коментар) новом Анђелинином филму у којем блати Србе и представља их као једине злочинце у рату.

http://www.imdb.com/title/tt1714209/

http://www.rottentomatoes.com/m/in_the_ ... and_honey/

Шаљи даље да што више људи види поруку и гласа против овог политички финансираног филма у ком се Срби представљају као монструми, силоватељи и кољачи.
In the Land of Blood and Honey (2011)
www.imdb.com
Directed by Angelina Jolie. With Zana Marjanovic, Goran Kostic, Rade Serbedzija, Branko Djuric. During the Bosnian War, Danijel, a soldier fighting for the Serbs, re-encounters Ajla, a Bosnian who's now a captive in his camp he oversees. Their once promising connection has become ambiguous as their ...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Zlocini nad Srbima

Post by ZMIJA »

[quote="koliko sam ja iz stampe saznao, Jasmin nije vise tu angazovan. Razlozi su izmedju ostalog, sporost i korupcija...[/quote]
Naravno da nije angažovan jer je došao u sukob sa Amorom Mašovićem,jer je Odobašić u tom procesu traženja nestali pokušavao biti korektan.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Locked