Pirogijada

Pamtim to kao da je bilo danas...
Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

LOLOLOLOLOL!!! A racuna se i pavlaka, i kuvanje? :lol: Super...i jos kad dodas tanjir, kao sto sam rekao, ima negdje oko 2,5KG :lol:

Citiram gospodina koji je vodio program:

"Jedna piroga ima oko 60g, znaci porcija ima 360g i ako se tome dodaju prilozi, ima negdje oko 450g"

Ako je on slagao, slagao sam i ja. A znas da ima to snimljeno. :o :lol:

User avatar
ivancho
Posts: 260
Joined: 02.05.2007. 16:37

Post by ivancho »

Hirurg wrote:
ivancho wrote:Evo da se i ja javim i da podrzim Vedrana sto se piroga tice.
Tacan je navod od Vekija da jedna porcija ima oko 600 gr (jedna piroga je tezine 60 gr kada je sirova - racunajuci kada se skuva to je oko 70 gr) znaci same piroge su oko 400-420 grama, dodajte tome jos 100 gr pavlake i 100 gr przene sunke i slanine.
Hehe...Ma prosli put kad je on pobijedio, bio je prvi, od 2 takmicara. Ove godine nije imao konkurenciju.
Pretprosle godine kad je pobjedio Vedran u disciplini brzog jedenja se takmicilo 8 takmicara.
ajd uslikaj te piroge ziv bio da vidim kolike su kad su toliko teske :lol:
Samo za Hirurga.
Image

Tezina 12kg.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Nikad nisam bio na pirogijadi,nisam znao u opste sta su piroge dok mi nije jedna teta koja je obecala napravit piroge i pozvati me.Obecanje ispunjeno...Hvala ti teto! :lol:
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

А ко је та тета? :D
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Pirogijada

Post by aquarius »

Jeste da je kriza i recesija, ali nebi bilo dobro da ova manifestacija pređe u zaborav.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Pirogijada

Post by KAMIKAZA »

Manifestacija se ne moze odrzati :) Vedran pojeo sve ratne zalihe u Leutu :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pirogijada

Post by vrsta8472 »

aquarius wrote:Jeste da je kriza i recesija, ali nebi bilo dobro da ova manifestacija pređe u zaborav.
Ја сам инсистирао на такмичењу, звао Жељу. Али ове године рано је почео Васкршњи пост, па те манифестације нису прикладне у том времену.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Locked