PROSTITUCIJA (Prnjavor-Derventa)

Pamtim to kao da je bilo danas...

Rade li organi vlasti (sudstvo) dobro svoj posao?

Da.
6
8%
Ne.
69
92%
 
Total votes: 75

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

hm

Post by PIKI »

Hhm tom Slavisi Vukovicu nije trebalo pustiti da stupi u strajk vec mu nije trebalo dati da jede mamu im ebem pedofilsku.....!!!!!!!!!!!!!!
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Pisete gluposti, a evo zasto: Slavisa je veca zrtva u ovom slucaju od tih cura, ne tvrdim ja da je on cist , vec da je sirov i da je nasjeo kao budala, sve se to radilo godinama, svi su znali i ko to radi i zasto, naravno svi su znali i ko stiti te , a znate to svi i danas samo nemate mu*a da kazete, ako je sve to istina a zna se da jeste i Sredoje i dalje sjedi u fotelji , samo udobnijoj, zasto onda pljujete ovog jadnika, kome su poslije dojave doticnog svome rodjaku, da ce biti opserviran u narednom periodu zbog tih cura, smjestili to sve poslavsi te iste da sjede kod njega, i naravno on onako drcan misleci da je neko i nesto, ne ubiruci nikakvu korist (sto moze da posvjedoci skoro svaki Prnjavorcanin) prihvati to u hodu i popusi u ime Derventskih i Prnjavorskih budzovana, u cije ime i danas sjedi tamo , jer ako pisne prijeti mu se da ce mu djeca snositi posledice. Da nije tako kao sto ja kazem, Slavisu velikog mafijasa nebi uhapsili sa 5 km u dzepu vec sa bar 50 000 € , ako je tako veliki mafijas i ako ukrade tolika auta, preproda tolike zene, ostampa tolike pare, kako onda da covjek koji se napio 3 puta , koji nikad nije ni svinjac gradio, koji se ne drogira; vozi naj losija kola u gradu, itd ,itd , nikad ama bas nikad nema vise od 100 km u dzepu, onaj ko radi takav posao ne radi ga za dzaba, taj bi trebalo da ima lovu , kao recimo drug Novic & Co, po meni je S.V niko i nista ili prostije receno on je neko koga svako j*be a ipak nije kurva.
Postoji samo jedna istina, nikako dvije, u ovom slucaju sud je jako daleko od istine, ako neko zeli da napakosti Zivoinu V. zbog nekih tamo nerijesenih stvari ,treba da to rijesi sa njim a ne da svoju nemoc, iskaljuje na Slavisi, vec sam ponovio da djeca ne treba da snose posledice za nesto sto su napravili roditelji a ni da uzivaju povlastice za njihova dobra djela, u ovom slucaju je to u direktnoj vezi jedno sa drugim.
Pitam se samo kako moze sud da tereti njega za prisiljavanje maloljetnica na prostituciju u svom lokalu u periodu od 2003- 2006 godine kad svi znamo da je taj lokal otvoren 2007 godine, kako mogu da uzmu izjave tih cura da su bile tu i radile ako nije bilo tog lokala, pitam se samo koliko ce one novca da dobiju za tu laz, osim toga lokal i nije u vlasnistvu Slavise Vukovica, pa samim tim pozivanjem njega na odgovornost je ponovo pokazano da si kriv samo zato sto se tako zoves i sto si neciji sin, a ne zato sto si nesto napravio.
Ima toga jos koliko hocete , ali ja ne zelim da njega ili bilo koga drugog prestupnika branim, zelim samo da svaki ima pravo na fer sudjenje i to samo za ono sto je napravio , nikako za nesto drugo ,jer ce sa tim sud i sudstvo izgubiti smisao, ako vec i nisu !!! :cry:
Last edited by KAMIKAZA on 06.04.2008. 23:33, edited 1 time in total.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

NPr fer sudjenje kao Haradinaju.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

KAMIKAZA wrote:Pisete gluposti, a evo zasto: Slavisa je veca zrtva u ovom slucaju od tih cura, ne tvrdim ja da je on cist , vec da je sirov i da je nasjeo kao budala, sve se to radilo godinama, svi su znali i ko to radi i zasto, naravno svi su znali i ko stiti te , a znate to svi i danas samo nemate mu*a da kazete, ako je sve to istina a zna se da jeste i Sredoje i dalje sjedi u fotelji , samo udobnijoj, zasto onda pljujete ovog jadnika, kome su poslije dojave doticnog svome rodjaku, da ce biti opserviran u narednom periodu zbog tih cura, smjestili to sve poslavsi te iste da sjede kod njega, i naravno on onako drcan misleci da je neko i nesto, ne ubiruci nikakvu korist (sto moze da posvjedoci skoro svaki Prnjavorcanin) prihvati to u hodu i popusi u ime Derventskih i Prnjavorskih budzovana, u cije ime i danas sjedi tamo , jer ako pisne prijeti mu se da ce mu djeca snositi posledice. Da nije tako kao sto ja kazem, Slavisu velikog mafijasa nebi uhapsili sa 5 km u dzepu vec sa bar 50 000 € , ako je tako veliki mafijas i ako ukrade tolika auta, preproda tolike zene, ostampa tolike pare, kako onda da covjek koji se napio 3 puta , koji nikad nije ni svinjac gradio, koji se ne drogira; vozi naj losija kola u gradu, itd ,itd , nikad ama bas nikad nema vise od 100 km u dzepu, onaj ko radi takav posao ne radi ga za dzaba, taj bi trebalo da ima lovu , kao recimo drug Novic & Co, po meni je S.V niko i nista ili prostije receno on je neko koga svako j*be a ipak nije kurva.
Postoji samo jedna istina, nikako dvije, u ovom slucaju sud je jako daleko od istine, ako neko zeli da napakosti Zivoinu V. zbog nekih tamo nerijesenih stvari ,treba da to rijesi sa njim a ne da svoju nemoc, iskaljuje na Slavisi, vec sam ponovio da djeca ne treba da snose posledice za nesto sto su napravili roditelji a ni da uzivaju povlastice za njihova dobra djela, u ovom slucaju je to u direktnoj vezi jedno sa drugim.
Pitam se samo kako moze sud da tereti njega za prisiljavanje maloljetnica na prostituciju u svom lokalu u periodu od 2003- 2006 godine kad svi znamo da je taj lokal otvoren 2007 godine, kako mogu da uzmu izjave tih cura da su bile tu i radile ako nije bilo tog lokala, pitam se samo koliko ce one novca da dobiju za tu laz, osim toga lokal i nije u vlasnistvu Slavise Vukovica, pa samim tim pozivanjem njega na odgovornost je ponovo pokazano da si kriv samo zato sto se tako zoves i sto si neciji sin, a ne zato sto si nesto napravio.
Ima toga jos koliko hocete , ali ja ne zelim da njega ili bilo koga drugog prestupnika branim, zelim samo da svaki ima pravo na fer sudjenje i to samo za ono sto je napravio , nikako za nesto drugo ,jer ce sa tim sud i sudstvo izgubiti smisao, ako vec i nisu !!! :cry:
SVE MI SE CINI DA JE JOS NEKO UZIVAO U OVIM BLAGODATIMA POSRNULIH TINEJDŽERKI! :lol: :wink:

User avatar
CrnaSuza
Posts: 253
Joined: 20.11.2007. 00:16
Location: IBK

Post by CrnaSuza »

che wrote: SVE MI SE CINI DA JE JOS NEKO UZIVAO U OVIM BLAGODATIMA POSRNULIH TINEJDŽERKI! :lol: :wink:
HAHAHAHAHA, ovaj je dobar

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

kami,gdje ima vatre ima i dima :wink:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Sad je lako znati ko je bio sa njima, :D crkose ljudi cesuci jaja :D , vidim juce jednog naseg uglednog Taxistu kako se ceska kao da je upao u staklenu vunu :lol: a ni Dzudiju nije nista bolje ,samo skakuce oko kioska. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

:lol:
BAS!

ALI MISLIM DA SE KOMENTAR ODNOSIO VISE NA PRNJAVORSKU "ELITU" :wink: :wink:

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

U svakoj igri postoje nekakvi pijuni koji se prvi micu sa povrsine
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

  • РС - Добој - Окружни затвор

    09-04-2008 12:32:58
    СЛАВИША ВУКОВИЋ И ГОРАН ЈЕФТИЋ ШТРАЈКУЈУ ГЛАЂУ

    БАЊАЛУКА, 9. АПРИЛА (СРНА) - Славиша Вуковић и Горан Јефтић, осумњичени за трговину људима ради проституције, ступили су у штрајк глађу у Окружном затвору у Добоју, јер сматрају да су неосновано задржани у притвору, потврдили су чланови породице једног од њих.

    Вуковић и Јефтић се од 18. децембра прошле године налазе у притвору, а осумњичени су за трговину људима ради проституције заједно са још осам лица из Дервенте и Прњавора.

    Вуковићев бранилац Милан Романић рекао је Срни да је здравствено стање његовог брањеника, који већ шест дана штрајкује глађу, погоршано и под сталним надзором љекара.

    Романић је навео да је Вуковић упутио захтјев предсједници Суда БиХ Медџиди Кресо и вршиоцу дужности главног тужиоца БиХ Милораду Барашину да размотре његов случај.

    За трговину људима ради проституције, осим Вуковића и Јефтића, истрага се води и против бизнисмена Чеде Маркелића, Миливоја Новића и његовог сина Бранимира, директора Средње школе за радничка занимања и бившег начелника дервентске полиције Слободана Јамаџије, радника Центра за социјални рад Маје Голуб и Милоша Врачевића, те Хусејина Селвића и Младенка Новића из Дервенте.

    Сви осим Јевтића и Вуковића, као и Миливоја Новића коме је прије десет дана одређен притвор због покушаја да утиче на свједоке, пуштени су на слободу.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ovakva ista vijest bila prije neki dan ali bez Jeftica.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Za sada je Slavisa izgubio preko 18 kg. kaze cim izadje na slobodu objavit ce knjigu sa receptima za brzo mrsavljenje, zvat ce se " Dobojska dijeta "
ZENE SA NESTRPLJENJEM ISCEKUJU PROMOCIJU OVE KNJIGE !!! :roll: :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Post by vasko »

pih malo li je.
Umro bi na tvojim rukama!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Istraga se odužila u nedogled

Slaviša Vuković iz Prnjavora i Goran Jeftić iz Dervente osumnjičeni za trgovinu ljudima radi prostitucije od prošlog četvrtka štrajkuju glađu, jer smatraju da su neosnovano u pritvoru.

Ovu informaciju, potvrdio ]e otac jednog od pritvorenika, kao i advokat Slaviše Vukovića Milan Romanić.

- Vuković je omršavio sedam kilograma i njegovo zdravstveno stanje je veoma loše. Ima problema i sa pritiskom. Ipak kako mi je rekao od štrajka glađu neće odustati dok mu se ne ispune zahtjevi - rekao nam je Romanić i dodao da nam ne može potvrditi da li Goran Jeftić štrajkuje glađu.

Romanić je objasnio da se Slaviša odlučio na ovaj korak jer smatra da istraga protiv njega traje predugo, a on je u pritvoru bez valjanog razloga tri i po mjeseca.

On je istakao da se Sudu BiH već nekoliko puta žalio na pritvor Slaviše Vukovića i tražio njegovo puštanje, međutim sve ijedan zahtjev je odbijen.

On je naveo da je Vuković uputio zahtjev predsjednici Suda BiH Meddžidi Kreso i vršiocu dužnosti glavnog tužioca BiH Miloradu Barašinu da razmotre njegov zahtjev.

Advokat Gorana Jeftića Duško Panić nam je rekao da on ne zna da je njegov klijent počeo štrajk glađu.

Policija Republike Srpske Slavišu Vukovića uhapsila je 18. decembra prošle godine kada je uhapšeno ukupno devet lica zbog organizovanja maloljetničke prostitucije u Derventi.

Slučaj organizovanja trgovine ljudima radi prostitucije otkriven je kada su se policiji požalile tri maloljetnice da su bile žrtve seksualnog zlostavljanja u Derventi i Prnjavoru.

Vuković je odranije poznat policiji i bavio se falsifikovanjem novca. kao i prepravljanjem brojeva i dokumentacije na ukradenim automobilima.

Vuković i Jeftić se od 18. decembra prošle godine nalaze u pritvoru u Okružnom zatvoru u Doboju. Za trgovinu ljudima radi prostitucije osim Vukovića i Jeftića vodi se istraga i protiv vlasnika benzinske pumpe i motela na Babinom Brdu Čede Markovića, potom vlasnika Autocentra i benzinske pumpe "Nović" Milivoja Novića i njegovog sina Branimira, direktora Srednje škole za radnička zanimanja i bivšeg načelnika derventskog MUP-a Slobodana Jamadžije, radnika Centra za socijalni rad Maje Golub i Miloša Vračevića, te Husejina Selvića i Mladenka Novića iz Dervente. Svi osim Jeftića i Vukovića kao i Milovija Novića kome je prije deset dana određen pritvor zbog pokušaja da utiče na svjedoke, su na slobodi.

B.Teofilović, N. Tomašević - Glas Srpske
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ugljobrijez
Posts: 21
Joined: 07.04.2008. 13:49
Location: prnjavor

Post by ugljobrijez »

Kamikaza u pravu si 100%.Ovaj komentar za Slavišu je istinit od do.Ja ga poznajem onako iz viđenja al' baš je tako kako ti kažeš.Te 3 su išle i u druge kafane pa niko nije priveden zbog toga,a njemu su možda p......e par puta usput onako da ih prebaci od Prnjavora do Dervente kad nisu imale prevoz,a on u 10 pivi se nije branio od toga(kao što se ne bi branili i neki lažni moralisti s ovog foruma da su se našli na njegovom mjestu).Jedan moj drug je bio na jednoj pumpi,točio gorivo u sitne sate kad su njih 3 tražile prevoz,gorivo im točio stariji radnik na pumpi i gledao u njih...One i nisu imale na sebi ništa,ko ih je ikad vidio svjedok je da izlaze nesmalo gole,pa čiča blen'o u njih.Jedna od njh pitala čiče:'' Šta je čiča,šta gledaš,'oćeš p...e!Evo p...e,plati,odmah dobiješ!
Ne opravdavam nikog ko je ušao u bilo kakve odnose sa njima,al' ne opravdavam ni roditelje dotičnih što su puštale djecu da izbivaju iz kuće do 5-6 sati ujutru,sigurno se u ovakvom našem nesretluku u kojem živimo igraju barbika i crtaju....morali su ih bar pitati gdje budu,šta rade,otkuda im pare za krpice i šminku....

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Vuković je omršavio sedam kilograma i njegovo zdravstveno stanje je veoma loše.
150- 7 kg= 143kg.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

Slaviša Vuković odbija da pije vodu


DOBOJ - Zdravstveno stanje Slaviše Vukovića (29) iz Donjih Vijačana kod Prnjavora, jednog od osumnjičenih za prostituciju u slučaju maloljetnica iz Dervente, krajnje je kritično jer osim što štrajkuje glađu odbija i da pije vodu, izjavio je juče njegov advokat Milan Romanić.

"Upravo sam razgovarao sa doktoricom Zagom Blagojević i ona mi je rekla da je Vuković, koji se nalazi u pritvoru dobojskog Okružnog suda, osim što štrajkuje glađu, od nedjelje prestao da uzima i vodu", kazao je Romanić.

Vuković je počeo da štrajkuje glađu početkom aprila jer smatra da mu je pritvor u dobojskom Okružnom zatvoru produžen nezakonito.

Romanić je rekao da Vuković, koji je u pritvoru od 18. decembra prošle godine, ovim štrajkom ukazuje "na nedopustivo dugo trajanje istrage i na samovolju i odlučivanje s pozicije moći Suda BiH".

"Na odluku o produženju pritvora upućena je apelacija Ustavnom sudu BiH i još čekamo odgovor", kazao je Romanić.

Milorad Novaković, upravnik Okružnog zatvora Doboj, potvrdio je juče da je Vuković osim hrane prestao uzimati i vodu.

"Voda mu je dostupna u svakom momentu. No, ukoliko njegovo zdravstveno stanje bude takvo da mu je život ugrožen onda ćemo preduzeti adekvatne mjere", pojasnio je Novaković.

On je dodao da će u krajnjoj mjeri pritvorenik biti primoran da uzima infuziju kako ne bi izgubio život.

Nakon prijave tri maloljetne djevojčice da su bile žrtve seksualnog zlostavljanja u Derventi i Prnjavoru, pripadnici Jedinice za posebne istrage MUP-a RS uhapsili su 18. decembra 2007. godine devet lica, među kojima i Vukovića.

Osim Vukovića u pritvoru dobojskog zatvora je i Goran Jevtić (26) iz Luga kod Dervente. Derventski biznismen Milivoje Nović, kojeg terete za ista djela kao i Vukovića, nalazi se u pritvoru Suda BiH.
Nikola Morača 14.04.2008 18:57
Idemo dalje ...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Zlooooootttttttttvvvvvvoooooorrrrrriiiiiiiiiiiiiiiiiiii svi ste je*avali a sad on sam gladuje !!! :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

zoki05
Posts: 725
Joined: 05.07.2005. 09:49
Location: Prnjavor

Post by zoki05 »

KAMIKAZA wrote:Zlooooootttttttttvvvvvvoooooorrrrrriiiiiiiiiiiiiiiiiiii svi ste je*avali a sad on sam gladuje !!! :?
Pa šta, čovjek rješio da apstinira!
Vazduh treperi kao da nebo gori, sprema se oluja...

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

KAMIKAZA wrote:Zlooooootttttttttvvvvvvoooooorrrrrriiiiiiiiiiiiiiiiiiii svi ste je*avali a sad on sam gladuje !!! :?
POST JE BRATE!
NE MOGU BAS DA SE SJETIM,JESI TI ONO IMAO JEDNO ZATVORSKO ISKUSTVO ILI SI TREBAO DA MALO "ODMARAS"!? :wink:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:D Thjaaaaa :oops: koristim sve sto je besplatno !!! :lol: :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Забаву снимао убијени ученик Синиша Нинковић

ДЕРВЕНТA - Фотографије полуголих ученица Средње школе за радничка занимања у Дервенти како се "забављају" на одмору између часова, мобилним телефоном је снимио Синиша Нинковић, бивши ученик те школе који је убијен прошле године, тврди извор "Гласа Српске" близак истрази.

- Убијен је у једном стану у који је насилно одведен. Нетачна је информација да га је нехотично убио колега док су се играли пиштољем. Прије мјесец дана још један ученик ове школе извршио је самоубиство активирањем ручне бомбе - рекао је овај извор.

Милорад Нинковић, отац покојног Синише, каже да је спорне фотографије пронашао у Синишином рачунару двадесетак дана након његове сахране.

- То је Синиша телефоном снимио и фотографије пренио у рачунар. Све то сам одмах предао полицији, али ни полиција ни тужилаштво не предузимају ништа - каже Нинковић.

Синиша Нинковић је прошле године нађен мртав у кући свог друга, малољетног Aлена Гаврића. Полиција је прво саопштила да се Нинковић убио, а потом да га је из нехата убио Гаврић.

Његов отац тврди да се ради о нарученом убиству али да је неко јако моћан потпуно обуставио истрагу о овом случају.

- Прошло је десет мјесеци а тужилаштво ниједан материјални доказ нема нити ико ишта испитује. Узето је здраво за готово само оно што је било на лицу мјеста. Тужилац Младен Симић из Добоја чак никако неће да разговара са мном - каже Нинковић.

Све ово је, тврди извор близак истрази, повезано са "случајем Дервента" у који су умијешани моћници из Дервенте и Добоја и који се повезују са организовањем проституције са малољетницама.

Једна од њих је и малољетна И. М. која је, каже, директора те школе Слободана Јамаџију оптужила да је силовао једну ученицу, а да је њу вријеђао називајући је курвом.

- Његов син је И. М. силовао у свом аутомобилу уз пријетњу оружјем. Након сазнања да је пријавила његовог сина полицији, Слободан Јамаџија јој је запријетио. Она и ученица која је испричала да ју је директор школе силовао, морале су да напусте школу - каже тај извор.

"Гласу Српске" у добојској полицији су потврђени ови наводи.

- Aлександар Јамаџија, син Слободана, пријављен је да је 2004. године силовао И. М. Истрагу о томе, у оквиру "случаја Дервента" води Тужилаштво БиХ - рекли су у полицији.

Слободан Јамаџија негирао је све ове тврдње, а полицијски записник о пријављеном силовању тумачи "чињеницом да полицији можете пријавити било шта".

- Бар то знам, радио сам у полицији. Свако нека ради свој дио посла, а ја ћу да радим свој. Мој син и ја нисмо умијешани ни у какво силовање, да ли сте ви нормални. Дај болан, немој да лупаш. Можете ви доћи, али званично нећете добити ништа. A те фотографије, донесите их, па ми покажите. Видио сам их, нису снимљене у мојој школи - каже Јамаџија не желећи да открије гдје је видио те снимке.

Иако су у посједу "Гласа Српске", одлучили смо да објавимо само једну од ових фотографија, и то дјелимично, са замагљеним лицима.

Портпарол Тужилаштва БиХ Борис Грубешић потврдио је да је комплетан случај Дервента у надлежности овог тужилаштва.

- Опште одјељење Тужилаштва БиХ већ два до три мјесеца ради на том случају. Истрага је још увијек у току - каже Грубешић не прецизирајући детаље докле се у тој истрази стигло.

Јамаџија: Не измишљајте ствари

На помен имена Синише Нинковића, директор Средње школе за радничка занимања Слободан Јамаџија је рекао "питате свашта, а све то добро знате".

- Не измишљајте и не карикирајте ствари. Дођите па ћемо разговарати, телефоном не може. Не желим сада да демантујем да су то фотографије из моје школе, а то ћу демантовати тамо гдје буде требало - каже Јамаџија.



Глас Српске
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Hmmmmm :? ima tu svasta ,ali Slavisa najeba zbog tih glavonja, cak na pitanje sto ne postane svjedok saradnik, jedini odgovor mu je: Jesi li normalan pa ja imam djecu" ,sto znaci sjedi gladuj i cuti ,nema veze jesi li kriv ili nisi !!! :?
Iz ovoga se da izvuci zakljucak da mi u stvari , nemamo vlast, drzavu , sud, vladu, ministarstva,i sve druge jeb*ne resore koji dolaze poslije ovih gore ;u stvari imamo samo brdo podmitljivih parazita, spremnih da i rodjenu majku prodaju za pare !!! :? GDJE SI SADA RATKO MLADICU DA VIDIS ZA STA SI SE BORIO !!! :twisted:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Судије хоће чињенице

СAРAЈЕВО - Суд БиХ одбацио је приједлог Тужилаштва БиХ да одреди притвор Биљани Смиљанић (46) из Прњавора због сумње да је починила кривично дјело покушаја ометања рада правосуђа, у предмету против оптужених за трговину људима у случају "Дервента".

- Суд сматра да је приједлог заснован на претпоставкама јер нема чињеница да би осумњичена могла утицати на свједоке и тако ометати поступак - речено је у Суду БиХ.

"Глас Српске" сазнаје да је Смиљанивићева хапшена јер је заједно са Миливојем Новићем покушала да застраши, пријети и потплати И. М. (19), једну од жртава поменутог случаја за који је оптужено шест особа.

Оптужени су власник пумпе и Aуто-центра "Новић" Миливоје Новић (55) и његов син Бранислав (29), власник хотела "На Бабином брду" Чедо Маркелић (51) звани Маркела, Горан Јевтић (26), Давор Цвијановић (33), сви из Дервенте и Славиша Вуковић (29) из Прњавора. Они се терете за трговину људима због вршења проституције над три малољетнице из Дервенте, и сви су у притвору.

Док су двије малољетне дјевојчице од октобра смјештене у сигурној кући, И. М. је и даље била под притиском "актера догађаја". Притисак је интензивиран у марту ове године, неколико дана прије хапшења Миливоја Новића, када је он покушао да прати своју жртву.
Наиме, И. М. је једне вечери са Aнђелом Сигисундијом (45) стигла до Шешлија, али их је на путу између Дервенте и тог мјеста, заустављала дервентска полиција. Дјевојка је била за воланом тог аутомобила, а полицајци су је препознали и питали куда иде. Она им је објаснила да чека аутобус за Београд превозника "Смиљић", који пролази кроз Шешлије. Полиција их је пустила и вратила се за Дервенту, док је И. М. на предвиђеном мјесту ушла у аутобус.

Међутим, када је ушла у аутобус, И. М. је примијетила Миливоја Новића у аутобусу, због чега се успаничила, па је позвала мајку. Њена мајка је потом јавила полицији у Добоју која је у Модричи пресрела аутобус и извела дјевојчицу.

Смиљанићева је ухапшена у понедјељак по налогу Тужилаштва БиХ, због сумње да је од марта до маја 2008. године покушала застрашивањем и обећањем нудити недопуштену финансијску корист у великом износу и израду докумената, с циљем да једну свједокињу у кривичном предмету "Горан Јевтић и други" наговори да не свједочи.

Љубавница" пријетила убиством

Откривен је и Новићев џип у Шешлијама који је оставио како би ушао у аутобус за Београд. Он је послије тога објашњавао да је кренуо са љубавницом у Београд аутобусом како би се мало "провели". Међутим, истрага је открила да је са Новићем тада била Смиљанићева, која је послије његовог хапшења наставила да И. М. наговара да одустане од свједочења, нудила јој лажни хрватски пасош и посао у Италији, па чак јој и пријетила убиством


Глас Српске
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

Наиме, И. М. је једне вечери са Aнђелом Сигисундијом (45) стигла до Шешлија, али их је на путу између Дервенте и тог мјеста, заустављала дервентска полиција...
taj je iz Stivora...
Idemo dalje ...

Locked