PROSTITUCIJA (Prnjavor-Derventa)

Pamtim to kao da je bilo danas...

Rade li organi vlasti (sudstvo) dobro svoj posao?

Da.
6
8%
Ne.
69
92%
 
Total votes: 75

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Još niko nije odreagovao!
KO su naši sugrađani iz afere Derventa?
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Iz Prnjavora samo Slavisa Vukovic. On je sitna riba u svemu tome. Trenutno mu se sudi u Sarajevu.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Za šta mu se sudi?
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Podvodjenje maloljetnica.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

ideš?
To nešta od prije ili ovo sada?
Ovdje kod nas?
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ovo od sada, afera "Derventa".

Neki dan sam dao intervju za magazin BH Dani, kupi pa procitaj.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

U suštini naša djeca znaju za tu problematiku i valjda znaju da će problem biti izbjegnut ako ga obiđu,dotičnog,mada i on treba PAZITI,povratnik....?
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

U mene u selu za hrabre momke koji ucine ili pokusaju to da ucine(mislim na podvodjenje i nasilni sex)postoji tvorevina zvana ,,zakon,,!Po njemu takvi hrabri momci leze dugogodisnju robiju a po izlasku sa iste bivaju ubijeni od oca,majke,brata,rodjaka,djeda,amidze(strica),dajdze(ujaka)i ostale bliznje i danje rodbine,naravno bez obzira jesul pocinioci predsjednici mjesne zajednice,ucitelji,tehnicari(poljoprivredni)ili su pak bijeda ko ja...sto ti je zakon...

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

I prijatelju,treba zakon poštovati i sprovoditi...
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Naravno da treba...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

OPET JE NEKO NASAO; ONU IZGUBLJENU GUMICU !!! :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Nastavljena istraga o maloljetnoj prostituciji

Image

Tužilaštvo BiH intenzivno radi na istrazi vezano za slučaj maloljetnica iz Dervente koje su prisiljavane na prostituciju, izjavio je Boris Grubešić, portparol Tužilaštva BiH.

On je istakao da ne može odavati detalje istrage i podsjetio da je Sud BiH, na prijedlog Tužilaštva, prije nekoliko dana produžio pritvor za još 60 dana Goranu Jevtiću (26) i Slaviši Vukoviću (29), koji su osumnjičeni u ovom predmetu.

Majke zlostavljanih maloljetnica kazale su "Nezavisnim" da očekuju da će se i ostali krivci naći iza rešetaka jer vjeruju u rad Tužilaštva BiH.

"U stalnom smo kontaktu sa Tužilaštvom BiH. Mislim da su napravili dobar pomak i nadamo se da će tako nastaviti", kazala je Milodarka Borčić jedna od majki zlostavljanih maloljetnica.

Istakla je da se maloljetnice još nalaze u sigurnoj kući i da su u kontaktu sa njima.

Borčićeva je navela da nemaju direktnih prijetnji, ali da se dešavaju provokacije na kućni telefon.

U Derventi je 18. decembra akcijom pripadnika Specijalne jedinice MUP-a RS devet osoba iz Dervente i Prnjavora, među njima i lokalne uglednike, zbog sumnje da su umiješani u organizovanje maloljetničke prostitucije.

Oni se sumnjiče da su umiješani u slučaj zlostavljanja tri maloljetnice iz Dervente tokom tri godine. Nakon saslušanja sedam od devet privedenih osoba je pušteno kućama, a istraga o ovom slučaju je nastavljena.

Image

put sudbine
Posts: 74
Joined: 04.02.2008. 12:35

Post by put sudbine »

Ja znam samo jedno: kada bi neko ovakvo nesto ucinio mome djetetu,nikada ne bih dozvolila da dodje do bilo kakvog sudjenja,ne bih se smirila na ovoj zemlji dok ga ne bih nasla i ubila!
ne zelim da razmislajm o tome sta su ta jadna djeca prezivljela,taj strah i te lude debele i pjane na svom jadnom tijelu,koji smrde na alkohol, mozda i sami imaju kceri kod kuce ali se Boga ne boje ..njihov zivot je upropasten,kod nas i jeste takav mentalitet naroda, u nijh jadne ce uvijek biti pruzen prst i nikada nece imati normalan zivot,
mnogi ce u njima jadnima traziti krivca a ne u onim "velikim ribama",a oni ce danas -sutra da se setkaju slbodno gradom i gledaju za curicama trazeci novu zrtvu..zbog ovakvih stvari pozdravljam zemlje u kojima jos uvek vlada smrtna kazna!
pozdrav zavicaju

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ti si u pravu ,sve to stima, ali one stvarno nisu bile cvjece, osim toga, bas u ovom slucaju se pokazalo da je nase sudstvo i dalje korumpirano i pristrasno.
Da pojasnim, pritvor je produzen njima dvojici, nije legitimna mjera ali moze se primjeniti, ako vec postoje dokazi ,a postoje jednaki cak i veci za ove lovase nego za njih dvojicu, postavlja se pitanje zasto se sud u istom slucaju ,za isti prekrsaj, ne ponasa jednako prema svima.
Pitanje je bilo i na pocetku, zasto samo njih dva, i zasto se onda bar sad nije postupilo po zakonu, tj. pritvorilo ostale vinovnike ili oslobodilo i ovu dvojicu, pa da se svi brane sa slobode ili da svi sjede iza resetaka.
Sve mi ovo lici na onu staru :KADIJA TE TUZI ;KADIJA TI SUDI" samo u ovom slucaju mozemo dodati i ono novopeceno "kadija prima mito" :lol: NEMAMO DRZAVU; NEMAMO SUD; NEMAMO POLICIJU....... U STVARI MI TO NORMALNI SMRTNICI NEMAMO; A ONI IMAJU I TO PO SVOJOJ MJERI !!! :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

put sudbine
Posts: 74
Joined: 04.02.2008. 12:35

Post by put sudbine »

I ti si u pravu sto se tice suda,drzave i zakona,zato kazem ne bi ni dozvolila da dodje do suda, sama bi im sudila onako kako ja osjecam..a to sto "one stvarno nisu bile cvijece" je upravo to sto sam htjela da objasnim o njima.Ta one su djeca jos!ja sam malo zrelija osoba, imam dijete(hvala Bogu musko)kad vratim film nazad, u njihovim godinama sta sam znala! a zar oni kao odrasli ljudi trebaju da iskoriste slabost djevojcica (pogotvo me je dirnula informacija da nijedna od njih nema oca!)pa zar to treba tako iskoristiti?kako se niko ne bi sjetio na ovoj planeti ,pa da kad vidi da djeca idu pogresnim putem pokusaju da ih vrate na pravi,zaloze se za njih,a ne da ih gurnu u jos vecu propast?Postoje li jos igdje price o moralu?
mislim da sam previse rekla na ovu temu,jos cete se zapitati kakv jeovo filozof!
Mene samo boli nepravda...a puno je ima...
lijep pozdrav
pozdrav zavicaju

User avatar
zeko_sisko
Posts: 383
Joined: 30.09.2007. 16:14

Post by zeko_sisko »

Ljudi moji, kakvih tu sve stvari ima, mi nismo ni svjesni. Svu onu frku i proteste sto su majke djevojcica pokrenule, finansirao je jedan drugi "mocnik" u Derventi, kako bih unistio Novica i ostale. On je placao koliko god treba samo da se to izgura, al' ne zbog toga da bih zastitio njih, vec da bih pokopao ove. Sve njih zajedno treba u Lisici potok pa ...

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Znaš li ko je taj?
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
zeko_sisko
Posts: 383
Joined: 30.09.2007. 16:14

Post by zeko_sisko »

Ne znam prezime, al' ima benzinsku pumpu u Derventi.

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

znam ja ko je, i kao sto sam vec rekao, sve ce se to stisati veoma brzo, sve su to suplje price
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Svi sve znaju.Sto ne odete u policiju fino i date iskaz?I na kraju krajeva, kakve veze ima to ko je koga podgovarao na protest (ako i jeste) sa prostitucijom?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

osjeti me
Posts: 11
Joined: 15.03.2008. 19:38

Post by osjeti me »

ja bi te sve po kratkom postupku :?:
u neki nigerski zatvor pa da budu droljice.. :P
nek ih karaju crnci do ludila..dok im oči ne ispadnu...
sramota. :shock: :shock: :x

User avatar
Casper
Posts: 222
Joined: 29.01.2008. 14:09
Location: RS

Post by Casper »

I kako se zavrsio ovaj slucaj sa prostitutkama ?

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Maloljetnička prostitucija: Ponovno uhapšen Milovoje Nović

Biznismen iz Dervente Milivoje Nović, koji je prije nekoliko mjeseci osumnjičen u slučaju maloljetničke prostitucije u tom gradu, uhapsen je danas i biće prebačen u tužilaštvo u Banju Luku, neslužbeno se saznaje.

Prema još nepotvrđenim informacijama, Nović je uhapšen zbog uticanja na svjedoke u ovom slučaju.

Iz MUP-a RS-a za sada nema informacija o ovom slučaju.

Podsjećamo, policija je u decembru prošle godine uhapsila Novića i više osoba iz Dervente osumnjičenih za trgovinu ljudima radi vršenja prostitucije nad tri osobe ženskog spola s područja dervenske opštine, ali su oni nakon saslušanja pušteni iz pritvora.

31.3.2008.

Pincom.info/Fena
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Slaviša Vuković stupio u štrajk glađu

Slaviša Vuković iz Prnjavora, jedan od osumnjičenih za trgovinu ljudima radi prostitucije, stupio je u štrajk glađu u Okružnom zatvoru u Doboju, jer smatra da mu je pritvor produžen nezakonito - potvrdio je danas njegov advokat Milan Romanić.

"Slaviša Vuković je juče stupio u štrajk glađu, tražeći da bude pušten iz pritvora", precizirao je Romanić. On smatra da je njegovom klijentu pritvor produžen nezakonito zbog navodne opasnosti uticaja na svjedoke koji su već saslušani, što krivično zakonodavstvo BiH ne poznaje kao razlog za produženje pritvora.

Romanić je rekao da Vuković, koji se nalazi u pritvoru od 18. decembra prošle godine, ovim štrajkom ukazuje "na nedopustivo dugo trajanje istrage u ovom predmetu i na samovolju i odlučivanje sa pozicije moći suda BiH".

Pripadnici MUP-a RS uhapsili su 18. decembra 2007. godine devet lica, među kojima i Vukovića, nakon prijave tri maloljetne djevojčice da su bile žrtve seksualnog zlostavljanja u Derventi i Prnjavoru.

Srna

www.prnjavor.info
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Auuu

150kg minus 50 (od strajka) = 100 kg. Malo li je?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Locked