Nedjeljom u 2

Pamtim to kao da je bilo danas...
Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Weterinarka wrote:Zar ona nije promijenila ime u Jelena?
Ipak jeste.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Ne diraju mu Yugu SIS. Na to su matorci osjetljivi! :lol: :wink:

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

evo te stare vijesti...


SKANDAL U BRČKOM
Lepa Brena i Boba Živojinović položili cveće na spomenik "žrtvama srpskih fašista"!
"Pevačica Fahreta Jahić položila je cveće na grob bošnjačkim žrtvama u Tuzli. Spomeniku na kome piše: 'Na ovom mestu 25. maja 1995. godine srpski fašistički teror je granatom prekinuo 72 mlada života' poklonio se i njen suprug Slobodan" - glasila je agencijska vest koja je juče prvo začudila, a potom i sablaznula celokupnu srpsku javnost.

Nekadašnja folk kraljica, Lepa Brena, obrela se u rodnoj Bosni sa suprugom, penzionisanim teniskim asom Bobom Živojinovićem, povodom turneje koju je počela nastupom u gradu svoje mladosti, Brčkom. Sudeći po reakcijama koje su ih dočekale po povratku u Beograd, za ove dve, u više navrata proklamovane "srpske nacionalne ikone" biće najbolje da momentalno odu na neki duži službeni put ili, pak, letovanje. Tek, oreole "izdajnika" koji su im preko noći, posle jednog nepromišljenog gesta, stavili na glavu, teško da će uspeti da skinu u skorije vreme.

Ništa manju medijsku bura ova informacija je izazvala i u Federaciji BIH i Republici Srpskoj. Prema pisanju sarajevskog lista "Oslobođenje", koje prenosi i agencija Srna, "Fahreta Jahić je ovim nenajavljenim gestom pokušala da pred koncert u svojoj rodnoj Tuzli skupi neke poene koje je izgubila u ratu". U tekstu se dalje kaže da je "Lepa Brena i pre bila u Tuzli, ali da tada nije obilazila nikakve spomenike." "Oslobođenje" još dodaje i to da je čudno što je pevačica to učinila baš sada, pred najavljeni koncert u Tuzli.

Bosanski mediji spekulišu da Brenin potez neće biti dobro primljen u RS i Srbiji, vrlo objektivno podsećajući na tragediju koja se dogodila u Tuzli 15. maja 1992, kada je došla do masakra nad kolonom tadašnje JNA koja se povlačila iz grada. Tom prilikom je ubijeno oko 200 golobradih mladića, od kojih su mnogi iz Srbije, dok ih je ranjeno nekoliko stotina.

Brena i Boba su spomenik obišli nakon humanitarnog koncerta "Brena i prijatelji", održanog u ponedeljak uveče u Brčkom, s kojeg je celokupan prihod namenjen za transplantaciju bubrega Brčanke Željke Ljubičić. Iako je u turneju koja nosi naziv "S ljubavlju" krenula, kako kaže, "čista srca", Lepa Brena je od samog starta naišla na zid neodobravanja. Radio-stanice su organizovale ankete u kojima su se slušaoci, na pitanje da li se slažu sa dolaskom Lepe Brene, listom izjašnjavali negativno.


Šta piše na spomeniku

Na spomeniku u Tuzli, koji se iznenada našao u žiži javnosti srpske i bosanske javnosti, doslovno piše:
"Ovdje se ne živi samo da bi se živjelo.
Ovdje se ne živi samo da bi se umrlo.
Ovdje se i umire da bi se živjelo.
Na ovom mjestu, 25. maja 1995, srpski fašistički agresor je granatom prekinuo 72 mlada života!
Proučite fatihu i pomolite se!
Pamtite i opominjite!"

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

seljak iz skakavaca wrote:´fala!
Samo, gdje sam ja to napisao nesto o znacaju Yuge, ili upste nesto posebno o Yugi??

Lik
:lol:
A,joj brate SiS pa gdje odmah sebe nadje u tome i naravno nadje se uvrijedjen? Pisem ono u sta sam siguran i znam da je tako 100%,a Yugu sam spomenuo zato sto je cijela Yuga u to vrijeme volela Brenu i Brena je bila nekakav nacionalni identitet te iste Yuge. To ce Vam reci svako ko je zivio i upamtio ta vremena,zato sad pisati ovo ili ono o Breni je van svake pameti! U glavnom jedna od naj fleksibilnijih osoba sa cijele estrade koja je sve danas sto ima i svo to postovanje i slavu zasluzila samo glasom i svojom jednostavnoscu i nista preko ovog ili onog kao ove danasnje ovce citaj pevaljke!
Image

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

che wrote:srpski fašistički agresor je granatom prekinuo 72 mlada života!
Samo prekidaj! :smt005

User avatar
Crna
Posts: 351
Joined: 15.08.2008. 00:28

Post by Crna »

Pa dobro sad, ljudi jesu voljeli Brenu u to vrijeme, sad su se malo neke granice i kriterijumi pomjerili pa to sto je bilo popularno tad sad nam je smijesno :)
.. ja se recimo sjecam da sam kao dijete obozavala Lepu Brenu .. ali gledajuci je sad, koliko god mi se ne svidjalo to sto ona radi, za nju mogu samo reci da je ona zapravo jedna zena koja je mudro i pametno od svog sou-a napravila biznis...biznis koji lijepo donosi lovu.. pri tom ne mislim na njene pjevacke sposobnosti :) .. narodne mase su zadovoljene kad u vecernjim casovima pobjegnu od stvarnosti gledajuci GRAND :) Zato narode kupujmo GRAND :)
........ne ocekuj ocekivano, ne trazi odgovor na molitve, Bog djeluje u tisini i dat ce ti odgovor u tisini.......

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Crna wrote: Zato narode kupujmo GRAND :)
Mi ipak zelimo umrijeti prirodnom smrcu :wink:

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

lian wrote:Cudi me da tako nije sletjela na neki od stadiona u Engleskoj,Njemackoj,Francuskoj ili ne dalo se na zlo,u USA.Mislim Sewerine,ona je bila kraljica seljaka i to je ostala,neka se dice i ponose sa Fahretom njeni miljenici,ja vala ne.
Jbt....ti pregonish.Daj nam reci ko jeste od nasih slijetao na stadione u tim zemljama koje si nabrojao. Nemoj misliti da sam ja Brenin fan ali njezina popularnost u ono doba se ne moze ponistiti ma sta ti ili ja ili bilo ko drugi mislio. Kraljica seljaka kazes...jbg....mnogo seljachkija zemlja smo onda bili tada nego danas a da li je tako? Ja ne vjerujem ali eto.....
Licno mislim da veca zvijezda sa glupljim pjesmama se nije nikada nigdje pojavila ali mnogo toga joj se potrefilo,iskoristila je to sve....strasnu komercijalu su napravili sa njom i to ce neko tesko ponoviti.
Treba biti poshten pa priznati da samo Bijelo Dugme,Zdravko Colic i Lepa Brena mogu puniti stadione...ja o ukusima muzickim uopste ne polemishem.
Mislim da ce i sada ladno napuniti i tu ZG Arenu jer nisu ljudi oko nje glupi sigurno i nece zakazivati koncerte u drugim gradovima Hrvatske tako da nekih 15-20.000 nece biti uopste problem a to ce biti opet dovoljno da se medijski izdigne visoko. Vec vidim naslove tipa "Trijumfalni Brenin povratak u ZG" i sl......

Ali vidjecemo vec jer ona "nasa" NasmijanKa ce 100 % na koncert pa cemo biti "informirani" :lol:
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

To niposto ne propustam!
Kad sam vec propustila Thompsona, nju ne smijem!

Tubonja
Posts: 30
Joined: 29.01.2009. 05:54
Location: Tajna

Post by Tubonja »

Brena je punila stadione s nama seljacima i s onim seljacima sto se nisu dali tako nazivati.Mislim da je ona ogledalo nase drzave.Sta se vise umisljamo da smo neki k.urac kad smo i vareni i peceni u narodnjacima,rakiji,pivu i pecenju.I da kazem da sam vise volio Fahiretu kad je bila masnija,ojoj boze krakova i rumena lica.
Sto rijecima nemozes,pendrekom mozes,itekako.

User avatar
Crna
Posts: 351
Joined: 15.08.2008. 00:28

Post by Crna »

Mozda ovo ne spada ovdje ali posto je rijec o Breni nisam mogla da odolim :)
..malo iz programa Grand produkcije :) Ne znam da li je tuzno ili smijesno :)

http://www.youtube.com/watch?v=TfBR-0LXAvM
........ne ocekuj ocekivano, ne trazi odgovor na molitve, Bog djeluje u tisini i dat ce ti odgovor u tisini.......

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Upravo citam da je zeljela da je zovu Sofija. Po uzoru na Sofiju Loren. :roll:

Evo link.
http://www.blic.rs/zabava.php?id=79461
Guys with glitz to chicks with kicks.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Brena???Pa sad,ko je u stvari ta zena.Jel ona k.urva,balinka,vlahinja,umjetnica,s.upak il' je samo uspjesna sredovjecna zena na koju smo svi sad ljubomorni al' iz razlicitih razloga!Licno mislim da je vrh vrhova na nasim prostorima,sto se tice narodnjaka, a sto se tice music business-a,svi joj lagano mogu popusit mOhunu!!!I na kraju,imo sam priliku da zasviram s njom prije nekih pet godina kad je bila u Americi,ljudi bolja je zenska nego mnoge dvadesetogodisnjakinje,tvrda i ljuta ko zolj!!!Dobra ba Brena!
Srebrena Krila

cirus
Posts: 122
Joined: 03.06.2007. 13:00
Location: preko bare

Post by cirus »

Ko kruh pecen :smt023

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

seha wrote:I na kraju,imo sam priliku da zasviram s njom prije nekih pet godina kad je bila u Americi,ljudi bolja je zenska nego mnoge dvadesetogodisnjakinje,tvrda i ljuta ko zolj!!!Dobra ba Brena!
Имаш ли ти какав доказ :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

npr. lijevu sisu?

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

EVO DOKAZA; I PICU JOJ JE SERVIRAO.NA SVOJOJ GITARI :D
www.youtube.com/watch?v=dU8V4bfw9lE&feature=related
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

ananasmijana wrote:npr. lijevu sisu?
Ne do ti kruh :smt005

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

Bio danas Rene Bitorajac, moj kolega iz skolske klupe.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

E bas gledao,a jes vidjela ispod komentara "gledatelja"? :roll:

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

Iskreno, nisam ga ni gledala, samo sam pogledala uvod. Kaj je bilo?

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Eto ja sam gledao cijelu emisiju,dakle citav sat vremena i Rene mi se cini sasvim ok tip!
Image

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

Malo prenabrijan, ali ok je, ima energiju.

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

Rene najbolji hrvatski glumac danasnjice
>>>---------------------->>>

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

Ak je on najbolji, onda nam je dramska akademija stvarno u klincu...

Locked