Patrijarh Srpski Pavle

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Covjek vrijedan postovanja i molim boga da se nase svestenstvo ugleda na ovog covjeka i iznjedri nam jos ovako skromnih a velikih ljudi !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Pogoršano zdravstveno stanje patrijarha Pavla
Ponedeljak, 17. decembar 2007. 16:27
Image
Tokom vikenda došlo je do pogoršanja opšteg zdravstvenog stanja njegove svetosti patrijarha srpskog Pavla (93), koji je od 10. novembra na lečenju u Vojnomedicinskoj akademiji u Beogradu, saopštila je Informativna služba Srpske pravoslavne crkve.

Prema izveštaju lekarskog konzilijuma Vojnomedicinske akademije, patrijarh Pavle ima povišenu telesnu temperaturu, koja prati "respiratorne i urinarne infekcije".

"Uvedena je odgovarajuća terapija i nastavlja se dalje praćenje", navedeno je u saopštenju.

(Tanjug)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

ОПШТЕ ЗДРАВСТВЕНО СТАЊЕ ПАТРИЈАРХА ПОГОРШАНО И НИСУ ПРЕПОРУЧЉИВЕ ПОСЈЕТЕ

БЕОГРАД, 18. ДЕЦЕМБРА (СРНА) - Опште здравствено стање Његове светости патријарха српског Павла погоршано је и није препоручљиво да прима посјете - потврдио је министар здравља Србије Томица Милосављевић који је данас посјетио Војномедицинску академију /ВМА/ у Београду.

Инфoрмaтивнa службa Српскe прaвoслaвнe црквe саопштила је јуче да је здравствено стање Његове светости патријарха српског Павла погоршано током викенда збoг пoвeћaњa тјeлeснe тeмпeрaтурe и уринaрнe инфeкциje.

У саопштењу је наведено да је прeдузeтa oдгoвaрajућa тeрaпиja и да се нaстaвљa прaћeњe здрaвствeнoг стaњa Његове светости.

Патријарх Павле налази се на лијечењу на ВМА од 13. новембра./крај/вш-мир
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
tehnol
Posts: 271
Joined: 20.04.2007. 23:27
Location: Prnjavor/NS

Post by tehnol »

Kazu da je Patrijarhu malo bolje danas,posjetio ga je pretsjednik Tadic,nadajmo se brzom oporavku njegove Svetosti

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Молим Бога за опоравак нашег патријарха.
Image

User avatar
Mixer 01
Posts: 62
Joined: 13.12.2007. 14:30
Location: Tu negdje

Post by Mixer 01 »

Njegovan wrote:Молим Бога за опоравак нашег патријарха.
Molitvama se pridruzujem!
EVO ME TU SAM, JA SAM !!!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

Vrsta svaka cast za slike :smt023 ako imas ,postavi jos koju.pozzzz :) :wink:

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

Pohvala Vrsta i tebi za ove slike.
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Видјео сам цијели снимак када је неки дан Синод био у посјети.
Image

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »


User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Patrijarh Srpski Pavle

Post by vrsta8472 »

Image

Image


Фотографије, које су ми уљепшале дан.

На многаја љета !!!

Да додам још ове двије.

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: Patrijarh Srpski Pavle

Post by Njegovan »

Одличне фотке. Свака част! Само ми реци који је онај официр што је на сликама?
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Patrijarh Srpski Pavle

Post by vrsta8472 »

Начелник ВМА!!!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Patrijarh Srpski Pavle

Post by vrsta8472 »

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ДОБИО ОРДЕН "ДОСТОЈАНСТВО"

БЕОГРАД, 7. МАЈА /СРНА/ - Међународна лига за заштиту људског достојанства и безбједности из Русије додијелила је Његовој светости партијарху српском Павлу орден "Достојанство", као и икону Светог Серафима Саровског.

Орден је у Патријаршији у Београду данас уручио предсједник Међународне лиге за заштиту људског достојанства и безбједности из Русије Владимир Вареников, а у име патријарха Павла примио га је епископ хвостански Атанасије, патријархов викар, објављено је на сајту Српске православне цркве /СПЦ/.

Гости из Русије су током срдачног и братског разговора истакли заначај личности патријарха Павла у данима искушења кроз које су прошли српски народ и Црква.

Епископ Атанасије је, нагласивши важност братских односа Србије и Русије, захвалио у име Његове светости на додијељеном ордену првојерарху СПЦ.

Додјели ордена и иконе је у име српског огранка Међународне лиге за заштиту људског достојанства и безбједности присуствовао Мићун Васић.

На сајту СПЦ наводи се да је патријарх Павле данас захвалио свима који су му честитали највећи хришћански празник Васкрс.

Патријарх српски је размијенио честитке за Васкрс са свим поглаварима православних аутокефалних и аутономних цркава, бројним архиепископима, митрополитима и епископима.

Патријарх Павле је примио бројне честитке од високошколских и средњошколских установа СПЦ, управа манастира и многих вјерника из земље и дијаспоре.

"У немогућности да појединачно свима захвали, то чини овим путем, уз најбоље жеље за свако добро свих верника СПЦ, шаљући им свој очински поздрав и патријарашки благослов", наводи се на сајту СПЦ.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Patrijarh Srpski Pavle

Post by vrsta8472 »

МИТРОПОЛИТ АМФИЛОХИЈЕ И ЕПИСКОП ГЕОРГИЈЕ ПОСЈЕТИЛИ ПАРТИЈАРХА ПАВЛА


БЕОГРАД, 27. АВГУСТА /СРНА/ - Митрополит црногорско-приморски Амфилохије и епископ канадски Георгије посјетили су данас и причестили партијарха српског Павла, који се налази на Војно-медицинској академији /ВМА/ у Београду.

Том приликом епископ Георгије пренио је партијарху Српске поглавару православне цркве /СПЦ/ поздраве Срба из Канаде, а Његова светост је захвалио на поздравима и благословио Србе у дијаспори – саопштено је на сајту СПЦ.

Потом су архијереји са пратњом обишли параклис Светог Луке архиепископа Симферопољског, који се налази у изградњи при ВМА, цјеливавши мошти и поклонивши се овом светитељу.

Претходно је, поводом празника Светог пророка Михеја, митрополит Амфилохије служио свету архијерејску литургију у капели светог Симеона Мироточивог при Патријаршији у Београду. /крај/вш
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Upokojio se u Gospodu Patrijarh srpski G. G. Pavle

Post by vrsta8472 »

Упокојио се у Господу Патријарх српски Г. Г. Павле

Image

Данас, 15. новембра 2009. године, у 10,45 часова, на Војно-медицинској академији у Београду, после примања Свете Тајне Причешћа, упокојио се у Господу Архиепископ пећки, Митрополит београдско-карловачки, Патријарх српски Г. Г. Павле.

Данас ће се послије вечерње у свим црквама Епархије бањалучке служити помен за упокојеног Патријарха Павла.

Помени, Господе, оце и браћу нашу уснуле у нади на васкрсење у живот вечни, и све упокојене у побожности и вери, и опрости им свако сагрешење, хотимично и нехотимично, што сагрешише речју, или делом, или мишљу. Усели их у места светла, у места свежине, у места одмора, одакле одбеже свака мука, жалост и уздисање, где гледање Лица Твога весели све од века свете Твоје. Даруј им Царство Твоје и учешће у неисказаним и вечним Твојим добрима, и наслађивање у Твом бесконачном и блаженом животу. Јер си Ти живот, и васкрсење и покој уснулих слугу Твојих, Христе, Боже наш, и Теби славу узносимо са беспочетним Твојим Оцем и Пресветим, и Благим, и животборним Твојим Духом, сада и увек и у векове векова. Амин.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Patrijarh Srpski Pavle

Post by aquarius »

  • Patrijarh srpski Pavle

    Patrijarh srpski Pavle (svjetovno ime Gojko Stojčević) rođen je 11. septembra 1914 godine u selu Kućanci kod Donjeg Miholjca (Hrvatska) u zemljoradničkoj porodici, a preminuo je 15. novembra 2009 na vojno medicinskoj akademiji u Beogradu . Gimnaziju je završio u Beogradu, šestorazrednu Bogosloviju u Sarajevu, a Bogoslovski fakultet u Beogradu.
    Rano je ostao bez roditelja - otac je otišao na rad u SAD, tamo je dobio tuberkulozu i "vratio se kući da umre" kad je dječaku bilo tri godine, a isto se ubrzo dogodilo i s majkom. Odgojila ga je tetka. Shvativši da je dijete "vrlo slabašno", poštedjela ga je seoskih poslova i tako mu omogućila da se školuje: iako je malo Gojko bio sklon "predmetima gdje ne mora da memoriše, kao što su matematika i fizika", iako je iz vjeronauke imao tanku dvojku, uticaj rodbine je prevagnuo i njegov konačan izbor bio je bogoslovija. Poslije Tuzle i Sarajeva, tokom Drugog sv. rata dospijeva u Beograd, gdje najprije radi na građevinama, a zatim, zbog slabog zdravlja, počinje svoj monaški život.
    On počinje s monaškim životom u manastiru Svete Trojice u Ovčaru i ujedno radi kao vjeroučitelj djeci izbjeglicama u Banji Koviljači. Izvjesno vrijeme proveo je u manastiru Vujan. Zamonašen je u manastiru Blagovještenju 1946. godine, kada je unapređen u čin jerođakona. Od 1949. do 1955. bio je sabrat manastira Rače. Školsku godinu 1950/51. proveo je kao učitelj zamjenik u prizrenskoj Bogosloviji sv. Ćirila i Metodija. U čin jeromonaha unapređen je 1954., protosinđel je postao 1954, a arhimandrit 1957. Od 1955. do 1957. godine bio je na postdiplomskim studijama na Bogoslovskom fakultetu u Ateni. Izabran je za episkopa raško-prizrenskog 29. maja 1957. godine, a posvećen je 21. septembra 1957. godine, u beogradskoj Sabornoj crkvi. Čin posvećenja obavio je patrijarh srpski Vikentije. Za episkopa raško-prizrenskog ustoličen je 13. oktobra 1957. godine, u prizrenskoj Sabornoj crkvi.
    U Eparhiji raško-prizrenskoj gradio je nove crkve, obnavljao stare i porušene, posvećivao i monašio nove svećenike i monahe. Starao se o Prizrenskoj bogosloviji, gdje je povremeno držao i predavanja iz crkvenog pjevanja i crkvenoslavenskog jezika. Često je putovao, obilazio i služio u svim mjestima svoje Eparhije. Sa kosovskim egzodusom, prizrenska Bogoslovija Svetog Kirila i Metodija je privremeno premještena u Niš, a sjedište Raško-prizrenske eparhije iz Peći u manastir Gračanicu.
    Kao episkop raško-prizrenski svjedočio je u Ujedinjenim nacijama pred mnogobrojnim državnicima, o lošim međuetničkim odnosima na Kosovu i Metohiji.
    Imajući u vidu zasluge na naučnom bogoslovskom polju, Bogoslovski fakultet Srpske pravoslavne crkve u Beogradu, dodijelio mu je 1988. godine zvanje počasnog doktora bogoslovlja.
    3. decembra 1990. izabran je za patrijarha Srpske pravoslavne crkve, kada je na tom mestu nasledio patrijarha Germana. Novi, 44. patrijarh SPC rekao je tada: "Moje su snage slabe, to svi znate. Ja se u njih ne nadam. Nadam se u vašu pomoć, kažem i ponavljam, u pomoć Božju kojom me je on i do sada držao. Neka bude Bogu na slavu i na korist njegovoj crkvi i našem napaćenom narodu u ova teška vremena". Također je konstatirao i da "mi nemamo nikakav program patrijaršijske djelatnosti, naš program je Jevanđelje Hristovo".
    Bavi se i naučnim radom. Objavio je monografiju o manastiru Deviču, Devič, manastir Svetog Joanikija Devičkog (1989, 1997), (drugo izdanje 1997). U Glasniku Srpske pravoslavne crkve, od 1972. godine objavljuje studije iz Liturgike u obliku pitanja i odgovora, od kojih je nastalo trotomno djelo Da nam budu jasnija neka pitanja naše vere, I, II, III (1998). Priređuje dopunjeno izdanje Srbljaka, koje je Sinod Srpske pravoslavne crkve izdao 1986. godine. Također, priređuje Hristijanskije prazniki od M. Skabalanoviča. Autor je i izdanja Trebnika, Molitvenika, Dopolniteljnog trebnika, Velikog tipika i drugih bogoslužbenih knjiga u izdanju Sinoda. Pitanja i odgovori čtecu pred preoizvodstvom objavljuje 1988. godine, a Molitve i molbe 1990. zaslugom patrijarha Pavla umnožen je u 300 primjeraka Oktoih iz štamparije Đurđa Crnojevića.
    Patrijarh Pavle je dugo godina je bio predsjednik Komisije Svetog arhijerejskog sinoda za prijevod Svetog pisma Novog zavjeta, čiji je prvi prijevod, koji je službeno odobren od Crkve, objavljen 1984., a ispravljeno izdanje ovog prijevoda 1990. godine. Isto tako, bio je predsjednik Liturgičke komisije pri Svetom arhijerejskom sinodu, koja je pripremila i štampala Služebnik na srpskom jeziku.
    Za vrijeme od kada je srpski patrijarh obnovljeno je i osnovano više eparhija. Obnovljena je Bogoslovija na Cetinju 1992. godine. Otvorena je 1994. godine Duhovna akademija Svetog Vasilija Ostroškog u Fočai i Bogoslovija u Kragujevcu 1997. godine, kao odsjek Bogoslovije Svetog Save u Beogradu. Osnovana je i informativna služba Srpske pravoslavne crkve Pravoslavlje Pres.
    Pokrenuo je 1993. godine u Beogradu Akademiju za umjetnosti i konzervaciju, sa nekoliko odsjeka (ikonopis, freskopis, konzervacija), sljedećih godina nastava vjeronauke je vraćena u škole (2002), kao i Bogoslovski fakultet u okvire Beogradskog univerziteta iz koga su ga komunističke vlasti izbacile 1952. godine.
    Od 13. novembra 2007. patrijarh Pavle bio je na liječenju u Vojno-medicinskoj akademiji u Beogradu, a 8. oktobra 2008. podnio je molbu Svetom arhijerejskom Saboru SPC da mu "zbog zdravstvenih razloga i nemoći" dozvoli da se povuče iz aktivne službe. Molba patrijarha Pavla na Saboru SPC 11. novembra 2008. nije usvojena. Preminuo je 15. novembra 2009. godine oko 10:45 u Beogradu u 95. godini.

    Sa Wikipedije, slobodne enciklopedije
Počivaj u miru presveti oče !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Patrijarh Srpski Pavle

Post by vrsta8472 »

ВИШЕ ОД 600 000 ЉУДИ ИСПРАТИЛО ПАТРИЈАРХА ПАВЛА

БЕОГРАД, 19. НОВЕМБРА (СРНА) - Више од 600 000 људи присуствовало је данашњем испраћају и сахрани Његове светости патријарха српског Павла у Београду који су протекли достојанствено и без иједног инцидента, рекао је директор полиције Србије Милорад Вељовић.

Портпарол београдске Хитне помоћи Нада Мацура рекла је да су екипе ове службе током праћења погребне поворке имале 18 интервенција, али да је ријеч о лакшим случајевима.

Мацура је навела да су три особе превезене у Ургентни центар због малаксалости и несвјестице, а једно лице пребачена је у болницу због повреде аркаде.

Његова светост патријарх српски Павле сахрањен је данас у манастиру Раковица, код Београда, по његовој сопственој жељи.

Патријарх Павле преминуо је у недјељу, 15. новембра, на Војномедицинској академији у Београду, гдје се налазио на лијечењу од 13. новембра 2007. године.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Fotografije sa sahrane patraijarha Pavla

Post by vrsta8472 »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

O izboru patrijarha

Post by vrsta8472 »

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Osetio da je poslednja pričest

Post by vrsta8472 »

Осетио да је последња причест

Image

ДОК је био на ВМА ни по чему се није могло закључити да је патријарх. Читав тај живот - обавезе које је као први међу једнакима имао: пријеми, сусрети са делегацијама и разним званичницима... све је то негде умрло у њему. Као да се никад није бавио тиме већ као да је живео у колиби у шуми и као да је био само са Богом. Приметио сам да је заборавио неке људе и догађаје, али никад није заборавио ниједну молитву, нити иједан тропар. Све оно што је корисно за душу, увек је знао. Све што није било битно, од њега је отпало. Остало је спокојство, молитва и нада у Господа. И тако се упокојио.

Овако је протосинђел Методије (Остојић) почео причу сабраћи из Цетињског манастира о времену, дугом више од две године, проведеном уз узглавље благопочившег патријарха српског Павла. Најпре у Патријаршији, па онда на ВМА. „Новости“ су ексклузивно добиле благослов да пренесу део те приче и да је поделе са читаоцима и свима онима који су волели и ценили патријарха Павла. А то је, показало се, цео наш народ.

- У тренутку кад је дошао тај моменат није било уздаха, ропца, гримасе на лицу, грча, ничега - причао је тихим гласом отац Методије своју причу живота. - Тог јутра је на мене био ред да служим литургију у капели на ВМА. Али, нешто ми се није дало да изађем из апартмана, а да га не причестим. Имао сам неки осећај да ће се нешто десити ако будем одсутан. И причестио сам га даровима које сам имао ту. У последње време он је стално држао затворене очи, али све је чуо. Кад сам прочитао молитву за причешће, он је отворио очи и гледао ме буквално у очи. Чуо ме је и кад сам га питао: „Ваша светости, хоћете ли да се причестите“? Тихо је одговорио: „Хоћу.“

- „Бог помогао и Бог благословио“. Причестио се као ниједном за тих годину и по дана. Тако мирно, спокојно. Све је указивало да му је то последња причест. Чинило ми се да је и он то знао. Затворио је очи и није их отварио док се није упокојио. Ја сам пошао да служим литургију, и кад сам завршио, скинуо одежде и кад сам стигао до врата апартмана, он је умро. Као да је чекао да се литургија заврши, пребирао је осећања и детаље тог новембарског јутра отац Методије.

Према његовим речим, живот са патријархом одвијао се брзином два-три километра на сат. Мирно, спокојно.

- А од тренутка његовог упокојења, све је кренуло страховитом брзином. Све се дешавало као да је тако било планирано, а никад о томе нико није ни говорио, ни мислио. Само сат-сат и по после упокојења стигао је председник Тадић. Имам утисак да је патријарх посебан однос имао управо са Тадићем. Он је често долазио и никад се није знало кад ће то да буде, јер се није најављивао. И кад патријарх није говорио, председник Тадић је имао потребу да седи поред њега и да ћути. Кад уђе, као да не уме да изађе. Седео је буквално као хипнотисан. Сећам се да је једног дана остао баш доста дуго. Његова се пратња узнемирила, јер је имао испланираних обавеза. После извесног времена, отац Давид му каже да је патријарх уморан и да га из столице треба преместити на кревет. А, он најједноставније: „Могу ли вам нешто помоћи? Молим вас, немојте мислити да ми је тешко. За мене би била част да му помогнем.“ Пустимо га још мало да буде поред патријарха, неких пола сата. Атмосфера напета. На крају није нам ништа друго преостало - услишили смо Тадићеву молбу и нас двојица заједно пренесемо Његову светост у кревет. Председник се озарио као мало дете. Пошао је срећан. Имао је неку потребу да помогне.

И тог дана кад се патријарх упокојио, кад је стигао само је рекао: „Шта ћу ја сад? На кога ћу се ослонити?“

Имао је неку посебну потребу да долази и имао је неку посебну везу са њим.

Отац Методије каже да је патријарх Павле говорио више својим присуством, а мање речју.

- Никад ништа затражио није. За две године ни за чим није исказао потребу. Човек је морао да размишља да ли је гладан или жедан. Непрестано се молио. И кад је седео у фотељи и кад је лежао и кад је јео. Увек је шапутао, готово нечујно, тако да никад нисам успео да чујем садржај тих молитви. И тако је спокојно чекао тај тренутак кад ће Господ да га позове. Нити му се журило, нити је желео да то још траје, него је чекао како Бог хоће. До краја се био препустио руци Божјој.

БЛАГОСЛОВ

ПРОТОСИНЂЕЛ Методије Остојић рођен је 1. 4. 1976. године у Сарајеву, а његови су пореклом са Жабљака.
Завршио је Економски факултет у Подгорици, Теолошки у Београду. У Цркву је ступио у новембру 2002. године, а замонашио се уочи Петровдана 2004. године у Цетињском манастиру. По благослову митрополита Амфилохија бринуо је о патријарху најпре у Патријаршији од 23. септембра 2007, а онда и на ВМА све до његовог упокојења.

БРИГА НА ВМА

- Особље ВМА је са огромном љубављу бринуло о патријарху. Не због титуле коју је носио, него им се он подвукао под кожу - причао је Методије својој сабраћи у Цетињском манастиру детаље из патријархових последњих дана. А кад се упокојио и кад смо га изнели из апартмана, вратио сам се по неке ствари и да мало средим, у болници ме је сачекала толика празнина. Сестре су биле изгубљене. Он је њих освојио благошћу, па нико никада није могао видети да је њима било тешко да се брину о њему, већ су се јагмиле да буду уз њега, да му буду при руци. Прича сестра која је била ту кад се упокојио, да су у том моменту почели неки апарати да зује. Нико није могао да открије који су и зашто зује. Али читавог дана је било тако.

Љубица БОЖАНИЋ - Вечерње новости
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Mir1a
Posts: 9
Joined: 16.12.2009. 10:49

Re: Patrijarh Srpski Pavle

Post by Mir1a »

Image


Nadam se da će Vam se dopasti ova slika što sam obradila u AdobePhotoShop-u :)

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Patrijarh Srpski Pavle

Post by che »

Kakav je ovo kičeraj...ko ciganska slika na vasaru?!

User avatar
Mir1a
Posts: 9
Joined: 16.12.2009. 10:49

Re: Patrijarh Srpski Pavle

Post by Mir1a »

Kad napraviš ovako javi mi se. :o FACOOOOOOOOOOOO

Locked