Haski tribunal i sudenje Seselju

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Haski tribunal i sudenje Seselju

Post by salcn »

Mi o svemu i svacem a niko da spomene ovaj prokleti sud.
Mislim da mnogo toga mozemo pisati na ovu temu.

Ko su kreatori ovog suda :?:
Ko financira ovaj sud :?:
Ko su zrtve :?:
Stvarno mnogo pitanja se moze postaviti zasto i zbog cega :!:
Pa ako mislite da mozemo da diskutujemo na ovu temu onda :arrow: IZVOLITE

Mislim da ova tema nece po nikakvoj osnovi da vrijeda ljude na ovom forumu(mislim na drugu vjeru i naciju)
Last edited by salcn on 21.01.2008. 19:17, edited 2 times in total.
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Kucka

Image :!:
Image

User avatar
Elim
Posts: 621
Joined: 15.08.2007. 20:43
Location: Šibovska

Post by Elim »

Seselj rece da je kurva :lol:

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Prelo na kom se sudi jednoj naciji... od prvog do posledenjeg vojnika... :roll:

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Rok im istice pocetkom 2008. ;)
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
DJ_$rbo
Posts: 515
Joined: 11.11.2007. 22:28
Location: tamo negdje ispod neba a iznad zemlje ...
Contact:

Post by DJ_$rbo »

Image

Prava kucka :smt067
Ponekad shutnja moze reci hiljadu rijechi...

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Weterinarka wrote:Rok im istice pocetkom 2008. ;)
Ne bih se reklo moja doktorka :D
Међународни трибунал за кривично гоњење лица одговорних за тешка кршења међународног хуманитарног права на територији бивше Југославије је ад-хок суд у Хагу (познат и као Хашки трибунал), тело Уједињених нација основано Резолуцијом 827 Савета безбедности УН, са задатком да суди починиоцима ратних злочина на подручју бивше Југославије након 1991.

Хашки трибунал може подизати оптужнице и судити за геноцид, злочине против човечности, повреде Женевских конвенција из 1949, и повреде закона и обичаја ратовања. Трибунал може судити једино појединцима, не и организацијама или владама, и може изрећи највише доживотни затвор. Низ земаља су потписале договоре са УН за спровођење затворских казни. Трибунал настоји да заврши са свим суђењима до 2009, и реши по свим жалбама до 2010. Главне организационе јединице Трибунала су судска већа (тренутно председавајући Фаусто Покар), тужилаштво (тренутно главни тужилац Карла дел Понте), и секретаријат.

Хашки трибунал је установио контроверзну праксу у којој се неке од оптужница подижу јавно, док су неке "запечаћене" у нади да ће тако олакшати процес хапшења и привођења оптужених. Трибунал за привођење оптуженика у потпуности зависи од држава у којима се они налазе, на шта су ове обавезне као чланице УН. Хапшење и испоручивање оптужених у државама у региону показало се као изузетно тешко и осетљиво политичко питање, уз еклатантне примере неспособности или опструкције како локалних влада, тако и присутних међународних снага, тако да је и поред великог притиска међународне заједнице велики број њих и даље недоступан Трибуналу.

У контрверзности везане за овај суд спада и чињеница да су неке земље донеле националне законе по којима њихови грађани у случају надлежности тог суда (сукоби на територији бивше Југославије) не одговарају пред њим, него пред националним судовима тих земаља. Једна од њих су и САД. [1] [2]
Image

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Neko rece prije neki dan na tv-u da su ga osnovali do 2008.godine jer su mislili da ce do tada procesuirati sve ratne zlocince!
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Nece gamad odustati sve dok ne uhvate Mladica i Karadzica :!:
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Суд за Србе! :evil: :evil: :evil: :evil:
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Dabogda svaki dan hodala ovako...

http://www.youtube.com/watch?v=VVP1lYqqjT8
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Bravo drug :D
:smt023

Kucka-crkla dabogda-puj,puj :D
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Mr X wrote:Dabogda svaki dan hodala ovako...
Dabogda ne hodala :smt026

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ма јеб`те ју. Ко год да је на њеном мјесту био исто би нам капу кројио, тако да ...
Суд је политички и пуни му је назив Међународни кривични суд за бившу Југославију и Руанду.
Склепан је ad hoc на основу одлуке Савјета безбједности УН-а ради тренирања строгоће одн. као средство притиска у процесу глобализације и продора америчког утицаја на исток Европе.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Sta mislite hoce li Karadzic i Mladic doci pred taj sud nepravde :?:
Moje misljenje je NE :!:
Image

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

Njegovan wrote:Суд за Србе! :evil: :evil: :evil: :evil:

Ovo je moj otac davno rekao...

kad osude sve Srbe, raspustiće sud...



salcn wrote:Nece gamad odustati sve dok ne uhvate Mladica i Karadzica :!:
Uhvatiće ih, ali u mjesecu Limburgu, kad se majmuni šišaju... :twisted: :twisted: :twisted:

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

salcn wrote:Sta mislite hoce li Karadzic i Mladic doci pred taj sud nepravde :?:
Moje misljenje je NE :!:
Никада.
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

ThunderBird wrote:
Njegovan wrote:Суд за Србе! :evil: :evil: :evil: :evil:

Ovo je moj otac davno rekao...

kad osude sve Srbe, raspustiće sud...
Добро је и рекао!
Image

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Zanemarili smo tradiciju u srpskom narodu,nekad smo svoje vodje sami ubijali a sada ih predajemo drugima da ih oni dokrajce!
Ja sam da se vrate stara vremena,ko je kriv da ga sami sudimo,a ne neke bjelosvjetske fukare!

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Bivši portparol Haškog tužilaštva Florans Artman rekla je da ne veruje da će Ratko Mladić i Radovan Karadžić nikada biti izručeni Haškom tribunalu i istakla da je, pored lokalnih vlasti, prepreka za hapšenje begunaca bilo i nekoliko zapadnih zemalja, posebno SAD, Velika Britanija i Francuska.

"Poenta je da Zapad nije preduzeo sve da ih uhapsi, bilo da je reč o konkretnim akcijama hapšenja, tamo gde međunarodne snage imaju kompetencije, bilo zato što nikada do kraja nije izvršen pritisak, kao što je to bilo u slučaju Gotovine. Zapad je tretirao Karadžića i Mladića kao dva slučaja odvojena od svih ostalih", rekla je Artman za današnji "Blic".

Kao dokaze Artman navodi da je Tribunal januara 2004. godine imao podatak da je Karadžić u Beogradu, na operaciji i da je tužilaštvo obavestilo vlasti u Srbiji, da su neki članovi Vlade, koji su kontrolisali policiju, bili spremni da ga uhapse i kontaktirali su s Francuskom da ga prebace u Hag, ali su Amerikanci stopirali akciju.
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Tri pokušaja hapšenja Karadžića za 12 godina – samo predstave
***************************************************************

Nekoliko dana kasnije, Karadžić je lociran u Zaovinama, nekoliko kilometara od granice Bosne sa Srbijom, gde je bio na oporavku. Informacija je odmah prosleđena komandi Sfora u Sarajevu. Nekoliko sati kasnije, helikopter je nadletao tu oblast, upozoravajući Karadžića."

Bivši portparol Haškog tužilaštva tvrdi da su tokom 2001. francuski komandosi locirali Karadžića GPS uređajem
podmetnutim u kola njegovog rođaka, ali da predsednik Širak nije dao odobrenje za akciju jer bi to značilo da francuski komandosi moraju da uđu u američki sektor.

"Bila su tri pokušaja hapšenja Karadžića za 12 godina. Ali, bile su to samo predstave", tvrdi bivša predstavnica za štampu glavnog tužioca Karle del Ponte.

Artman kaže da je Tribunal imao "na pretek informacija" gde su begunci, ali bi se uvek ispostavilo da SAD, Velika Britanija ili Francuska blokiraju hapšenje.

Artman je potvrdila da je Pedi Ešdaun, visoki predstavnik za BiH, smenio šefa Službe bezbednosti Federacije BiH upravo zbog tajnog dogovora koji je sklopio o hapšenju Karadžića sa Del Ponteovom. "Ešdaun ga je optužio da je saradnik francuske obaveštajne službe, a da odbija da sarađuje sa britanskom službom MI6".

Bivši portparol haškog tužilaštva tvrdi da je Joška Fišer, bivši šef nemačke diplomatije, rekao Del Ponteovoj početkom 2006. da se, prema izveštaju nemačke tajne službe, Ešdaun sreo s Karadžićem 2004. godine.

"Del Ponteova je tražila izveštaj kako bi s tim suočila Veliku Britaniju, u nadi da će promeniti politiku, ali je Nemačka odbila zahtev", navodi Artmanova.

Haški tribunal je naknadno saznao da su s Mladićem vođeni pregovori o predaji leta 2005, rekla je Artmanova.
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

www.youtube.com/watch?v=fY-MDdTCqtM
:D SAMO ZA KARLU I DRUSTVO U COSKU (Evrope) :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ULTRAS_BOG84
Posts: 197
Joined: 15.11.2007. 23:36
Location: Tamo gdje Bog izvodi kornere
Contact:

Post by ULTRAS_BOG84 »

Gledao sam neku vece na TV-u sudjenje Seselju. Covjek je kralj!!!! Ono nije zdravo,
koliko ih lik hebe u mozak!!!! Stomak me zabolio od smijeha!!!!
Jednog dana, kada prodje sve
Kad me budu stigle godine
I te noci kada izdahnem
Zadnje pivo za tebe cu da popijem!!!
I NA NEBU TOM NA KOJE IDEM JA
SIJA MOJA ZVEZDA CRVENA!!!

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

ULTRAS_BOG84 wrote:Gledao sam neku vece na TV-u sudjenje Seselju. Covjek je kralj!!!! Ono nije zdravo,
koliko ih lik hebe u mozak!!!! Stomak me zabolio od smijeha!!!!
Онај предсједник суда је отишао два пута да мијења гаћице колико га је Шеки испрескакао. Image
Image

User avatar
Elim
Posts: 621
Joined: 15.08.2007. 20:43
Location: Šibovska

Post by Elim »

Naterao je svedoka da baci zvaku.
Cova dosao na sud sa zvakom.
Sad mu je prevod na Srbskom a ne na Hrvatskon.
Rasturice sud ili ce ga ubiti kao i Milosevica.

Locked