Abortus iliti pobačaj...

Pamtim to kao da je bilo danas...

Dali ste li protiv pobačaja?

Da
38
68%
Ne
18
32%
 
Total votes: 56

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Sneza wrote:Još jednom ću napisati da je besmisleno govoriti da bi se zabranom abrtusa u našoj zemlji smanjila ta "bijela kuga".. Ako baš želiš da nas bude više onda ljudima koji su u mogućnosti i imaju dobre uslove da odgoje troje ili više djece lobirajte da prave djecu..smatram da bi za takve stvari Crkva zajedno sa SOZ-om mogla da održava neke radionice i predavanja na tu temu!
Lako je s takve pozicije govoriti da je bolje da zadrže djecu ti parovi..ali da li si se ikad zapitao da oni to rade samo zato što ih je muka natjerala. Možda će to dijete biti teško bolesno ili može da dovede u pitanje život majke dok gs bude porađala..

Da čitala sam text..i još mnogo textova na tu temu tako da znam o čemu je riječ. :roll:
Ти изгледа или не видиш или не читаш добро шта ја пишем..... Не говорим о девојкама које немају 18 година и кје нису у браку..... Сасвим супротно.... Говорим о преко 90 % случајева оних жена које су у браку , а које раде абортусе.... О ТОМЕ ГОВОРИМ.... То је катастрофално ..... зато нас је и мање сваке године..... Мислим када не би било толики број абортуса , да не би и било беле куге.... Опет кажем не говорим о младим девојкама које нису у браку, већ о женама које су у браку а раде абортусе.... Што се тиче СОЗ-а.... СОЗ, неможе у Целој Србији утицати на оволики број абортуса.... може на део омладине, али не и на одрасле.... Немој бркати бабе и жабе....
ImageImage

User avatar
CrnaSuza
Posts: 253
Joined: 20.11.2007. 00:16
Location: IBK

Post by CrnaSuza »

boaaah, al su dugacki textovi, necita mi se sad...
samo jedno, ko je spreman da radi neke stvari, trebao bi i da bude toliko zrel da nosi poslednice.
ako nije nek nabije 3 il 4 odjednom (sigurno je sigurno) il nek netrazi djavla.

kad vidim djevojke od 16, 17 godina a i zene od 30 godina koje pricaju javno na tv-u kako nece gumu zbog uzivanja onda mi dodje da bljunem. svaku takvu treba izsamarat. koliko parova ima koji nemogu da dobiju djecu i mnogo pate za tim, pa onda je samo provokacije da neka "pisulja" stane i prica kako je ona pametna i kako to sve doktori opet sriktaju.

a jos bolje je kad prica kako je jadna sto je ostala trudna, pa halo, gde to ima smisla, nije pitala nikog za sirenje nogua, zasto onda sad ocekuje sazaljenje...???

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Mrzi me da citam ovo sve ali moram da se izjasnim o ovome :D , evo ovako, kao prvo zabranio bi toj djecurliji ispod 16 uopste da radjaju ,svejedno dal su srecne ili nisu sa tom trudnocom, znaci abortus pa ako je nuzno i prinudni, izmedju 16 i 18 bi dao djevojci za pravo da se odluci sama hoce li dijete da zadrzi ili ne, ovo kazem iz vise razloga, kao prvo po meni je svaka ispod 16 nesposobna da sama razmisli, znaci svejedno koliko je zrela, osim toga je i stetno po njihovo zdravlje.Za sve one starije od 18 bi kompletno zabranio abortus, znaciiii nemmmmaaaaaa nikome (osim za Albanke :D ) a uz to bi uveo zakon da babe koje to rade ilegalno, sa prljavim rukama kao da su iz stale izasle ,njih bi osudio na dozivotnu robiju, jer sa tim dovode u pitanje i ljudske zivote.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kopacka80
Posts: 675
Joined: 24.01.2008. 16:51
Location: prnjavor zamisli

Post by kopacka80 »

Abortus je umorstvo!!!!
MLADOST PROLAZI,STAROST ISTO PROLAZI!!!!
Др. Дабић

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

A kad bi se ti abortusi zabranili zakonom onda bi to bio mnogo veći problem..imali bi desetine mladih žena koje odlaze u druge zemlje da bi to obavile..pojavljivali bi se tzv. doktori i na divljaka radili te abortuse u ko zna kakvim nehigijenskim i neljudskim uslovima.

I šta nas ima biti briga ako tamo neki bračni par odluči da se se obavi abortus?! NJihova stvar jer ko zna iz kojih se razloga oni odlučuju..čad i da je iz čistoga (nazovimo) hira njih će BOg kazniti ako su uradili nešto loše.
A oni koji kukaju da zbog toga nema nas Srba i zbog tog je i "bijela kuga"...Angažujte se, ženite se i pravite djecu!!

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

Abortus je umorstvo!!!!
...а онанисање геноцид... :lol:
Не слажем се с тим тврђењем, али никако. У принципу сам против абортуса, АЛИ... Не вјерујем да се ико одлучио на абортус "из чистог хира", већином постоје јаки разлози за то. Некад је то, можда, и једино рјешење. Бијела куга нема баш пуно везе с абортусима, проузрокована је хиљадама других разлога.
Живјели!!!

User avatar
shefica+
Posts: 23
Joined: 29.02.2008. 21:30

Post by shefica+ »

Mr X, bas mi je drago sto se slazemo... STOJIM IZA SVAKOG NAPISANOG SLOVA!!!

Zakonom se mogu regulisati mnoge stvari, ali u ovom slucaju u pitanju je SVIJEST naroda, tj. tih buducih roditelja!

Ne slazem se da bi sebi neko upropastio zivot ako bi odustao od fakulteta i potencijalne buducnosti ako bi rodila dijete. Abortusom u startu odmah odustajes... Moguce je pruziti dobar zivot tom djeteu, iako mu roditelji nemaju fakultet. MOZDA SI MOGAO RODITI NEKOG BUDUCEG DOKTORA, NIKOLU TESLU XXI VIJEKA ILI MOZDA NEKU NOVU DESANKU MAKSIMOVIC, ALBERTA AJNSTAJNA; A TI TO DIJETE UBIJES NI NEDOZVOLIVSI MU DA DOBIJE SVOJU SANSU!??? DAJTE, LJUDI, MENI JE TO VAN SVAKE PAMETI... JEZIM SE I OD SAME POMISLI...
Ne kazem da je lako, ali ja bih umrla za svoje dijete (ako treba) samo da mu bude dobro! Odrekla bih se fakulteta, izlazaka, dosadasnjeg zivota, ma svega!!! Kao sto sam vec rekla, djeca radjaju djecu, ali su ih ta djeca i napravila - e pa sad se ostavite svojih igracaka, odrastite prije vremena i odgojite to dijete kako treba, izvedite ga na pravi put!

Poz svima, posebno za simpatizera na ovoj temi - MR X.. :D

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Sneza wrote:A kad bi se ti abortusi zabranili zakonom onda bi to bio mnogo veći problem..imali bi desetine mladih žena koje odlaze u druge zemlje da bi to obavile..pojavljivali bi se tzv. doktori i na divljaka radili te abortuse u ko zna kakvim nehigijenskim i neljudskim uslovima.

I šta nas ima biti briga ako tamo neki bračni par odluči da se se obavi abortus?! NJihova stvar jer ko zna iz kojih se razloga oni odlučuju..čad i da je iz čistoga (nazovimo) hira njih će BOg kazniti ako su uradili nešto loše.
A oni koji kukaju da zbog toga nema nas Srba i zbog tog je i "bijela kuga"...Angažujte se, ženite se i pravite djecu!!
Кумо опет ти о младима..... Не говорим о младима.... у поменутом тексту се спомиње да је од броја 200 000 абортуса годишње у Србији која се изврше, само 6000 код особа млађих од 18 година и које нису у браку..... осталих 194 000 абортуса ураде жене које су у браку... е то је жалосно.... То изазива белу кугу код нас Срба.... а не абортус младих особа млађих од 18 година.....
ImageImage

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

само 6000 код особа млађих од 18
:shock: "samo"!?
:?


Не вјерујем да се ико одлучио на абортус "из чистог хира", већином постоје јаки разлози
Vjeruj! Imam prijateljicu koja je nekoliko puta abortirala samo zato sto joj se nije dalo radjati, ima uslove, ima sve , ali eto "ne zamara joj se sa djetetom"! I nije jedina bila sa takvim razmisljanjem!
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Imam prijateljicu koja je nekoliko puta abortirala samo zato sto joj se nije dalo radjati, ima uslove, ima sve , ali eto "ne zamara joj se sa djetetom"! I nije jedina bila sa takvim razmisljanjem!
Са таквом особом не бих могао ни секунде. Јел` чула она икад за контрацептивна средства ?! Па мајку му, у ком вијеку она живи ?! Спирала, мајка !

Нек оде на подвезивање и крај приче ! Овако затрудни, па абортира ! Убиство с предумишљајем ! :evil:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Aqua uzeo si mi text iz tastature...Ako je ovo stvarno istina,onda je ta ne znam kako bi je nazvao,naj veca kravetina na svijetu.Pa,kako je nije sramota samo da se nekom povjeri i da kaze to sto radi.Koja sve gamad zivi na ovom svijetu!!!
Image

kopacka80
Posts: 675
Joined: 24.01.2008. 16:51
Location: prnjavor zamisli

Post by kopacka80 »

kanadjanka wrote:Vjeruj! Imam prijateljicu koja je nekoliko puta abortirala samo zato sto joj se nije dalo radjati, ima uslove, ima sve , ali eto "ne zamara joj se sa djetetom"! I nije jedina bila sa takvim razmisljanjem!
Svaka ti čast na drugarici!!!
E zbog sebičnosti i ličnih HIROVA zaboravljamo svoju glavnu i jedinu činjenicu.Da smo na ovom svijetu iz jednog jedinog razloga a to je da PRODUŽIMO VRSTU(ne ovog našeg)!!! :lol:
Iskreni osmjeh kod ljudi možete vidjeti samo kad su u blizini djece!!! :wink:
A tvojoj "drugarici" želim da nikad u životu ne bude nasmijana!!!!
MLADOST PROLAZI,STAROST ISTO PROLAZI!!!!
Др. Дабић

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

Jos jedna prijateljica - jos jedan primjer: dva abortusa, oba zbog toga sto nije htjela da se veze za doticnu gospodu (koja za to nikada nisu ni znala) jer je jos mlada, neiskusna 8) zeljna zivota i provoda, btw puna para... iiimaaa tih da se prica i prica, mozda samo muskarcima malo manje poznate strane!

@kopacka
Nemoj mi to "svaka cast na drugarici", mozda mi ove djevojke bas nisu osobe za koje bih zivot dala ili trazila savjet, ali su daleko od samo poznanica, jer su mi uticajem zivotnih tokova postale bliske i u neku ruku (uprkos mojim stavovima prema nekim odlukama u njihovim zivotima, koje, istina je, odrazavaju njihov karakter) ipak posebne osobe, zato ih karakterisem kao prijateljice! :roll: Nekad u zivotu ne mozes da utices ko ce ga i kako dotaknuti!

I sto se tice sheficinog posta, nisam sigurna da poznajem osobu koja ne bih zrtvovala sve za svoje dijete, mladost, posao, karijeru, zivot! Samo je problem kod ovakvih ljudi to sto oni ne smatraju abortus ubijstvom! Oni u fetusu ne vide vec zapoceti novi zivot! U cemu je i bit sve ove price i ove teme!
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

kanadjanka wrote:
Не вјерујем да се ико одлучио на абортус "из чистог хира", већином постоје јаки разлози
Vjeruj! Imam prijateljicu koja je nekoliko puta abortirala samo zato sto joj se nije dalo radjati, ima uslove, ima sve , ali eto "ne zamara joj se sa djetetom"! I nije jedina bila sa takvim razmisljanjem!
Не знам шта да кажем! Потпуно се слажем с Акваријусом.
Ипакмислим да је то индивидуална одлука, свако најбоље познаје своје могућности и жеље и као и увијек не треба се петљати у туђе ствари. Само, не слажем се с оном простом математиком: 200 000 абортуса годишње, то је 200 000 Срба (људи) мање! Забранимо законом и добићемо 200 000 људи више. Није то баш тако.
Живјели!!!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

kao prvo zabranio bi toj djecurliji ispod 16 uopste da radjaju
Ja bih im zabranio karanje dok ne napune 16 godina :lol: .
Zajebana tema, ne znam sta je gore/bolje? Da nas ima vise, ali kakvih vise, neko ko rodi sa 16 godina tom djetetu ne moze nikakav zivot pruziti i pitanje je u sta i kako ce se razviti ta osoba. Sa druge strane stoje svi ostali argumenti, o tome da nas ima manje. Ali opet, nije sve do abortusa, neko povecanje nataliteta kroz razne programe nisam vidio od strane drzave.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
shefica+
Posts: 23
Joined: 29.02.2008. 21:30

Post by shefica+ »

Sad sam tek uspjela da pregledam komentare... Nije me dugo bilo na netu...
Kamikaza, bice mi cast da budem majka tvoje djece :lol:
Novih komentara nemam, protiv aborusa sam totalno!!! A te zene koje abortiraju iz cistog hira, ne zasluzuju uopste taj dar da budu majke... Sramota! Jedva cekam da rodim sebi jednu malu bebu (kad za to dodje vrijeme, naravno)... Ma bice to najsretnije dijete na svijetu, ako bude zdravlja i srece...
Poz od shefice za sve :smt006

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

DA SE NADOVEZEM.NE ZNAM JEL BILO RIJECI O OVOME,NISAM STIGAO PROCITATI ISPOCETKA.
SVE VISE SE POJAVLJUJU DOKAZI O KORISTENJU ABORTIRANIH FETUSA U KOZMETICKE SVRHE VELIKIH EVROPSKIH I SVJETSKIH POZNATIH KUCA...NADJOH JEDNU STARU VIJEST,PA EVO...

http://www.vjesnik.hr/Pdf/2005%5C09%5C15%5C15A15.PDF

ABORTUS=UBISTVO!

zoki05
Posts: 725
Joined: 05.07.2005. 09:49
Location: Prnjavor

Post by zoki05 »

Ubistvo, nego šta!

Ja bih samo dodao..
Image
Zašto prepuštati stvar slučaju!

User avatar
Sweety
Posts: 172
Joined: 28.10.2007. 15:50

Post by Sweety »

Pokusala sam razgovarati sa jednom curom,mislila sam da cu uspjeti bar malo uticati na savjest te cure,da odustane od abortusa,ali nista.Mislim da je vazno napomenuti da joj nije prvi put tada bilo abortirati.

21 vijek je,i pokusala sam shvatiti kako nije nikad cula za bilo koji oblik zastite,ali uzaludno je bilo pricati.

Prezervativi vecini ne "odgovaraju",a za ostale oblike zastite je potrebno otici ginekologu,sto njoj predstavlja ogroman problem.Kao,sta ako je neko vidi,sta ce misliti.
I tu sam odustala od bilo kakvog pokusaja daljeg razgovora,jer njoj nema lijeka.Glupo,i gotovo.

Abortus je ubistvo,i stvarno me,na neki nacin,boli kada to neko shvata tako olako,kao jednostavno ubijanje jajne celije. :evil:

P.S. Poruka za takve cure:Abortus nije oblik zastite,zato malo ukljucite mozak...

wunderkind
Posts: 82
Joined: 19.09.2005. 01:19

Post by wunderkind »

E pa ja bih prvo da kazem da sam protiv bilo kakovog abortusa.

Nije bitno to kakvi su uslovi, pa dijete moze naravno da se i usvoji, koliko je samo ljudi koji zele djecu a ne mogu da imaju.

A ustvari onaj ko danas jos ima imalo vjere u Boga u sebi ne bi trebao nikad ni pomisliti na abortus

A sto cini mi se Kamikaza rece on bi prisilio na abortus mladje od 16 - e to je tipican primjer naseg mentaliteta, pazi Kamikaza da tvoje ne bude prvo sto ce takvo nesto napraviti
Za takvo nesto su samo roditelji krivi kad se uopste desi.

Za to bi trebalo neko tu djecu da vaspita zar ne? Ako neko zna sta znaci postati zreo, sta znaci trudnoca, sta znaci kondom a da postoji i anti baby tableta i 1000 drugih stvari da se zastiti onda se to nikad nece ni desiti, da zatrudni pre 16 a ni posle sve toliko koliko to ne bude htjela.

A ako se onda vec desi i roditelji su duzni da tu maloletnicu podrze i pomognu oko unuceta, to je i njihova odgovornost, sa djecom mora dosta da se prica i da se malo i pripazi s kim ta djeca izlaze

Po meni je uopste najveca glupost da neko svoju djecu uopste pusta da izlaze pre sesnaeste godine, ali onaj ko ih je vaspitao kako treba moze i na mjesec da ih posalje i ne treba da brine....

STOP ABORTUSIMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
umri prije smrti dok jos nije prekasno za to

Bella
Posts: 131
Joined: 16.02.2007. 17:32

Post by Bella »

Ja smatram da svaka zena treba da ima pravo izbora,da li ce neka zena da abortira ili ne je njena licna stvar i zasto uopste svi drugi misle da imaju pravo na bilo kakvo misljenje,a licno ne znam da li bih to uradila,ne znam u kakvoj situaciji bih bila,tako da ne zelim da kazem jedno ili drugo,ali ne osudjujem ni jedno ni drugo,samo mnogi ljudi *eru sa osudjuvanjem abortusa i izjavama "Abortus je jednak ubistvu",dajte molim vas,pa pogledajte koliko ljudi je dnevno ubijeno u raznim zemljama svijeta na razlicite nacine,a mnogi samo pricaju da je abortus grozno ubistvo,ali mislim da se abortus do 3 mjeseca ne moze smatrati ubistvom,nakon toga da,ali do treceg mjeseca ne i do tad doktori i smatraju da je abortus siguran po zivot zene.Ali ja sam apsolutno za to da ako neka zena nema uslove da odgaja to dijete ili ako ga ne voli/ne zeli,onda treba da abortira,pa zasto da ga rodi kad ce to dijete imati ocajan zivot!?I da,ima mnogo ljudi koji ne mogu da imaju djecu,ali znate sta,ima JAKO mnogo djece po domovima,pa se pitam u cemu je problem?Da li je vise djece bez doma ili porodica koje toliko zarko zele djecu,ali ne zele da usvoje nikoga.
I na kraju krajeva,da zakljucim,ne osudjujem ni jedno,a ni drugo jer sam zena i ne znam u kakvoj se situaciji ja mogu naci jednog dana i mislim da niko nebi trebao da osudjuje i mislim da niko nema pravo,na kraju krajeva,to je licna i privatna stvar koja se ne tice nikoga osim te zene i covjeka koji je napravio to dijete,a cak ponajvise zene,jer se radi o njenom tijelu.
A osudjivanje abortusa da je ubistvo...Zapitajte se malo o tome.Svi misle da samo imaju pravo da iazjasne religiozno stanoviste i da kazu kako je to ubistvo,zlocin i ostalo.Ja ne mislim da je ubistvo niti zlocin,vec je licna i privatna stvar svake zene i muskarca i niko nema pravo da sudi,ukoliko ga se to ne tice.
Znaci ne kazem da sam za,niti protiv,ali jednostavno ne zelim nikoga da osudjujem,jer svako ima svoje razloge...Tako da...
Last edited by Bella on 28.03.2008. 20:41, edited 1 time in total.
Audaces fortuna iuvat!!!

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

wunderkind wrote:E pa ja bih prvo da kazem da sam protiv bilo kakovog abortusa.

Nije bitno to kakvi su uslovi, pa dijete moze naravno da se i usvoji, koliko je samo ljudi koji zele djecu a ne mogu da imaju.

A ustvari onaj ko danas jos ima imalo vjere u Boga u sebi ne bi trebao nikad ni pomisliti na abortus

A sto cini mi se Kamikaza rece on bi prisilio na abortus mladje od 16 - e to je tipican primjer naseg mentaliteta, pazi Kamikaza da tvoje ne bude prvo sto ce takvo nesto napraviti
Za takvo nesto su samo roditelji krivi kad se uopste desi.

Za to bi trebalo neko tu djecu da vaspita zar ne? Ako neko zna sta znaci postati zreo, sta znaci trudnoca, sta znaci kondom a da postoji i anti baby tableta i 1000 drugih stvari da se zastiti onda se to nikad nece ni desiti, da zatrudni pre 16 a ni posle sve toliko koliko to ne bude htjela.

A ako se onda vec desi i roditelji su duzni da tu maloletnicu podrze i pomognu oko unuceta, to je i njihova odgovornost, sa djecom mora dosta da se prica i da se malo i pripazi s kim ta djeca izlaze

Po meni je uopste najveca glupost da neko svoju djecu uopste pusta da izlaze pre sesnaeste godine, ali onaj ko ih je vaspitao kako treba moze i na mjesec da ih posalje i ne treba da brine....

STOP ABORTUSIMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
SLAŽEM SE :!: :smt039 POZDRAV ZA TEBE!
Image

wunderkind
Posts: 82
Joined: 19.09.2005. 01:19

Post by wunderkind »

oki, zajedno smo jaci :smt023 kad bi bar nas svi koji s tim i imaju problem poslusali :smt102
umri prije smrti dok jos nije prekasno za to

wunderkind
Posts: 82
Joined: 19.09.2005. 01:19

Post by wunderkind »

Ipak moram da dodam jos jedno misljenje...tzzzz

Pa cak ako je zena i silovana i pri tom ostane trudna ne treba da mrzi to jos nerodjeno i nicemu krivo dijete, ako ima za jedna usta bice i za drugo a kao trudna buduca majka nebitno u kome mjesecu trudnoce ne bi trebalo odmah da razmislja o tome da li ce njeno dijete biti pod sretnom zvijezdom rodjeno, svako od nas nadje svoj put u zivotu , da su moji roditelji tako razmisljali ne bi mozda nikad dosli na ideju da imaju djecu, e eto nas sad svi smo lijepi i pametni ;-) i malo pomalo sa svoje dve ruke svi cemo se izboriti u zivotu za svoje mjesto naravno sa onim sto su nam roditelji dali a ne moze nigdje da se kupi. Do osamnaeste godine za svoje dijete moze svaka da se izbori koja ga je uspjela i zaceti..a poslije neka se samo bori...

Po meni su ipak naj najtezi slucajevi kad neka zena vec u toku trudnoce sazna da ce joj dijete biti "invalid", tj. da ce da boluje od neke neizlecive bolesti kojoj nema lijeka..e to su slucajevi o kijima bih i sama trebala da razmislim..
umri prije smrti dok jos nije prekasno za to

Locked