Narod BiH, narod na rubu gladi

Pamtim to kao da je bilo danas...

Da li je narod BiH na rubu gladi

Da
23
62%
Ne
14
38%
 
Total votes: 37

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Narod BiH, narod na rubu gladi

Post by Hunter »

Koliko sam mogao da primijetim, nas narod u zadnje vrijeme stalno kuka. Sta je razlog svemu tome?
Zadnjih nekoliko godina hrana, i osnovne zivotne potrepstine su sve skuplje i skuplje, a plate ostaju skoro na istom nivou!
Ko je kriv?
Pa nasa draga vlast, koja ulaze novac u nove zgrade i u neke bespotrebne investicije, umjesto da vode racuna o glasackom tijelu, t.j. o istom narodu o kom se ovdje govori. Kako neko moze sa 500km plate da sebi priusti potrosacku korpu koja kosta preko 1000 km, i na kraju se cude sto je sve manje djece u drzavi, a svi koji su roditelji znaju koliko je skupo odhraniti dijete.
Ko je najvise ugrozen?
Penzioneri, naravno. Pa kako neko da prezivi sa 200 km penzije, cuo sam jednu smijesnu izjavu za penzionere, NjIH SVE TREBA POHAPSITI, SAMO NAJVECI LOPOVI MOGU DA PREZIVE U OVAKVOJ SITUACIJI SA 200 KM MJESECNOG DOHOTKA.
Sta da se radi?
Da se mijenja vlast, to nije rjesenje, ta promjena nece nista donijeti, osim predizbornih skupova, i presipanja iz supljeg u prazno. Treba natjerati aktuelnu vlast da zastiti svoj narod, a oni to mogu, mogu da zakonom zastite potrosace od stalnih poskupljenja, i od tog da se bogatasi jos vise bogate na racun naroda koji gladuje!
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
Nelle
Posts: 204
Joined: 29.06.2007. 22:36

Post by Nelle »

Hunter teska ti je ovo tema.
Slazem se sa tobom ali tesko je nesto promijeniti.
Mozda ce biti i gore nego sada...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Имам штошта рећи на ову тему, али ево да поченом од коријена проблема. Ови данашњи политичари убише се јадни причом о чланству у Еу, визама, европском тржишту итд,итд...

Нико за ових 12 година није покушао направити некакву стратегију, како привући страни капитал, отворити нова радна мјеста...
РС има папирнату " Стратегију економског развоја " и Буџет , који би требали представљати "економски устав једне земље" , али то нико од владајућих гарнитура не спроводи и не хаје за њих.

Како нећемо бити гладни кад је урађено само 30 % планиране јесење сјетве. Коме то одговара сем увозничком лобију.

Нека ми неко наведе примјер гдје је запослено више од 300 радника. Гдје је у предузеће унесен здрав капитал.

Сва ова политичка криза је само паравн за ону стварну, економску кризу , коју ови наши и они њихови ( лопови ) вјешто прикривају и правдају националним интересима.

Сваке изборе добије шупља прича и након тог ником ништа.

Отворених питања има мали милион , а одговор је само један : " Радом до просперитета ".

За крај ево једне агенцијске вијести о " добром животу " и " економској стабилности " у РС.
  • РС - Савез синдиката - саопштење 21-11-2007 10:49:06
    СИНДИКАЛАНА ПОТРОШАЧКА КОРПА ДУПЛО СКУПЉА ОД СТАТИСТИЧКЕ
    БАЊАЛУКА, 21. НОВЕМБРА (СРНА) - Синдикална потрошачка корпа за октобар износи 1064,15 КМ, што је више него дупло у односу на 515,7 КМ колико износи октобарска потрошачка корпа према подацима Републичког завода за статистику - саопштено је данас из Савеза синдиката Републике Српске /РС/.

    Синдикална потрошачка корпа за октобар већа је за 52 КМ или за 5,6 одсто у односу на септембарску.

    Статистичка синдикална корпа обухвата 65 прехрамбених производа за четворочлану породицу, а синдикална, као и код осталих земаља у окружењу, обухвата и трошкове превоза, одијевања, образовања и хигијене.

    Из Савеза синдиката РС наглашавају да је статистичка потрошачка корпа већа од просјечне плате за септембар која је исплаћена радницима у грађевинарству, образовању, прерађивачкој индустрији, трговину и угоститељству, у којима је запослено укупно 146 129 радника.

    У саопштењу се додаје да је расту цијена основних прехрамбених производа допринио и продуковани страх одређеног броја потрошача и трговаца из једног дијела БиХ, у смислу гомилања непотребних залиха основних животних намирница.

    "Тако је хљеб поскупио са 0,90 на 1,20 КМ, уље са 1,80 на 3 КМ, шећер са 1,25 на 1,90 КМ, со са 0,70 на 0,90 КМ, млијеко са 0,97 на 1,50, месне прерађевине са 19,20 на 25 КМ и јаја са 0,19 на 0,30 КМ", наводи се у саопштењу.

    Савез синдиката РС подсјећа да је од Савјета министара БиХ затражио увођење нулте стопе ПДВ-а на основне животне намирнице, а од Владе РС да путем контролних органа спријечи неконтролисано повећање цијена основних животних намирница./крај/кп-мир

    Republika Srpska, SCG
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Prosečna plata u Republici Srpskoj je negde oko 500 i nešto KM, kada se uzmu plate onih koji imaju po nekoliko hiljada KM i onih koji imaji po 150-200 KM i manje.

Ali realnost je sasvim druga.... Mnogi rade za plate od 200 - 300 KM i od toga trebaju da se prehrane celi mesec, da plate sve obaveze (struja, voda, smeće, telefon), a da ne kupe ništa za obući ili da kupe nešto drugo osim hrane... Pa vi vidite kako je to sve moguće , ako samo za najosnovnije prehrambene potrepštine mesečno treba 1064,15 КМ . Narod ne da živi na rubu gladi i siromaštva, već daleko ispod te granice i preko pola stanovnika RS je ili gladno ili jedva sastavlja kraj sa krajem kao bi obezbedilo iole uslova za život.
ImageImage

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Pa ljudi moji to sto vi iznosite su devastirajuci podatci!Ako je to tako rutavo pa vama nije preostalo nista drugo nego ekonomski ustanak ili potrosacka buna!Tu se nesto zajebavamo sa politickim stanjem a vi ste dole u ponoru ekonomskog debakla,pa gdje su te pametne glave sto se bore za narodno bolje sutra,ko vas vodi dole!?Materemi,pitam se onda od cega vi zivite kad su vam politicari montirali tako ljepu i ruzicastu sadasnjost a mogu mislit i kakva ce vam biti buducnost ako nesto ne poduzmete,LJUDI MOJI!!!
Srebrena Krila

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Мој Сеха, то и јесте права позадина приче о реформи полиције у БиХ.
Оваква каква је ( корумпирана и криминализована ) одговара онима који "омастише брке".
"Строгоћу тренирају" на кичми јадних и биједних, који умјесто да плаћају казне , све више бирају алтернативу " 1 дан бајбока - ?? КМ казне ".

Свак се својим белајем окупирао, гледа куд ће и како ће, каква буна и бакрачи.
А да је вријеме... није да није. :?
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

DOBRA TEMA :wink: KRIZA U BIH JE PRODUKT NASE NEPRAVILNE EKONOMSKE POLITIKE; MI UVOZIMO : SIR; MLIJEKO; BRASNO; SJEME ; GRAH (iz Kanade) :D ;JABUKE; KRUSKE; PARADAIZ; LUBENICE ............................ I SVE DRUGO; A NA TO SE PLACA CARINA I PDV; I TO DODATNO POVECAVA CJENU PROIZVODA; PA KAD SE TU URACUNA TRGOVACKA MARZA; KOJA NIJE KONTROLISANA OD INSTITUCIJA ;PA PIRATERIJA; KOJU NIKO NE KONTROLISE I KOJA NAM JE SROZALA KVALITETU ROBE NA NULU; JER SVAKO GLEDA DA NABAVI STO JEVTINIJE; PA NEMA VEZE STO NEMA KVALITETU ILI STO MU JE ROK UPOTREBE ISTEKAO; AL O TOM PO TOM !!! :wink:
GLAVNI PROBLEM JE UVOZ ROBE; I PO MENI BI TREBALO DA SE POVECAJU CARINE NA UVOZ TIH GOTOVIH PROIZVODA; A DA SE LJUDIMA UKINU CARINA I POREZ NA UVOZ SJEMENA I MASINA ;KAO I DA SE UKINE POREZ NA ROBU KOJA JE PROIZVEDENA U BIH I KOJA SE TU PRODAJE ;JER SAMO TAKO MOZEMO BITI KONKURENTNI UVOZNIM LOBIJIMA !!!
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Ne kazem da je situacija bajna ali mislim da je nas narod samo navikao da kuka....bez obzira koliko ima para, nikad nije dosta pa kuka. Pogledajte samo po gradu koliko ima dobrih auta, koliko ima sredjenih momaka i djevojaka sa markiranom gardarobom, koliko tih istih ljudi sjedi po cijeli dan u kaficima a da ne kazem da su kozmeticki i frizerski saloni konstantno puni...a tek klubovi...i naravno da ce svi da kukaju kako para nema. Sto se tice stranih investicija, 'ulozena' su do sada ogromna sredstva ali su otisla u druge namjene (citaj:u dzepove pojedinaca). Sinoc sam gledala neku reportazu o Srebrenici i neki likovi navode kako je do sada u taj grad stiglo toliko stranog novca da je mogao da se napravi jedan citav novi grad a Srebrnica je i dalje devastirana nakon 12 godina rata kao i na pocetku. Sto se tice odnosa potrosackih korpi i plata, jos jedan paradoks. Prema podacima zavoda za statistiku, navodno, prosjecna potrosacka plata za cetveroclanu porodicu iznosi negdje oko 450km...malo sutra, kladim se da prelazi iznos od 1000 km. A plate vise nego mizerne. Ovakav nacin prezivljavanja i krpljenja kraja sa krajem moze komotno da se svrsta u novu vrsu umjetnosti.
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Potrošačka korpa iznosi 1064,15 КМ, a prosečna plata u Republici Srpskoj je oko 500 KM i neku marku više
ImageImage

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Znam da je potrosacka korpa enormno veca od one koju sam ja napisala ali to su podaci Zavoda za statistku. A sta je statistika? Tacan zbir netacnih podataka...tako da se njima ne moze slijepo vjerovati!
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Kakve su cene u ovim našim trgovinama , potrošačka korpa može biti samo veća od 1064,15 КМ, nikako manja :cry:
ImageImage

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Pogledajte samo po gradu koliko ima dobrih auta, koliko ima sredjenih momaka i djevojaka sa markiranom gardarobom, koliko tih istih ljudi sjedi po cijeli dan u kaficima a da ne kazem da su kozmeticki i frizerski saloni konstantno puni...a tek klubovi...i naravno da ce svi da kukaju kako para nema.
Бањалука није права мјера. У њој, према податцима наведеним у данашњем специјалном издању Вечерњих Новости, живи "само" 300.000 становника од укупно 1.450.000 колико их је у РС. Прњавор је тек седми на тој листи са нешто више од 50.000 становника.

Не живе сви као у БЛ. Знам то веома добро, јер сам тамо провео последњих 6 година живота и разлика је огромна. Маса тих sredjenih momaka i djevojaka , уколико не припадају " повлашћеном сталежу " глуми исте по сваку цијену. Паркић је пун оних који циједе један сокић по читав дан само да би ту били виђени.

Раније сам само у БЛ виђао просјаке и старце како копају по контејнерима, а сада тога више има у " провинцијама " типа Приједора, Градишке, Прњавора, Бијељине, Требиња... гдје је економско стање много, много горе него у " пријестоници ".
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Stanje ce se u skoroj buducnosti pogorsati, (na zalost) ;zbog same krize u Evropi a i u svjetu, strucnjaci prodnoziraju da bi ako se nastavi ovako ,mogla da nas zadesi skoro identicna kriza kao pred prvi svjetski rat !!! Moje skromno misljenje je da nam ne trebaju neboderi, i dvorovi, u RS ,trebaju nam nuzne zalihe hrane sa kojom bi prehranili sirotinju u losim vremenima, treba nam jacanje poljoprivrede, jer u buducnosti ce hrana (a pogotovo zdrava hrana) , i cista voda znaciti zivot, mi imamo mogucnosti bar za to, bez nafte i plina ce se moci, kad se bude moralo, ali zato trebamo zbog sebe zastititi okolinu , vodu, sume, jednostavno to sto nam je poslednja nada. SAD GOVORIM KAO JEDAN OD ONIH ZELENIH !!! :lol:
Na drzavi je da zbog sirotinje ,koje je naj vise u BiH ; zaustavi divljanje cjena, bar proizvodima neophodnim za zivot, jer samo u nas se moze desiti da se cijena hljebu udupla za kratko vrijeme, a sve to iz razloga sto ne postoje drzavne zalihe hrane, cijena mlijeku raste iako proizvodjaci nisu podigli svoje cijene itd, itd, itd. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

pa zbog tog i jeste izmisljena ova politicka kriza, da se prikrije ekonomska, po dobrom starom americkom receptu, samo njima kad je zemlja u krizi, oni zapocnu rat. Nasem narodu ne treba eu, jer tad ce tek da dodje do pravih poskupljenja, a plate ce na zalost minimalno da se povecaju, drzava ce nam biti zatrpana nekontrolisanom robom sumnjivog porijekla koja dolazi iz ostatka eu, kako kilogram kobasice moze da kosta 2.5 km kad je kg mesa zive vage preko 3 :?: Drzava moze da nesto ucini po tom pitanju, prije svega da zastiti potrosace od nepotrebnih poskupljenja, jer ni proizvodne cijene ne skacu, a to ide u prilog samo trgovcima koji se na taj nacin bogate. Poskupljenje hljeba se moglo sprijeciti smanjenjem broja pekara, jer malim proizvodjacima se ne isplati raditi za malu cijenu, a sa tim onda povlace i ove velike, naravno sa cijenama, druga stvar bi bila da oni povecavaju kvalitet, pa bi i poskupljenja bila opravdana, ali hrana koju jedemo je sve losija, i narod se sve vise i vise truje, a to koliko se truje mozemo da vidimo po drvecu, tu su okacene smrtovnice, a ti ljudi su umrli od srcanih problema, koje izaziva, a sta bi drugo, nego nezdrava prehrana. Politicari bi sto prije morali da razmisle o ovom problemu, jer dzaba ce im poslije biti drzava, kad u njoj vise ne bude naroda koji bi oni trebali da predstavljaju.
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

Dozvolite da kazem samo par rijeci...

...u KOORTZOO smo velikom i to stoji....sto nije ipak razlog da ne mislimo pozitivno i ne proveselimo se po ko zna koji put za ovo jos zivota sto nam je ostalo....
...HVALA!
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

ma mozemo se mi veseliti koliko hocemo, ali nam stanje u kojem smo sad bas i ne podize moral. Pa ljudi pljackaju prodavnice samo da bi preko zime zavrsili u zatvoru, i dobili tamo pun pansion, sigurno prenociste i hranu, e pa to je dno dna na koje smo dosli
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Ovom narodu svega nedostaje osim hrane. Barem se tu ne moraju brinuti.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

odlikas7450 wrote:Ovom narodu svega nedostaje osim hrane. Barem se tu ne moraju brinuti.
POGRESNO RAZMISLJANJE :wink:
Ima i onih kojima nedostaje i hrana, ali ih mi ne vidimo, ili ih vidimo ali ne rezonujemo , za primjer navodim ljude koji kopaju po kontejnerima, mislis da traze zlato ? Oni su ugrozeni, ali od drzave, jer nasa drzava ima stotine programa za pomoc uspjesnim privrednicima, ali nema program za pomoc sirotinji i gladnima, nije li to malo cudno , jos kad nepovratna sredstva dobije neka kompanija ili neki novopeceni milioner a ne neki poljoprivrednik ili gladni stanovnik te iste drzave, mi imamo gladnih u nasem drustvu, a imamo i one koje drustvo sopa (ovo ja malo po seoski) :D jednoga trpaju dok ne pukne a drugi sjedi gladan, ja znam da nigdje na svjetu nema pravde za sve, ali dajte malo ravnoteze, nemojte dozvoliti da pomazemo milionere dok imamo sirotinju.Nama je nasa drzava (mislim na kompletnu BiH) uvela Manjaca dijetu, samo mi toga jos nismo svjesni,jer kad razracunamo platu i rasporedimo sve ,ostaje nam manje po osobi ,nego sto su neki dobijali u logoru, a to je sramotno, i sto Hunter rece, ljudi svjesno prave prekrsaje da prezime jevtinije ili uopste da prezime zimu !!! ZALOSNO !!! :cry:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Nemas pojma koliko je meni dosadilo ovo tvoje laprdanje da citam. Ali sta cu kad mi ponekad bude dosadno... A muko moja! Ti sigurno svako jutro kad ustanes, pogledas se u ogledalo i kazes: O Boze, sto sam ja pametan covjek... :lol: :wink:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:D SAMOPOUZDANJE :P
MLAD SI TI JOS; PA SVE VIDIS BJELO; ALI IMA VREMENA PROMJENIT CES SE TI !!! :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Pa napisi ljudima odakle tako laprdas o stanju u BIH? Jest`, da nisi kukavica. :wink:

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

sheki, nije ti ovo tema za prepucavanje i izvlacenje zivaca, to sto ti i ja imamo dovoljno ne znaci da i ostali imaju, postavicu neke slike iz bl pa da se vidi kako ljudi kopaju po kontejnerima. pa samo hljeb je 1.2 km, mlijeko 1.5, a za ostalo da i ne pricam, ti izgleda nisi svjestan da nam je ekonomija skroz unistena, pa ministar finansija je uvrstio poljoprivrednike u grupu koja ce tesko da dobije pare iz investicionog fonda, te pare mogu da dobiju jedino banke, koje ce kasnije da zelenase narod. Pa skoro svaki punoljetan gradjanin RS ima najmanje jedan kredit, a te kredite treba i vracati, samo se pitam od cega, kad vise nece biti para da se ljudi prehrane
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Ali ne treba ja i Kamikaza da pricamo o tome, jer nismo tu. Jedino to nervira. Ne mislim da ti nisi u pravu. Ok je sto ti o tome pricas, ali on prelazi sve mjere, a pise iz toplog stana, punog stomaka, sa zapada... :wink: I uzgred, kad me vec ljutis. Sta sad narod da se buni?? Jesu glasali 70% za aktuelnog premijera? Pa hajde sad? Ja sam vec tad rekao da je ovo najveca zabluda srpskog naroda u BIH, i dalje iza toga stojim. Ali bitno je da je zgrada vlade lijepa... 300 miliona KM, covjece, da bi se kao ustedjelo na kirijama koje su se do sad placale... Moglo se to i kasnije raditi... Mozda bi se i moglo nesto popraviti, da npr. one pare od telekoma nisu u bankama, ovdje kod mene, kod Kamikaze, na privatnim racunima... Da, super apsolutizam...

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

nikad narod nece da shvati da se nasa vlast ne moze promijeniti na bolje, koga god da izabere narod bice im isto, neko vrijeme mozda malo bolje, a onda kad se vrhu otvore oci i sagledaju sve mogucnosti dolaska na vlast, nece onda da rade za narod, nego za sebe, sto uvijek i bude. A to sto neko namjesta posao od 300 miliona svom kumu koji je mogao biti 3 puta jeftinij, o tom i ne smije da se prica
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Boli me ***** i za politicarima i za narodom.Muka mi je vise od sranja i jednih i drugih.Citave novine, dnevne mogu pod crnu hroniku.
Muka mi i od propalih firmi i direktora koji su krali po ugovoru i brane se cutanjem, i unesrecenih radnika i novih biznismena i poslovnih objekata.
I kuravi koji im puse za dva kruga u meksickom golfu.
i svih siromasnih koji samo kenjaju kako su siromasni.
I prdara i shabana koji placaju za fensi odijela po 200 evra, a ruke nakon wca ne peru.
I svih onih tv emisija gdje se prica o new lifeu i potrebi da budete mladi japi u osvit zore koju pocinjete ispijanjem omiljene turbo grand kafe i soka od 3km koji je pun voca.
Muka mi i od nove i od stare vlade,i od mene samoga sto sam se rodio na mjestu gdje moze biti bolje a nije.
A i vas forumasha, dobrosituiranih, kao i ja sam, koji samo kenjamo ovdje iz fotelja, pred novim racunarima, o siromastvu, planirajuci vecerasnji izlazak, novu destinaciju za zimu i ljeto.

Zato..
i ne proveselimo se po ko zna koji put za ovo jos zivota sto nam je ostalo....

Locked