Bezimena tema

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Hahahaha kako sam se nasmijao...malo prije nadjoh ovo na facebook-u i stvarno je super stvar! Pazi ovo!

TRAŽIM POMOĆ


Draga Saveta,
Nadam se da ćete mi pomoći. Neki dan sam krenula na posao a muž je ostao kući
da gleda TV kao i obično. Prošla sam par stotina metara niz ulicu i motor
automobila mi se jednostavno ugasio i stao. Peške sam se vratila kući po
pomoć kad tamo... moj muž je obukao moje cipele sa štiklama i tanga gaćice,
našminkao se i stajao pred ogledalom.
Imam 32 godine, a moj muž 34 i zajedno smo već 12 godina. Kada sam ga pitala
šta radi rekao je da je obukao moje gaćice jer nije mogao pronaći svoje. Kad
sam ga pitala za šminku slomio se i priznao mi da nosi moje stvari zadnjih 6
meseci. Rekla sam mu da prestane ili ću ga ostaviti.
Pre šest meseci dobio je otkaz na poslu i postao depresivan. Volim ga jako,
ali otkad sam mu dala ultimatum jedva da razgovaramo. Molim vas pomozite!
Ivana
* * * * * * * * * *
Draga Ivana,
Razlozi za gašenje motora nakon kratke vožnje mogu biti različiti. Počnite s
pregledom dovoda goriva. Ako je čist, proverite držace na vakuum pumpi. Ako
to ne pomogne, može biti da je sama pumpa pokvarena i ne daje dovoljan
pritisak indžektoru. Srećno! Stevan
Image

FeelFree
Posts: 95
Joined: 02.02.2008. 14:39

Post by FeelFree »

Mr X wrote:Hahahaha kako sam se nasmijao...malo prije nadjoh ovo na facebook-u i stvarno je super stvar! Pazi ovo!

Draga Ivana,
Razlozi za gašenje motora nakon kratke vožnje mogu biti različiti. Počnite s
pregledom dovoda goriva. Ako je čist, proverite držace na vakuum pumpi. Ako
to ne pomogne, može biti da je sama pumpa pokvarena i ne daje dovoljan
pritisak indžektoru. Srećno! Stevan
Odgovor je krajnje profesionalan :P
regeman wrote:Pogledajte ovog cara.
Posebno procitati dijelove upitnik i pravila kluba... :lol:


www.bogdanbiseks.com
Nije ni ovome lako.Koliko mu je trebalo vremena da sastavi ovaj pravilnik.......

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

2much4any1 wrote:Barba,e'o i od mene koje slovo..možda se i sjetiš šta znači,bilo je to na igralištu(jedan od dana kampovanja na košu A).
M kao mimimimi...(ovo je bilo za mene)

M kao mamamamama...(ovo je bilo za NJ.N.)

D kao .....dadadadada...(ovo je bilo za tebe)

P.S.
vječito si kupio kore :smt005
Тако је господине :)
Сјећам се свега, некад се квалитетно камповало на кошу :D

Ипак сам ја од 100 погодио 90 бацања, ти ниси никад могао трицу добацитим а Буцо је због велике кациге губио аеродинамичност :lol:

П.С. Тони ће у НБА ;)

User avatar
2much4any1
Posts: 95
Joined: 09.12.2008. 08:30

Post by 2much4any1 »

Barba wrote:
2much4any1 wrote:Barba,e'o i od mene koje slovo..možda se i sjetiš šta znači,bilo je to na igralištu(jedan od dana kampovanja na košu A).
M kao mimimimi...(ovo je bilo za mene)

M kao mamamamama...(ovo je bilo za NJ.N.)

D kao .....dadadadada...(ovo je bilo za tebe)

P.S.
vječito si kupio kore :smt005
Тако је господине :)
Сјећам се свега, некад се квалитетно камповало на кошу :D

Ипак сам ја од 100 погодио 90 бацања, ти ниси никад могао трицу добацитим а Буцо је због велике кациге губио аеродинамичност



П.С. Тони ће у НБА ;)


Tako je,tako je..kako god bilo,uvijek sam ti bio idol,moraš to priznati :smt003
Jbg,stvarno si obećavao,bio si najtalentovaniji među nama,stvarno šteta.
No pain,no glory

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Сјетих се да ниси платио пиће за ону штелу кад си диобио 100 км :D

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Gledam, na banjaluckom forumu nekidan lik postavio temu "Ukradeno auto", sa uvodnim tekstom:
pozz dragi forumasi!!!danas 17.02.2009. u Banja Luci ispred klinickog centra na Paprikovcu mi je ukradeno auto Merzedes Benz 250D,tip 124,siva boja sa sirokom lajsnom!!!
Broj tablica 373-J-501...Za swe koji nesto znaju ili imaju neku informaciju neka se jawe na broj tel 065/215-108,065/434-607 ili 051/750-219...Nagrada !!!Hwala


i isti dan, opet se oglasio:
ljudi owa prica je kao iz filmowa...Na mom autu je bio pokwaren cilindar od kwacila i samo stari,ja i brat smo znali da wozimo tako,jer se kwacilo nije wracalo kad ga stisnes!!!Lik je izgleda pratio nasu kucu wec duze wrijeme..Mi smo iz Srpca---A on je iz Derwente...kad je shwatio da je ukrao pokwareno auto onda je sakrio auto kod stocne pijace a zatim trckarao po gradu da trazi majstora da mu poprawe....ali hehe----Policija je u medjuwremenu swe swoje patrole po gradu poslala i pronalsa auto -..kada je dosao onda su ga uhapsili...kazu da samo merzedese krade i owo mu je 25 slucaj wec ..._Pokwario je brawe i brawu za paljenje ....ali je za to swe dobro dobio batina u policiji :D :D :D ....Nema sta zakljucawajte merzedese + sapa i zeder system :P :P...Da je uspio otici nikada ga nasli ne bi ,jer je u autu imao saobracajnu i swe dokumente...pozzz momci---tnx anyway :D

Za nepovjerovati! Koju srecu mu je donio taj kvar :lol:

P.S.
Koja smo mi drzava, pa ni dobar auto ne mozes vise posteno ukrasti a da ti nesto ne podvale :smt005
Nadam se da ce lopov podignuti optuzbu protiv njih zbog ugrozavanja zivota :lol:

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

:lol: :lol: :lol: :lol: Ovaj baš nema sreće... Hhehehe...
ImageImage

Motajica
Posts: 129
Joined: 29.12.2007. 18:05
Location: Prnjavor

Post by Motajica »

TO be or not to be pitanje je sad...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Naj noviji clan "Vlajko_sprinter"...Kivi jel ovo neki iz tvog segmenta mislim neki tvoj atleticar?
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Nema taj veze sa dugometraznim trcanjem, vec sa voznjama..
Ovaj je iz nekakvog transport preduzeca.. Sprinter, vozilo.. :wink:

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

http://www.facebook.com/profile.php?id= ... 6195166702

Dakle, Facebook grupa za sve one koji mrze Nikolu Karabatića, "pederčinu i srpsko đubre" odnosno "četnika kojeg treba ubiti/prebiti"...

Sav se naježim kad vidim ove naše komsije koliko su puni mržnje.. ne shvatljivo.. (tim više što je čovjek sportista...).. :roll:

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Nisam znao gdje ovo da postavim,ali me pravo fasciniralo kad sam gledao. Sta je cudo od tehnike: klikni na link,pojavice se masa naroda ispred bijele kuce,ali sa zumiranjem i optikom moze se toliko privuci svaki pojedinac kao da stoji uz tebe. Stvarno je cool!


http://gigapan.org/viewGigapanFullscree ... 2b4b06233c
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

ЋИРИЛИЦА


Најфункционалније писмо на свету. До краја испоштован фонетски систем "једно слово - један глас". Чак нису потребне ни квачице (ЧЋЏЂШЖ наспрам Č Ć DŽ Đ Š Ž) као ни више слова за један глас (Љ Њ Џ, а не LJ NJ DŽ ).
Писмо које се неоправдано потискује. Лепо је, поготово писана слова. И не, употреба ћирилице није одраз национализма и затуцаности, већ би бар требала бити сасвим нормална ствар. Јел ико каже за Јапанце да су националисти што користе своје знакове???

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Супер објашњење :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
night eagle
Posts: 112
Joined: 15.12.2008. 17:38
Location: Navaho desert, Arizona,USA

Post by night eagle »

Графолози су давно потврдили да ћирилица, и то српска (што је веома важно), поред тога што је најфункционалније писмо на планети (што важи за сва времена, тј. периоде људске историје), и визуелно најљепша. Мисли се на писана слова. Нисам у стању да се потпуно адекватно изразима али суштина дефиницје најљепшег писма је у томе што ћирилица испуњава скоро све критеријуме којима су тестирана многобројна писма а тичу се визуелности, лакоће писања и сл.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Sretan Uskrs svim vjernicima Katolicke vjeroispovjesti :wink:

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Sretan Uskrs svima koji ga danas slave

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Pridružujem se željama.
Image
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Post by Sewerin »

seljak iz skakavaca wrote:Sretan Uskrs svim vjernicima Katolicke vjeroispovjesti :wink:
x2
Image

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

http://www.demonoid.com/

Otvorene registracije. Možda se neko i obraduje...
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Bezimena tema

Post by seljak iz skakavaca »

Kratko javljanje...

"Pjesma o Cvijetinom (masnom) bureku"

Obicno u smjeni noci i dana,
kad izletim dole iz rupa, tj nasih kafana,
doziran alkoholom a, iscrpljen k´o sundjer,
osetim u sebi neku gladnu zver.

Pokusam da se prisetim,
bar miris da osetim,
da l´ ima u blizini, da mogu pesaka
otici, da popunim ovo grcalo od stomaka.

I onda mi klikne, na ocima putokaz se pojavi
Nagnem glavu nize, noge su mi navi,
cilj odredjen, postavljena meta
iznad robne kuce, stalno radi Cvijeta.

Ko zna koliko me mrazova po usima sibalo
U pripitom stanju, to, ne osecam ni malo,
samo ravno, ravno, vodi korak zabacujuci
na umu mi stalno, vel´ki burek vruci.

Na ulaznim vratima uhvatim se kvake,
zakljucano, u to doba nece goste ´vake,
vec kulturno, na prozorce, pa pozvoni
sacekah sekundu, kad teta brka, sirom otvori.

I zbori,
dobro jutro, momak, kazi, izvol´te,
imamo pita, razne sorte,
kiflice, peciva, a bogami, i pogaca
ponesi jedan, radovace se jutrom caca.

A mene, miris je vec, omantao, opio
eh, kako bih rado, tamo iza, u regal uskocio,
da zaplivam u moru bureka, kiflica, pizza
ko zna gdje bio kraj, posrnulih vilica.

Al´, jok, nego, samo ispustih glas
´jutro, sta ima kod Vas?!
duga noc veceras, srecom mirno, nema zla
dace te mi jedan burek tacka ba!
(burek tacka ba, tako inace narucujem)

Al´ nemojte molim Vas, umakati u mastilo
Prosli mi je put, umal´ pozlilo,
vec onako suh, servirajte, dajte
ja sam straaasno gladan, znajte.

Osmjeh na licu, brz okret, kosh
Za tricu ga spakova, kaze, hoces jos,
reko, necu sada, strasno mi se zuri
vidim opet mast, iz papira curi..

Al´, tu je, sta je, nema veze
Bolje to, nego da me stomak steze,
reko´ Hvala, prijatno, evo dvije markice
dacete mi savletu, ako smastim lice.

Put pod noge, grizuci
eh, obradova stomak, taj burek vruci
zasitih se ko u bajci, radi stomak, to su znaci
ala ce mi san sada leci, zdraavoo djaci.

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Re: Bezimena tema

Post by sagittarius_rex »

e svaka čast za ovo, imaš burek od mene, podsjetio si me na mlade dane, još se prije toga išlo kod Tomaša, i to nije ljudima bilo mrsko po kiši, snijegu, ledu da idu do gore... eh, da znaješ, mori mome, da znaješ, kakva je žalba za mladost...
>>>---------------------->>>

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Bezimena tema

Post by seljak iz skakavaca »

Burek?! MoRe, burek :)

User avatar
IloVa
Posts: 265
Joined: 01.07.2007. 10:26
Location: Austrija

Re: Bezimena tema

Post by IloVa »

Izvinjavam se na ovako dugom post-u...ali sam se bas ismijao...


Romi iz Zemuna: Džekson nije mrtav!

Ako je suditi po rečima meštana romskog naselja Vojni put na periferiji Zemuna, kralj popa Majkl Džekson nije umro.

Tvrde da je reč o svetskoj zaveri, da iza svega stoji mafija i da je želja da se sada papreno naplati sve što je u vezi s njim. Tako je, kažu, bilo i sa Elvisom Prislijem, Brus Lijem i drugim zvezdama, posle čije navodne smrti su mnogi profitirali.

„Svako ko kaže da je Džekson mrtav, bezočno laže!”, tvrdi Leon Dženalimi, koga su novinari „Presa” zatekli ispred podruma pića. „Sve su to izmislili oni što hoće da žive bez motike i bez rada. Znaju da će posle smrti sve vredeti mnogo više nego sada. Tako je bilo i sa Brus Lijem, pa se posle toga sve razjasnilo. Doduše, možda je do sada zaista i umro, ali tada sigurno nije”.

Njega nije potresla vest o smrti američke zvezde, ali kaže da mu je žao svih koji „ridaju” zbog proslavljenog pevača.

„Dok naivni tuguju, Džekson se već sada negde kupa na plaži!”, ubeđen je Dženalimi.

I dok na Vojnom putu još ima pristalica teorija zavere, većina ne sumnja da je njihov ljubimac zauvek otišao.

„Šta da vam kažem, strašno mi je žao”, priča Elvis Alijević, momak koji je dobio ime po jednom drugom muzičkom velikanu. „Majkl je bio rođen za muziku, teško da će ga iko zameniti. Otac mi je pričao da je takva žalost bila samo za Elvisom Prislijem, možda i za Draganom Manceom kada se autom, tu kod nas, zakucao u nadvožnjak. A igrao je za Partizan! Naravno, tugujemo i za Majklom, a to se, uostalom, i vidi na svakom ćošku”.

Slučajno ili ne, uski sokaci zemunske periferije na dan Džeksonove sahrane bili su tihi i prilično prazni. Nigde one uobičajene dečje larme, preglasne muzike, dovikivanja među komšijama...

„Prosto nisam mogao da verujem!”, priča Denis Ajeti. „Imam satelitsku televiziju, menjam kanale i slušam: umro, pa umro! Niko bre da demantuje, da kažu da se šale, da kažu da je to ona kamera... Šta ćeš, takav je život! A bio je legenda, zvezda, ma kakva zvezda, bio je prava zvezdara!”

Denis ne veruje da uzrok smrti ima veze sa silnim operacijama, još manje da je Majkl želeo da postane belac.

„Majkl nikada nije rekao da to želi da bude!”, uveren je Ajeti. „Svojim sam očima gledao kada ga čovek na televiziji pita koliko je imao plastičnih operacija na licu. A on lepo kaže da nije imao! Imao je samo probleme sa nekim pigmentima i zbog toga se operisao, a ne zato što je hteo da pobeli”.

Njegov komšija, automehaničar Dejan, ne misli baš tako.

„Bio je crnac, a želeo je da bude belac. Bio je živ, a sada je mrtav”, filozofski zaključuje majstor dok menja filter na kolima. Jedino što će se sada promeniti jeste to što će narednih godina ovo naselje dobiti na stotinu nove dece po imenu Džekson!

Bio nam je ko rođeni brat...
S njim se apsolutno slaže i Naser Milošević, koga je tragična vest zatekla na putu iz Nemačke, odakle je sa porodicom krenuo na odmor u Srbiju.

„Imao je silne milione, mogao je da živi kako hoće, a ne da se glupira i pretvara u ono što nije”, ljuti se Naser. „Šta to znači? Kao da su belci po nečemu bolji? Naravno da nisu. Šta bi, recimo, sada svet rekao kada bih ja, na primer, poželeo da budem nekakav Eskim? Naravno da to ne ide”.

Njegov sin Leon se ne ljuti na Majkla, ali priznaje da mu je izuzetno teško.

„Veoma sam potresen”, kaže šesnaestogodišnji Leon. „Istina, nismo se poznavali, ali sam ga doživljavao kao rođenog brata. Niko neće moći da ga zameni”.

Potresno je, kažu, bilo i u porodici Memedi. Ćerka Sibila je plakala, a njena majka Dibera kaže da je cela porodica zaprepašćena vešću.

„Bio je legenda u pevanju i igranju, kupovali smo njegove diskove, kasete i ploče”, kaže Dibera. „Svima nam je žao, i mužu i meni, i svoj deci. Čak je i ovaj najmlađi, dvogodišnji Ermin, nešto osetio. Ceo dan nije hteo sisu, kao da je nešto primetio”.

Nisu baš svi na Vojnom putu bili opterećeni vešću koja je 25. juna stigla iz Amerike.

„Nikada nisam previše mario za Džeksona, ali ga žalim onako toplo i ljudski”, priznaje Mijat Selimi. „Krivo mi je što sve te naše zvezde polako nestaju, plašim se da bi i mom ljubimcu, Kristijanu Ronaldu, moglo nešto da se desi. Jeste, nije pevač, al´ igra kao bog! Pa, ne bi ga Real onoliko platio. Dobro, sad će i Majklu da skoči cena, sad kad je umro. Poskupeće i njegove ploče, kola, stvari... Sve će to sada da košta milione...”

Majkl je umro, ali će mit o njemu nastaviti da živi. Što bi rekli partizanovci, otiš‘o si Dragane, ostala je tuga.

„Majkl Džekson je idol Roma upravo zato što ga doživljavaju kao svojeg”, tvrdi psiholog Zoran Đurić. „On je za njih malo Ciganče koje je doseglo do zvezda, čime je ispunilo i njihov san. Činjenica je da su Romi siromašni, uniženi, da žive težak život, pa ne čudi kada neko ostvari uspeh da ga odmah i prisvoje. Uostalom, baš kao što su Srbi zaluđeni Novakom, Anom, Jelenom i drugim teniserima. I mi smo mali, siromašni, marginalizovani, pa se preko njih dičimo i celom svetu nešto ´pokazujemo´. Prosto, reč je o kompleksu niže vrednosti.”

Top pet romskih heroja
1. Brus Li (1940-1973), majstor borilačkih veština, filozof i glumac. Najzaslužniji što se mit o drevnim istočnjačkim veštinama proširio celim svetom. Njegova smrt i danas izaziva brojne kontroverze, pogotovu posle tragične smrti i njegovog sina, Brendona Lija.

2. Sandokan, najpopularniji filmski lik sedamdesetih godina prošlog veka. Lik narodnog junaka iz doba britanske kolonizacije Indije tumačio je Kabir Bedi (1946), koga su mnogi nazivali i indijskim Čakom Norisom.

3. Maradona (1960), slavni argentinski fudbaler. Sa Brazilcem Peleom podelio je titulu najboljeg svetskog fudbalera 20. veka. Osim nastupa za reprezentaciju, igrao je za Barselonu i Napoli, a karijeru su mu obeležili i brojni skandali, ponajviše zbog kokaina.

4. Tarzan, izmišljeni lik iz knjiga, stripova i filmova, kog je stvorio Edgar Rajs Berouz. Na filmskom platnu ga je najčešće tumačio Džoni Vajsmiler (1904-1984). Tokom sportske karijere osvojio je pet olimpijskih zlata u plivanju, ali se proslavio tumačeći Tarzanov lik.

5. Majkl Džekson (1958-2009), američki pop pevač, jedna od najvećih planetarnih zvezda. Osvojio je 13 nagrada Gremi, dva puta je uvršćen u „Rokenrol kuću slavnih” i upisan u Ginisovu knjigu rekorda kao najuspešniji zabavljač svih vremena. (Mondo, Pres)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Bezimena tema

Post by regeman »

Pubs closing down 'at record rate'


Pubs are closing at a record rate with the loss of 24,000 jobs in the past year as the industry is hammered by the recession, figures have shown. Skip related content

*
Have your say: Financial Crisis

Research for the British Beer & Pub Association (BBPA) showed 52 pubs closed every weekin Britain for the first six months of the year, an increase of a third on the same period last year.

So-called "local" pubs were shown to be the most vulnerable in the economic downturn as communities are hit by the fallout of the economic downturn.

These businesses closed at a rate of 40 a week in the first six months of the year, while nine high street bars were shut per week. Meanwhile, branded pubs and cafe style bars were shown to be opening at a rate of two a week.

The figures indicated that businesses that provide food were far more resilient to the recession, with closures weighted by 51 to one on those pubs that mostly focus on selling drink.

A spokesman for the BBPA said the overall rate of closure - which is calculated on a net basis - was the steepest since figures began in 1990. While previous research did not provide a breakdown of the type of pubs closing, the spokesman said it could not be simply attributed to changing tastes.

"The biggest impact is the recession. There are fewer people out and fewer people spending money in pubs and bars regardless of where they are," he said. "Pubs are already diversifying but unfortunately if you are a community pub you can't transform yourself into a trendy town centre bar."

He said the overall number of pubs had remained steady at around 60,000 for years, with closure rates at around two businesses a week in 2005. The number of pubs has dropped by 2,377 in the last year, to a total of 53,466, the figures showed.

Pubs have faced particular pressures over the past two years, starting with a large increase in inflation in 2007 which cut drinkers' spending power.

The smoking ban and changes to the Licensing Act also struck blows, with the killer punch for many pubs dealt by the recession and the accompanying rise in unemployment.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Locked