Nagradna igra - TRECI - zadnji dio

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
dado1605
Posts: 148
Joined: 04.05.2006. 09:09
Location: Tamo gdje ljubav pocinje
Contact:

Re: ...

Post by dado1605 »

Franz wrote:Posto vidim da se pojedini ovdje loze k'o briketi ja bih da ponovim tri'estdevet sa dvooooooo....et' iliti u prevodu arapskim slovima 39,2....

...a da nisam mozda zakasnio na ovaj contest??? :lol:

Kiwi...'aj stavi toplomjer u guzu pa da pogadjamo koliko si hot....nagrada :knjiga "TRENING TRKACHA PJESAKA" od Dragomir Cabrilo/Moja Atletika 3
nikad nije kasno da se voli strasno heheh
ali na igru si zakasnio :wink:

User avatar
dado1605
Posts: 148
Joined: 04.05.2006. 09:09
Location: Tamo gdje ljubav pocinje
Contact:

Post by dado1605 »

Elim wrote:Zahvaljujem se za nagradu.
IMALI U OVOJ IGRI "MANJA VEĆAS" ILI MOZDA RIZIK
:lol: :lol: :lol:
herhehe
nema rizika
nagradu sam ti danas poslao sa signacijom kako si pozelio
zamolio bi te samo da mi javis kada dobijes
pozdrav
dd

User avatar
dado1605
Posts: 148
Joined: 04.05.2006. 09:09
Location: Tamo gdje ljubav pocinje
Contact:

Post by dado1605 »

vrsta8472 wrote:Cestitam srecnim dobitnicima.

Hoce li biti i treci dio ove igre?
ukoliko mi se javi minimum 20 clanova ovog foruma na moju e-mail adresu da su zainteresovani i zele da se igra ponovi - onda cemo ponoviti ali samo drugu igru jer je to nova knjiga ove godine izasla i zasada imam dovoljno primjeraka

- tiraz prve knjige je evo drugu godinu u prodaji i puklo je skoro sve sto je stampano a kako je krenulo tako ce biti i sa drugom knjigom dogodine

skoro sve sto je plasirano otislo je za inostranstvo a posto bi htio da par knjiga ostane i mom rodnom gradu - prnjavoru - bio je glavni razlog sto sam ovakve nagradne igre organizovao

eto to bi bio moj odgovor
znaci
ako mi se na e-mail javi dovoljno zainteresovanih - ponovicemo drugi dio igre , i to bi onda bilo to

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Moze li jedna knjiga preko veze? Eto, nemam srece a hocu da citam! :)
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ja sam vec dobio "preko veze". Dodjes na okupljanje forumasa, posudicu ti da procitas.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ооооо ал` закувасте. :twisted:

Киви, искулирај, Франц се само мало шали, а ти ко` сивоња " Ућерам ти матери "... Мислим да си овај пут претјерао ! :roll:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
dado1605
Posts: 148
Joined: 04.05.2006. 09:09
Location: Tamo gdje ljubav pocinje
Contact:

Post by dado1605 »

Weterinarka wrote:Moze li jedna knjiga preko veze? Eto, nemam srece a hocu da citam! :)
eto vrsta8472 ce ti posuditi pa je i taj problem rijesen :wink:
znaci ide i preko veze hehehe
pozdrav
i javi se kad procitas :wink:

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Одличан преформанс ! :lol: :smt005 [/quote]
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

ThunderBird wrote:Šta ste se navalili svadjati? Nedavno ste plesali zajedno...


-Sjećate se???
-Ne?
-Evo snimka!


http://www.elfyourself.com/?id=1395059437
Image
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

dado1605 wrote: eto vrsta8472 ce ti posuditi pa je i taj problem rijesen :wink:
znaci ide i preko veze hehehe
pozdrav
i javi se kad procitas :wink:
Necu da posudjujem knjige, pravim sopstvenu biblioteku! :) Treba mi za stalno! :D
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
dado1605
Posts: 148
Joined: 04.05.2006. 09:09
Location: Tamo gdje ljubav pocinje
Contact:

Post by dado1605 »

Weterinarka wrote:
dado1605 wrote: eto vrsta8472 ce ti posuditi pa je i taj problem rijesen :wink:
znaci ide i preko veze hehehe
pozdrav
i javi se kad procitas :wink:
Necu da posudjujem knjige, pravim sopstvenu biblioteku! :) Treba mi za stalno! :D
nije ni to problem - ako nije do citanja - narucis knjige pa ih kupis i imas u svojoj biblioteci - ili posudus od vrste i procitas - ili cekas novu nagradnu igru - ako bude interesovanja naravno i pokusas opet da je dobijes

eto to su moja 3 prijedloga pa se ti odluci heheh

User avatar
okrivljena
Posts: 270
Joined: 27.07.2007. 23:07
Location: zemlja

Post by okrivljena »

Pa, brate, posaljes joj knjigu!!!!!
Jedino ekser ne ide glavom kroz zid!

User avatar
dado1605
Posts: 148
Joined: 04.05.2006. 09:09
Location: Tamo gdje ljubav pocinje
Contact:

Post by dado1605 »

da ti malo pojasnim
nagradna igra nije za to da bi svako ko ucestvuje dobio prvu nagradu , nego samo onaj ko pobijedi
inace se nebi zvala nagradna igra

ukoliko posaljem samo jednom ko nije pobijedio knjigu gratis onda je sasvim logicno da ce i ostali htjeti sa pravom isto a priznaces da je to 30-40 ucesnika igre poprilicno skupo za mene a mislim i da bi i za tebe bilo isto skupo samo postarinu da platis 200-300 maraka bez vrijednosti knjige

naravno ukoliko znam da je neko stvarno slabog financiskog stanja - da bi rado citao - a ne moze - pogotovo sad pred oba bozica i jedan bajram onda cu mu rado i pokloniti knjigu jednu ili obe bez razmisljanja - i ako takve znas slobodno mi javi - moja je e-mail adresa javna

pri tome mi uopste nije vazna ni nacionalnost niti vjerska pripadnost - nego samo da li je neko kao covjek dobar u dusi a kako se ko zove to je ono sto mi nije vazno

znaci ako znate nekoga ko je stvarno materijalno ugrozen da ne moze sebi to priustiti rado cu mu poslati za bilo koji od tri predstojeca praznik a od mene poklon - posaljite mi samo kratki opis njemu da znam o cemu se radi i adresu a da li ce biti prica istinita to ce biti na vasu dusu ... ja cu svoje odraditi otvorena srca i sa obrazom kao sto sam i dosada vise puta to napravio......

User avatar
okrivljena
Posts: 270
Joined: 27.07.2007. 23:07
Location: zemlja

Post by okrivljena »

Ti njoj posaljes, kao da cemo mi to znati. Ne moras objaviti na netu da si joj poslao
Jedino ekser ne ide glavom kroz zid!

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Ma, pusti ga...ne da covjek knjigu i bog. Danas ni knjige vise nisu za dz. :roll:
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
dado1605
Posts: 148
Joined: 04.05.2006. 09:09
Location: Tamo gdje ljubav pocinje
Contact:

Post by dado1605 »

okrivljena wrote:Ti njoj posaljes, kao da cemo mi to znati. Ne moras objaviti na netu da si joj poslao
nema problema - ako se slazes ja cu sada objaviti da cu troskove knjige ja da snosim i da posaljem svima koji to budu zelili po jednu knjigu ali ti da uplatis za sve koji to hoce samo postarinu i to unaprijed na moj racun - da bi mogao poslati knjige naravno

ako se slazes - ja sam spreman - ja placam knjigu a ti postarinu - za sve koji se jave

javi mi da znam da li hoces tako i spremi jedno 500 maraka - sto se mene tice nema problema

User avatar
dado1605
Posts: 148
Joined: 04.05.2006. 09:09
Location: Tamo gdje ljubav pocinje
Contact:

Post by dado1605 »

eto da vas obavijestim jos da je kod mene jutros -14 stepeni
za one koji su u tom pravcu glasali heheh

pozdrav svima
danke na ucescu u nagradnim igrama

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

a kada ce treci dio :lol:

User avatar
dado1605
Posts: 148
Joined: 04.05.2006. 09:09
Location: Tamo gdje ljubav pocinje
Contact:

Post by dado1605 »

DJ_Buco wrote:a kada ce treci dio :lol:
14 e-mailova sam dobio od clanova koji bi zelili da bude i treci dio
ako jos dobijem 6 onda ponavljamo drugi dio

kao sto smo i dogovorili :wink:

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

dado1605 wrote:eto da vas obavijestim jos da je kod mene jutros -14 stepeni
za one koji su u tom pravcu glasali heheh

pozdrav svima
danke na ucescu u nagradnim igrama
Tema je ok, samo jedno pitanjce.

Prijatelju ko ovo finansira!!!!!!!!!! :lol:

User avatar
dado1605
Posts: 148
Joined: 04.05.2006. 09:09
Location: Tamo gdje ljubav pocinje
Contact:

Post by dado1605 »

Samac wrote:
dado1605 wrote:eto da vas obavijestim jos da je kod mene jutros -14 stepeni
za one koji su u tom pravcu glasali heheh

pozdrav svima
danke na ucescu u nagradnim igrama
Tema je ok, samo jedno pitanjce.

Prijatelju ko ovo finansira!!!!!!!!!! :lol:
na ja
sponzor zeli da ostane anoniman
barem u ovom trenutku
a rijec je rijec
obraz je obraz
i tu mi nema druge nego da drzim rijec i ne spominjem imena :wink:

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

dado1605 wrote:
Samac wrote:
dado1605 wrote:eto da vas obavijestim jos da je kod mene jutros -14 stepeni
za one koji su u tom pravcu glasali heheh

pozdrav svima
danke na ucescu u nagradnim igrama
Tema je ok, samo jedno pitanjce.

Prijatelju ko ovo finansira!!!!!!!!!! :lol:
na ja
sponzor zeli da ostane anoniman
barem u ovom trenutku
a rijec je rijec
obraz je obraz
i tu mi nema druge nego da drzim rijec i ne spominjem imena :wink:
Samo tako, možda sledeće godine možemo očekivati za nagradu neku Daciu Logan ili Zastavu 10.
Polako ćemo jačati :lol:

User avatar
dado1605
Posts: 148
Joined: 04.05.2006. 09:09
Location: Tamo gdje ljubav pocinje
Contact:

Post by dado1605 »

kao sto sam obecao za one koji nisu imali srece prosli puta a posto ste mi mnogi poslali e-mail sa zeljom da se ponovi igra sada cemo to i uraditi

Nagradno pitanje cemo ponoviti - - a ono glasi:

- KOLIKA CE BITI SREDNJA TEMPERATURA ZRAKA NA MOM BALKONU-
na dan -- CETVRTAK - 10.1.2008. godine


Da bi lakse prognozirali evo par podataka o mjestu balkona - balkon je u Austriji - grad se zove Zell am See

Pravila za ovu igru glase:

1- Vase odgovore upisujte poslije ovog komentara ovde na ovu temu i to u stepenima celzijusa.

2-jedan nick smije upisati samo jedan odgovor koji ne smije biti prepravljan do kraja igre

3-Sa iste IP adrese ce se uvaziti najvise dva odgovora

4-Odgovore mozete upisivati
do 9.1.2008 do 24,00

5- Ukoliko niko ne pogodi tacnu temperaturu na taj dan za pobjednika ce se proglasiti najpriblizniji odgovor

6-Ako se desi da imamo dva ili vise istih odgovora priznace se prva dva odgovora gledano po vremenu upisa i samo u tom slucaju prva dvojica imaju pravo obojica na prvu nagradu - znaci dodijelice se dvije knjige

7-Za proglasenje pobjednika su mjerodavna sledeca mjerenja za utvrdjivanje srednje dnevne temperature
a- ujutro u svitanje ce se ocitati temperatura
b- oko 2 poslije podne citanje
c- kada se bude smrkavalo jos jedno citanje

te tri dobijene vrijednosti ce se sabrati i podijeliti na tri - zaokruzice se na cijele stepene na sledeci nacin - sve sto bude iza koma do o,5 zakljucno sa ovim brojem zaokruzice se na dole - a sve sto bude od o,6 pa navise zaokruzice se na gore

primjer
3,4 - zaokruzeno -- 3 stepena
8,7 - zaokruzeno ---9 stepeni



8- iz igre se izuzima samo jedan clan a to je dado1605- ostali imaju pravo ucesca

9- nagrada je - knjiga - "Zalutala sjecanja" naravno dostavljena gratis na adresu koju zelite na ime koje zelite signirana od pisca knjige


Image


Recenzija knjige

DVE PRIČE O BOLU – Zalutala sjećanja

Druga knjiga Darija Dobrovoljskog sledi istog junaka i njegovu sudbinu. Za razliku od svog romana prvenca, u kome je fabula široko postavljena i situirana u vremenu i prostoru, ovde se prostor sužava, a vreme je okrenuto bližoj i daljoj prošlosti.

Ja-pripovedač sa nadovezuje na sudbinu iz prvog romana u osnovnim elementima: zatičemo ga u Austriji, samog sa kćerčicom Lanom, saznajemo da mu je ratni vihor otrgao voljenu ženu, kao i da mu je ostala njegova vizionarska sposobnost.

Upravo to vidovnjaštvo, koje ga muči i plaši kroz snove, dovešće ga u kontakt sa starcem koji je bio obdaren istim sposobnostima. Od tog susreta pisac prati i plete dve priče. Priču o starcu, koji unajmljuje našeg pripovedača da zapiše njegova sećanja i životnu priču samog pripovedača.
Dobrovoljski ispisuje dva rukopisa i životopisa – mlađi i stariji, uverljivo slikajući vreme i ljude u njemu. Starčeva priča je celovita, dokumentarna jer je «odlježala». Sećanje na mladost provedenu u Drugom svetskom ratu, mladost čoveka koji je tek zasnovao brak i porodicu, a ratni vihor ga otrgao i odneo na put nevoljnog ratnika i ratnog zarobljenika.

Najnovija ratna priča, sveža, sa nezaceljenim ranama, dozirana je oprezno, bez podataka. Čitalac oseća bliskost ratnog bezumlja i neimenovane neprijatelje koji gone pripovedača i njegovu porodicu. Bez lica, bez imena, gonioci postaju još strašniji jer su još tu, među nama.
Čitavo delo je prožeto snoviđenjima pripovedača koja se ne razjašnjavaju do kraja, dajući piscu potku i osnovu za novo delo. Takva je i epizoda o starčevom prijatelju Emiru. Takva je, naizgled, uzgredna misao pripovedača da je starca volela žena koja se brinula o njemu.
U ovom romanu Dobrovoljski ostavlja mnoga pitanja otvorena. Na samom kraju saznaje se da mu je starac u amanet ostavio da pomaže ljudima čije životne priče mu je ostavio da pročita. Ostavljajući tako otvorena vrata za novi rukopis, Dobrovoljski vešto poziva čitaoca da ga prati na daljim putovanjima kroz vreme.

Posebno mesto u ovoj uverljivoj i sumornoj priči o dvojici neznanaca koji se vezuju kroz priču o bolu, zauzima lik male Lane. Dete ostalo bez majke, srećno jer ima požrtvovanog i punog ljubavi oca, raste kroz pitanja o svetu koji ga okružuje. Toplinu majčinog krila traži u kontaktu sa svim živim stvorovima, otvorenih očiju i srca. Njen razgovor sa starcem i igre sa mačkom unose notu optimizma u sumornu stvarnost. Lana je dete ljubavi i to se oseća u svakom njenom gestu, u svakoj reči.

Nezavršena priča o sudbinama dvojice glavnih junaka nezavršena je i u domenu parapsihološkog – njihovog vidovnjaštva.
Starac je svoju vidovitost pokazao pri prvom susretu – znao je da će se baš naš pripovedač javiti na njegov oglas. Zato mu i zaveštava da pomaže ljudima i upućuje ga na Emira. Emir je predstavnik racionalnog i protivteža iracionalnosti rata i krvoprolića. Očito je da je takav kontrateg potreban i mlađem pripovedaču da bi njegova snoviđenja postala jasna, da bi se mogla «čitati».
Čitaocu ostaje da strpljivo čeka novu priču. Dotad, iščitavaće ovu stvarnosno-fantastičnu priču o bolu i nadi da je moguć svet bez suza.

Poseban kvalitet proze Dobrovoljskog je poetika u naslovu pojedinačnih poglavlja i uverljivo opisivanje atmosfere prostora u kome se kreću njegovi junaci. Naslovi koje daje poglavljima ponekad su kao stih iz pesme, ponekad kao naslov iz novina, ali uvek imaju moć da u čitaocu stvore asocijativni niz zbog koga mu je priča još bliža, gotovo kao da je njegova lična.
Crna magija rata, koji je fon za obe priče, i bela magija ljubavi prepljiću se u ovom delu neobične strukture, prepoznatljive sudbine dva glavna junaka. Nad njima treperi svetlost Lanine dečje, nevine duše i otvaraju se pitanja o svetu, ljudima, praštanju. Hoće li sledeći roman gospodina Dobrovoljskog odgovoriti na njih, ostaje da vidimo.

Milanka Milosavljević - Milosavljević


NARODNA BIBLIOTEKA REPUBLIKE SRBIJE -BEOGRAD - COBBI-OPAC

AUTOR................... : Dobrovoljski, Darije - autor
ODGOVORNOST............. : Milosavljević-Milosavljević, Milanka -
autor dodatnog teksta
NASLOV.................. : Zalutala sjećanja. #Knj. #2
IMPRESUM................ : Kruševac : Marketing agencija "Panda system",
2007
FIZIČKI OPIS............ : 187 str. , 21 cm
ISBN.................... : 978-86-908365-1-2
UDK..................... : 821.163.41(436)-31
VRSTA GRAĐE............. : monografska publikacija, tekstualna građa

sretno
Last edited by dado1605 on 16.01.2010. 20:34, edited 1 time in total.

User avatar
dado1605
Posts: 148
Joined: 04.05.2006. 09:09
Location: Tamo gdje ljubav pocinje
Contact:

Post by dado1605 »

zbog problema na serveru je zadrzano stanje od prosle godine pa posto sam primijetio danas da je neko vec upisao a to je nestalo zamolio bi ga da ponovi svoj upis

User avatar
4-ever
Posts: 487
Joined: 23.09.2007. 15:05
Location: tamo negde iza duge,gdje su vjecna proleca...

Post by 4-ever »

-4
Image

Locked