Moderni brak! hm..hm..

Pamtim to kao da je bilo danas...
Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Moderni brak! hm..hm..

Post by Sneza »

Ovih dana sam radila istraživanje na temu moderni brak..i veoma sam se iznenadila šta ljudi podrazumijevaju pod pojmom "Moderni brak"..

Da li je to ravnopravnost polova u svim poslovima( radne obaveze, kućni poslovi, odgoj djece)?
Da li je potpisivanje bračnog ugovora jedan vid tog modernog braka?
Da li se danas mladi uzimaju iz ljubavi ili iz nekog drugog razloga?

Iako je brak osnov svakog društva...da li današnje društvo može da opstane s ovakvim brakovima...
:?
Da li se vraćamo u ona vremena kad su se ljudi odlučivali na brak da bi porodično bogatstvo ostalo u krugu porodice...ili da bi učvrstile veze između država??

Može li brak da prati sve moderne promjene i [/b]da li treba da ih prati[/b]

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

Komsinice,iznesi anketu i medju forumase.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:smt102 JA PREDOSJECAM DA JE MODERAN BRAK ;SAMO ONAJ KOJI IMA SVE TROJE OD ONOG STO SI GORE NABROJALA ; MADA SAM IPAK JA KAO STAROMODNI COVJEK :lol: SAMO DJELOMICNO ZA PRVU OD OVE TRI VARIJANTE ;I JA BI JE FORMULISAO OVAKO:JEDNAKOST U BRAKU SA MEDJUSOBNIM POSTOVANJEM ;BEZ FINANSIJSKIH INTERESA ALI SA PUNO LJUBAVI !!! :smt054 ZASTO BI MODERAN BRAK BIO PUN INTERESA ;UGOVORA; MRZNJE ITD; ONDA JE BOLJE DA SE NE ZENITE I UDAJETE ;AKO JE TO TAKO !!!:wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ja sam ipak staromodan, i preferiram brak iz ljubavi (ako to jos postoji, ali ja sam optimista), i ne trebaju mi nikakvi ugovori. Ravnopravnost polova? E, to je danas vec postalo diskutabilno, ali ako su ljudi normalni, sve se moze rijesiti razgovorom. Bar ja tako mislim. Hvala. :wink:

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

@franz: to nije bila klasična anketa... na sam spomen riječi "moderni brak" svašta su mi govorili..

Zanima me vaše viđenje tog bredbračnog ugovora :wink:

U jednu ruku taj ugovor je dobra stvar jer ako dođe do razvoda( zbog čega se on i sastavlja u jednu ruku) može da učini bezbolniji razvod za supružnike ali i za djecu ako ih je bilo u tom braku. Štite se prava obe strane... to sam čula od jednog prijatelja :?
Mada u jednu ruku meni se on i ne sviđa.. pri pomeni na početku braka ja bih pomislilla da ta ljubav nije toliko jaka i da će joj doći kraj..jer već

Ja ne kažem da u tom modernomn braku nema ljubavi..
Ali pitanje je da li je moderan brak koji je sklopljen prvo iz materijale koristi(a tek onda iz ljubavi) ili nekog drugog razloga, brak heteroseksualaca, da li je to zajednica u kojoj žive dve osobe ali nisu se zakonski se vjenčali???
Neko je čak i rekao da je moderan brak prije koga su te sobe živjele zajedno??

User avatar
zeko_sisko
Posts: 383
Joined: 30.09.2007. 16:14

Post by zeko_sisko »

U jednu ruku taj ugovor je dobra stvar jer ako dođe do razvoda( zbog čega se on i sastavlja u jednu ruku) može da učini bezbolniji razvod za supružnike ali i za djecu ako ih je bilo u tom braku. Štite se prava obe strane... to sam čula od jednog prijatelja :?
Mada u jednu ruku meni se on i ne sviđa.. pri pomeni na početku braka ja bih pomislilla da ta ljubav nije toliko jaka i da će joj doći kraj..jer već
Vjecita dilema ...

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Samo cu rec jednu stvar,a to je;ako cojek popusti zeni jednom,popustice i sljedeci put i tako do bljuvesa,tj,sve dok ne bude donji!!!Cojekovo mora bit zadnje i to je jedina definicija funkcionirajuceg braka,sve druge opcije su na stetu muska i u korist zena,koje oduvijek pate od kompleksa da su nad muzem i svim sto se muskim zove.Moderan brak=ROGONJA,u svakom smislu,kadli-tadli!!!
Srebrena Krila

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Hehe, pa dobro, ja bas nisam za tu opciju. Ipak podrzavam KAMIKAZU u ovom slucaju. Mislim da treba da postoji ravnopravnost, ali u obliku razgovora, rjesavanja problema, zajedno naravno, i nesto slicno. U ovo ne ulazi slucaj => ti radi i zaradjuj, a zena ce da trosi. :lol: To je ovo ROGONJA sto si seha mislio, vjerovatno. Ja mogu svasta da popustim, dok god je u granicama normale.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

moderan brak je da me zena ne pita gdje cu,kada cu doci,sa kim i gdje sam bio i naravno koliko sam para potrosio....... :lol: :lol: :lol:
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Cipiripi,prije bi ja reko da je to starinski,pravi,nemoz bit bolji brak.
Srebrena Krila

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Danas pod tim pojomom moderan brak je situacija gdje je od muskarca uvijek zadnja i glasi Da dragaImage

I kao imamo moderan brak, u stilu Mi se volimo samo moramo ponekad da promijenimo seksualnog partnera, zdravo je, zbog kicme, majke mi, kazu doktori!

Htjela Srpska u Jevropu, Srpska dobila Jevropu!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Sneza wrote:Zanima me vaše viđenje tog predbračnog ugovora
Da bi mogli uopšte pričati o modernom braku moramo prvo definisati ,,staromodni brak,,! Ako je staromodni brak , muškarac je glava kuće i zarađuje i troši po nahođenju , te njegova je zadnja , onda bi se većina današnjih brakova moglo nazvati modernim brakovima , jer žene su u većini slučajeva dovoljno slobodne da grade karijeru , zarađuju i ulažu u porodicu (ali i dalje naajviše troše na šminku :lol: ) a samim tim ako ne želimo da trpi porodica dio porodičnih obaveza moraju da preuzmu muškarci !!! Da li je to moderan brak ??? Mislim da jeste a sada ko je spreman prihvatiti te vrste obaveze i da li je to po ,,Kineskoj staroj :lol: PAPUČAR,, ovoga puta ne bih komentarisao ali činjenica je da je sve više obrazovanih žena te političara ( mada su većinom na tim mjestima radi ispunjavanja broja i statistike ) rade dobro plaćene poslove i zašto im ne pomoći , pogotovo ako je dobar miraz :lol:

A što se tiče predbračnih ugovora to su smislili bogati ljudi jer oni imaju šta da dijele i njihovo bogastvo im je sve , a običan mali čovjek stiče i troši za života tako da u suštini i nema šta da podijeli osim polovnog namještaja ili zajedničkog na kredit dignutog stana a tu su situacije uglavnom jasne ...
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

MAXIMUS wrote: A što se tiče predbračnih ugovora to su smislili bogati ljudi jer oni imaju šta da dijele i njihovo bogastvo im je sve , a običan mali čovjek stiče i troši za života tako da u suštini i nema šta da podijeli osim polovnog namještaja ili zajedničkog na kredit dignutog stana a tu su situacije uglavnom jasne ...
Moze li predbracnim ugovorom da se ugovori da on vraca kredit za stan ukoliko dodje do razvoda a imovina se, naravno, dijeli na pola! :D
Guys with glitz to chicks with kicks.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Amerika je perfektna zemlja za one koji zele moderan brak!!!Zena te moze karat kako god hoce a ti samo da je taknes ili joj se obratis visokim glasom,dama zove 911 i ti lagano bivas uhapsen ko najgori kriminalac.Zene,ako hocete perfektan brak,da sve bude kako vi hocete,dolazite u Ameriku i to brzim !!!
Srebrena Krila

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

seha wrote:Amerika je perfektna zemlja za one koji zele moderan brak!!!Zena te moze karat kako god hoce a ti samo da je taknes ili joj se obratis visokim glasom,dama zove 911 i ti lagano bivas uhapsen ko najgori kriminalac.Zene,ako hocete perfektan brak,da sve bude kako vi hocete,dolazite u Ameriku i to brzim !!!
Isto je u italiji cini mi se, ili me ovi moji kerovi lagali :D

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Weterinarka wrote:Moze li predbracnim ugovorom da se ugovori da on vraca kredit za stan ukoliko dodje do razvoda a imovina se, naravno, dijeli na pola! :D
Demokratija sestro !!! Naravno da može !!!
Ali preporučujem sledeću varijantu ... istraživanja su pokazala da se lutka Barbika bolje prodaje uz Kena jer uz Kena ide auto i stan a ako se slučajno Ken pokvari vama ostaje i Barbika i auto a bogami i stan ... :wink:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

Zato zene, radite, trudite se, osamostalite se, napredujte i kupite sebi i stan i auto, zivite kao Barbi a nemojte se maltretirati sa nekim tamo 'Kenovim' jer vam svejedno na kraju oni ni za sta nisu potrebni! 8) :lol:
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

:idea: Aaaaa :!: Zato ti visiš non stop na forumu ...
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

Aaaaaaa, fuj, nadji nesto bolje! :lol:
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

U redu evo ovako ...
žene, radite, trudite se, osamostalite se, napredujte i kupite sebi i stan i auto, zivite kao Barbi ... Ken vam ne treba jer svejedno nemate vremena igrati se s njim !!! :roll:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
proljece83
Posts: 446
Joined: 28.02.2007. 20:46
Location: Prnjavor

Post by proljece83 »

MAXIMUS wrote:U redu evo ovako ...
žene, radite, trudite se, osamostalite se, napredujte i kupite sebi i stan i auto, zivite kao Barbi ... Ken vam ne treba jer svejedno nemate vremena igrati se s njim !!! :roll:
Image

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

Aaaaa ne ne :smt018 pametne, samostalne i sposobne zene imaju vremena za sve, pa cak i za zabavu i iskoristavanje suprotnog pola :wink:

Uostalom, moje misljenje uopste nije da nam muskarci nisu uopste potrebni, vec je to bio samo blijedi zakljucak na tvoj post! :wink: A to sto vama odmah udari krv u glavu kada se osjeti ponizavanje muskosti to je druga stvar :wink: .

Naravno da nam trebate, pa i mozak nekada mora da se odmori :lol:
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

@ Kanadanka

A to sto vama odmah udari krv u glavu kada se osjeti ponizavanje muskosti to je druga stvar .

KANADANKA NA KOJU GLAVU SI MISLILA :?:
Image

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

Na onu koju nemate :wink:
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

Sto bi moja baba rekla:
Nikad dijete oni pravom glavom ne misle! :lol: :wink:
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

Locked