Jasenovacki logori(1941.-1945.)

Pamtim to kao da je bilo danas...
seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Seljace,ne makaronaj bezveze.Jasenovac nema nikakve veze s Titom,i ako si imalo obrazovan,treba da znas da se taj copavi zagorac borio protiv tih usrasa sto su ubijali tvoj i moj narod.A sto se tice Tita i srba,pa dragi moj druze,Tito je dao srbima sto im ni kralj nije u amanet ostavio,ne lupaj gluposti tako ti boga.Pismen srbin zna sta je Tito dao njegovom narodu i takav ga ni ne baguda,nego takvi ko ti,sto ste nadojeni neistinom i nacionalistickim parafrazama fazona ,,nas srbe niko ne voli,cijeli svijet je protiv nas,,!Ma da dodje najcasniji srbin i uradi najbolje za srpstvo,prosvijeti sav srpski dunjaluk,takvi ko ti,seljace,bi mu nasli manu i okrivili ga za pokusaj unistenja srpskog roda.Ako si imalo covjek,prestani izbacivat tako nizak koeficijent cojstva,tako ti hljeba,seljace moj mili!!!
Srebrena Krila

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

u korist razumnog prosudjivanja
Ovo je inace odlika vecine postova na politickim temama.Zdrav razum.Usra ga.

Bella
Posts: 131
Joined: 16.02.2007. 17:32

Post by Bella »

2regeman:A tako znaci...Pa bas ti hvala sto me prosvijetli,to je vjerovatno razlog iz koga se na kraju dosta ljudi na forumu pocne svadjati,prozivati jedni druge i psovati i tako dalje,s cim smo svi mi ovde upoznati,tako da molim te da shvatis da ono sto sam ja napisala,napisala sam iz razloga da moj post bude shvacen upravo onako kako je napisan i u P.S. sam to jos malo pojasnila,jer ne zelim da me neko pogresno shvati i pocne da me proziva.Ja sam dala svoje misljenje sa dodatnim pojasnjenjem mog posta,tako da mislim da bi svima trebalo sve da bude jasno,zar ne!?
Hvala ;-)
Audaces fortuna iuvat!!!

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

A kako dodjoste do ove dokumentacije o Jasenovcu kad je velikim i najvaznijim dijelom zavrsila u AmeriKi?
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

Bella
Posts: 131
Joined: 16.02.2007. 17:32

Post by Bella »

I jos nesto,u pravu si Regeman,to bi TREBALA da bude odlika svih,makar,politickih postova,ali se ovde jako cesto skrene sa teme...Jos jednom hvala i nadam se da ti je sad jasnije sta je to trebalo da znaci...
Audaces fortuna iuvat!!!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Jasno je meni sve to, samo mi nije jasno kako ljudi izgovor uvijek traze u mrznji.Pocevsi od ustasa, pa do fasista i svoh ovih zadnjih.Takvom metodom ovde nas nece biti za 20ak godina, vec nas nema-sve matorci.Ni Hrvata ni Srbi ni Muslimana.

Bella
Posts: 131
Joined: 16.02.2007. 17:32

Post by Bella »

Mislim da se obracas pogresnoj osobi pitanjem toga,apsolutno se slazem da smo svi mi zajedno budale zbog milion stvari,ali u ovom slucaju samo realno pricam o situaciji i tome kako samo jedni druge prozivamo,kao svi su fini,niko nije nista radio...Dajte molim vas,postoje vremena i kad su Srbi i Hrvati i Muslimani radili svasta nesto,ali eto,mi se zakacimo za sve to i u krug...Stalno,vec vijekovima tako...Dosta od mene na ovu temu,Lijep pozdrav svima...
Audaces fortuna iuvat!!!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Mislim da se obracas pogresnoj osobi pitanjem toga
Sto se ljutis odmah?:)
Samo sam uzeo jedan tvoj citat, nista vise.
Dobro, dodao sam ono usra ga, ali ne hvataj se za to:).
Jasenovac je sramota Hrvata koji su to uradili i tragedija nas Srba, samo sto i jedni i drugi to vole da zloupotrijebe, a niko da pokrene proces rasciscavanja brojki i odnosa jer politici, visokoj odgovara bara puna mulja.[/code]

Bella
Posts: 131
Joined: 16.02.2007. 17:32

Post by Bella »

Ma ne ljutim se :D ,samo pojasnjavam svoj komentar...A ti ga bas us*a s tim-U*ra ga :lol:
Audaces fortuna iuvat!!!

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Seljace,ne makaronaj bezveze.
Sta cu, kad mi je dosadno
Jasenovac nema nikakve veze s Titom
Znam da nema, ali je skrivao slicne logore posle rata...
i ako si imalo obrazovan
Nisam, odrastao sam sa ovcama...
Tito je dao srbima sto im ni kralj nije u amanet ostavio
Pojasni, mada... i nije tema za to...
takvi ko ti,sto ste nadojeni neistinom i nacionalistickim parafrazama fazona ,,nas srbe niko ne voli,cijeli svijet je protiv nas,,!
Citiraj gde sam takvo nesto rekao.... i ne pricaj o meni, ne poznajes me... Meni je politika, Tito, itd zadnja rupa na fruli, ali volim da se umecem napaljenim likovima poput tebe...
Elem, spomenuo sam negde, i opet kazem: Ne pamtim to vrijeme... i sve sto znam, znam od ljudi koji su mi prepricavali.... I vecina njih starijih kaze da je ON bio super, bla bla... na pitanje zasto; odg uvjek isti IMAO SI PASOS S KOJIM SI MOGAO SVUGDE.... aman, zar je to sve; pored svih onih stvari za koje ja drzim kao negativne.... Meni bi najdraze bilo da je ostala ona Yuga, jer je imala potencijala za sve; ali ne i pod komunizmom.... I ako je vec moralo da se djeli, nek se djeli do zadnje....
Ma da dodje najcasniji srbin i uradi najbolje za srpstvo,prosvijeti sav srpski dunjaluk,takvi ko ti,seljace,bi mu nasli manu i okrivili ga za pokusaj unistenja srpskog roda
Opet ovo takvi kao ti (dal nije Nina Badric)... Znamo li se??
Objasni mi po cemu ovo zakljucujes...

P.S. Zao mi je sto spamujem temu poput ove, i sto moram s nekim da se ravnam, totalno beskorisno.... :roll:
[/quote]

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Ko prvo,nidje veze izmedju Jasenovca i Golog Otoka(znas li ti sta je bio Goli Otok?).
Tito je bio dobar,najbolji i jedan jedini.(ti si naso trazit greske Titi,oj matero bogova)
Sta to srbi lagano oprostise,zaboravise i predjose preko svega?
Sta se to srbima,,drugacije,,vratilo pa je to Srebrenica kao dokaz?
Seljo ti mene stvarno zabrinjavas!I pitas mene,odakle mi to da ja pisem,,takvi ko ti,,.De se malo stalozi,gdje zivis ti cojece!!!Na kraju da ja tebe upitam,odakle tebi ekavica,jel to ti zivis u BG ili je to genetski?
Srebrena Krila

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

seha wrote:Seljace,ne makaronaj bezveze.Jasenovac nema nikakve veze s Titom,i ako si imalo obrazovan,treba da znas da se taj copavi zagorac borio protiv tih usrasa sto su ubijali tvoj i moj narod.A sto se tice Tita i srba,pa dragi moj druze,Tito je dao srbima sto im ni kralj nije u amanet ostavio,ne lupaj gluposti tako ti boga.Pismen srbin zna sta je Tito dao njegovom narodu i takav ga ni ne baguda,nego takvi ko ti,sto ste nadojeni neistinom i nacionalistickim parafrazama fazona ,,nas srbe niko ne voli,cijeli svijet je protiv nas,,!Ma da dodje najcasniji srbin i uradi najbolje za srpstvo,prosvijeti sav srpski dunjaluk,takvi ko ti,seljace,bi mu nasli manu i okrivili ga za pokusaj unistenja srpskog roda.Ako si imalo covjek,prestani izbacivat tako nizak koeficijent cojstva,tako ti hljeba,seljace moj mili!!!

Дај немој лупетати. Богдо да тог ћопавог усташе уопште није ни било. Срби би били много јачи и снажнији. Неби нам Крајина била гдје јесте, неби било са Косовом шта је сад, а да не спомињем и Војводину. Молим те немој баљезгати јер прошла су та времена и види се шта нам је тај смрад усташки донио. Лично нама Србима. А реци ти мени нешто по питању Јасеновца. Зашто ћопо ћопави није бар једном пробао ослободити Јасеновац? Знајући да у том окружењу је јеловао много јачи партизански покрет. А знаш ли...а вјероватно не знаш, да су четници имали један напад на Јасеновац у покушају ослобађања гдје су их усташе успјешно одбиле. А ево само за тебе постављам један документ чим прије из новина ПРОЛЕТЕР - ОРГАН ЦЕНТРАЛНОГ КОМИТЕТА КОМУНИСТИЧКЕ ПАРТИЈЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ *СЕКЦИЈА КОМУНИСТИЧКЕ ИНТЕРНАЦИОНАЛЕ* у ком се поздравља усташки покрет. Јел знаш за то неупућени и слијепи човјече ослијепљен комунизмом и човјеком који је нанио толико зла Српком народу. :evil:
Image

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

O majko bogova al me cojek ispljuva.Jel ti shvatas da si totalno drugaciji nego ja.Ti si cetnik i gledas sve to sa tih pozicija,ja sam partizan i moje glede su totalno drugacije od tvojih.Nemoj Njegose o politici sa mnom,procito sam ja i sve one knjige koje se nisu smjele citati za vrijeme Tite,znam ja i vasu cetnicku istinu pa i ustasku.Te vase istine su totalna izmisljotina i nacionalna perverzija koja normalnog covjeka navodi na smijeh,mucninu i bljuvanje.To sto bi ti kao takav sto jesi htio cijelu bivsu YU kao veliku srbiju,je veliki nedozivljeni san i utopija svih cetnika sa nasih prostora.I ne krivi vise Starog za sve sto su cetnici i ustase usrali za sve ove jebene godine haosa na nasim prostorima...
Srebrena Krila

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Post by corkan »

Pa dali je moguće da ima još ovakvih mudraca kao( seha)da hvali onog ćopu od ustaše.
taj nam nije nista dobro uradio mislim za srbe da sad ne nabrajam dovoljno je da samo pogledate kako je podijelio jugu i odma se zna ko je bio ćopo.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
lisnato_testo
Posts: 758
Joined: 12.11.2007. 11:23

Post by lisnato_testo »

Auuu bre Seha,ja mislio ti teraš šegu,a ti si ustvari ozbiljan.Pa što ne ode u S. Koreju u potrazi za boljim životom nego u mrski kapitalistički SAD?
Image

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Tijesto,vec sam naveo vise puta,da nisam bio komunista nikad za nikad.Prema tome ja ne branim komunizam vec cast Josipa Broza Tita i drzave Jugoslavije.Da ne skrecem sa teme,Jasenovac je bio ustaski konc logor za srbe i ostale neposlusne,sramota hrvatskog naroda i jad koji je nezapamcen u istoriji nasih naroda.Kakve veze sve to ima sa Sjevernom Korejom i Amerikom.A zivim ovdje jer sam imo svojih licnih razloga za to,vjeruj da jesam,i sta je tu je,na kraju nemoj mislit da ovaj truhli kapitalizam nije slican onom nasem laganom komunizmu,dosta toga sam ovdje pronaso da lici na bivsu YU,pa zato mi se vjerojatno i svidja,te cu i ostat zauvijek.Koreja je rinaka,druze moj...Nidje veze sa YU!
Srebrena Krila

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

seha wrote:O majko bogova al me cojek ispljuva.Jel ti shvatas da si totalno drugaciji nego ja.Ti si cetnik i gledas sve to sa tih pozicija,ja sam partizan i moje glede su totalno drugacije od tvojih.Nemoj Njegose o politici sa mnom,procito sam ja i sve one knjige koje se nisu smjele citati za vrijeme Tite,znam ja i vasu cetnicku istinu pa i ustasku.Te vase istine su totalna izmisljotina i nacionalna perverzija koja normalnog covjeka navodi na smijeh,mucninu i bljuvanje.To sto bi ti kao takav sto jesi htio cijelu bivsu YU kao veliku srbiju,je veliki nedozivljeni san i utopija svih cetnika sa nasih prostora.I ne krivi vise Starog za sve sto su cetnici i ustase usrali za sve ove jebene godine haosa na nasim prostorima...
Види се колико знаш када сврставаш четнике и усташе у исти кош. Срам те било.
Ове наше истине нису измишљотина јер све се може документовано ставити. Ја ставим твоје партизане и њихова злодјела а ти стави четничка па да видимо докле ће ићи. :wink:
Ја сам против сваког зла, али праву истину о четницима колико видим не знаш, јер си само пратио и гледао Булајићеве филмове гдје један партизан у нападау побије 500 Њемаца са једним оквиром метака. Па дај....смијешно. :lol:
Али ето као што ти кажеш нећемо ја и ти о том, али не могу да гледам да пишеш на овакој теми и спомињеш усташу званог Тито који је више побио Срба од Њемаца. А да не причам када почнеш сврставату четнике међу усташе...па то је стварно.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
И нисам те пљувао већ се чудио. :lol:
Image

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Gdje si naso podatak da je Tito bio pripadnik ustaskog pokreta,ako ga nadjes,obecajem ti, postacu cetnik ko i ti ,momentalno.Hajd sad,pa budi baja.Ne pisi samo svoje licne osjecaje,pa bog te ne ubio,jesil svjestan sta pises,poznajes li ti istoriju nasih krajeva...ali da,zboravih na momenat,ti si cetnik,to je to...I nemoj se meni cudit,ja samo razmisljam ko i milioni drugih Jugoslavena na ovoj zemaljskoj kugli.Samo se pitam,ko u tebe ubaci toliki gen cetnistva,Njego druze moj...
Srebrena Krila

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Naravno da je bio :twisted:
Ni si ti sve procitao moj Seha :!:
Ti si citao knjige koje tebi pasu a ima tih knjiga koje govore suprotno od toga sto ti pricas :!:
Image

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Reci mi ih da ih procitam,pa da promijenem misljenje,delijo!
Srebrena Krila

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

seha wrote:Gdje si naso podatak da je Tito bio pripadnik ustaskog pokreta,ako ga nadjes,obecajem ti, postacu cetnik ko i ti ,momentalno.Hajd sad,pa budi baja.Ne pisi samo svoje licne osjecaje,pa bog te ne ubio,jesil svjestan sta pises,poznajes li ti istoriju nasih krajeva...ali da,zboravih na momenat,ti si cetnik,to je to...I nemoj se meni cudit,ja samo razmisljam ko i milioni drugih Jugoslavena na ovoj zemaljskoj kugli.Samo se pitam,ko u tebe ubaci toliki gen cetnistva,Njego druze moj...
Да, прво разјаснимо....ја нисам никакав четник, јер ријеч четник и значење ријечи четника може носити само борац који се борио у мањим четама у рату. Па тако да си упућен и у то. Ја сам само обични човјек који поштује свој народ, своју припадност, своју цркву и вјера у једног ГОСПОДА БОГА. И зашто неби бранио Српске родољубе који су се борили за свој народ, вјерујући у Бога. Само ријеч каже С ВЕРОМ У БОГА, СЛОБОДА ИЛИ СМРТ.
А злочинцима који су били кокошари и кокошарили по селима то нису четници. То можеш видјети само у Булајићевим филмовима, као што сам и рекао.
Причаш о неком милиону других који вјерују у Тита, па дај молим те погледај те скупове гдје се окупљају стари партизани, погледај колико има ти младих, па сами старци који доведу по којег унука. А онда погледај другу страну, гдје се на Северу Маракане вијоре четничке заставе, па погледај парастосе и обиљежавање Равне Горе на истој планини гдје се окупи 60 000 Срба. Па не треба даље да причам.
И да се извинем модераторима са скретања теме, и нек је покој души свим мученицима Јасеновачким. ВЈЕЧНАЈА ПАМЈАТ!
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

seha wrote:Reci mi ih da ih procitam,pa da promijenem misljenje,delijo!
Па не требаш тражити књиге, имаш приступ нету па тражи мало и видјећеш. Али само обиђи усташке сајтове и усташко-партизанске. :lol:
Али ето само за тебе када посјетиш Отаџбину јави се и имаш на поклон од мене књигу која ће ти отворити очи. :wink:
Image

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

E pa druze Njego,drago mi je da cuh od tebe da nisi cetnik,znao sam ja da si ti dobar cojek,sad imam puno vise vjere u tebe.A pokoj dusama Jasenovca sam dao jos ko dijete vise puta,na samom spomeniku.
Srebrena Krila

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

seha wrote:Reci mi ih da ih procitam,pa da promijenem misljenje,delijo!
Pisi Seselju u Hag :D pa ce ti on sve objasniti moj Seha :D

Seha Srbine :!:

Takode se izvinjavam sto sam skrenuo sa teme :!:
Last edited by salcn on 19.12.2007. 19:12, edited 1 time in total.
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

seha wrote:E pa druze Njego,drago mi je da cuh od tebe da nisi cetnik,znao sam ja da si ti dobar cojek,sad imam puno vise vjere u tebe.A pokoj dusama Jasenovca sam dao jos ko dijete vise puta,na samom spomeniku.

Па то си требао одма знати. Јер зна се ко је четник. БОРАЦ који се борио. Часно и поштено име правог родољуба. :wink:
А када си ти већ био у Јасеновцу, па зашто и твој ћопави Тито није био?
Image

Locked