Jasenovacki logori(1941.-1945.)

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Сконтао сам ја одмах шта си ти желио рећи, али си ипак био двосмислен, па реко да те људи џаба не нападају.
:wink:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

seha wrote:,,a ne mrzim te ustaske zlikovce nista manje od bilo kog srbina,, je bilo napisano u kontekstu citavog texta gdje sam htio da kazem da ih mrzim isto ko i svaki srbin i da za mene zace isto sto i za vas srbe,izvinite raja za lapsus,al ako ste citali cijeli tezt,logicno ste zakljucili da sam pogrijesio,nisam bio nervozan a ni brz u pisanju,cisto slucajno,pa znas aqua da ja ne ubadam sa strane,sto na umu to na drumu.A MRZIM TE USTASKE ZLIKOVCE NISTA MANJE OD BILO KOG SRBINA!!!
Ode ovo daleko,che samo da ti kazem da sam ja pokazo svojim pisanjem gdje pripadam,a ti bogami svojim ne pokaza ama bas nijednim postom da si partizan.
PS.ovo za Jugovice,pa dobro sad,jesam li ja turak ili musliman,de mi kazi de me prosvijetli da nakon cetrdeset godina,napoklon, saznam ko sam...
Ziv ti meni bio junace...a onako usput,cuo sam da si ustvari velki bosanac,hmm,cudno...
Da bosanac,nego sta drugo,ali samo regionalno!Vec smo mi pricali o tome!
Srbi iz Bosne-bosanci,iz Srbije-srbijanci,cg-crnogorci...ne moze se od regionalne pripadnosti napraviti nacija...nismo AMERIKANCI!
A sta si ti to moras sam odluciti,ustvari mozes birati,ali ne mozes mijesati vjeru i naciju,ne ide brate!Ma znas ti dobro o cemu pricam!
Ja se ponosim time sto sam iz Bosne,oni srbijanci su mi tako dalek narod,cine se ustvari...ali nema tu razlike,isto kao i izmedju srba i muslimana,samo mali ljudi vide razliku.
Bosna i Raska,prva srpska drzava koja je imala dvije cjeline,cak kada nema ni pomena imena srbija za drzavu.A narod se nazivao Srbima,Rašanima,Bosancima,Bošnjanima ali su svi bili Srbi!
p.s.
Proslo je vrijeme kada se svrstavalo na cetnike,ustase i partizane.Zar treba da se tako deklarisemo?Ne vjerujem!
Istina je jedna i nema nista podlije nego izvrtati istinu,a laz ako se vise puta ponovi postaje istina!

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Da te malo bolje informiram.U Americi nema podjela po regionalnoj niti bilo kakvoj osnovi.Ovdje su svi amerikanci,upravo ko sto nekad mi bismo Jugoslaveni.A sto se tice Bosne,znas ti vrlo dobro,kako si vec i napiso,sta je Bosna i koga je ona sve rodila.Samo je sramota sto joj mnogi okrenuse ledja te je se odrekose ko dijete majke,sramota moj revolucionar,sramota...I naravno da vjera nema veze sa nacionalnoscu,to je to sto pricam svo vrijeme.Ljudi mogu promijenit vjeru,kosto su i radili od pamtivjeka(pogotovu desavanja kod nas za vrijeme turaka)al pripadnost jednom narodu,nikad za nikad.Nije ovaj naslov teme da pametujemo o tome ko je ko,al ako hoces diskusiju o ,,nama,, otvori drugu temu,pa da curlikamo malo...
Pozdrav za che i aqua!
Srebrena Krila

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Pa to sam ti i rekao,vjestacki stvorena nacija Amerikanci,dobili naciju po regionalnoj pripadnosti...isto tako je odradjeno u Bosni sa muslimanima.
Postadose bosnjaci,uzese tudje ime,tudji jezik i tudju kulturu.Mislim sve je to nekad i bilo njihovo dok se ne poturcise,al dobro sad!
Pohvalno je to sto priznajes srpsko porijeklo!Pozdrav

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Поздрав обојици и хајте да не псаламудимо више о трицама и кучинама него да се вратимо теми, а то је Јасеновачка фабрика смрти. У посједу имам мултимедијални ЦД са масом података о геноциду над народима и народностима, које ћу с времена на вријеме постављати.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Ako je to ovaj cd,a vjerujem da jeste jer drugi zasad ne postoji moze se naci na ovom linku!
http://www.jasenovac-info.com/cd/

Imam film o Jasenovcu koji nemaju na ovim sajtovima,mislim da je to "Prah i pepeo Jasenovca" Lordana Zafranovica,jer nema naslova.Kako da ga postavimo da se moze skinuti!
Imam i dvd verziju,prebacio sam!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Да, то је тај ЦД.
Ето, кога интересују истинити податци, нека провјери.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Сеха, са тобом не треба губити вријеме. Само ћу ти то рећи. Када будеш спреман да документовано тврдиш да су четници сарађивали са фашистима онда се јави. Ја сам за тако нешто увијек спреман. Рекао сам ти лијепо. Постави ти документ а ја ћу затим свој. :wink:
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

seha wrote:,de mi kazi de me prosvijetli da nakon cetrdeset godina,napoklon, saznam ko sam...
Ево да се ја убацим. :wink: Твоји коријени су Српски и не можеш то избрисати. Отиђи у цркву и запали свијеће за своје прађедове који су били Срби, а послије њих неки је искочио из колосјека и прихватио оно што му није требало. Покој души твојим прађедовима и лака им црна земља, јер су то били честити Срби.
Image

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Njegovan wrote:Сеха, са тобом не треба губити вријеме. Само ћу ти то рећи. Када будеш спреман да документовано тврдиш да су четници сарађивали са фашистима онда се јави. Ја сам за тако нешто увијек спреман. Рекао сам ти лијепо. Постави ти документ а ја ћу затим свој. :wink:
Ne zelim da se puno mjesam u ovakve diskusije, jer je to meni mlacenje prazne slame i vjecito vracanje na isto sranje. Moj brat ce tebe istuci, moj tata ce istuci tvog brata, moj stric je jaci od tvog tate itd itd. Njegovane, ti si u zakasnjenju barem jedno 200/300 godina. Ovo je 21. vijek.

Nego da ti nesto kazem o Cetnicima i Svabama. Kao prvo da ti kazem da je moj djed bio major u Cetnicima, tako da mi ne pametujes puno o tome ako budes odgovorio na ovaj moj post.

Englezi imaju svake godine paradu boraca iz svih proslih ratova. Na toj paradi medju njima su i Cetnici iz 2. rata. Jednostavan razlog je, oni su se borili za kralja, a to je Englezima slaba tacka. Da bi u isto vrijeme na engleskoj televiziji pokazivali dokumentarac (History Channel) o Cetnicima i njihovom suradjivanju sa Svabama. Cetnici se opravdavaju sa tim da su morali suradivati sa Svabama, jer opasnost od komunizma je bila puno veca nego opastnost od fasizma. Cim srede komuniste rame uz rame sa Svabama, oni ce se izvinuti kralju Petru i Englezima pa ce se onda "obracunati" sa Svabama.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Evo brate Njego nekih malih informacija,samo nekih dvadesetak hiljada cetnika u sluzbi fasisticke Italije i NDH,jedino je pitanje dali znas citat engleski i latinicu.Ako neznas,javi se mom bratu aqua,pa ce ti on prevest.Ziv ti bio... Aqua,unaprijed hvala za pomoc oko prijevoda,jer znam da brat Njego nezna engleski i latinicu.Pozdrav...

http://www.vojska.net/eng/world-war-2/italy/chetniks/
Srebrena Krila

User avatar
djuka
Posts: 343
Joined: 27.09.2007. 15:31
Location: prnjavor

Post by djuka »

Na ovom sajtu: http://www.jasenovac-info.com/cd/ sam nasao da je ubijeno 1420 Djurdjevica, od toga 59 sa imenom Milan... Sav se najezim...
Znam, glupi i ne bitni podaci, ali Jasenovac ne smije NIKADA DA SE ZABORAVI! NIKADA! Treba da bude opomena za sve!
Milan Đurđević - Đuka
Милан Ђурђевић - Ђука

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

За Сеху/Шеху:
Сарказам остави за касније. Бити двосмислен је исто што бити и подао. Ти најбоље знаш шта си желио постићи са оном реченицом.
Знам да Њего зна и латиницу и енглески, стога нема потребе за мојим " преводилачким " услугама. Момак има своје мишљење и ставове о појединим стварима , а да ли је " изгубљен у преводу ", незнам. Вријеме ће показати !
Додаћу само ону " надреалистичну " : " Ко се једном о млијеко опече, тај и у јогурт дува " !

Жив био " брате " Наиле ! 8)

За Ђуку:
Нису глупи, а још мање небитни. Сам си рекао
Jasenovac ne smije NIKADA DA SE ZABORAVI! NIKADA! Treba da bude opomena za sve!
.
Праштати, али не заборављати !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

seha wrote:Evo brate Njego nekih malih informacija,samo nekih dvadesetak hiljada cetnika u sluzbi fasisticke Italije i NDH,jedino je pitanje dali znas citat engleski i latinicu.Ako neznas,javi se mom bratu aqua,pa ce ti on prevest.Ziv ti bio... Aqua,unaprijed hvala za pomoc oko prijevoda,jer znam da brat Njego nezna engleski i latinicu.Pozdrav...

http://www.vojska.net/eng/world-war-2/italy/chetniks/
У праву си не знам Енглески. Причам само Српски. :wink:
И мораш бити прецизнији. То што постављаш су само копирања и лијепљења. Човјече дај документ. Има мјеста гдје се могу наћи па тражи или да те ја водим у војни архив да видиш. :wink:
Image

User avatar
Drekavac
Posts: 236
Joined: 19.11.2007. 19:05
Location: (U)KRAJINA

Post by Drekavac »

To je sasvim nerealno da neko poredi Cetnike i Ustase kao sto to neki rade na ovom forumu. Ljudi moi, dobro znamo da su nemci docekani sa cvecem u zagrebu, a u beogradu sa otporom. A znamo isto tako kako su Ustase saradjivale sa fasistima na naj gore nacine, pomenimo tu Jasenovac.


Cinjenica da je na Kozari iznad Banja Luke 20 godina posle 2.svetskog rata, nije bilo regrutacije vojnika, dokazuje na svoj tuzan nacin posledice ovog bezobraznog i krvavog zlocina . Znaci da su Ustase kupile cela sela, nisu gledali dali je to beba, dete ili starac. Ako je Srbin odmah je negativac. I koliko god ova novokompunovana nacija Bosnjaka tvrdi za Srebrenicu da je poredljivo sa Jasenovcem, nije, i nikad nece biti.

User avatar
Drekavac
Posts: 236
Joined: 19.11.2007. 19:05
Location: (U)KRAJINA

Post by Drekavac »

seha wrote:Evo brate Njego nekih malih informacija,samo nekih dvadesetak hiljada cetnika u sluzbi fasisticke Italije i NDH,jedino je pitanje dali znas citat engleski i latinicu.Ako neznas,javi se mom bratu aqua,pa ce ti on prevest.Ziv ti bio... Aqua,unaprijed hvala za pomoc oko prijevoda,jer znam da brat Njego nezna engleski i latinicu.Pozdrav...

http://www.vojska.net/eng/world-war-2/italy/chetniks/
Svaka Cast, mora da se mnogo namucio trazeci ovaj link. Bas se pitam sta sa njim hoces da dokazes. Pa to je mogao bilo ko napisati, a sto se generalno tice medija u vezi rata, njima vec odavno neverujem, jer je nas Srbe to veoma skupo kostalo. ... budi malo konkretniji... :lol: :lol: :lol:

zivkovic70
Posts: 5
Joined: 12.12.2007. 20:41

Jasenovac 41-45

Post by zivkovic70 »

Ustase radile to.Cetnici radili ono.bosnjaci ovo.
Netreba i nesme da se zaboravi.ali netreba na osnovu toga dase ponovo dogadaju takva dela.
Svi imamo slabu tacku u bosni. Ima delova bosne gde zivi malo srba medu drugima tako i obratno svako zlo sto drugi ili mi nanesemo moze se uzvratiti,mozda ne nama ali onima sta zive tamo u manjini!
Radikale treba sve skloniti i to svaka nacija da skloni svoje takve i nece biti takvog zla.
Vise volim dobar odnos sa komsijama vec dase gledamo kroz cev.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

STA OVO STA ONO_?
BOSNJACI ???
KO SU ONI NA KOJE MISLIS?MOZDA MUSLIMANI!
PROCITAJ MALO ISTORIJSKE LITERATURE I VIDJECES KO SU BILI BOSNJANI,BOSNJACI ILI BOSANCI...
JEL TO EKAVSKI KAMUFLAZA ILI...?

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

che wrote:STA OVO STA ONO_?
BOSNJACI ???
KO SU ONI NA KOJE MISLIS?MOZDA MUSLIMANI!
PROCITAJ MALO ISTORIJSKE LITERATURE I VIDJECES KO SU BILI BOSNJANI,BOSNJACI ILI BOSANCI...
JEL TO EKAVSKI KAMUFLAZA ILI...?
И мени мало нејасно. Шта значи бошњак?Image
Image

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Post by BETMEN »

Ma ko ih ****, nego Njego jesi gledao na hrvatskoj dokumentarac o Jasenovackim logorima, koji su to idioti na hr televiziji. Citava emisija govori o tome kako to nisu bili logori, nego STACIONARI sa , sad ovo citaj dobro, DVA FUDBALSKA IGRALISTA, CETRI BOLNICE, DVA BAZENA samo neznam jesul bila otvorenog tipa, i jos 1000 nekih gluposti. Al treba te hrvate pobit ko zeceve, mislio sam na one sa tv.




JASENOVAC REKREACIONI CENTAR, KOJI SU TO IDIOTI NAPRAVILI TAKAV DOKUMENTARAC :twisted:
POSMATRAM VAS

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Post by BETMEN »

Zajebite vise pricu o cetnicima, ustasamo ili partizanima, znamo dobro ko je ko bio. Sto se tice Draze Mihajlovica njemu skidam kapu, covjek je do posljednjeg daha bio za Kralja i kraljevinu, niti je silovao i ubijao kao ostali. Svi pricate kako cetnici, valjaju ili nevaljaju, sto su onda pred kraj samog rata, vecinom prebjegli u partizane, ako se za pravdu boris kao sto pricate onda budi spreman da za nju i umres. Za ovo znam, posto mi je djed bio od tih sto su prebjegli.




TEMA JE JASENOVAC A NE CETNICI I PARTIZANI, GOVORIMO O UBISTVIMA DJECE, STARACA I OSTALE NEJACI
POSMATRAM VAS

User avatar
HOMER SIMPSON
Posts: 94
Joined: 03.02.2008. 11:34

mauthausen logor

Post by HOMER SIMPSON »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

logor mauthausen ,skoro sam bio tamo,sta da kazem osim uzas sta su ljudi prezivili tamo.evo imaju slike plinske komore ,krematorija i stola gdje su vadili ljudske organe.
zivi i pusti druge da zive

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

HVALA NA SLIKAMA HOMER.SVAKA CAST NA OBILASKU!
VIDIM SVE SACUVANO KAO I U AUSVICU I TREBLINKI....A OD JASENOVCA JE OSTAO SAMO JEDAN KOMAD BETONA I JOS UVIJEK KOMAD PRUGE OD PAR METARA I LOKOMOTIVA SA DVA VAGONA.....,ZNACI OD ONOLIKOG KOMPLEKSA SAMO KOMAD BETONA JOS VIDLJIV,A I TO SAM NABASAO SLUCAJNO...
POSTAVICU SLIKU DOK NADJEM!

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

posjeta Jasenovcu i Kozari je takoreci bio obaveza za nas gimnazijalce sedamdesetih godina.
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Боже сачувај. Шта људски род све може урадити. Бог је милостив када оваквих ђавола има.
Image

Locked