Radna mjesta...

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: Radna mjesta...

Post by pat »

Rad na crno bi se lako rijesio, samo kada bi drzava htjela... pojednostavi proceduru otvaranja radnje (papirologiju, prostorne zahtjeve, fisklanu kasu i slicne komplikacije koje koce prosjecnog zanatliju da pokrene vlastiti posao).
Dakle, ko ima volju i zelju da radi, dopustiti mu uz minimalne zahtjeve i minimalne dazbine, jer u ovo vrijeme, najbitnije je covjeka skloniti sa biroa, neka redovno sebi placa socijalno i penziono i drzava je vec u plusu (ako se ne varam), ako mu posao krene, mozda u skorije vrijeme jos jednog povuce za sobom i tako se malo po malo rijesava nezaposlenost. :smt002
Zasto bi jednom zidaru trebala kancelarija, knjigovodja, fisklna kasa, njemu treba mistrija i rijesenje o registraciji da ima u fascikli i na posao... vjerovatno bi se jedna krojacica koja ima posla prijavila, pa neka kuva rucak kod kuce i sije kada hoce, ima prostor, ima masinu, vec je svi znaju, samo treba ozakoniti...
E, kada bi sve to bilo tako, onda inspekcija rada na teren, pa udri po kaznama od 500 KM. pa na vise za one koji nisu prijavljeni. :smt006

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Radna mjesta...

Post by KAMIKAZA »

Ja zato obozavam Njemacku,prijava firme traje samo maksimalno 10 minuta,a odjava je cak i brza. :D Kosta nekih 15 € sve skupa,a ne kao u nas,oderu te dok prijavis,i onda te oderu pet puta dok odjavis.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Radna mjesta...

Post by regeman »

eee pat tako ne razmisljaju oni koji pisu zakon jer ti rada i nisu vidjeli osim po odborima i partijama.
A napredujemo koracima od sedam milja..umjesto da se borimo za bolje plate, topli obrok, zabranu rada nedeljom mi jos trubimo o radu na crno.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Radna mjesta...

Post by MAXIMUS »

KAMIKAZA wrote:Ja zato obozavam Njemacku,prijava firme traje samo maksimalno 10 minuta,a odjava je cak i brza. :D Kosta nekih 15 € sve skupa,a ne kao u nas,oderu te dok prijavis,i onda te oderu pet puta dok odjavis.
I ovde je sličan slučaj ... podneseš zahtjev i potpišeš da ispunjavaš minimalne tehniče uslove ( naravno pod krivičnom odgovornošću ) i možeš da kreneš polako da radiš i pripremaš se za razno razne otimačine od strane države u vidu taksi i nameta . :|
E sad ... kod zatvaranja je druga priča .. pošto si se ,,naotimao i nazarađivo parurina te ti je dosadilo raditi , skupio si za svoje čukun unuke,, tada nastupa komplikovana procedura oko zatvaranja i nemilosrdih ataka da ti izvuku i poslednju marku ispod slamarice ! :?
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Radna mjesta...

Post by JOKARA »

MAXIMUS wrote: I ovde je sličan slučaj ... podneseš zahtjev i potpišeš da ispunjavaš minimalne tehniče uslove ( naravno pod krivičnom odgovornošću ) i možeš da kreneš polako da radiš i pripremaš se za razno razne otimačine od strane države u vidu taksi i nameta . :|
E sad ... kod zatvaranja je druga priča .. pošto si se ,,naotimao i nazarađivo parurina te ti je dosadilo raditi , skupio si za svoje čukun unuke,, tada nastupa komplikovana procedura oko zatvaranja i nemilosrdih ataka da ti izvuku i poslednju marku ispod slamarice ! :?
:lol: :smt038 :smt023 :smt023 :smt023
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Radna mjesta...

Post by KAMIKAZA »

:D Standard gori a Zmija se ceslja :smt020
Vatrogasci svaka cast. :smt023
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Radna mjesta...

Post by PIKI »

Ja stvarno neznam koji njih bog vise cuva ?? Koliku su nepravdu napravili nad radnicima treba da se zatvori ono dole komunalno smece . Dole u tvornici fali samo jedna varnica da se sve upali e ovo je jedan primjer kako rukovodsvo firme nepazi o posledicama sta vi mislite da nema ovi ljudi vatrogasaca ??? svaka cast momci na spasavanju da ja radim u vatrogasnom ja nebih izasao na intervenciju jer taj standard je meni ucinio mnogo zla nego dobra pozz
Image

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Radna mjesta...

Post by droplja »

Ti si Piki davno bio zaposlen u Standaradu,i da si htio dolje da radis mogao si,povrijedio si se dolje na masini svojom greskom i nepaznjom, i ne mozes kriviti rukovodstvo ,ti to dobro znas, ti si bistar djecko ,a ako si mislio da se u fabrici ne mora raditi i norma ispunjavati, grdno si se prevario,nije to drzavna firma pa da moze svako da radi sta mu padne na pamet i da radi koliko on misli da treba da radi.
Eto iso si u Azrbejdzan sa Golom,pa bi mogao nesto o tome. :lol: :lol: :lol:
Last edited by Moderator on 25.06.2011. 22:14, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje
Ne diraj lava kada spava.....

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Radna mjesta...

Post by PIKI »

Ja se povredio svojom greskom???? Ona masina na kojoj sam radio samo sto se nije raspadala 2. kako mozes ti da govoris nesto o tome sto neznas ? Prvo masina za sjecenje i brusenje tako zvana u standardu bocna linija je stara preko 30 godina niti je imala prekidac u sili niti je imala zastitne limove oko frezera niti je imala bilo kakve zastite za radnika to je dole bilo ovako radi ko crnac radis za 10 km dnevno i nocnu dobijes mesni narezak navece i komad kruha koji je star 1 dan i radi a sto se tice moje norme mozes otici u standard pa vidjeti jesam li ja ispunjavao normu ili nisam ja sam ispunjavao normu preeko 200% tj radio sam po 12 15 18 h da zaradim nesto i ispalo je tako kako je ispalo e ti sto falis taj standard reci zasto niko nije nazvao radnika pitao jel ziv nego je drago tepic jedini dosao kod mene i upitao jeli dobro jeli mi treba nesto . Kada sam dosao sa bolovanja na kojom sam bio neki 2 mj nisam se izlezavao kod kuce nego sam dosao raditi dali su mi da slazem komade da zaradim 300 km kao i ostali jadnici dole zali boze samo oni dole ljudi koje iskoristavaju . Znam da ovo nije tema za raspravu izvinite morao sam to napisati kada neko prica gluposto .


lp
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Radna mjesta...

Post by vrsta8472 »

Број незапослених у Прњавору расте

У евиденцији прњаворског Бироа за запошљавање налази се 4.960 радника и у односу на 01. 01. 2011. године број пријављених већи је за 232 радника.

Према ријечима руководиоца прњаворског Бироа за запошљавање Војина Јанковића у првих пет мјесеци ове године радни однос засновало је 255 лица, а у истом периоду пријављено је 220 нових радника који траже запослење.

„У евиденцији Бироа најбројнији су НК радници и радници без квлаификације 2.150, затим долазе квалификовани радници 1.668, онда радници средње стручне спреме 747, радници високе стручне спреме којих је 108, више стручне спреме 53 и ВК радника 30,“ објаснио је Јанковић.

Он је истакао да је од 01. јануара до краја маја, ове године без посла остао 221 радник.

„Од тога личним захтјевом радника остало је 6 особа без посла, споразумним прекидом радни однос завршило је 46 радника, радника који су остали без посла на одређено вријеме је 44, технолошким вишком проглашено је 100 радника, због стечаја без посла остало је 6 радника, а престанком рада послодавца, односно одјавом дјелатности, без посла је остало 29 радника,“ рекао је Јанковић.

Према подацима Савеза синдиката, у прва четири мјесеца ове године без посла у Републици Српској остало је 15.922 радника, док су, према статистици Пореске управе Републике Српске у првих шест мјесеци одјављена 1.624 порезна обвезника с пословним јединицама.

Број оних који су остали без посла повећан је за 20 одсто у односу на прошлу годину, а на Бироу за запошљавање Републике Српске налази се око 151.000 људи.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Radna mjesta...

Post by regeman »

Ova cifra od 150.00o nezaposlenih u RS se vuce vec duze vrijeme, jedno 10 godina, mislim da je broj nezaposlenih jedno 180.000, penzionera jedno 250.000 a zaposlenih mozda malo manje.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Locked