pjesnik stojan simic krpica(vvv.mikadeak)

Pamtim to kao da je bilo danas...
vorka
Posts: 29
Joined: 16.10.2007. 01:53
Location: prnjavor

Post by vorka »

Poezija me interesuje,posto zivis u Americi tesko ces doci do njegovih knjiga,a linkove ne znam,o momentalizmu ne znam puno,nisam citala manifest...
toliko.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Djevojko,zeno ili gospodjo,ko zna vec sta,izvini ali nisam znao da si zensko!U svakom slucaju jos mi je puno draze kad cujem da jedna dama voli poeziju ovoga kalibra.U neku ruku si me razalostila kad mu rece da nemozes nabavit neku ilustraciju poezije gospodina Simica,ili pak neki link,ali osjecam da ako slucajno nabasas na neko njegovo djelo,da ces mi ga uputit.Budi pozdravljena djevojko,zeno,gospodjo ili ko zna sta vec!
Srebrena Krila

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Stvarno je dobro, ali gdje ce ti bolji link Seha nego ova tema, samo da se vorka jos malo potrudi pa da citamo zajedno :wink: 8)
...And Justice For All

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Jest Kirk,al bi volio imat to djelo u rukama,na stolu,zidu ili WC-u gdje ustvari najvise i citam!Volio bi da znam kako izgledaju korice te knjige,kako su stampana slova i koji je materijal papira,sve to cini covjeka srecnim ili nesrecnim!To je to!!!
Srebrena Krila

Bella
Posts: 131
Joined: 16.02.2007. 17:32

Post by Bella »

Ja zaista volim da citam i volim poeziju,ali ovo mi se ne svidja...Imaju neke stvari koje su jos i pocele dobro,a zavrsile cudno,tipa "...glasnija od najnovije (ne sjecam se kakve)bombe..." i tako to...Meni to zvuci smijesno,mislim da ima nesto,ali nista toliko posebno i nesto sto nije vec ranije negdje spomenuto i jako slicno napisano,tako da je moje licno misljenje da ima jako mnogo boljih stvari od ovoga,a tebi Seha ako se poezija toliko svidja,potrazi malo,mozda nadjes nesto bolje...Knjiga koja bi ti se mozda svidjela je "Prorok i prorokov vrt"-pisac Halil Dzubran,imas je i u US.
P.S.I jako iritantno napisano,glava me zaboli pokusavajuci da skrolujem i procitam po jednu malu rijec...Ne znam da li je to da bi izgledalo vise kao 'poezija' ili da izgleda duze ili cisto onako...I ona pjesma sa nabrajanjem Volim te na ne znam koliko jezika je jako isfurana...
Ovo je moje misljenje i ne zelim nikoga da uvrijedim,cisto pisem ono sto mislim.Hvala
Audaces fortuna iuvat!!!

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Svako ima svoj ukus!!!Ja volim nesto sto ne vole svi,pa tako gospodin Simic je neko koga izrazito cijenim,od momenta i trenutka kad procitah prvu strofu!!!I ja tebi mogu preporucit pjesnika Obrada Lanowitza - Laneta,jevreja iz Potocana,covjeka i gospodina koji isto ko i gospodin Simic ,pise dusom,tijelom i rukama(lijevom i desnom),a ne vrijedja duhove i dusice drugih osoba!!!Procitaj na predhodnoj stranici jednu od pjesama od Laneta ,ja sam je postiro,pa mi daj tvoj iskreni opinion!Hvala Mirabella!
Srebrena Krila

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Sjećajući se sehe kao,,poetske duše,, i čovjeka koji i sam pravi pjesme , apsolutno ga razumijem u njegovoj oduševljenosti ... nadam se da će da se pridruži Gdinu Krpici i prosvjetli nas sa par svojih stihova !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

MAKAZE

Sto kilometara na sat,
prva krivina,
ravnica,
zivot!

Sto dvadeset kilometara na sat,
druga krivina,
ravnica,
zivot!

Sto pedeset kilometara na sat,
treca krivina,
makaze,
mrak!

Dvjesto kilometara na sat,
nema krivina,
andjeli,
Sveti Nikola!
Srebrena Krila

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Браво стихоклепац, биће нешто од тебе. Јел` ово неки нови правац ?
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

HAHAHA. Bice nesto...Mozda i nece biti nista od njega ako se bude ovoga pridrzavao. :lol:

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Drugovi!Ove pjesme koje ovdje pisem su iz zbirke pjesama i zapazanja ,,MRLJE,,od gospodina Obrada Lanowitza-Laneta!Ja nemam nista s tim,samo ih citam ko i vi i to je sve.A pravac kojim gospodin Lane pise se zove ,,prostizam,,.To je jedan od vodecih pravaca danasnjice i jako je progresivan!Evo jos jedna kraca !

FLEKA

Spavam,
bzzzzzzz,
spavam,
bzzzzzzz,
ignoriram,
bzzzzzzz,
odadirem,
tisina,
zid,
fleka!!!
Srebrena Krila

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Haiku poezija.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Sliicna je puno Haiku poeziji a u Azijskim zemljama je zovu Ajkuku poezijom!!!Ponekad se pitam dje smo bili sve ove godine,sta smo citali i kako ovaj pravac nije doso u moje vrijeme puberteta i adolescencije.Tada bi se moj zivot pokreno sasvim drugim smjerom te bi i ja sam danas bio jedan od pisaca tih divnih rijeci.No medjutim ja sam rasto u neimastini i kulturnoj sirotinji,drogi i cijepanju drva da mogu sebi kupit albatroske.Srecom sada u ovo vrijeme ludila i nervnih rastrojstava nalazim svoj duhovni mir u rijecima gospode Simica i Lanowitza,nek im bog podari zdravlja i pameti!!!
Srebrena Krila

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Види се да ти већ годи. Ево поредим јутрос твоје постове од прије пар мјесеци са овим написаним недавно, и видим да си био много нервозан. Сада , када си " пронашао " еминентног стручњака
gospodina Obrada Lanowitza-Laneta
у твојим постовима налазим једну мирнију, рафинирану и инспиришућу ноту. Читајући пјесме цијењеног умјетника и сам западнем у неко стање унутрашње летаргије и космогонијског мира, које не може да наруши ни зујање досадног инсекта јер је он само, као у пјесми, "мрља на зиду".:smt023
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ili sto bi jedan pametan covjek rekao, TO NIJE NIST'.

vorka
Posts: 29
Joined: 16.10.2007. 01:53
Location: prnjavor

Post by vorka »

stojan simic krpica

Kompletnost


I
bez
tebe
ja
sam
potpuno
kompleten,
u
sebi
imam
sve
sto
je
potrebno
da
budem
srecan
i
nemam
uopste
nikakav
nikakav
problem.


I
bez
tebe
ja
sam
potpuno
kompleten,
u
sebi
imam
sve
sto
je
potrebno
da
budem
srecan
i
nemam
uopste
nikakav
strah
od
gubitka.

I
sa
tobom
ja
sam
potpuno
kompleten,
u
sebi
imam
sve
sto
je
potrebno
da
budem
srecan
i
nemam
uopste
nikakav
nikakav
problem.


I
sa
tobom
ja
sam
potpuno
kompleten,
u
sebi
imam
sve
sto
je
potrebno
da
budem
srecan
i
nemam
uopste
nikav
strah
od
gubitka.

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

vorka wrote:stojan simic krpica



i
nemam
uopste
nikakav
nikakav
problem.
Imaš a nisi ga ni svjestan :? :roll:

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

SNEŽO ... ako ne shvataš ovaj pravac poezije i umjetnosti ne moraš drugima prebacivati :wink:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

seha wrote:MAKAZE

Sto kilometara na sat,
prva krivina,
ravnica,
zivot!

Sto dvadeset kilometara na sat,
druga krivina,
ravnica,
zivot!

Sto pedeset kilometara na sat,
treca krivina,
makaze,
mrak!

Dvjesto kilometara na sat,
nema krivina,
andjeli,
Sveti Nikola!
Autor ovog djela je vjerovatno ispiraciju za ovu pjesmu dobio na ribnjaku :lol:

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

TOPOLIK

Suncan dan,
one gledaju,
razmisljam!

Obala,
tri metra,
povisoko!

One gledaju,
razmisljam,
obala!

Razmisljam,
zalet,
let!

Padam,
one gledaju,
razbijanje!

Bol,
smijeh,
topolik!
Srebrena Krila

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Znam, znam da ce te me sad napasti, ali cu biti iskren... procitao sam par ovi "strofa" i to nema veze sa poezijom... (nisam citao vase komentare, nije mi se dalo, pa neznam da li ste o tome vec debatovali)...
Ovako nesto sam citao kad mi je komso koji je imao nekih 12 god rekao da pise stihove, i kad mi je pokazao, zvucalo je ovako nekako:

Ja imam papagaja
on se zove Marko..

On ima sareno perje
a dug kljun

itd itd...

Da li je tom covjeku toliko dosadno, pa hoce da pise ali nema smisla da kaze nesto kroz rimu.... :shock: :roll:

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Taj covjek koji je ovo napiso je gospodin i on vjerovatni i dalje pise umjetnicka djela!!!Ja sam jedna obicna ojebina koja radi u rudniku i s vremena na vrijeme izadjem na povrsinu i postiram koje djelo od gospodina Laneta.Seljo!!!Nemoj me sve vise razocaravat,pobogu brate,pa zar ne vidis o kakvoj pjesnickoj visini i umujecu se radi!!!CCCC!!!!
Srebrena Krila

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Jbg, seha, ne vidim... mada o ukusima ne treba raspravljati...

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Slazem se sa seljakom iz skakavaca ovo nema stvarno veze sa poezijom. Ne mogu za sebe reci da sam poznavalac dobre poezije ali ovo sto taj tzv. pjesnik pise je cisto smece :?

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Dobro,bogzna,Lane je malo potezak i treba ga citat malo duze da bi se shvatile poruke tih dubina,ali Krpica je prihvatljiv i jako neslozen ili bolje reci jednostavan.Svaki njegov stih je jedan biser koji obasjava muklu noc i tunel svakojake duzine!!!Treba suosjetiti da bi se neke duse shvatile,braco moja,pada!!!
Srebrena Krila

Locked