UEFA CUP 2007/2008

Pamtim to kao da je bilo danas...

Dokle može C. Zvezda?

Do finala
6
16%
Do polufinala
1
3%
Do četvrtfinala
2
5%
Do druge faze takmičenja
10
27%
Ne može dalje
18
49%
 
Total votes: 37

User avatar
Willy_Wonka
Posts: 147
Joined: 30.01.2007. 15:36
Location: RS,BA
Contact:

UEFA CUP 2007/2008

Post by Willy_Wonka »

2007/08 UEFA Cup

Group A
1. AZ Alkmaar (NED)
2. FC Zenit St. Petersburg (RUS)
3. Everton FC (ENG)
4. 1. FC Nürnberg (GER)
5. Larissa FC (GRE)

Group B
1. Panathinaikos FC (GRE)
2. FC Lokomotiv Moskva (RUS)
3. Club Atlético de Madrid (ESP)
4. FC København (DEN)
5. Aberdeen FC (SCO)

Group C
1. Villarreal CF (ESP)
2. AEK Athens FC (GRE)
3. ACF Fiorentina (ITA)
4. FK Mladá Boleslav (CZE)
5. IF Elfsborg (SWE)

Group D
1. FC Basel 1893 (SUI)
2. Hamburger SV (GER)
3. Stade Rennais FC (FRA)
4. NK Dinamo Zagreb (CRO)
5. SK Brann (NOR)

Group E
1. Bayer 04 Leverkusen (GER)
2. AC Sparta Praha (CZE)
3. FC Spartak Moskva (RUS)
4. Toulouse FC (FRA)
5. FC Zürich (SUI)

Group F
1. FC Bayern München (GER)
2. Bolton Wanderers FC (ENG)
3. SC Braga (POR)
4. FK Crvena Zvezda (SRB)
5. Aris Thessaloniki FC (GRE)

Group G
1. RSC Anderlecht (BEL)
2. Tottenham Hotspur FC (ENG)
3. Getafe CF (ESP)
4. Hapoel Tel-Aviv FC (ISR)
5. Aalborg BK (DEN)

Group H
1. FC Girondins de Bordeaux (FRA)
2. FK Austria Wien (AUT)
3. Galatasaray SK (TUR)
4. Panionios GSS (GRE)
5. Helsingborgs IF (SWE)
Last edited by Willy_Wonka on 09.10.2007. 21:14, edited 1 time in total.
Но медр хау хард ју трај, ју кен'т стап ас нау!

User avatar
Willy_Wonka
Posts: 147
Joined: 30.01.2007. 15:36
Location: RS,BA
Contact:

Post by Willy_Wonka »

Past masters meet in group stage
FC Bayern München will face fellow former
European champions FK Crvena Zvezda in the UEFA Cup group stage,
while two past winners square off in Group G.

Image
Но медр хау хард ју трај, ју кен'т стап ас нау!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Kup UEFA: Bajern i Bajević ponovo sa Zvezdom
Utorak, 9. oktobar 2007. 13:52

Fudbaleri Crvene zvezde igraće u Ligi UEFA u grupi sa Bajernom, Boltonom, portugalskom Bragom i grčkim Arisom kojeg sada trenira nekadašnji strateg crveno-belih Dušan Bajević, odlučeno je žrebom u Nionu.

Zvezda prvu utakmicu ipak igra se Bajernom 25. oktobra u Beogradu, potom 8. novembra putuje u Solun na meč sa Arisom, potom su crveno-beli slobodni, a zatim sledi meč sa Boltonom u Beogradu i u Portugalu protiv Brage.

Nenad Jestrović, iskusni napadač crveno-belih, priželjkivao je grupu u kojoj je njegov nekadašnji klub Anderleht, ali kaže da ni ovi protivnici neće uplašiti tim iz Ljutice Bogdana.

"Najbitnije je da dobijemo obe utakmice kod kuće, pošto bi nam osvajanje šest bodova verovatno donelo plasman u šesnaestinu finala. Treba, ipak, da budemo svesni da smo autsajderi i da šansu treba da tražimo iz drugog plana", rekao je Jestrović.

Crveno-bele, ovog puta, žreb baš nije naročito pomazio. Minhenski Bajern od početka sezone igra u velikoj formi, pogotovo najbolji strelac Italijan Luka Toni, koji je doveden iz Fiorentine. Ipak, Crvenu zvezdu vežu lepa sećanja na poslednji susret sa Bajernom kada ga je eliminisala u dvomeču polufinala Kupa evropskih šampiona i potom se domogla titule prvaka Evrope.

Interesantan će biti i duel Crvene zvezde i solunskog Arisa, kojeg vodi Dušan Bajević. "Princ sa Neretve" je vodio Crvenu zvezdu do marta ove godine kada je tokom meča sa novosadskog Vojvodinom u trenutku kada je gost vodio 2:0 prosto odšetao sa klupe i otišao u svlačionicu, podstican povikama sa tribina: "Dušane, odlazi".

Posle tog pteza, predsednik Crvene zvezde Dragan Stojković rekao je da je Bajevićev potez shvatio kao ostavku i da su u tom trenutku crveno-beli ostali bez trenera.

Sportski direktor Crvene zvezde Stevan Stojanović rekao je posle žreba u Nionu da se pre desetak dana video sa Bajevićem u Beogradu. "Popili smo kafu i rekao sam mu: vidimo se u u Ligi UEFA. Odgovorio mi je: Čekaj, bre, prvo da prodjem Saragosu. Eto, prošao je i zadovoljan sam što ćemo se ponovo videti".

Portugalska Braga takodje je poznat protivnik. Pre dve godine, Crvena zvezda je u dvomeču eliminisala Bragu i domogla se Lige UEFA. U Beogradu je bilo 0:0, a u revanšu 1:1. U Portugalu je blistao tadašnji golman Crvene zvezde Vladimir Stojković, koji je eto, karijeru nastavio baš u toj zemlji, u lisabonskom Sportingu.

Izazvov će biti i duel sa engleskim Boltonom, koji je jedva eliminisao Rabotnički u 3. rundi kvalifikacija. Rabotnički trenira Dragoljub Bekvalac i nema sumnje da će pomoći crveno-belima u pripremi utakmice.

( MONDO )
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

ispravkaaa
Last edited by seljak iz skakavaca on 09.10.2007. 21:40, edited 1 time in total.

User avatar
Willy_Wonka
Posts: 147
Joined: 30.01.2007. 15:36
Location: RS,BA
Contact:

Post by Willy_Wonka »

Stojković: Raduje me dolazak Nemaca

Image

Predsednik Crvene zvezde Dragan Stojković izjavio je da je zadovoljan ishodom žreba za Ligu Uefa, u kojem je šampion Srbije za protivnike dobio Bajern iz Minhena, engleski Bolton, portugalsku Bragu i solunski Aris. Stojković se raduje novom dolasku Bajerna u Beograd u reprizi nezaboravnog duela polufinala Kupa šampiona iz 1991. godine.

"Generalno sam zadovoljan ishodom žreba. Grupa je otvorena, atraktivna i ujednačena, ne računajući Bajern iz Minhena, koji je favorit broj jedan. Mnogo je simbolike u grupi u kojoj se nalazimo, igraćemo tako protiv Arisa koji sada sa velikim uspehom predvodi naš bivši trener Dušan Bajević, gostovaćemo u Bragi, u gradu u kojem je Crvena zvezda obezbedila po prvi put takmičenje u ligi UEFA. Sastaćemo se sa našim starim poznanicima, a ujedno i sa Bajernom iz Minhena sa kojim smo odigrali istorijske utakmice 1991. godine. Raduje me činjenica da ćemo ponovo igrati sa Bavarcima i već smo o tome razgovarali sa njihovim predstavnicima", kaže Stojković.

"Što se tiče šansi Crvene zvezde mislim da će se četiri preostala tima ne računajući Bajern iz Minhena boriti za dva mesta koja vode u šesnaestinu finala lige Kupa UEFA. Možda na prvi pogled nismo imali sreće sa rasporedom, ali smo svi u klubu srećni da ćemo moći da ugostimo Bajern iz Minhena. Naravno da se radujemo susretima sa starim prijateljima, a ono što može da obraduje naše navijače je da će u Beogradu moći da gledaju jedan od najboljih evropskih timova u ovom trenutku", dodao je predsednik Crvene zvezde.

Image

Fudbaler Crvene zvezde sa najbogatijim iskustvom u evropskim kupovima Nenad Jestrović za B92 kaže da su šanse beogradskog kluba da se plasira u šesnaestinu finala Kupa Uefa 50-50.

"Grupa nije ni malo laka. Radi se o veoma kvalitetnim ekipama. Sa 6 bodova osvojenih kod kuće bili bismo sigurni učesnici šesnaestine finala. Ipak, to neće biti ni malo lako s obzirom da nam u prvom kolu dolazi Bajern. Ne treba zaboraviti ni ostale ekipe, koje igraju dobar fudbal", kaže Jestrović.

"Mi smo autsajderi protiv Bajerna. Međutim, od preostale tri utakmice možemo da odigramo dobro i kvalitetno, a ni Bajernu neće biti lako na "Marakani". Naše šanse su 50-50 protiv ostala tri tima, kada uporedimo kvalitet sa Bragom, Boltonom i Arisom. Na nama je da se spremimo i da poboljšamo formu i realizaciju u napadu. Liga Uefa je sada veoma kvalitetno takmičenje, kao mini Liga šampiona. Neće biti ni malo naivno kvalifikovati se, ali smo sigurni u naš kvalitet i mislim da možemo da napravimo iznenađenje i prezimimo u Evropi što bi bilo odlično i za Zvezdu i za srpski fudbal", dodaje Jestrović.

B92
Но медр хау хард ју трај, ју кен'т стап ас нау!

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

Dokle može C. Zvezda?
Do finala
14%
14% [ 1 ]
Do polufinala
14%
14% [ 1 ]

Do četvrtfinala
0%
0% [ 0 ]
Do druge faze takmičenja
28%
28% [ 2 ]
Ne može dalje
42%
42% [ 3 ]

neko je bio mnogo ambiciozan :D
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Ja сам гласао да не може даље. Реално против:

@БАЈЕРН 2
АРИС Х X
@БОЛТОН X Eвентуалмо 1 ако бог да (а неће ваљда)
БРАГА 1

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Ne razumijem to da neko moze navijati za strani klub ako neko od "nasih" igra s njima... samo zato jer navija za drugog nekog... ja npr obavezno pogledam kako igra partizan, dinamo, sarajlije.... ukoliko su u evropskim takmicenjima....

User avatar
Piroga
Posts: 210
Joined: 06.09.2007. 14:19
Location: Dolina mumijevih

Post by Piroga »

seljak iz skakavaca wrote:Ne razumijem to da neko moze navijati za strani klub ako neko od "nasih" igra s njima... samo zato jer navija za drugog nekog... ja npr obavezno pogledam kako igra partizan, dinamo, sarajlije.... ukoliko su u evropskim takmicenjima....
I ja isto i jako mi je drago kad pobjedjuju

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

Сељак то су ти праве Србенде... :lol:
Живјели!!!

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Koliko ja vidim, ne igra niko od nasih, pa zato i nemam za koga tu da navijam. Iskreno, ja navijam za Bolton, jer su oni moji vise nego Zvezda. :wink:

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

Ја јесам звездаш, али сам на првом мјесту Србин. Навијао бих за сваки наш клуб, па и Партизан, у међународним утакмицама.
Живјели!!!

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Post by Liquari »

Do Finala :!:
Take me home united road!

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Nektar wrote:Ја јесам звездаш, али сам на првом мјесту Србин. Навијао бих за сваки наш клуб, па и Партизан, у међународним утакмицама.
Види се да ниси прави Звездаш...

Ја за тај цигански клуб навијам само кад играју против Цибоне и Динама...

User avatar
Piroga
Posts: 210
Joined: 06.09.2007. 14:19
Location: Dolina mumijevih

Post by Piroga »

Barba wrote:
Nektar wrote:Ја јесам звездаш, али сам на првом мјесту Србин. Навијао бих за сваки наш клуб, па и Партизан, у међународним утакмицама.
Види се да ниси прави Звездаш...

Ја за тај цигански клуб навијам само кад играју против Цибоне и Динама...
Pogledaj ovo, ako ne zelis da gledas sve samo gledaj do onog dijela kad komentator spomene partizan
http://www.youtube.com/watch?v=HaK_UkV8dAg

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

podrzavam ih, ali necu navijati za njih, realno sa ovim kvalitetom ne mogu dalje od prvog kruga
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Prolazak u drugo kolo bio bi OGROMAN uspjeh ... nažalost to je realnost !
Naravno navijaću svim srcem da prođu dalje ali ... neću se razočarati ako ne prođu !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Nicky wrote:Koliko ja vidim, ne igra niko od nasih, pa zato i nemam za koga tu da navijam. Iskreno, ja navijam za Bolton, jer su oni moji vise nego Zvezda. :wink:
Glupost... naravno da su nasi...
Uopste, ako vec ne mozes podneti da Zvezda igra u Kupu Uefa a partizan ne, onda valja biti bar neutralan, a ne toliko ciničan.....

-Zao mi sto se meč protiv Bayerna ne igra u Minhenu, da odem da pogledam, al valjda je za Zvezdu ovako bolje... Usuđujem se staviti jedan ogroman X na tu utakmicu... :wink:

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Piroga wrote:
Barba wrote:
Nektar wrote:Ја јесам звездаш, али сам на првом мјесту Србин. Навијао бих за сваки наш клуб, па и Партизан, у међународним утакмицама.
Види се да ниси прави Звездаш...

Ја за тај цигански клуб навијам само кад играју против Цибоне и Динама...
Pogledaj ovo, ako ne zelis da gledas sve samo gledaj do onog dijela kad komentator spomene partizan
http://www.youtube.com/watch?v=HaK_UkV8dAg
E стварно, ајмо мало причеати о Звезди прије двадест година, некад је то била екипа :)

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

Barba wrote:
Nektar wrote:Ја јесам звездаш, али сам на првом мјесту Србин. Навијао бих за сваки наш клуб, па и Партизан, у међународним утакмицама.
Види се да ниси прави Звездаш...

Ја за тај цигански клуб навијам само кад играју против Цибоне и Динама...
Ал' сам зато прави Србин...
Живјели!!!

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ova tema pade u zaborav.


Bayern nogama ubi. Sigurno prvi favoriti za osvajanje uefa cup-a.

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Bayern "protjerao kera" u Belgiji što bi rekao Žika Pavlović.5-0 i pet različitih strelaca.Svaka čast.A u potpunosti se slažem da su apsolutni favoriti za osvajanje UEFA kupa

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Jes da su me otresli za 40 marindži ( igrao 0-2 gola ) , ali svaka im čast. Petarda samo takva !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ja od dva do tri igrao ali me i benfika unistila. Mogu misliti kakav je taj Anderleht kad ih je Bajern oprao. Bajern je mrtva ekipa, sa imenima, ali mrtva, u svabiji su prvi smao zato sto duge skoro pa boli patka za prvenstvom, radije ce u ls malo love namlatiti.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

neko iz mase wrote:Bayern "protjerao kera" u Belgiji što bi rekao Žika Pavlović.5-0 i pet različitih strelaca.Svaka čast.A u potpunosti se slažem da su apsolutni favoriti za osvajanje UEFA kupa
Да, кад нема Севиље... :D
Живјели!!!

Locked