Državljanstvo Republike Srbije za sve Srbe !!!

Pamtim to kao da je bilo danas...

Dali ćete uzeti državljanstvo Republike Srbije ?

DA
35
70%
NE
15
30%
 
Total votes: 50

User avatar
SKORPIJA
Posts: 219
Joined: 10.04.2007. 20:54
Location: WÖRGL

hahahah

Post by SKORPIJA »

pa dobro ljudi nikako vas nerazumijem kakva srbija i ciganija pa staje sa vama da uzimate srbijansko drzavljanstvo kakve veze oni imaju sa republikom srpskom pa danas sutra da srbija udje u evropu odma ce postaviti granicu i traziti vizu kao svi sto traze na ulazu u eu .a svedno ima granca izmedju nas .jedino ako mislite napustiti nasu rs onda uzimajte i idi te iz rs .reci te mi vi koji trazite azil ili drzavljanstvo sta vam to treba radi posla ili radi biznisa ili da mozete uci na forum srbijanski :smt044 :smt044

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: hahahah

Post by regeman »

SKORPIJA wrote:pa dobro ljudi nikako vas nerazumijem kakva srbija i ciganija pa staje sa vama da uzimate srbijansko drzavljanstvo kakve veze oni imaju sa republikom srpskom pa danas sutra da srbija udje u evropu odma ce postaviti granicu i traziti vizu kao svi sto traze na ulazu u eu .a svedno ima granca izmedju nas .jedino ako mislite napustiti nasu rs onda uzimajte i idi te iz rs .reci te mi vi koji trazite azil ili drzavljanstvo sta vam to treba radi posla ili radi biznisa ili da mozete uci na forum srbijanski :smt044 :smt044
Dobojka ti li si? :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Uzimajte ljudi, uzimajte. Nikada ne znate kada ce vam dobro doci.

User avatar
Katarina
Posts: 104
Joined: 14.06.2007. 17:05

Post by Katarina »

ne svidja mi se to, ne treba mi...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ja cu si uzeti Srbijnsko drzvljanstvo, jer ce prije Srbija u EU nego mi.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

ja cu da izvadim kada udju u eu :wink:

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

vrsta8472 wrote:Ja cu si uzeti Srbijnsko drzvljanstvo, jer ce prije Srbija u EU nego mi.
I to je pitanje!!! Jos sad kad bude frka za Kosovo, tesko da ce ih pustiti. Mozda jedino ako dogovore kompenzaciju.

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

vrsta8472 wrote:Ja cu si uzeti Srbijnsko drzvljanstvo, jer ce prije Srbija u EU nego mi.
A prvo ce CG!
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Ako bude VELIKA SRBIJA ja uzimam ali posto od toga nema nista ostajem na onom starom :D
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Да појаснимо неке ствари, прије свега ( важи за Никија и Шкорпију ). уколико узмеш сржављанство Србије не губиш држављанство БиХ, али је то већ колега Ками образложио на свој начин.

Према раније потписаном Споразуму о специјалним и паралелним везама између Републике Српске и Републике Србије, држављани уговорних страна имају право на двојно држављанство споразумних страна.

Даље, управо сам завршио разговор са особом блиској конзуларним полсовима Конзулата Републике Србије у Бања Луци и добио увјеравања да новчану наканаду, коју је Страјкер већ уплатио по старом закону о држављанству, више није потребно плаћати.

Потребне су три ствари :
1. родни лист ,ради доказа о пунољетству
2. потврда о постојању пословне способности подносиоца захтјева и
3. писана изјава у којој апликант даје изјаву да Републику Србију сматра својом државом.

Сматрам да је Србија тренутно у много бољој позицији, што се тиче испуњава услова за потписивање Споразума о стабилизацији и придруживању ЕУ, те да ће као таква прије него БиХ ући у причу о безвизном режиму. Чланство у ЕУ је научна фантастика барем још неких десетак година за земље бивше СФРЈ. Узгред речено, у ЕУ ће сви у пакету као регија Западни Балкан, свиђало се то некоме или не. Хрвати у БиХ деценију и по имају држављанство Републике Хрватске па их нико не напада и сматра издајницима или идиотима. Људи слободно путују свијетом , што се неможе рећи за грађане БиХ.

И на крају, велики број грађана БиХ , који живе на оних 49 % територије која се зове Република Српска, сматра Републику Србију својом државом и етничким простором, опет, свиђало се то некоме или не. Велики број младих људи студира у Србији те по завршетку студија има проблем, јер је за запослење потребно држављанство Републике Србије.

Неко такође рече да то значи да на овај начин неко тражи азил или начин да оде из РС/БиХ, то сматрам ноторном глупошћу.

А о политичкој позадини цијелог пројекта, неки други пут. :wink:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Kako odlikas pravi savjet dade.Heehee odlikas trebace,trebace.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

seha wrote:Kako odlikas pravi savjet dade.Heehee odlikas trebace,trebace.
Na sta se ovde cilja??? Nekako mi "umotano" ovo.
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Striker wrote:Iznos takse iznosi 125 eura i 101 km bas u tim valutama treba uplatiti ali ovo ti je ako podnosis zahtev u amabasadi u BL (izadje sve negdje oko 400 km sa svim jos nekim sitnicama), ali ako odes u srbiju i direktno kod njih podneses zahtev izadje te negdje oko 100 km :D ja sam isao u srbiju posto sam imao jos nekih obaveza :D
Zanima me gdje se tacno podnosi taj zahtjev u Srbiji. U SUP-u? Da li treba vise vremena da se dobije drzavljanstvo? Kod nas treba 8-9 mjeseci.
You must not know 'bout me...

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Post by Striker »

Da u SUP i nisam puno cekao za nekih 30 dana gotovo sve MAX, ali sve zavisi od radnika ja sam podnosio zahtev u Indjiji gdje se ljepo moglo pricati sa ljudima i objasniti gdje sam i sta sam, tako da je vecinu stvari odradila mi rodica...
Image

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Hvala!

p.s.
Aqua, ono sti si rekao, da ne treba da se uplacuje ona "novcana naknada", to nije istina. Mama ih je zvala prije svega par dana, tj. sredinom prosle sedmice, i rekli su joj da treba sve ono da se uplati (oko 120E i 100KM). Sve u svemu, sad cekam da mi se cimerka probudi, pa da zovem SUP i jos malo se raspitam.

Edit: Treba da se prijavi boravak (vrlo jednostavno, brzo i jeftino), izvod iz maticne knjige rodjenih, uvjerenje o drzavljanstvu BiH, licna karta i/ili pasos i 10430 dinara (125E). Sve isto, samo se ne placa onih dodatnih 100 KM. Moram reci i da su izuzetno ljubazni, sve vam s osmjehom kazu. :)
You must not know 'bout me...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Зози, тек сад сам прочитао твој пост. Тачно је ово што си ти написала око новчане таксе за добијање држављанстав. Иницијална идеја је била да ту новчану накнаду не треба ни плаћати, али због трошкова који проистичу из компликоване процедуре она износи око 370 КМ ( 190 EUR ).

Ево вијести о одзиву становника РС:
  • Republika Srpska
    Srbi iz RS žele državljanstvo Srbije
    Autor: Tanjug | 26.12.2007 - 09:09
    Generalni konzul Srbije u Banjaluci Jadranka Derajić kaže da postoji interes gradjana Republike Srpske da dobiju državljanstvo Srbije i da je do sada Konzulatu podneto više od 2.000 zahteva, medju kojima ima više članova jedne porodice.

    Derajićeva u intervjuu banjalučkim "Nezavisnim novinama" ističe da konzulat naročito radi na unapredjenju privredne saradnje i otklanjanju nepotrebnih prepreka izmedju Srbije i RS.

    Ona je ocenila da je saradnja RS i Srbije, pogotovo privredna i kulturna, veoma dobra, ali da uvijek može biti i bolja.

    Što se tiče predstojećih predsedničkih izbora u Srbiji, ona je potvrdila da će u generalnom konzulatu biti otvoreno glasačko mesto za gradjane koji imaju pravo glasa u Republici Srpskoj na svim izborima koji se u Srbiji organizuju.

    "Mi kao Konzulat obezbedjujemo uslove da se svi gradjani sa pravom glasa u RS (oni koji imaju državljanstvo i ličnu kartu Srbije) to svoje pravo i iskoriste u Konzulatu, gde će se i otvoriti glasačko mesto i o čemu će se birači blagovremeno obavestiti", kazala je Derajićeva.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Када се после Нове године почну издавати нови Биометријски пасоши Србије, сви ће почети тражити Држављанство Србије и те нове пасоше...
ImageImage

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

Kada donesu odluku da mogu odmah uzimam državljanstvo Srbije a ovaj sadašnji pasoš ću da zapalim :evil:
Gadi mi se sva birokratija u ovoj zemlji!!! Nema nama u Evropu ni za 200godina..nije ni čudo kada nam čoban vodi državu .. :?

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

SNEKI prepao sam se kad sam pročitao post !!!
Šta je tebe toliko razljutilo ?
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

:arrow:
Sheki wrote:JA MRZIM DRZAVU SLOVENIJU !! Ali ne brini, sredicemo sve to!!


Takodje mrzim sve zaposlene u Ambasadi Svajcarske u Sarajevu!!

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Sneza wrote:Kada donesu odluku da mogu odmah uzimam državljanstvo Srbije a ovaj sadašnji pasoš ću da zapalim :evil:
Gadi mi se sva birokratija u ovoj zemlji!!! Nema nama u Evropu ni za 200godina..nije ni čudo kada nam čoban vodi državu .. :?
Ма, узимај. Наравно. Ево ја пичим свугдје са пасошем Србије. :D
Image

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Post by vasko »

hihihi ja imam bosanski pasos pa idem po citavoj RS
odlicno,vidio sam sve i svasta :lol: :lol: :lol:
Umro bi na tvojim rukama!

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Coban nego sta...Nego, dokle smo dosli sa ovim. Moze li neko napisati da li je procedura za dobijanje .rs drzavljanstva ista kao i prije, i da li se uopste jos moze podnijeti zahtjev. 10x

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Post by vasko »

sve je isto samo njega nema :wink:
Umro bi na tvojim rukama!

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

Nicky wrote:Moze li neko napisati da li je procedura za dobijanje .rs drzavljanstva ista kao i prije, i da li se uopste jos moze podnijeti zahtjev. 10x

POtpisujem!
Zozi daj nam reci ako si nešto radila po tom pitanju...

Locked