Državljanstvo Republike Srbije za sve Srbe !!!

Pamtim to kao da je bilo danas...

Dali ćete uzeti državljanstvo Republike Srbije ?

DA
35
70%
NE
15
30%
 
Total votes: 50

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Državljanstvo Republike Srbije za sve Srbe !!!

Post by aquarius »

Србија - Скупштина - држављанство

24-09-2007 16:27:46
СВИМ СРБИМА ОМОГУЋЕНО ДА ДОБИЈУ ДРЖАВЉАНСТВО СРБИЈЕ

БЕОГРАД, 24. СЕПТЕМБРА (СРНА) - Скупштина Србије усвојила је данас измјене Закона о држављанству којима је омогућено свим Србима који живе ван Србије да добију држављанство Србије.

Према закону, који је усвојен са 197 гласова посланика, услов за добијање држављанства Србије, без одрицања од страног држављанства, јесте да подносилац захтјева има најмање 18 година, да је пословно способан и да потпише изјаву да Србију сматра својом државом.

Држављанином Србије убудуће ће се сматрати и црногорски држављанин који је 3. јуна 2006. године имао пријављено пребивалиште на територији Србије, ако поднесе захтјев и писмену изјаву да се сматра држављанином Србије.

Грађани Црне Горе који у моменту осамостаљивања Црне Горе нису имали пријављено пребивалиште у Србији моћи ће да добију српско држављанство под олакшаним условима који важе за све грађане бивших чланица СФРЈ.

Ти грађани могу затражити држављанство ако су пунољетни, ако им законски није одузета пословна способност и ако поднесу писмену изјаву да Србију сматрају својој државом.

Припадници других народа и етничких заједница такође могу у року од двије године од дана ступања закона на снагу да поднесу захтјев за добијање српског држављанства.

Измјене и допуне Закона о држављанству припремљене су по концепту чија рјешења би требало да обезбиједе уређивање стицања и престанка српског држављанства, континуитет држављанства и спречавање настанка апатрида.
(крај)јн-дћ
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

aqua svaka čast za ovu temu...Osjećam da će biti mnogo polemike na ovoj temi,a ne daj bože da se još uključe likovei poput "SAMKO" i "YOHNY BH".
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ма нека их само. Увијек сам расположен за аргументовану расправу.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Post by Striker »

Eto ja bas u Cetvrtak podneo zahtev .. ovaj ako neko planira izvaditi drzavljnastvo srbije samo da zna da u ambasadi u bl izadje oko 400 km dok u srbiji ako podnosi zahtev izadje ga oko 100 km :D

User avatar
SCG
Posts: 486
Joined: 12.04.2006. 22:52
Location: Prnjavor City/CH

Post by SCG »

cek..znaci mi srbi iz rs nemoramo imati neku kucu u srbiji ili smo morali ranije ziviti na teritoriji srbije ili imati nekog u familiji za drzavljanstvom srbije da bi dobili drzavljanstvo?
www.kkmladost76.freeforums.org

KK MLADOST 76'= PONOS GRADA

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Управо тако. Битно је да имаш 18 година, да си имаш полсовну способност и да потпишеш изјаву да Србију сматраш својом земљом. При том не губиш држављанство земље у којој тренутно живиш.

Нека Страјкер објасни гдје и како, пошто рече да је прије пар дана предао захтјев.

Као држављани бивше СФРЈ имамо право на " скраћену процедуру ", шта год то значило.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ih,bas mi se i ne svidja.Rado bi i ja to uzeo,ali da mogu da imam dvojno drzavljanstvo,ali posto rece da moram da se odreknem ovog,nema od toga nista.Ovako mi iz mnogo razloga ne ide u korist!
Pozdravljam odluku naravno! Super!

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

a sta ce mi srbijansko drzavljanstvo kad zivim ovdje?
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

VAS DVOJICA STE BAS BOSANCI !! :smt005 PRI TOME NE GUBIS DRZAVLJANSTVO ZEMLJE U KOJOJ ZIVIS !!! :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Ovi studenti :D :D ujuju
Image

User avatar
SCG
Posts: 486
Joined: 12.04.2006. 22:52
Location: Prnjavor City/CH

Post by SCG »

jebes ga, ja imam CH i BiH-Drzavljanstvo...ja to onda nebi mogao ni izvesti nikako
www.kkmladost76.freeforums.org

KK MLADOST 76'= PONOS GRADA

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Pa i ja imam dva državljanstva,jel onda nije moguće ostvariti i treće??
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

joj samo da vas čuju oni dole federativni... :D

Elmar
Posts: 639
Joined: 27.04.2007. 23:13
Location: Prnjavor

Post by Elmar »

Mr X wrote:Pa i ja imam dva državljanstva,jel onda nije moguće ostvariti i treće??
Ne, samo mozes maksimalno imati dva!!!!!!!

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Mr X wrote:Pa i ja imam dva državljanstva,jel onda nije moguće ostvariti i treće??
Имаш Совеначко и РС па сада бих и Србије. :wink:
Е неће моћи. :wink:
Image

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

KAMIKAZA wrote:VAS DVOJICA STE BAS BOSANCI !! :smt005 PRI TOME NE GUBIS DRZAVLJANSTVO ZEMLJE U KOJOJ ZIVIS !!! :wink:
Cekaj covjece,receno je da MORAS DA SE ODREKNES DRZAVLJANSTVA zemlje cije drzavljanstvo posjedujes,zato sam rekao da necu ako ne mogu imati dvojno!

User avatar
ivancho
Posts: 260
Joined: 02.05.2007. 16:37

Post by ivancho »

Gdje ti procita to da MORAS DA SE ODREKNES SVOG DRZAVLJANSTVA ?

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Zna li neko koja je procedura da se dobije Crnogorsko drzavljanstvo?
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Weterinarka wrote:Zna li neko koja je procedura da se dobije Crnogorsko drzavljanstvo?
:smt044 :smt036

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Njegovan wrote:
Mr X wrote:Pa i ja imam dva državljanstva,jel onda nije moguće ostvariti i treće??
Имаш Совеначко и РС па сада бих и Србије. :wink:
Е неће моћи. :wink:
Hehehehe Njego druže,pa znaš ono...probati nije grijeh!
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Weterinarka wrote:Zna li neko koja je procedura da se dobije Crnogorsko drzavljanstvo?
STA JE SESTRO; NI TI NEVOLIS DA RADIS ??? :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Weterinarka wrote:Zna li neko koja je procedura da se dobije Crnogorsko drzavljanstvo?
Kao i svake drzave.Moras da imas mjesto prebivalista tamo,zavisi koliko godina...pa polako. :lol:

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Post by Striker »

ma ne treba ti mesto prbivalista ne treba ti nista, poneses rodni list samo, ovaj skeniracu vam dokument sta vam sve treba i to je to dobijas njihov pasos ali naravno licnu kartu ne mozes ... jbg koja zemlja prije dobije olaksice na pasos to bolje :D

P.S. potrebna dokumentacija
1. Izvod iz maticne knjige rodjenih
2. izvod iz knjige vencanih ako se vencan
3. Uverenje o Drzavljanstvu BIH ne starije od 6 meseci :D
4. Fotokopija licne karte i pasosa (ako imas)

Iznos takse iznosi 125 eura i 101 km bas u tim valutama treba uplatiti ali ovo ti je ako podnosis zahtev u amabasadi u BL (izadje sve negdje oko 400 km sa svim jos nekim sitnicama), ali ako odes u srbiju i direktno kod njih podneses zahtev izadje te negdje oko 100 km :D ja sam isao u srbiju posto sam imao jos nekih obaveza :D

Kostakurta
Posts: 537
Joined: 26.03.2005. 09:10

Post by Kostakurta »

Njegovan wrote:
Mr X wrote:Pa i ja imam dva državljanstva,jel onda nije moguće ostvariti i treće??
Имаш Совеначко и РС па сада бих и Србије. :wink:
Е неће моћи. :wink:
Koja crna drzavljanstva??? :shock:
Odmah sam ja znao da tu nesto smrdi
kaze tip iz komunalnog

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

oslobodi boze.

Locked