Sta vlast pomaze mladima u Prnjavoru

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Haha,CRNJAK.Hoce,za 800 godina...Mozda 2 zgrade. :D A i neko ce da bude puno pametniji ako mu da neko 100KM vjeruj mi...To su ogromna ulaganja.Pa vidis o kakvim ovaj kreditima pise? E to je stipendija, i ovo za siguran posao u firmi koja te stipendira.To je nesto.Evo ja cu ti davati 100KM dok ne zavrsis fax,i onda ces kao da budes pametan, da nam pravis zgrade, vodovode i ostalo. OCES! Little tommorow!

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Znaci ti bi prije da pare namjenjene studentima,starcima,socijalno ugrozenima nekom glavonji da napravi smrdljivu zgradu!Izvini ali ne vjerujem da bi to uradio!Vjeruj mi u studentskom zivotu bilo koje pare znace!Ja hvala Bogu nema tih problema,ali npr mom prijatelju je stari digao kredit da ga skoluje!Znas kako bi nemu te pare fino dosle!

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Post by Striker »

Pa ne verujem da ON odredjuje koliko ce se stimpedija podeliti, ja mislim da to radi skupstina ili ko vec na godisnjoj raspravi o ulaganju u opstinu (ili kako vec nisam u politici) a znam, (iz nekih drugih razloga), da je to javno i da svako moze dati svoj zahtjev o tome u sta bi se trebalo vise ulagati koji kasnije ide u glasanje :D nemam pojma mozda neko zna vise o tome, a da nemojte zaboraviti da je opstina radi klempe duzna bruku para za vodovod treba i te rate neko placati hehehe mislim ipak je to kredit na 15 godina :?

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Jeste,stoji i to,ali smo jedina opstina koja bi sad,kad bi u ovom trenutku KAD BI NESTALO VODE,mogli da se snadbijevamo vodom 1 god bez kapi kise. JA GLEDAO RACUN LICNO!!! Samo vi napadajte cojeka,rak i to,a gledao sam i analize BEOGRADSKE neke agencije,najbolje u Evropi,koja jedina ima nekih 19 mjerenja tih faktora ispravnosti vode i nasa voda je dokazano pitka i zato vise niko ne **** iz vlade.Ako hocete,mogu vam i pustiti link da to vidite svojim ocima,zaboravio sam sad.

A sto se tice stipendija...Maro,ne moze taj tvoj drug da dobije,jer ima ovaj REGEMAN kojemu je to potrebnije pa se 3 godine gurao dok nije dobio.O tome sam cijelo vrijeme pisao,samo niko ne cita.

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

MIs mo takav narod koji uvijek nesto trazi i nesto treba!!!
Ako nece da pomaze nemora izboricemo se sami!!!
Jel tako mladi :shock:
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Kontam ja tebe ali kontam i regea,zakon ne poznaje sazaljenje i prepustanje!Ako on ispunjava uslove za stipendiju mora je dobiti!A to da li on ima ili nema srce to je druga prica

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

Ja radzumijem sve vas ali nemozemo tu nista jedino da se preselimo na neki drugi kontinent
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nicky ti ili se pravis glup ili si glup kad ne shvatas da stipendiju koju meni nisu dali , a to ti crtam vec danima, a i objasnjavaju ti jos maximus i aqua., nisu DALI nikome!Znaci, sto nisu tad izigravali humanost i dali je nekome sa prava i ekonomije ili jezika!Ne. ta stipendija je ostala opstini,i na taj nacin smanjuju broj stipendija.A neko mudo ljetuje u Crnoj govni.

Tako da o guranju nema rijeci.Ja sam konkurisao po zakonu,i nemam potrebe da tuzim nikog.
drugo, ja nisam humanitarna organizacija, a o studentima koji nemaju para treba opstina da vodi racuna a ne studenti koji su dobili stipendiju!Shvatio si da u vezi opstine nisi u pravu i sad konverzaciju usmjerujes na moju humanost.car.
trece, imam srecu da studiram faks cijeg kadra nema u opstini,i po logici oni bi meni trebali moliti da mi daju neku malu stipendiju a da me sa njom obvezu da im radim nakon faksa!Tako se to u svijetu radi.Ovako uskoro kad diplomiram i polozim licencu tj drzavni ispit-moci ce ili mene da placaju ili dda dovode nekog iz BL, NS ili Bg pa da mu placaju smjestaj i hranu.

Cetvrto, nisam htjeo to da spominjem-jer se te stvari ne spominju. ali posto me vuces za jezik i posto vidim da sa kapiranjem ides sporije,dobar dio te stipendije je otisao na 2 hum.akcije.1 u srbiji a 1 u Prnjavoru, tako da,nadam se da ces shvatiti da sam konkurisao i gurao se tri godine samo da tim jajarama u opstini visim nad glavom, ne bi li neko shvatio sta znaci obrazovan kadar.


@STRIKEr i Barba-Ima komisija, stipendiju i odluku o njoj donosi SO.Imaju i drzavne stipendije ali tu treba prosjek preko 9 i ako nju uzmes gubis opstinsku.Imam kuci na papiru sastav komisije ali nisam tamo pa cu to naknadno objaviti.
Last edited by regeman on 21.09.2007. 23:04, edited 1 time in total.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

Bez vrijedjanja molim
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Glup sam,ali dovoljno pametan da znam da ti ni ja ne bi dao tu stipendiju. Ako trebas,dobices obrazlozenje na private! I iz tih istih razloga im TI ne trebas nista da radis!!!

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Nemoj PP daj ovde,bas je postalo zanimljivo!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nicky wrote:Glup sam,ali dovoljno pametan da znam da ti ni ja ne bi dao tu stipendiju. Ako trebas,dobices obrazlozenje na private! I iz tih istih razloga im TI ne trebas nista da radis!!!
Ali ja njima i necu nista da radim-jer tamo uvijek poslove gradjevinca rade ekonomisti.Poslove bankara pravnici.Opstinu vode izvidjaci.Imam principe sve vise, valjda to sa godinama ide.
Ja sam dobio stipendiju, ali ovo je zadnji put da konkurisem.
Tvoja obrazlozenja mi ne trebaju ni javno ni na private-jer meni ne trebaju ni njihova seljacka objasnjenja,pa sta ce mi tvoja .O njima mozes sa mr glavnim da raspravljas.Uglavnom, sta cemo sa ostalima sto nisu dobili stipendiju a koji su prosli kao ja?A?nesto ti se smanjuju postovi.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Lako je meni objasnjavati nekome ko razumije,tebi bas i ne.To isto stoji,za te poslove,ali to ne mozemo promijeniti ni ti ni ja.I drago mi je sto neces vise da konkurises,jer i nisi podoban za stipendiju,strucna ocijena!!!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

A ti znas kako to ide?Jesi student?da to razjasnimo.
Je l' radis u opstini pa da znas kako to ide?Ne.Zato ne vidim po cemu si ti kompetentan osim sto vlado ili neka teta iz opstine isprica tebi ili tvojim roditeljima neku glupost u koju ti odmah povjerujes.
Sta znaci biti podoban?Ljubiti tabane nekome ko nema pojma koliko si se ti napatio da postanes obrazovana licnost i ko ne zna da te cijeni.neko kome obrazovan kadar treba samo ako ce biti poslusan i ucestvovati u njihovim provincijskim sitnim i muljatorskim poslovima.
A to oni hoce.
Strucna ocjena od tebe?Pa ti si ekspert i za fudbal i za stipendije i sta sve ne.Zato ti takav i razgovaras sa Zivkovicem.Da mu nisi savjetnik?

nego, sta cemo sa ostalima koji su mozda podobni ali nemaju stipendije?
Tu treba kompletna reorganizacija sistema stipendija.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Piroga
Posts: 210
Joined: 06.09.2007. 14:19
Location: Dolina mumijevih

Post by Piroga »

A sta bi po vama trebalo da bude prioritet za dobijanje stipendije, prosjek ocjena ili materijalna situacija?

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

i jedno i drugo
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

PO MENI PROSJEK OCJENA !!!
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Student sam,radim gdje god hocu,a nisam niciji savjetnik!!! Vjerovatno nisi nikad sreo nekog ko SVE prati i mnogo toga zna,zar ne!? Sport,politika,film,muzika,moda...Sta god pozelis!

A to za reorganizaciju,to je ok,samo nece to Vlado kog ti napadas da radi,valjda ce drzava (tvoj Mile) da donese neku odluku konacno,pa ce onda taj Vlado tog da se pridrzava,pa onda mozes da se bunis.A dotad,mozes samo ovako da pises bezze.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Piroga wrote:A sta bi po vama trebalo da bude prioritet za dobijanje stipendije, prosjek ocjena ili materijalna situacija?
kao za dom kad se konkurise.Imas prosjek ocjena koji se mnozi sa koeficijentom plus poene na materijalnu situaciju.Svaki nedostatak negativni poeni.Kadrovi koje opstina treba- a oni nikog ne trebaju-po automatizmu plus studenti bez roditelja i supertalentovani studenti.
Pa nije to nuklearna bobma da ne moze posteno da se napravi.

edit:nicky, smiri hormone.Ja nemam veze ni sa Vladom ni sa Miletom, gadim se i jednog i drugog.Imam veze sa postenjem i razumom i (ne)detektovanjem istog u opstinskim strukturama.A o opstini brine nacelnik-ko god on bio.
Last edited by regeman on 22.09.2007. 01:42, edited 1 time in total.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

Znam ali opet treba gledati i materijalno stanje i nikako zaboraviti na RVI i djecu palih boraca
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Grobar wrote:Znam ali opet treba gledati i materijalno stanje i nikako zaboraviti na RVI i djecu palih boraca
To cijelo vrijeme pisem,ali ON IMA PRAVO,ISPUNJAVA USLOVE,a ja se kao pozivam na moral! :D
A kaze da je narkoman,pijanac,a ne daju mu stipendiju,a on bi dobro dosao nasem gradu.

Bez uvrijede,samo prepisujem sto si TI napisao!

Nicky puts regeman on IGNORE list!!!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Tebi jadnom ni sarkazam ne pomaze da shvatis da moras drugi nacin prepiske naci sa mnom takvim a ne ovaj gde lupas gluposti oko stvari oko kojih nemas pojma.O moralu opstinari treba da brinu ne ja.
Bolje alkos nego mutikese kao vecina sadasnjih clanova skup.odbora i komisija.

Tamo gdje ne znas nista ne trpaj nos.Koliko god on njusio informacije od nacelnika.


edit:nek obezbjede stipendije za vecinu studenata koji su redovni i imaju dobar prosjek i bice pozitivni u mojim i ocima vecine studenata, jer tako vlast brine o buducnoscu.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

maza3
Posts: 17
Joined: 03.08.2007. 15:24

Post by maza3 »

Pa pomozimo mi sami sebi. Ko god je cekao pomoc od drugog nije dobro prosao. Organizujmo se sami.

dijana64
Posts: 181
Joined: 25.06.2007. 14:20

Post by dijana64 »

Pa kako ne pomaže? Pomaže nam da odemo odavde!!!

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

regeman wrote:
edit:nek obezbjede stipendije za vecinu studenata koji su redovni i imaju dobar prosjek i bice pozitivni u mojim i ocima vecine studenata, jer tako vlast brine o buducnoscu.


STA NAM VRIJEDE STIPENDIJE, KAD POSLIJE ZAVRSENIH STUDIJA NE MOZEMO DOBITI POSAO U NASOJ STRUCI A NI TAMO GDJE NE TREBA VISA ILI VISOKA SKOLA JER SMO TU PREKVALIFIKOVANI! TO ZNAM IZ VLASTITOG ISKUSTVA PA SAM ZATO I POBJEGAO IZ PRNJAVORA! DA JE MOJ OTAC BIO BOGATAS I IMAO DOSTA LOVE DA PLATI ANDJELKA I GOSPU U BIROU ZA ZAPOSLJAVANJE ONDA BIH I POSAO DOBIO... OVAKO, NIJE MI OSTALO NISTA DRUGO NEGO DA IDEM TAMO GDJE MOGU DOBITI POSAO! A OPSTINSKE VLASTI NISU CEKALE DUGO SA ZAHTJEVOM DA SE STIPENDIJA VRATI. NISTA PROTIV TOGA, ALI SU BILI BRZI U TOME NEGO U POMOCI DA NADJEM POSAO...

Locked