Sta sve fali Prnjavoru? Koje radnje, ustanove...?

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Ovo je veeomaa pametno od tebe kamikaza.... bas to čini mi se i nedostaje gradu... uglavnom nešto u tom stilu... samo, ipak to kosta gomilu novca...
Gradski bus u Prnjavoru, hm, neznam.... na kojoj relaciji?

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

KAMIKAZA wrote:Lokacija nize Unisa je idealna; ako vec neko nije pukao na nju,i to iz vise razloga:
1-vodovod na Ceru i mogucnost dovodjenja velikih cijevi bez velikih para za bazene
2-mogucnost izgradnje prilaznih puteva iz pravca grada, izmedju Unisa i Pionira, druga preko Perica jezera ,treca preko bara iz ulice Mirka Bjelica, i cetvrta ako bog da sa buduce zaobilaznice
3-struja je izuzetno jaka zbog blizine glavnog gradskog trafoa
4-postoji industrijska kanalizacija koja kao malo gdje funkcionira
5-sto je najbitnije dovoljno mjesta preko 100 hektara slobodne neizgradjene zemlje cime bi se mogli ostvariti i snovi o hiljade parkinga , a onda u grad uvesti gradske buseve
6- u slucaju organizovanja nekih manifestacija nikome nebi pretjerano smetalo jer bi bilo relativno daleko od kuca a izuzetno blizu centra grada
7-nije plavno podrucje , sto smanjuje troskove kod izgradnje
ima toga jos koliko hocete hiljade prednosti asamo je potrebna zelja i volja, novaca bi se naslo osim toga ,kao sto rekoh realnom prodajom postojecih objekata bi se ostvarila ogromna sredstva i uz neko dugorocno ulaganje pa ako vec mora i neki dodatni porez, bi se to sve ostvarilo .
Sve je ovo OK... i u normalnim uslovima prijeko potrebno,mada to bi bilo jos jedno mjesto u nizu gdje bi se TROSILE pare,zar ne?
Treba nama PROIZVODNJA,trebaju nam RADNA MJESTA...jer svi znamo da novac donosi mir u kucu...pa kad covjek ima gdje da zaradi onda ce on vec sebi naci kako i gdje ih potrositi.

A ova lupetanja kako bi neko dao nekome sta ja znam koliko hiljada da se pravi nesto ja u to ne vjerujem i nikada necu vjerovati...(naravno ako se ne cilja na izvlacenje visestruke koristi,jbg tako je to danas)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Narod je spreman da dadne, samo treba neko da ih pokrene, jednostavno treba neko da postavi cilj, zar taj isti narod dobrovoljno ne finansira izgradnju puteva, vodovoda, telefonskih linija, elektricne mreze itd, to sve je narod platio,necu da kazem da im opstina nije nista dala, bilo bi pogresno i neposteno, mada je bilo tu i mesetarenja, kradje kroz papire , ma vec vi sve to znate, ali sredstva koja je opstina dala su opet sredstva gradjana, i to od registracije vozila, tu se daje i za puteve i za vodoprivredu itd, PDV od toga dio sredstava bi trebao da zavrsi i u ovim kasama, itd. sve su to pare ovih gradjana i njima niko nije dao, moze se samo reci da ih je neko usmjerio,mada dosta tih para se isparilo ali eto dio je tu ,vidi se ,samo poceti nesto ovakvo je glupo ako mislimo da cemo da zavrsimo za godinu, uzeti to u petogodisnji plan mislim da bi bilo realno !!!
Osim toga to sto kazes rad i proizvodnja, to je u redu ali ovo je kapitalizam, a ja govorim o drustvenim sredstvima, zar da opet opstina pravi fabrike kao prije, za to su danas privatnici tu i neka se bore ,a opstina neka se bavi ubiranjem poreza, organizacijom vlasti,sportom i kulturom itd.
OSIM TOGA IMAO BI JA JEDNU IDEJU KAKO SE OVAJ GRAD MOZE PRETVORITI U OAZU; GDJE BI SKORO SVI BILI ZAPOSLENI I GDJE BI ZA PET GODINA CVJETALO CVJECE ;ALI TO CUVAM ZA DANE KAD VRSTA POSTANE GRADONACELNIK !!! :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

NACELNIK OPSTINE, ne GRADONACELNIK, to je nesto drugo!!! :wink:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Dobro de ,nisam htio da reknete da hocu smjene, nego sam htio da stvorim jedno novo radno mjesto !! :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Zasad nista od toga...Osim ako necete i zakone da mijenjate o tome? :wink: Ili sacekajte kad se izgradimo tamo do brane, spojimo sa Derventom, i prosirimo se do Hrvacana, tad mozes da dobijes to mjesto! :D

Kicin
Posts: 28
Joined: 17.02.2005. 18:07

Post by Kicin »

Nicky wrote:Zasad nista od toga...Osim ako necete i zakone da mijenjate o tome? :wink: Ili sacekajte kad se izgradimo tamo do brane, spojimo sa Derventom, i prosirimo se do Hrvacana, tad mozes da dobijes to mjesto! :D
Hoce li to biti kad tvoj tata bude Nacelnik opstine ili Gradonacelnik.

User avatar
Piroga
Posts: 210
Joined: 06.09.2007. 14:19
Location: Dolina mumijevih

Post by Piroga »

Treba nam diskoteka za malisane, kao sto je nekad bio skakavac u sjecanje na pokojnog Smolu

Skakavac mi zas'o u rukavac

User avatar
SCG
Posts: 486
Joined: 12.04.2006. 22:52
Location: Prnjavor City/CH

Post by SCG »

moda bi trebali da se uvedu gradksi autobusi, na svakih 200, 300 ili koliko vec stotina metara jedna stanica, svuda po gradu, to bi bilo super, jer je u gradu katastrofa saobracaj, prnjavor je sto se toga tice mali beograd, nemas gdje da se okrenes, sve natrpano od auta...kad bi imali gradksi autobus, sto svaki malo veci grad ima a prnjavor vec polako pripada u tu grupu, izbjegli bi bar 40% sadasnje guzvare u gradu, to bi mozda i moglo nekako da se sredi.
www.kkmladost76.freeforums.org

KK MLADOST 76'= PONOS GRADA

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Post by Liquari »

sta ce nam autobusi kad ni taxi-ja nemamo :?
Take me home united road!

User avatar
SCG
Posts: 486
Joined: 12.04.2006. 22:52
Location: Prnjavor City/CH

Post by SCG »

Liquari wrote:sta ce nam autobusi kad ni taxi-ja nemamo :?
jebes taxi, i on ce nam stvarati guzvu, u autobusu stane 40 ljudi (bar) i stvarao bi mnogo manju guzvu
www.kkmladost76.freeforums.org

KK MLADOST 76'= PONOS GRADA

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Post by Liquari »

ma tramvaj najbolje :wink:
Take me home united road!

User avatar
SCG
Posts: 486
Joined: 12.04.2006. 22:52
Location: Prnjavor City/CH

Post by SCG »

Liquari wrote:ma tramvaj najbolje :wink:
autobus brate.... 8) nismo jos toliki grad da bi mogli da imamo tramvaj
www.kkmladost76.freeforums.org

KK MLADOST 76'= PONOS GRADA

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Post by Liquari »

haha.. sve u svemu nije losa ta ideja za busove... :wink:
Take me home united road!

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

Ha ha ha samo da se ne sudare prednji i zadnji kraj :lol:
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Ma kakvi busevi?Kojim putevima bi išli?Za to definitivno nema uslova a ni potrebe.Kako ljudi divljački voze sam još treba neki nervozni vozač autobusa,da se gužva po gradu.Kakvi smo mi ludjaci polovini ljudi bilo ispod poniženja sjesti u javni prevoz....

User avatar
SCG
Posts: 486
Joined: 12.04.2006. 22:52
Location: Prnjavor City/CH

Post by SCG »

kad smo vec kod autobusa, kako da Prnjavor nema zeljeznicku stanicu pa da se bar vozom moze igdje ici ?
www.kkmladost76.freeforums.org

KK MLADOST 76'= PONOS GRADA

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Ma prioritetniji je aerodrom pa se vjerovatno radi na realizaciji tog projekta :lol:

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

kanadjanka wrote:Ha ha ha samo da se ne sudare prednji i zadnji kraj :lol:
:smt044 :smt023

Autumn
Posts: 52
Joined: 08.10.2007. 19:47
Location: Prnjavor

Post by Autumn »

lakse bi bilo nabrojati sta ne treba nasem gradu

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Metro bi rijesio sve probleme :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

vrsta8472 wrote:Metro bi rijesio sve probleme :D
Отео си ми ријеч из уста. Хахаха Метро... :lol:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Jos nam samo fali atomska centrala,da pocnemo iskoristavat uranijum u vojne svrhe,pa da nas Bush napadne...
Srebrena Krila

marina85
Posts: 47
Joined: 02.04.2003. 20:12
Location: prnjavor

Post by marina85 »

Prnjavor je izuzetno lijepo mjesto samo kada bi se malo "umovi" izmijenili,grad cini stanovnistvo,ne objekti...cinjenica je da je Prnjavor postao prava seoska kasaba...bez uvrede :D U Prnjavoru se samo prica kako fali te bioskop,te pozoriste te vise manifetsacija... a vjerujem kada bi sve to bilo(a djelimicno vec ima) opet bi se samo grupica ljudi pojavljivalla na tim mjestima.Pozdrav :D
sta je zivot drugo nego ples medju grobovima!?

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Post by nkulesko »

Fale pare!
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

Locked