Sta sve fali Prnjavoru? Koje radnje, ustanove...?

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Na kraju krajeva, u tim marketima je zaposljeno par stotina radnika, zar ne?

User avatar
Krajo
Posts: 320
Joined: 14.11.2008. 08:16
Location: jos sAMO par kORAkA

Post by Krajo »

Prnjavoru treba jedna dooobra psihijatrija
koME to jos nesTO ZNACI

kum1
Posts: 450
Joined: 19.04.2007. 10:41
Location: Prnjavor
Contact:

Post by kum1 »

Pa da radi po stotine radnika...ali ce jednom samo stat....hmhmhmhm :lol: :lol: :lol: konkurencija....hmhmhmhmhm :lol: :lol: :lol:

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Krajo wrote:Prnjavoru treba jedna dooobra psihijatrija
Jedno vrijeme je postojala Prnjavorska ,,popovača,, gdje su se mladi Prnjavorski diletanti ,,praznili,, :lol:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

Jel imate javni WC?

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Bio je nekad iza kafane Korzo i kina Slavica,prakticno to je bio park,ali park gdje si morao hodati kao po minskom polju! :wink:
Srebrena Krila

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

BEZ SALE ; NASEM GRADU TREBA JAVNI WZ;to sam vec naveo pod temom sta ocekujete od nacelnika, grad bez javne klonjare i nije grad, nekad se to podrazumjevalo da mozes svratiti u Nacional, Cer, Auto Moto, Beograd.... svugdje je bilo tih polujavnih wz-a ,cak i iza trznice, pa autobuska itd, danasnji lokali su maksimalno iskoristili radni prostor, pa se toaleti svode na 1 kvadratni metar i mahom su zakljucani uz objasnjenje , nema vode. Iz tog razloga se nuzda vrsi po parkovima, mracnim coskovima,a poneko i u gace :D znaci nacelnice, pod hitno par javnih wz-a, za veselo drustvo ... :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

Jel ima neko mjesto gdje se moze pojesti fini kolac?

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ima, kod moje kone, za Svetog Nikolu... :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Krajo
Posts: 320
Joined: 14.11.2008. 08:16
Location: jos sAMO par kORAkA

Post by Krajo »

MAXIMUS wrote:
Krajo wrote:Prnjavoru treba jedna dooobra psihijatrija
Jedno vrijeme je postojala Prnjavorska ,,popovača,, gdje su se mladi Prnjavorski diletanti ,,praznili,, :lol:
Dobro poznata ustanova,a vec sam bio zaboravio :smt023
koME to jos nesTO ZNACI

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Sta sve fali Prnjavoru? Koje radnje, ustanove...?

Post by povjerljiva »

Prnjavoru kao razvijenijoj optini u RS, opštini sa nekoliko desetina hiljada stanovnika nedostaju:

1. dnevni centar za brigu o starima i nemoćnima,
2. prostor gdje bi se okupljali stariji i penzioneri (ovo iz razloga da vi se mogli družiti. Primjećujem da su naši sugrađani skloni osamljivanju. To nije dobro. Mislim da, kad bi negdje postojala neka prostorija gdje bi se mogli oni okupiti, da bi to dosta uticalo na njihov društveni život);
3. narodna kuhinja (možda ovo zvuči glupo, ali vjerujte da ima dosta naših sugrađana kojima je potreban jedan besplatan obrok dnevno da bi preživjeli);
4. dobro opremljena biblioteka koja će pratiti nova izdanja;

Prnjavoru prije svega nedostaje neko ko će probuditi njegovo stanovništvo i izvući ga iz učmalosti. Nikako mi nije jasno, niti pravo, da su jedina dešavanja sahrane, koja svadba, jednom godišnje koncert na trgu i to je to. Dakle, prvo u nabavku ljudskih kapaciteta, :D a onda materijalnih. Bez ovih prvih, odnosno onih koji će osmisliti i sprovesti u djelo ideju, od ideje nema ništa.
Život je samo jedan.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Sta sve fali Prnjavoru? Koje radnje, ustanove...?

Post by Magyar »

Sta ce im biblioteka kad nema "kruva" jesti :D . Nemoj me pogresno shvatiti, potpuno se slazem s tobom, i mnogo je toga sto jos fali. Dzaba se truditi, niko to ne prepoznaje, odnosno nece da prepozna, nema vitalni interes za drustvenu zajednicu :D . Al ga i ja znam kenja*ti :smt005 ko i ovi nasi politikusi :D
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Sta sve fali Prnjavoru? Koje radnje, ustanove...?

Post by KAMIKAZA »

Cudne se stvari nama desavaju,Biblioteka je u moje vrijeme bila nesto kao crkva,trcali smo tamo svaki dan,nekad u onu skolsku kod nase debele Vasve,kasnije u gradsku,a kasnije opet u skolsku kod Krste.To je bilo vrijeme,Nada me je morala ponekad ukociti,nije bas voljela da prednjacim sa lektirom,jer treba se kako ona kaze sve u svoje vrijeme raditi.Mi smo svi kao djeca strasno puno citali,ako nista drugo a ono bar romane,one kaubojce ili stripove,ponekad i nesto ljubavno ali rijetko :D valda je to tada bilo sramota. :P Danas kad pogledam svoju djecu,pa oni nisu procitali za zivota onoliko koliko sam ja znao procitati za sedmicu,samo bulje u neke igrice,oci ce im ispasti :D ja sam od tih igrica samo za klikere znao,i to me stara za usi vodila kuci kad me uhvati da igram,kaze neces ti meni biti propalica :D vidis kako se covjek zajebe, :D pa kaze rano si ti meni poceo da se kockas ,nemas na koga da budes takav,pa opleti mocagom po onim stramplama. :D
Jojjjjjjjjj sad sam se sjetioooo,znate sta sam ja najvise mrzio kao mali, :D i malo veci :P ma nikad nisam bio moderan,seljak ostaje seljak :D U moje vrijeme drek hit je bilo da malisani nose plave kratke hlace i bjele strample (znate sta su strample jebiga :lol: ) a na nogama neke plave plasticne sandale,neki su imali i bjele ali rijetko :D plave su bolje isle sa bjelim stramplama. :? E uz sve to nam sasiju i neke djacke jaknice sa znakom na lijevoj strani,nesto kao sto su nosili oni zidovi u 2 svjetskom ratu samo plavo,curice su imale mantilice,a posto je tesko bilo da se dodje do materijala za sivenje,raskrajali su neke radnicke mantile,koji su se u to doba dobijali po firmama,i od toga nam sili,bila je to jako trazena roba,nepoderivo :D
Zasto sad ovo pisem,pa neznam :D valda mi se smucilo sve ovo sto rade moja djeca,ove njhove marka majice,patike,hlace,neki ET HARDI itd.sve mi se smucilo,mislim ,sta bi oni sada da ih neko baci u ono vrijeme,kad je jedina igracka bio tekun,najzahvalniji sam bio kad mi moj djed dadne drvene tacke sa zeljeznim tockom da vozam po putu,moj djed je tada bio imucniji covjek imao je tacke :D ,i bili smo svi srecni,a ovi danas kupuju igrice za 200,300,500€ i neki su nervozni nezadovoljni,jedu sta hoce ,piju sta hoce imaju sve ali su neki nesrecni.
Kad gledam njih ,pomislim,da sam srecan sto sam bio djete u nekom tamo davnom i teskom vremenu. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Sta sve fali Prnjavoru? Koje radnje, ustanove...?

Post by murgo »

u nekom tamo davnom i teskom vremenu.
Bili smo siromasni ali sretni sa onim sto smo imali...
sjecam se 1969 godine kad je zasvijetlila prva sijalica u D.Mravici... a sjecam se i ucitelja Emina sto je nase pare namijenjene za uvodjenje struje prokurvao....on ode u zatvor a mi ostadosmo da se nadamo da cemo uskoro "imati struju"...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Sta sve fali Prnjavoru? Koje radnje, ustanove...?

Post by aquarius »

2. prostor gdje bi se okupljali stariji i penzioneri (ovo iz razloga da vi se mogli družiti. Primjećujem da su naši sugrađani skloni osamljivanju. To nije dobro. Mislim da, kad bi negdje postojala neka prostorija gdje bi se mogli oni okupiti, da bi to dosta uticalo na njihov društveni život);
Postoji. Dom penzionera u ul. Svetog Save radi sasvim solidno. Piće, sokovi, kafa i čaj po pristupačnim cijenama. Prostorija za društvene igre ( šah, domine...),
solidna bašta u debeloj hladovini.
Svako malo organizuju jako vesela druženja, poklonička putovanja, ekskurzije, proslave...

Organizovaniji su od nas " mladih " ;)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: Sta sve fali Prnjavoru? Koje radnje, ustanove...?

Post by ananasmijana »

fali festival prnjavorskih dilajla :wink:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Sta sve fali Prnjavoru? Koje radnje, ustanove...?

Post by KAMIKAZA »

Nama fali pored fabrike vode,koja ne radi nista,bar jos jedna fabrika koja bi radila isto :D pojavilo se nekih 800 000 KM viska u opstinskoj kasi,pa da ih sprcamo sto prije,dok nismo izginuli oko njih. :D
http://www.youtube.com/watch?v=jmlJ9uf9 ... re=related ovi bi nam mogli posluziti kao primjer :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: Sta sve fali Prnjavoru? Koje radnje, ustanove...?

Post by ananasmijana »

fali kemijska industrija, cementara i nuklearna elektrana

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sta sve fali Prnjavoru? Koje radnje, ustanove...?

Post by vrsta8472 »

ananasmijana wrote:fali kemijska industrija, cementara i nuklearna elektrana
мислим да је боље да направимо депонију за нуклеарни отпад. Мислим да је профитабилније, него нуклеарна електрана :mrgreen:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: Sta sve fali Prnjavoru? Koje radnje, ustanove...?

Post by ananasmijana »

istina. glomaznog otpada imate na izvoz :smt003

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sta sve fali Prnjavoru? Koje radnje, ustanove...?

Post by vrsta8472 »

Ма да. Таман имамо језеро које ничему не служи осим да скупља муљ. А сви знамо да је вода, један од нјабољих изолатора код зрачења :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Sta sve fali Prnjavoru? Koje radnje, ustanove...?

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:
ananasmijana wrote:fali kemijska industrija, cementara i nuklearna elektrana
мислим да је боље да направимо депонију за нуклеарни отпад. Мислим да је профитабилније, него нуклеарна електрана :mrgreen:
Ja sam bio ubjedjen da mi tu deponiju vec imamo :smt017 valda su me zbunila ona cetvorica ozracenih debila sto su se svadjali u onoj emisiji :smt005 ako nema te deponije onda oni mora da su ozraceni na drugom terenu i vec kao sazoreli idioti ubaceni na nasu teritoriju. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Dragana
Posts: 105
Joined: 09.01.2009. 08:44

Re: Sta sve fali Prnjavoru? Koje radnje, ustanove...?

Post by Dragana »

Prnjavoru nedostaje "Skakavac", nesto za one ni "tamo", ni "ovamo" :!:
Sto se dogadja kad mrtvi fazani lete iznad nasih glava
Kad mrtvi fazani lete, a nijedan ne pada???

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sta sve fali Prnjavoru? Koje radnje, ustanove...?

Post by vrsta8472 »

До када ће пут бити ничија земља?

Datum: 17.12.2010 16:49
Autor: Ђурица Тешановић,

Иако већ скоро три деценије живим у Словенији радо посјећујем свој родни крај, заселак Тешановићи, село Просјек у општини Прњавор. Са породицом долазим више пута годишње, а поносни смо јер нам је наш завичај на неки начин постао светиња.

С обзиром на то да смо често у родном селу, већину тамошњих проблема доживљавамо заједно са нашим комшијама, којих је нажалост сваке године све мање. Из тога разлога осјећам дужност и обавезу да на овај начин изнесем проблем неуређености нашег пута, који је за тај крај веома битан. Ради се о путу који повезује села Кољане и Просјек, али он не повезује само двије општине, већ и двије регије.

Старији мјештани кажу да је за вријеме бивше државе био регистрован као пут четвртог реда, који у ванредним ситуацијама (саобраћајне несреће и слично) служи и као помоћни путу Клашнице - Прњавор. Значи да овај пут има веома значајан и стратешки положај.

На жалост и тугу мјештана наведених села неки дијелови пута су толико оштећени и запуштени, нарочито дио пута у Кољанима до села Просјек у дужини око 1.800 метара, тако да је њим скоро немогуће проћи било каквим моторним возилом, осим трактора. Додатно забрињава и питање превоза ђака у школу у Хрваћане школским минибусом, који саобраћа четири пута дневно. На питање ученика до када ће се возити овим беспућем, до сада одговора није било. Мјештанима овог краја отежан је и одлазак код љекара.

Поред слаткорјечивих обећања многих представника политичких странака, пут који повезује двије општине и даље је "ничија земља". Земља препуштена на милост и немилост долазећој зими.

Уз велико очекивање да овај дио пута неће постати непроходна баријера, апелујем на општине Прњавор и Лакташи, као и институције Српске да нађу адекватно рјешење и да асфалтирају наведени дио пута, који је жила куцавица тог краја.

Ђурица Тешановић,

Жалец, Словенија
Глас Српске
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

OldTownBoy
Posts: 137
Joined: 09.02.2010. 13:40
Location: negde u gradu

Re: Sta sve fali Prnjavoru? Koje radnje, ustanove...?

Post by OldTownBoy »

povjerljiva wrote: Prnjavoru prije svega nedostaje neko ko će probuditi njegovo stanovništvo i izvući ga iz učmalosti. Nikako mi nije jasno, niti pravo, da su jedina dešavanja sahrane, koja svadba, jednom godišnje koncert na trgu i to je to. Dakle, prvo u nabavku ljudskih kapaciteta, :D a onda materijalnih. Bez ovih prvih, odnosno onih koji će osmisliti i sprovesti u djelo ideju, od ideje nema ništa.
Treba skloniti kočničare a ideja i pokušaja ima . Kočničari su ljudi koji vode ovu opštinu i njihova dobro plaćena birokratija koja ne radi svoj posao .
um caruje a Dundo Maroje

Locked