Hocemo li mi Jugosloveni izumrijeti kao dinusaurusi

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Hocemo li mi Jugosloveni izumrijeti kao dinusaurusi

Post by seha »

...
Last edited by seha on 16.12.2009. 12:15, edited 1 time in total.

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Југословени су давно изумрли. :lol:
Image

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

Jugosloveni ili masin-bravarova djeca...sada vec istorija!

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

...
Last edited by seha on 16.12.2009. 12:16, edited 1 time in total.

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Seha, ako Franz kaze da Jugosloveni vise ne postoje, a on je ipak malo stariji od mene, onda ja, ljudi moje generacije i mladji nemamo sta da dodamo. :) Od nas se ne moze ocekivati da se smatramo necim cega se ni ne sjecamo kako treba. Ne mogu ja biti dio necega za sta sam samo cula da je nekad bilo dobro i lijepo. S druge strane, postoji ona umjetna Jugoslavija u Subotici, a cujem i da imaju jako puno clanova, tako da je ocigledno da jos uvijek ima ljudi koji se smatraju Jugoslovenima.
:)
You must not know 'bout me...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

JA SE I DANAS IZJASNJAVAM KAO JUGOSLOVEN !!! :wink:
A DA OBJASNIM ZASTO; DA ME NE PLJUJETE DZABE :lol: OVAKO JA SAM RODJEN KAO JUGOSLOVEN ZAKLEO SE KAO PIONIR;PA VISE PUTA U MEDJUVREMENU I NA KRAJU SAM SE ZAKLEO KAO VOJNIK TOJ ISTOJ JUGOSLAVIJI; KOJU I DANAS POSTUJEM ;A POSTO NIKAD NE GAZIM RIJEC ;OSTAJEM VJERAN TOJ ZEMLJI I STO BI REKAO HIRURG PO*ISAM SE NA OVE NOVONASTALE !!! :twisted:
KAD JE DOSLO DO OVOG CIRKUSA I RASPADA ; NIKO ME NIJE PITAO STA BI JA ILI KAKO BI;JEDNOSTAVNO SU JEDNOG DANA ODREDILI DA SAM BOSANAC (REPUBLIKANAC) :lol: ; A TI KOJI SU ODREDJIVALI STA CE KO DA BUDE IMAJU BAR PO TRI PASOSA !!! :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Ostace u istoriji zapisano da je postojala nekada jedna zemlja i da se zvala Jugoslavija !
Bio je to jedan san zapocet jos u vrijeme Kraljevine Jugoslavije da balkanski narodi zive zajedno , da budu veliki da ih ne moze pokoravati svacija ruka ...
San kao san , neko ga sanja a neko je svjestan realnosti i radi ,,svog posla,, !
Prije 15-tak godina taj san je i zvanicno prestao da postoji i svakog dana je sve manje ljudi koji sanjaju o zajednickom suzivotu !
Dobro si uporedio seha ! I dinosaorusi su bili veliki ali ih je pomela ,,nebeska vatra,,
Istu sudbinu dozivjeli su i Jugosloveni i svakog dana ih je sve manje i manje i manje ... izumiremo !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

...
Last edited by seha on 16.12.2009. 12:16, edited 1 time in total.

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

seha wrote:Nisu sine Njegovane,nisu.Pitanje je dali ce u skoroj buducnosti ili ne.
Јесу, ђедо, јесу....као што рече Францек, машинбраварова дјеца су прднули у фењер. :lol:
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

seha wrote:ko se onda u posljednjem ratu borio za spas Jugoslavije.
Tesko pitanje ali znam odgovor ko je htio raspad Jugoslavije odnosno odakle je sve krenulo ! Ili mislim da znam ... kod nas svaka istina ima svoju geografsku sirinu i duzinu !
Ti znas da sam ja u ta vremena bio u uniformi , ali su se nosila jos Jugoslovenska obiljezja ... onda odbijanjem pojedinih naroda da ucestvuju u tadasnjoj JNA ta obiljezja izgubila su smisao ...
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Ta ideja jugoslovenstva i nije tako loša samo je neprimjenjiva.Lakše biti prvi u svom selu nego...Mislim da se ona mogla čak i održati da se u pravom trenutku skrenulo na pravi kolosjek.Da je napravljen neki princip konfederacije sigurno bi se moglo fino funkcionisati.E sad što neki misle da im je ljepše u jednonacionalno-vjerskoj zajednici to je opet druga priča.Evo pogledajmo malo šta su zemlje dobile ocjepljenjem:Slovenci "evropsku" državu i stalnu potrebu da se ulizuju ostalima da ih neko slučajno ne bi gurnonazad na Balkan,Hrvati bi se najrađe preselili u Afriku samo da nemajui sto tako dodira sa balkanom.Realno šta i kad uđu(a uće) u EU mogu se slikati,ote će im ono teke plaže i mora će u CG na more,Srbija isto tako nije dobila ništa,za Bosnu i CG ,Makedonce da ne pričam...
Vjerovatno ce se u dogledno vrijeme ponovo desiti neka fuzija tipa zajedničkog istupanja na tržište i sl. ali od Juge...Mrka kapa :roll:

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

...
Last edited by seha on 16.12.2009. 12:17, edited 1 time in total.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Cinjenice su cinjenice. Cinjenica jeste da Jugoslavije vise nema. I drago mi je sto je nema. Ja sam nacionalista. Nemam vise nista ni protiv Hrvatske ni protiv Turske. :wink: Svako sebi. Ajde!!

User avatar
Katarina
Posts: 104
Joined: 14.06.2007. 17:05

Post by Katarina »

E meni nije drago sto je nema... i nisam nacionalista...
Izgleda da i ja spadam u tu vrstu koja izumire...

cirus
Posts: 122
Joined: 03.06.2007. 13:00
Location: preko bare

Post by cirus »

Bio sam, jesam i uvjek cu biti JUGOSLOVEN.Vjerovatno zato sto sam najbolje godine zivota proveo u zlatnim godinama Juge, sto sam vaspitan tako da su mi svi ljudi bez obzira na naciju prijatelji, i vjerovali ili ne to Jugoslovenstvo mi nikad nije donijelo nista lose.Ne uzimam za zlo onima koji pljuju po Jugoslaviji, mozda su mladi pa neznaju, mozda to rade iz pomodarstva, ali sam siguran da ce vrijeme i istorija pokazati da je Juga bila nesto najbolje sto je moglo da nam se desi.Nazalost BILA je i nevjerujem u vaskrsenje......

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

И ја сам за Југославију...краљевину, наравно! Шалим се...
Требало би извући неке поуке из распада Југе, па тако кренути у будућност...
Живјели!!!

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Dusa mi je puna kada sam procitao komentare od sehe, maximusa, kamikaze i cirusa, jer sam i sam jedan od vjecnih Jugoslovena. Ne mogu sebe zvati ni jednim drugim imenom. posto mi glupo zvuci.
Njegovane, sto kazes da su Jugosloveni izumrli, tu si se posteno zajebao moj kolega. Tako su i komunisti govorili za ustase i cetnike pa vidi sta se dogodilo.
Nekad su ustase i cetnici bili u emigraciji, sada su jugosloveni. Samo smo se zamijenili za pozicije.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Vi koji ste prozivjeli nesto u toj Yugi ste tad BILI mladi, pa tak oda vi ne zalite za Yugom, nego za mladoscu, ima nas koji smo sada mladi, tako da nas za tim vremenom,tim uredjenjem i tom drzavom, pa sve sa Brozom, boli uho... Kontate Yugonostalgicari? Nismo vam mi krivi sto ostariste... :lol: :lol: :wink:

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

...
Last edited by seha on 16.12.2009. 12:18, edited 1 time in total.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Sheki wrote:Vi koji ste prozivjeli nesto u toj Yugi ste tad BILI mladi, pa tak oda vi ne zalite za Yugom, nego za mladoscu
Grijesis sinko silno grijesis :!: Drugi dio komentara je tacan ... mlad si alav i balav i ne znas sta je zivot porodica odgovornost zaradjivanje svog dinara skolovanje djece ili ne daj boze lijecenje :!:
Jos jedna bitna razlika (*sheki sheki tako ti alaha ) sto ja pamtim to vrijeme i nosim odredjena iskustva iz tog vremena a danas zivim u ovim shugavim vremenima pa znam o cemu pricam a ti :?:
Rekla kazala , pricali u stranci , rekla tetka moje komsinice :smt011
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Volim kad se ovako krene!! Ne znam na sta prvo da objasnim. Moj stari je od bajkovite zemlje otisao trbuhom za kruhom...I on nema nikakve dobr uspomene iz tog, osim sto su njegovom starog, tj mog djeda hapsili kad se vratio iz zarobljenistva iz Njemacke, jer je par puta, pijan psovao titu i drzavu, jer nista nije dobio na osnovu njegovog zarobljenistva, jer je bio u kraljevoj gardi kad je zarobljen... Mislim, ma daaaj!! Dalje ja se ipak rodio u toj bajkovitoj zemlji, tamo sam odrastao, sad sam u zemlji koja nije komunisticka, ali je kapitalisticka, neutralna i uredjena tako kako juga nikad nije, niti ce kad bilo koja zemlja bivse juge... Dalje, znam kako je zaradjivati, znam kako je i trositi svoje pare, i znam kako je trositi i tudje, samo eto ne znam kako je skolovati djecu... ZNAM sta je odgovornost, greske se ne oprastaju...Na kraju, na srecu, nikakve veze nemam sa Allahom, naprotiv... :wink:

User avatar
Katarina
Posts: 104
Joined: 14.06.2007. 17:05

Post by Katarina »

Sheki, da ti kazem nesto kratko i jasno : Ides mi na zivce!

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

...
Last edited by seha on 16.12.2009. 12:18, edited 1 time in total.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

E pa stvarno mi je zao zbog toga. :cry:

I to je bilo poredjenja radi SEHA! Ako ti je samo to samo odgovor na moje, kako ti kazes obrazlozenje...Hm... :wink: :roll: A to za Allaha, sorry ako te uvrijedilo, ali samo sam odgovorio na jedan od prethodnih postova.

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Ti sheki govoris kako ti je dobro a zivis u inostranstvu kao i ja. Zato ti je vjerovatno i dobro.
Nas je veliki problem sto zivimo od danas do sutra, pa nam je cak i istorija od danas do sutra. Jer smo se uvijek stidili onoga sto su nasi pretci radili.
Niko mi nemoze reci da period SFRJ nije bio najbolji period u istoriji nasih naroda. Ali to mnogima danas ne odgovara da se prica.
Gledao sam prije nekoliko godina dokumentarni program o ovom nasem zadnjem ratu (u produkciji BBC-a). Naravno spomenuli su i Tita. Zakljucili su njegovu biografiju sa ovom recenicom: "Tito je jedan od rijekih svjetskih lidera koji je vise postovan u svijetu nego medju svojim rodjenim narodom."
Mogu samo zamisliti sta djeca uce o njemu u skolama danas.

Locked