Hocemo li mi Jugosloveni izumrijeti kao dinusaurusi

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Hocemo li mi Jugosloveni izumrijeti kao dinusaurusi

Post by ZMIJA »

[quote="seljak iz skakavaca"]Gledam ovog Slobinog podanika, socijalistu, kako, uz prilicno nacionalno orjentisanog Kusturicu, pjevusi Miljacku, pjesmu Halida o rijeci Sarajeva (takoreci), pred raznoraznim zvanicnicima u Briselu, i,..
..sanjam dan kada ce, na ovakav nacin, u ovakvoj atmosveri, igrati i pjevati zvanicnici svih zemalja bivse Yuge, i time simbolicno oznaciti pocetak nekog novog vremena. Vremena u kojem nikako i ne treba da postoji Jugoslavija. Razvrstani, svako u svojoj avliji, ali, razumijevajuci se, kao "slicni" narodi. Vremena, u kom postoji silno zeljena drzava muftije Cerica, ali i "naseg" Dodika (entitetske granice kao konacne, i drzavne). Vremena, u kom ce nestati ove dnevne nacionalne politike, vremena u kome ce se gledati od cega da se zivi, i kako,... i gdje cemo "komsijski" biti jedni drugima vise od koristi i pomoci, nego neki, prekookeasnki.[/quote
Ko danas govori, kako nam nije bilo lijepo živjeti u bivšoj Jugoslaviji nema srca,a ko sanja ili zagovara obnovu te iste naše nam zajdničke države nema mozga.
I sve banana državice na prostorima bivše Juge oko čijeg egzistiranja postoje mnoge kontreverze, kako u stručnoj javnosti tako i među običnim pučanima ,su u stvari prolaznog karaktera, i ovi prostori bit će ujedinjeni i kolonizirani na drugim principima, gdje će se suvirinitet ovih banana državica, do te mjere izraubovati da takozvana državotvornost će biti samo na papiru.
Jugoislaviju su razbili isti oni ,koji evo u najnovijem pokušaju razbijajau jednu Siriju,i oni koji su pod firmom arapskog proljeća dobili islamsko proljeće,a to su prije svega Ameri koji svoju svjetsku dominaciju žele da učvrste svugdje tamo ,gdje postoje resursi i energenti,kao što je prije svega nafta koju otimaju od Arapa, a jednim okom kidišu na neograničena bogastva Rusije,ali u nadi da će Putin ponovo biti predsjednik Rusije,što bi rekao pokojni Slobo malo morgen.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Hocemo li mi Jugosloveni izumrijeti kao dinusaurusi

Post by seljak iz skakavaca »

ZMIJA wrote: Jugoislaviju su razbili ... prije svega Ameri
Ovu recenicu najvise volim. Najmanje moze bilo koga da uvrijedi, najmanje kosta, najlakse se ide dalje. A jos kad je neodredjenog karaktera, pa ono "posvadjali nas STRANCI", e, to je divota.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Hocemo li mi Jugosloveni izumrijeti kao dinusaurusi

Post by ZMIJA »

To ne znači da nije bilo i domaćih kumova koji su jedva čekali da krene veliko sranje oko pljačke društvene - državne svojine-imovine ali u osnovi novog svjetskog poretka i njegove inauguracije,to savakako ne može proći bez Amera sviđalo se to kome ili ne.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Hocemo li mi Jugosloveni izumrijeti kao dinusaurusi

Post by Brankica »

SVIMA KOJIMA NESTO ZNACI SUTRASNJI DAN, :-)

Padaj silo i nepravdo
http://www.youtube.com/watch?v=zkRBNyaT ... re=related

I malo Mostarske kise :-)
http://www.youtube.com/watch?v=vr-WJYCD ... re=related

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Hocemo li mi Jugosloveni izumrijeti kao dinusaurusi

Post by grlica »

NE ZNAM ZAŠTO SE ONAJ bREGA VAZDA SMJEŠKA KAD PRIČA O TOM....

( BRAVO DRUGARICE I UČITELJICE , za objavu .. i poslije lijepe pjesme odo tražit lijep san.... -- ja kao svaki dobar đak --volim i da se dopadnem)!
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Hocemo li mi Jugosloveni izumrijeti kao dinusaurusi

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Hocemo li mi Jugosloveni izumrijeti kao dinusaurusi

Post by ZMIJA »

Kopaće po prošlosti i to dovijeka!
M,nogo je lakše iskopavati stare kosti nego prepoznati neprijatelja,organizovati se i pružiti otpor.Da bi se to učinilo,trebalo bi da živimo u zemljama u kojima se cjeni rad , poštenje i hrabrost,- tako u svom današnjem interviju datom Presu odgovara nezaboravna i genijalna hrvatska spisateljica Vedrana Rudan.
Zašto ovo navodim, jer me neobično podsjeća,na ovo otkrivanje neke velike istine o Josipu Brozu Titu, i svi oni koji se bave i smišljaju ovakve stvari, a u stvari svjesno i po nečijem nalogu skreću pažnju javnosti sa ove surove stvarnosti u kojima većina ljudi bivše Jugoslavije živi pasijim životom.
Srbija nikad u gorem i ekonomskom i političkom stanju,ništa bolje nije ni sa Hrvatskom, koja kako kaže Rudanova ulazi u evropski bordel,o Bosni i Hrecegovini ne treba trošiti riječi,a za Slovence koji su već odavno u tom evropskom bordelu nikad nije bilo gore,kad tek nešto čaprkaju po Bosni jer su im fabrike uništene,Makedonija nije nešto ratovala i neka bude srećna da to nikad i ne odratuje .
Koga to naročito danas zanima kako je izgledao TITO go,to su oni isti što traže kosti Draže Mihajloviča ,a posebno njegove naočari, samo sa suprotnim poredznakom.
Pored svih ovih rijalitija,Velikog brata,Sulejmana Veličanstvenog,grand prodakšna i ostali maza za narodne suszne oči ,još nam trebaju junaci iz prošlosti ,trebaju nam ustaše ,četnici komunisti,izdajnike i patriote proizvodimo u neograničenim kolčinama po najsavremenijim tehnologijama i potrebama ovdašnjeg trenutka.
Srećom gledaćemo tu seriju o gologuzom maršalu kojeg do sad niko nij vidio,valjda sem Jovanke, i bit ćemo tako srećni i usićeni bez obzira što je Toma Nikolić ostao sam protiv Dačića i Vučića,koji bi kao da potpišu, a Tomo stari četnik neda, ni pedlja Srbije, i u pomoć poziva ne baš simapatničnog Dodika koji će mu doći upomoć, i usput sa sobom dovesti čak i Igora i Željku,valjda da pomognu Tomi,kako da prelomi jer zaigrala mečka pred vratima.
Što Srbija pet puta manje proizvodi žita nego za vrijeme Tite ,to nikoga u Srbiji ne zabrinjava,važno je da dobijemo novu seriju iz naše prošlosti, o tome kako se Tito kupao i podapirao, i ko mu je sapun dohićao.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Hocemo li mi Jugosloveni izumrijeti kao dinusaurusi

Post by grlica »

bravo zmijo za ovaj tekst , baš me oraspoloži..
imam moćno pero - jezik srpski

ozren
Posts: 16
Joined: 04.04.2013. 11:37

Re: Hocemo li mi Jugosloveni izumrijeti kao dinusaurusi

Post by ozren »

Jugoslavija - Kraljevina SHS, gdje su tu jugosloveni. Nisu zar bošnjaci bivali jugoslovenima dok su spremali svoju unitarnu BiH. E pa ja ne bih.
A vi LUDE koje svoj narod dajete da se prikažete, neznam kakvim, meni to izgleda na izdaju a povrh svega na GLUPOST!

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Hocemo li mi Jugosloveni izumrijeti kao dinusaurusi

Post by corkan »

sastavićemo mi jugu ponovo evo mene na triglavu.
Image
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Hocemo li mi Jugosloveni izumrijeti kao dinusaurusi

Post by BETMEN »

POSMATRAM VAS

Locked