Hocemo li mi Jugosloveni izumrijeti kao dinusaurusi

Pamtim to kao da je bilo danas...
Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

8)

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

...
Last edited by seha on 16.12.2009. 12:19, edited 1 time in total.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

SHEKI ON THE ROAD AGAIN :!:
Pa taman sam pomislio kako covjek ima argumente a on uziva blagodeti jugoslovenskog pasosa ( otac ti je u inostranstvo otisao vjerovatno sa njim i dobio vizu u tvojoj bajkovitoj zemlji ) i naravno malo pljujes malo Srbujes onako iz daleka :!:
Jugoslaviju ne moras voljeti , ali se mora priznati da je za svoga postojanja uradila puno toga za OBICAN SVIJET !
A sto se tice tvoga djeda i njegovih ne sporazuma sa drzavom i tadasnjim uredjenjem nisam ni ja pristalica da se ljudi sikaniraju radi drugcijih ubjedjenja ali kao i svako i ta drzava imala je svoje dobre i lose strane ! Poredjenja radi znas li da danas u ovoj nasoj drzavi ljudi se sikaniraju samo zato sto nisu u odredjenoj stranci :!:
Zato drzi se svoje 2. domovine radi 12 sati dnevno i uzivaj u uredjenju moderne Evropske drzave a nas Jugonostalgicare pusti da jos malo sanjamo kako smo nekada zivjeli ... nije nam puno ostalo ali je lijepo barem sjetiti se ...
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Joj sreco moja. Zbilja mislis da se negdje vani radi 12 sati? Joj jadan ti. Bice da je jacina tog jugoslovenskog pasosa bila normalna, i nista, ama bas nista posebno taj pasos nije donosio. Isto rumunski ili grcki i bugarski. :wink: Ne, nikad nismo voljeli jugoslaviju i drago mi je sto nismo. Ipak radije bih da sam na vasem mjestu usmjerio svoje snage da se tu gdje jeste stvori jedna moderno uredjena drzava, a ne da je trosite na vase sanjanje o sjajnoj proslosti koje nije ni bilo. Sumnjam da se u danasnje vrijeme zbog pripadanja nekoj stranci i jedne prosto-prosirene recenice ide u zatvor? Ili se varam? Moguce je sa apsolutizmom kao nacinom vladanja, sto je trenutno slucaj u RS. Mogao bih jos da pisem ali me zbilja smara ova ista tema, jer je vec pisano o tome. Lijepo je bilo nista ne raditi u prepunim fabrikama, ali je realno neizvodljivo da ta fabrika pozitivno posluje, zar ne? Pozdrav Nostalgicari, samo vi grcajte u uspomenama... :lol:

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

...
Last edited by seha on 16.12.2009. 12:19, edited 1 time in total.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

SHEKI nisi mi jasan ... sad ne znas nisi bio tu , a recenicu kasnije objasnjavas kako smo zivili i radili :!:
Razumijem te nisi volio ... nisam ti ja kriv sto ne znas ... :!:
A jedinog koji ovde smara i ponavlja se u par recenica ... KISHE mani se pricati o necemu sto ne znas :wink:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

VI ste stariji i vi ste radili. Sta mislis sta urade strani ulagaci kad kupe neku fabriku? Prvo program za visak radnika, jer je u starim fabrikama zaposleno 5 puta vise radnika nego sto je ikad bilo potrebno. Kontas sta sam htio da kazem?? Postoje istrazivanja, cinjenice o bivsoj Jugi, nije to nikakav mit. Cinjenice su cinjenice. Dakle, to sranje se nije moglo vise odrzati! Ok? I nisam ja kriv sto se ponavljam, kad vi iz prve ne kontate. :wink: Samo, nije mi jasno sta vi mislite da je jedna diskusija? Ako se svi slazu sa vasim misljenjem onda je ok, ako neko ima ko drugacije misli, odmah dovidjenja? Jel i to posledica tog vaseg mita? :roll:

costa
Posts: 23
Joined: 09.07.2007. 13:20

Post by costa »

IZUMRLI odavno vec ... ima 27 godina

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

SOCIJALISTICKA ... sama ti rijec kaze ...To isto danas rade socijaldemokrati kroz socijalne programe npr. ti radis 6 mjeseci pa onda,,stemplujes,, 6 mjeseci i primas minimalni licni dohodak !
Naravno privatnik nece da te placa za tvoj nerad ali drzava radi socijalnog mira pokusava da uravnotezi situaciju !
E u ovom slucaju socijalisticka drzava je zaposljavala visak radnika i odricala se dijela zarade da bi bilo sto vise ljudi zaposleno , manje gladnih , vise napravljenih kuca itd itd.
P.S. Samo ti komentarisi nije problem ali sa CINJENICAMA :wink:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

...
Last edited by seha on 16.12.2009. 12:20, edited 1 time in total.

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

Prije petnestak godina, mladi ljudi su se u velikom broju izjašnjavali za jugoslovenstvo. Bila je to, mislim, jednim dijelom reakcija na pojave nacionalizma, a i težnja da se naglasi značaj i duh našeg bratstva i jedinstva i pripadanja jedinstvenoj socijalističkoj samoupravnoj zajednici. Razumije se, niko u našoj zemlji ne treba da se odriče svoje nacionalne pripadnosti. Ali, svi smo mi, u isto vijeme, i Jugosloveni.
Idemo dalje ...

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Ma... ne mogu mrsko mi...

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Image

User avatar
Kruskica
Posts: 372
Joined: 31.08.2007. 19:05
Location: preko puta auto puta

Post by Kruskica »

Neki dan sam u nekim novinama procitala naslov preko citave stranice koji je glasio ovako:KAD JE NAS NAROD ZIVIO NAJBOLJE?NECETE VJEROVATI ALI-DANAS!!! :shock:
Nisam mogla vjerovati da je neko mogao izvaliti takvu glupost...Pa kako je onda bilo prije ako je ovo danas najbolje??Uz duzno postovanje prema Shekiju i svima koji misle kao on,ali mislim da je najlakse posmatrati zivot ovdje od TAMO NEKUD i onda pametovati kako je danas dobro a kako je nekad bilo katastrofa...dodjite malo ovdje ,radite i zivite pa da vidimo koliko biste izdrzali :!: Jer ovo ovdje danas nije normalan zivot,vise je samo BORBA za zivot!!
I ne znam samo postoji li neko kome srce ne zadrhti kad cuje Brenu kako pjeva Jugoslovenku....sve smo imali tad :cry:
...svi smo mi prah u svemiru...

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Post by Striker »

Kruskica wrote:Neki dan sam u nekim novinama procitala naslov preko citave stranice koji je glasio ovako:KAD JE NAS NAROD ZIVIO NAJBOLJE?NECETE VJEROVATI ALI-DANAS!!! :shock:
Nisam mogla vjerovati da je neko mogao izvaliti takvu glupost...Pa kako je onda bilo prije ako je ovo danas najbolje??Uz duzno postovanje prema Shekiju i svima koji misle kao on,ali mislim da je najlakse posmatrati zivot ovdje od TAMO NEKUD i onda pametovati kako je danas dobro a kako je nekad bilo katastrofa...dodjite malo ovdje ,radite i zivite pa da vidimo koliko biste izdrzali :!: Jer ovo ovdje danas nije normalan zivot,vise je samo BORBA za zivot!!
I ne znam samo postoji li neko kome srce ne zadrhti kad cuje Brenu kako pjeva Jugoslovenku....sve smo imali tad :cry:
Daj ne kaki ... stvarno se ne sjecam kako je nekada bilo :S ali i danas je dobro i tada se radilo i danas se radi ... ni tada narod nije imao nista vise nego danas jbt. danas svaka kuca ima auto prije 30 % stanovnistva je imalo auto .. danas je veci izbor garderobe hrane poslastica ... danas svi idu na more. prije 50 % ... ljudi danas svako ima svoj stan ili kucu prije 70% ljudi je zivelo u drzavnim stanovima.. moje misljenje je da je danas bolje nego prije ... jednina razlika izmedju nas i njih je pasos a sve ostalo je u nasu korist ... JEBES JUGU!!!

User avatar
Kruskica
Posts: 372
Joined: 31.08.2007. 19:05
Location: preko puta auto puta

Post by Kruskica »

Da i prije se radilo ali se isto tako znalo zasto se radi,danas je 500KM vrh!Prije se znalo koliko je radno vrijeme,danas radis kao mali crnac,od jutra do navece.Prije su subota i nedjelja bili OBAVEZNO slobodni dani,danas je premija ako imas nedjelju...Prije su ljudi putovali kud god su htjeli,padne im napamet da Novu god. idu slaviti npr. u Njemacku,sjednu u auto i odu da slave NG u Njemacku...Na more se ide samo ako imas naviku da ides,i naravno pare ali koliko njih ima brdo para pa nikad ne idu ni na ljetovanje ni na zimovanje niti ista slicno...Sta je to tebi tako dobro danas,molim te???Ne mozes se skolovati normalno,ne mozes raditi normalno,ne mozes putovati,ne daj Boze da se razbolis pa da moras u bolnicu,to je tek katastrofa...........
...svi smo mi prah u svemiru...

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Kruskice svaka cast za ovaj post :smt038 :smt023
PAMETNO :!:

POZ
Image

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

...
Last edited by seha on 16.12.2009. 12:20, edited 1 time in total.

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Ti to meni :?:
Image

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Post by Striker »

Kruskica wrote:Da i prije se radilo ali se isto tako znalo zasto se radi,danas je 500KM vrh!Prije se znalo koliko je radno vrijeme,danas radis kao mali crnac,od jutra do navece.Prije su subota i nedjelja bili OBAVEZNO slobodni dani,danas je premija ako imas nedjelju...Prije su ljudi putovali kud god su htjeli,padne im napamet da Novu god. idu slaviti npr. u Njemacku,sjednu u auto i odu da slave NG u Njemacku...Na more se ide samo ako imas naviku da ides,i naravno pare ali koliko njih ima brdo para pa nikad ne idu ni na ljetovanje ni na zimovanje niti ista slicno...Sta je to tebi tako dobro danas,molim te???Ne mozes se skolovati normalno,ne mozes raditi normalno,ne mozes putovati,ne daj Boze da se razbolis pa da moras u bolnicu,to je tek katastrofa...........
Ko je to isao, majke ti gdje je isao jesi ti pricao/la sa roditeljima gdje su slavili nove godine, danas je lose samo onom ko sjedi po celi dan na kafi ili na trotuaru i prica kako ne ma posla koga **** nea sedi jos cu i pljuniti na njega ili ovo nije za mene ovo jeste ... narod je nabijen neke negativne energije i samo jedni druge povlace u rupu u kojoj su i sami ... kazem ti jel se ti sjecas da je narod toliko uzivao ili si samo cuo??? Pitaj malo roditelje ... ja sam imao nekih 10 godina ... kada je rat poceo i jbg i danas je onom klincu od 10 god. dobro ... pa kada se samo sjetim kakve je prije sirotinje bilo po skoli osnovnoj u cemu su dolazili prljavi ovakvi onakvi a to danas neces vidjeti u skoli ... ljudi su samo zapamtili dobre stvari

User avatar
Kruskica
Posts: 372
Joined: 31.08.2007. 19:05
Location: preko puta auto puta

Post by Kruskica »

Naravno da sam pricala sa roditeljima,ipak ja nisam toliko stara da se sjecam nekih stvari ali kada uporedim to sto mi oni pricaju sa onim sto danas vidim...ne moze se UOPSTE reci da je sada bolje,nema ni jednog segmenta zivota za koji se moze reci da je bolje danas nego sto je bilo.Pa mi danas nemamo nista,apsolutno...Bilo je i prije ljudi koji nisu htjeli raditi i njih ce biti uvijek ali ja pricam/pisem o onima koji se ipak bore da nesto ostvare u zivotu...Pitaj ti malo svoje roditelje za misljenje ipak oni znaju bolje od nas...
...svi smo mi prah u svemiru...

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Post by Striker »

Ne znam prije je zivot bio dosta sporij pa je ljudima bilo ljepse ... danas se dosta sve brze odvija i dosta je veci tempo zivota i jednostavno nemas da razmisljas o nekim stavrima, a covek zivi od uspomena pa zato mozda je mnogima bilo ljepse tada. ko sto ce mozda tebi biti ljepse danas nego za nekh 30 godina :D ... (tako kazu moj roditelji)

NEMAM POJMA ONI SU SE BORILI JA SE NASTAVLJAM BORITI ...

P.S. PA CAK SE I KAMIKAZA BORIO PROTIV ONOG SISTEMA A DANAS SE BORI PROTIV OVOG (POST KAMIKAZE KAKO TI JE NASTAO NICKNAME TAMO SAM PROCITAO JA MISLIM :oops: 8) ) ZNACI NIGDJE NIJE IDEALNO BILO ...

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

...
Last edited by seha on 16.12.2009. 12:21, edited 1 time in total.

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Post by Striker »

seha wrote:Ama Strikeru islo se vazda na more,islo se i u inostranstvo i svagdje negdje.Ne pravi se mahnit da to neznas,jer nisi ni toliko mlad.Ama sam grad Prnjavor je imo tradicije i desavanja da mozda nisi ni trebo vazda negdje da ides,a da ne pricam o vecim gradovima.Ima tu veze i sam taj narod.Vidis i forumasi se s vremena na vrijeme sastaju,ljudima je potrebno druzenje,zabava i prijateljstvo,a toga smo mi u Jugoslaviji imali na pretek.Po postovima koje citam ovdje na forumu,puno raje zeli da se svasta nesto izdesava u Prnjavoru,znaci tanki smo sa zanimljivim zbivanjima.Ne vjerujem da je raja zadovoljna samo sa kaficima i politickim pametovanjima.Ja mislim Strikeru da je Prnjavor kao i svi drugi gradovi bivse SFRJ,puno toga izgubio.Stara vremena se ne vratise nikad,nova pak ne donose nista dobro zasad.I ne treba zivit u uvjerenju da, sve sto nije dio moje sadasnjice ,nije dobro .A ovo ti kazem jer je ta Jugo proslost bila moja sadasnjica,a i ovo danas prozivljavam kao istu i vidim drasticne razlike.Poz... Seha...
DA LI JE BILO IDEALNO ???

User avatar
Kruskica
Posts: 372
Joined: 31.08.2007. 19:05
Location: preko puta auto puta

Post by Kruskica »

Pa vjerovatno nije bilo idealno,nije nigdje ali da je bilo bolje-tu nema diskusije...bar sto se mene tice.Bar si znao ko si i sta si,danas CAK ni to vise ne znamo :cry:
...svi smo mi prah u svemiru...

Locked