Hocemo li mi Jugosloveni izumrijeti kao dinusaurusi

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

...
Last edited by seha on 16.12.2009. 12:35, edited 1 time in total.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

ja imam 30+ i nisam jugonostalgicar,ne vjerujem u bratstvo i jedinstvo,drugove i drugarice...
rastao sam pod parolom "cuvajmo bratstvo i jedinstvo kao zjenicu oka svog" a onda me ta ista braca napustise :(
jedinstvo sam osjetio kod hrvata i slovenaca kada su rusili tu vam dragu zemlju i ne pokusavajte vise meni dokazati kako je bilo lijepo cekati u redu ja se toga dobro sjecam,pricajte ovim mladjima.

Sjecam se vrlo dobro kada u Sarajevu tv Yutel organizuje koncert za mir,koncert za jugoslaviju...
ni pola dvorane nije bilo na onakva imena :shock: (vjerovatno opet vecina Srba bila)

Regeman rece sistem skolstva i zdravstva je funkcionisao,u pravu si stari.Ali drzava u kojoj niko nije vratio dignuti kredit a kamata na stednju bila najjaca u svijetu je bila osudjena na propast. Svjesno su mamili svijet da ulazu pare jer su vjerovatno znali da ce to sve otici pa daj da se nakupi sto vise (ljubljanska banka,zagrebacka banka i sl)
Najunosniji posao biti valjati devize naravno sve su to kontrolisali oni sa vlasti i kao bilo nesto postenije, samo nije niko smio da kaze kao danas "Pederi sa vlasti"

Jaka socijalna drzava ne postoji vise nigdje,jednu Njemacku je to pojelo do pola. A i zar je posteno da onaj sto radi placa za one sto ne rade godinama i nece da rade?

Kamikaza ne moras sve gledati kroz vladajucu strukturu,ovo nema veze sa aktuelnom politikom nego znaci ja sam eto buntovnik :lol: protiv pokusaja ozivljavanja takve drzave u kojoj se znalo da ce kad-tada doci rat i otici sve u pm. I kada je bilo to ono sto nam treba zasto nije opstala na 1. slobodnim izborima,zasto npr Savez Reformskih Snaga-pokret za jugoslaviju nije pobijedio?

Salc'ne ja sam tebe upamtio kao velikog protivnika jugoslavije i Srpskog nacionalistu i ne pokusavaj mi sada kvariti tu sliku :wink:
(SINEEE IDI NA SENTILJ) :lol: :lol: :lol:

Slobodno se vi i dalje jezite na "hej,slaveni" ja cu na "Boze Pravde" ali prihvatite i druge koji ne pate za tom drzavom u kojoj se pola stanovnika nije moglo sporazumjeti.

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Post by Striker »

KAMIKAZA wrote:I LAJATI A HVALITI OVO JER VAM JE VECINI TATA KUPIO PZ;
Sta je PZ ??? :? :?:

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

KAMIKAZA wrote: ZALOSNO JE DA STE SLIJEPI KOD OCIJU
Matori prdonja...ne kenjaj...i ne bili slijepi kad nam izbi oci sa svojim velikim slovima :lol:
Poredis vrijeme kada si bio mlad lud i pored elana i pun sperme,bio si pravi pravcati sexualni gigant koji je ponosno skojevkama poklanjao sjemenke svoje...kakve li drskosti porediti to vrijeme sa danasnjim vremenom kad ti svaka kost skripi i svira melodiju za sebe!
Ako nastavis tako smatracu te pukim amaterom od revolucionara,neces zasluziti ni da ti se mali vrsnjak izlije u bronzu! :lol:

Smrt fashizmu....qurac komunizmu! :smt005

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

...
Last edited by seha on 16.12.2009. 12:41, edited 1 time in total.

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Seha:) izvini ali kada vidim tvoje postove nemogu da cutiiiim:), nemoj das e ljutis.

Covjece nekenjaj vise molim te....... kada si toliko volio Jugoslaviju, bratstvo i jedinstvo zasto si prvim konvojom pobjego u instranstvo? Ja znam muslimana, hrvata koji su ostali u Prnjavoru i borili se sa srbinom da opstane nas Prnjavor, mozda tada jos i Jugoslavija. Ovi momci sta ovde pisu na ovoj temis su skoro svi bili u ratu a ti si fino sjedio negdje (nije ni tebi bilo lako imo si sta jesti i piti) a oni su po rovovima spavali i ljeti i zimi. I sada bi ti da oni vicu zivjela Jugoslavija, yes bilo je sve ljepse i bolje. Naravno bilo je i fini stvari ali...... ja mislim prevse losi. Aha jos nesto i ja sam bajo moj sa sela........ a sreca pa si ti gradjan. A jos nesto seha ja sam preko 35+, i dozivjela sam ta vremena kada smo se svi kleli da cemo biti dobri pioniri.....


A ti nemoj da se ljutis budi sretan tu gdje jesi i da nisi neke stvari moro da dozivis i da vidis.

Od mene imas pozdrav:)

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

KAMIKAZA wrote: ALI ZALOSNO JE DA DANAS LOPOVI IMAJU A POSTENI GLADUJU !!!
KAMI kada drugi put budes u Prnjavoru :) malo pogledaj vise oko sebe ne samo u krugu nekog svog drustva i nesmo kukanje neki ljudi kako se nema, da nema se.

Ali ja znam i ljude koji nisu lopovi a imaju bore se. Ako treba recu ti ih ali na pp.


Pozdrav od mene:)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

svjetlana wrote:.. A jos nesto seha ja sam preko 35+,

:shock: CECOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO IZDADEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE SEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :smt021 :smt075 :lol: :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Kamiiii nikada se nisam svoji godina stidjela:)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

JA SVOJE GODINE KRIJEM KO ZMIJA NOGE !!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

hahahahah, kami znaju oni da se ti samo druzis sa strijima ovako ko samnom ;) skontacu oni da si i ti ko i ja koooooooo grcka stari:). Meni kicma vec skripi:))))a pemzija se treba dozivjeti:)

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

...
Last edited by seha on 16.12.2009. 12:42, edited 1 time in total.

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Uvijek sebi kazem da cu samo citati i nista pisati, a onda mi djavo ne da mira kad vidim neke kometare od pojedinih forumasa.
Kao prvo, Franc tebi je vjerovatno puno bolje u ovoj novoj drzavi nego sto to je bilo u staroj i to cijenim, ali kolega moj nalupao si se ko Maksim po diviziji u svojim komenarima. Mogu ti samo jedno reci, nevezano koji narod u novoj Bosni, treba da se mole bogu da se Jugoslavija vrati posto vam je Amerikanac napravio takvu drzavu da u njoj moze sutra opet rat napraviti u 5 minuta.

Ti Svjetlana govoris o borcima koji su se borili da spase Prnjavor, Bosnu ili Jugoslaviju. Vjeruj mi ja sam jedan od tih ali sam ipak otisao jer je bilo totalno ludilo zavladalo. Ovdje gdje ja zivim vise je nasih ljudi koji su hvatali zadnji voz nego onih koji su pobjegli odma.

I na kraju mogu da vam kazem da sam bio u jos uvijek postojecem Jugoslavenskom klubu koji svaki dan ima sve vise i vise clanova. Milina vidjeti onolike istomisljenike.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Vidim da se ovde mijesaju stvari i termini ... Ja komentarisem u svojim komentarima Jugoslaviju kao drzavu i ljude koji su zivjeli u njoj u to vrijeme ... komunizam je bilo samo tadasnje uredjenje koje se nije pokazalo u najboljem svijetlu , ali i taj komunizam kakav god je bio ostavio je nesto narodu i izgradio je kakvu takvu drzavu cjenjenu i postovanu u svijetu ! NIJE NAJCJENJENIJA I NAJPOSTOVANIJA U SVIJETU BILA ALI JE CINJENICA DA JE IMALA SVOJU VELICINU za razliku sve i jedne danasnje drzave sa ovih prostora ako izuzmemo Sloveniju !
Drugu stvar koju zelim napomenuti cjenjeni VELIKI Srbi koji zivite u inostranstvu a ja kao MALI Srbin koji zivim ovde i ostavio sam 4 najbolje godine svoga zivota po razno raznim gudurama ove nase RS je cinjenica da se VI odricuci Jugoslavije kao tadanje drzave odricete i borbe protiv fasizma a znamo sta je Srpskog naroda izginulo u 2 sv. ratu ! Istu gresku ponavljamo odricuci se i BIH i zagovarajuci termin ,,rezervna drzava Srbija,, :!:
Malo razmislite sta se sve gubi odricuci se te Jugoslavije ! Ko god vas je ,,napalio,, da tako ne rezonski razmisljate nije covjek koji puno razmislja o buducnosti !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Kao prvo jedno me interesuje a to je zasto vi "drugovi" crveni korisite takav seljacki rijecnik ako ste tako kulturno odgojeni. Radite bas onako kako ste nauceni a to je ako vam neko udari kontru prozivate ga drzavnim neprijateljem i stavljate u usta nekome ono sto nije rekao.
"Druze" seha,spasioce nas. Gdje sam ja to rekao Salc'nu da ne serenda???
Ajde "druze"komunista nadji to gdje pise i ne samo tu nego uopste na bilo kojoj temi nisam nikome takvo sto rekao,jer ja sam naravno "divljak" koji ne pati za CKSKJ i nisam naucio te kulture da se tako izrazavam.

Vidis seha ja nisam usamljen slucaj niti ovde na forumu a vjeruj ni u stvarnosti. JESI PROCITAO SVE STO JE FRANZ NAPISAO??? Nadji manu njegovom tekstu,"druze crveni" nema je.
Kada bilo ko od nas napise nesto kontra (Franz,Sheki,Striker,ja) pojedinci (pogotovo seha) imaju napad jer kako neko ima pravo da misli kontra.

Kamikaza prica protiv lopova i priziva zatvore i sl i onda par redova poslije kaze da je lopov!!! Pa i ja se pitam gdje je zakon?
Pa ljudi iz bivse Jugoslavije i slicnih zemalja su rasturili i zapadne zemlje varajuci i uzimajuci ono sto im ne pripada.

Shekija napadate za istinu sto je rekao da je bilo lijepo u punim fabrikama i niko nista ne radi a uzmite vi gospodo kredite i krenite u posao i dajte nekome platu a da 3 sata nesto radi a 4 traca i ispija kafe sa placenom pauzom,naravno. Samo da vidimo do kada cete.

Vi imate pravo da placete za tom vasom "Jugom" a mi imamo pravo da mislimo drugacije. U cemu je problem. Ja nisam vidio da je iko od nas "protivnika" vama rekao koju ruznu rijec kao vi nama ali to je vec stvar kulture i kucnog odgoja.
Sustina svega je da mi mislimo da je nabolje svako za sebe i vise cemo se postovati kao komsije nego opet u isti kos jer to se pokazalo tragicno.

Salc'n govori nekome da je pukao,ejj.... Salc'n meni kaze da pitam roditelje i ja ti javno kazem da moji roditelji bolje zive nego u jugoslaviji,nije bitno ko je i sta je razlog tome....
nego reci ti meni,Salcn'e jel tvojim roditeljima bolje sada ili prije 20 god???
I opet kazem da mi je neobicno i to jako da si ti Salcn'e Jugosloven :lol: :lol: :lol:

Hajde vi sebi nadjite na netu titove (namjerno pisem malim slovom jer se i on potpisivao tako) govore i uzivajte naravno ako mozete nesto da razumijete sta on prica.

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

seha wrote:Svjetlana,ne kenjaj tako ti boga.Ja sam tvoju guzicu branio jos u Hrvatskoj u ime Jugoslavije.A ako hoces da znas vidio sam da sam popusio sto sa otiso,kad sam vidio sta nase brace rade tamo po Hrvatskoj.Nisam ja cura moja otiso prvim konvojem,otiso sam zadnjim,jer bila je mrka kapa.Da ti budem iskren i nisam htio ni ostati u tadasnjem Prnjavoru ,gdje si mogo najebat za sekundu bez obzira na vjeru.Posto me neznas ,zato i lupas gluposti,napadas me zato sto ono kontas ;vidi balije,jebo majku;dobro je to,znam zato ja ko si ti,pa se zato i ne nerviram.I boje ti je da ne komentarises teme o kojima veze nemas,jer stvarno pojma nemas ni ocemu sto je vezano za Prnjavor iz toga vremena.
Od koga si ti branio necije guzice u hrvatskoj,hrvatska je bila u toj prelijepoj jugosalviji......
Hoces reci da si branio jugu od jugoslovena,kako to?

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Ceco smiri se :!: :D
Image

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

salcn wrote:Ceco smiri se :!: :D
Samo govorim ono sto mislim. :)

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Cipiripi wrote:ne ja Salc'ne,nego pitaj ti svoje...mislim da bi dobio bolji odgovor!!!
Pitao ja svoje oni´" Kazu jebo Jugoslaviju" :D
Pa ja sad neznam ko da si ti nijima sin a ne ja :D
Auuuuuuuuuuuuuu nesto tu smrdi :D


LUDI JUGOSLAVIJE NEMA :!: GOTOVO NEMA :D :arrow: ZABORAVI :smt104
Image

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Ma batali Cipiripi. Ne vrijedi s njima o tome ni pricati. Neka oni zive u toj proslosti. Ja mislim da su jugonostalgicari samo oni koji se nisu uspjeli snaci u sadasnjosti. Tj ne mogu da izadju na kraj sa realnoscu, u kojoj postoje bolji i sposobniji od njih. U toj njihovoj savrsenoj Yugi su bili svi jednaki, naravno svi osim bravara. :lol:

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Salc'ne ja sam tebe upamtio kao velikog protivnika jugoslavije i Srpskog nacionalistu i ne pokusavaj mi sada kvariti tu sliku
(SINEEE IDI NA SENTILJ)

CIPIRIPI :D

:smt091 :smt081 :smt073 :smt017
NEVALJA SE LAGATI :lol: ZAR NE :?:

:smt023
Image

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

A gdje su argumenti?

Post by Franz »

odlikas7450 wrote:Uvijek sebi kazem da cu samo citati i nista pisati, a onda mi djavo ne da mira kad vidim neke kometare od pojedinih forumasa.
Kao prvo, Franc tebi je vjerovatno puno bolje u ovoj novoj drzavi nego sto to je bilo u staroj i to cijenim, ali kolega moj nalupao si se ko Maksim po diviziji u svojim komenarima.
I ti mozes bolje....losa ti replika,daj mu ga malo po mozdanim vijugama i prenesi ono iz glave na tastaturu,da ne kazem monitor...ako si odlikas ne vjerujem da imas problema sa trombovima u mozgu sto blokiraju :wink: ....hajde,molicu kvalitetniju repliku sa malo jacim argumentima!

Moram priznati da mi je ova tema extra,jedva sam cekao da otvorim stranicu! :D

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Ti Svjetlana govoris o borcima koji su se borili da spase Prnjavor, Bosnu ili Jugoslaviju. Vjeruj mi ja sam jedan od tih ali sam ipak otisao jer je bilo totalno ludilo zavladalo. Ovdje gdje ja zivim vise je nasih ljudi koji su hvatali zadnji voz nego onih koji su pobjegli odma
Pa ako si vec pobjegao iz rata, onda je bolje da ne odgovaras na ovu temu.
Borcima se mogu nazvati samo oni koji su dali svoj zivot ili koji su cijelo vrijeme bili tu i nisu ni pomislili na bjezanje sa linije.

Franc, opusti se, sve je ovo sjebano. 8)

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Samac ja nisam sviju pod jednu kapu stavila to znas, znam da je na kraju i uzas bio .... i svasta se desavalo i neka si pobjego ko zna gdje bi danas bio. Ja nikoga necu ovde da osudujem.A ja nisam pobjegla iz rata i hvala bogu nisam ga trebala dozivjeti kako su ga neki dozivjeli.

Samo iznosim svoje misljenje i neko ko nije bio zadnji 15 godina u Prnjavoru nemoze da prica o sadasnjost i da je nekada bilo bolje dok je jugoslavija bila a nije odavno prosao kroz Prnjavor.

Franz svaka cast:) slazem se sa tobom podpuno.

Pozdrav od mene
Last edited by svjetlana on 08.09.2007. 14:37, edited 1 time in total.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

seha wrote:Na kojim si ti pozicijama ideologije bio cipiripi,kad su te tvoji drugovi izdali.Za sta si ti bio tada?Nisi za Jugu garant.Pa jesu li ti ostali trebali cekat kad da im se desi proterivanje ili ubijanje.Momak moj znas ti dobro sta je ljude tjeralo sa njihovih ognjista.Kako god su pravoslavci bjezali iz Zagreba i Sarajeva,tako su i muslimani i katolici bjezali iz Beograda i iz Banja Luke.A bjezali su od takvih koji su tada bili ko ti sad,jer prije petnaest godina nisi bio dovoljno odrasto da napravis zulum.Ti kazes salcinu da ne serenda jer je bio dobar nacionalista,pa mozda je covjeku doslo iz guzice u glavu,mozda nema razloga da mrzi,pa barem Jugoslavene.Na kraju zapamti,Jugoslaveni su i Srbi i Hrvati i Bosanci,a ti si promasen slucaj te iste drzave.Na kraju i nebih reko da si ti iz Prnjavora ,posto znam odakle se cuju takve price,malo je to dalje od carcije baja moj.
Seha,moram priznati da sa zadovoljstvom procitam svaki tvoj post jer u tebi vidim neistomisljenika,ne tako zaguljenog,sa kojim se moze diskutovati....dakle,kvalitetna odskocna daska za jos kvalitetnije prelivanje iz supljeg u prazno!...

Locked